Одягаємося тепліше: як відрізнити натуральну шерсть від синтетичної підробки

У сильні морози, якими «порадувала» нас погода цієї зими, найкраще зігріватися, надівши на себе вовняні речі У сильні морози, якими «порадувала» нас погода цієї зими, найкраще зігріватися, надівши на себе вовняні речі. Саме вони добре зберігають тепло і не дають замерзнути. Тільки ось як відрізнити натуральну шерсть від синтетичної підробки?

На ринку ручної роботи (Käsitöö turg) на бульварі Мері в Таллінні продавець-майстриня Белла демонструє рукавиці з чистою, як переконується, вовни.

- А як визначити, що це справді чиста шерсть без домішок?
- Ми отримуємо вовняну пряжу з Литви, і я не знаю, що вони туди заважають, - знизує плечима продавець. - Нам кажуть, що це шерсть. Можна перевірити за допомогою запальнички - якщо підпалюєш нитку, то видно, що синтетика не присутній - немає хімічного запаху і не утворюється наплавленої краплі. Але, може бути, вони додають туди трохи бавовни - про таке я чула, але стверджувати не стану.

- А ви дозволите покупцеві провести досвід з вашими рукавицями? Висмикнути нитку, підпалити, озвучити результат ...
- Та чому б і ні. Сама із задоволенням виконаю такий досвід хоч зараз. Тільки у мене запальнички немає.

Ні запальнички, ні сірників не надається і в кишенях вашого кореспондента. Довелося повірити на слово. По крайней мере, прискіпливим покупцям в праві на експеримент не відмовлять.

Як відомо, вовняні вироби сідають при пранні, але якщо поводитися з ними правильно, то нічого страшного з купленими рукавицями не відбудеться.

Чи так це?

- Перед продажем ми самі стираємо рукавиці в машинці при температурі 40 градусів, - каже Белла. - Якщо продовжувати прати їх при цій же температурі або трохи прохолодніше, вони вже не сядуть більше. Але якщо рукавички в процесі носіння розтягнулися, їх можна знову «посадити на руку», зробивши воду для прання гарячіше.

Вибираємо справжню шерсть

Критеріїв якості вовни дуже багато і більшість з них неспеціалісту нічого не скажуть. Це всілякі забруднення вовни, перестрігі, кольорові волокна і так далі. А тому ми ділимося з вами доступними способами, як визначити якість вовняних виробів, і корисними премудростями за вибором і догляду за ними.

Вовняна волокно дуже часто розбавляється синтетичним, що, безумовно, знижує собівартість вироби, а й якість від такого заходу страждає неабияк. Треба знати, що синтетика при спалюванні не утворює попелу, а плавиться.

Проведіть по поверхні вовняного вироби рукою кілька разів. Вовняна поверхня залишиться матовою, тоді як присутність синтетичного волокна додасть поверхні прямо-таки сяє на світлі блиск.

У магазині уважно дивіться на етикетку, там повинен бути відображений склад пряжі у відсотках. При позначенні шерсті прийнято писати: «шерсть», «wool», «woole», «laine», «vuna» і т.д. Шерсть тонкорунних овець позначається «Reine Schurwolle» або «Schurwolle», а грубіша дешева шерсть - просто «wolle».

І ще: якщо рукавичка-рукавиця скроєна правильно, то вона повинна тягнутися виключно в поперечному напрямку.

Стаття цілком - в тижневику «МК-Естонія» .

Тільки ось як відрізнити натуральну шерсть від синтетичної підробки?
А як визначити, що це справді чиста шерсть без домішок?
А ви дозволите покупцеві провести досвід з вашими рукавицями?
Чи так це?