Ідея створення колективу при музеї - це своєрідний творчий експеримент і новація в сфері музейного проектування, яка приковує увагу і викликає особливий інтерес серед культурної громадськості не тільки міста Вологди, а й далеко за його межами. Перед колективом стоять складні завдання: пошук коректного мови інтерпретації історико-культурної спадщини Російської Півночі і презентація самобутності Вологодської землі на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях. Через яскраве, емоційне уявлення духовної культури вдається відтворювати правдиві сцени з життя російського села, моделювати уклад і традиції північного селянства, сприяти розвитку музею «Семёнково» в рамках концепції «живий музей». У 2011 році фольклорний ансамбль «Семёнково» провів понад 500 інтерактивних програм для відвідувачів музею. Серед них найбільш популярними є «Проводи в рекрути» , «Весільний бенкет» , «Приїзд женихів» , «В гостях у Агапьевни» . Саме фольклорний текст, який виступає на правах музейного предмета, є провідником до розуміння багатьох закономірностей традиційної народної культури.
Колектив займається вивченням, освоєнням і поширенням справді народної пісні та інших елементів російської традиційної народної культури. Завдяки професіоналізму музикантів досягається автентичне відтворення пісенних форм і діалектів. В репертуарі ансамблю «Семёнково» крім зразків північній пісні, представлений південний (козачий) фольклор. Південна традиція у виконанні колективу завжди яскраве і незабутнє дію, наповнене потужною енергетикою і завзяттям.
Протягом 2010-2011 року колектив натхненно працював над створенням музичного диска «Під вікном широким», який презентує різноманіття традицій, демонструє глибину і зосередженість північного краю, широту і роздолля півдня Росії. Презентація музичного диску «Під вікном широким» стала ключовою подією роботи міжнародної виставки «Зникаючі шедеври» в м Вологда і викликала найширший резонанс.
Фольклорний ансамбль «Семенково» є постійним учасником заходів обласного, міжрегіонального, міжнародного значення. Тільки за останній час колектив взяв участь в значущих концертах, фестивалях і програмах: «Приходила коляда» (січень 2012р.), «Широка Масляна» (2008-2012рр.), «Світла Пасха» (2011-2012рр), «Троїцьке гуляння» (червень 2012р.), «Вологодське подвір'я» (2008-2011 рр.), «ні пуху, ні пера!» (2010-2011рр.), фольклорний фестиваль «Петро-сонцеворот» (2011р.), фольклорний фестиваль «Древо життя» (2010р., 2012р).
У 2010 - 2012 рр. ансамбль на правах господаря території в рамках діалогу двох культур відкривав Міжнародний фестиваль традиційної американської музики в стилі Bluegrass, що проходив на Вологодської землі; привітав учасників II Міжнародного фестивалю молодого європейського кіно «VOICES» (2011 рік), брав участь у відкритті Міжнародного фестивалю льону (2011 рік).
У квітні 2012 року був запрошений до участі в проекті «Російський тиждень в Німеччині» (Бохум, Ерфштадт, Аахен) , Де виступив з 8 концертами і дав 15 майстер-класів по виконавській майстерності, народних ігор та російської танці для учнів і педагогів Вальдорфських шкіл.
У липні 2012 року прийняв участь в Міжнародному Фестивалі традиційних знань в Кенозерье , Де крім виконання північній російської пісні та реконструкції обрядів і сцен селянського життя, під керівництвом фолк-джаз гурту Тіма Дорофєєва (м Архангельськ) успішно спробував себе в напрямку фолк-джаз.
У жовтні 2012 року колектив взяв участь в міжнародному фестивалі традиційної музики «Витоки» (М Петрозаводськ).