- Локон: що це і кому йдуть кучері?
- Локони, які вони бувають
- Цікаво!
- Локони: чим і як зробити?
- Кудрі за допомогою плойки
- Бігуді: як ними користуватися
- Папільйотки, коклюшки
- Утюжок для завивки: як їм користуватися
- Завивка без аксесуарів - реально!
Як зробити локони
Красива завита пасмо, що спускається на лоб, завитий локон, піднятий на верхівку і Підколоти шпилькою - така зачіска в будь-якій ситуації опиниться до речі.
Але, часто буває, що природа буквально сміється і дарує любительку пишних завитого пасом пряме волосся. І що робити? Звичайно ж, згадати відому приказку: «жінка з прямим волоссям мріє про завитого, а та, у якої волосся від природи в'ються, бажає їх випрямити»!
Локон: що це і кому йдуть кучері?
У перекладі з німецького «локон» позначає завиток. Але не простий завиток, а спускається з потилиці, скроні або верхівки. Якщо природа була щедра своїми милостями, то локони в'ються правильною формою, обрамляючи обличчя красивими великими пасмами. Але не варто впадати у відчай, якщо волосся пряме від природи.
Зачіска доступна практично для будь-якої довжини волосся, ну крім тих, що менше 3 см.
Порада! Перш ніж обзавестися копицею кучерів або створити локони будь-якої форми, варто критично придивитися до себе і вирішити: чи йде завивка типу особи.
Розберемося в цьому детальніше:
- Кудрі (особливо до пояса) не підходять дамам маленького росту - зачіска зробить силует здавленим, і візуально ви будете виглядати нижче. Вихід - локони до плечей;
- Широкі особи також не найкращий варіант для розпущених волосся, завитого пасмами. Збільшуючи і без того чималі форми, кучері зведуть нанівець навіть ідеальний макіяж. Вихід - забрані з боків локони, підколоти в високий хвіст або м'які хвилі;
- Трикутна форма обличчя з кутом до підборіддя - ідеально для завитого кінчиків волосся. Така зачіска врівноважить особа і підкреслить всю красу;
- Худорляве від природи, трохи видовжене обличчя може бути прикрашене пасмами будь-якої форми і розміру.
Як бачите, завивка підходить практично всім, головне, вибрати потрібну форму і розмір локона, визначитися з укладанням і поекспериментувати. Причому, досліди можна проводити не тільки в перукарні, але і вдома (про це ми розповімо трохи пізніше). Визначившись з типом особи, настав час приступати до оцінки довжини волосся і вибору форми самого завитка.
Порада! Якщо пасмо волосся можна накрутити на палець руки, довжини цілком достатньо для створення зачіски з завитками. Правда, стилісти звертають увагу, що для справжнього локона необхідної довжиною є 7 см! Але ви можете спробувати і з меншими величинами.
Локони, які вони бувають
Локони або кучері? Багато пані досі вважають, що локони - це велика завита пасмо, а кучерики - безліч дрібних кілець, суцільним каскадом покривають голову. Насправді обидві назви визначають одну і ту ж форму волоса - завиті.
А ось вже завивка буває різною:
- Кудрі в формі штопора. Назва навіть не потрібно розшифровувати, воно говорить сама за себе. Пасма схожі на спіральки, спадаючі від коренів.
- Зигзаг. Форма відмінно підходить для нестандартних типів особи, так як саме зігзаговий локонами можна візуально трохи звузити або розширити особа, надати об'єм і зробити зачіску як для звичайного дня, так і для святкового виходу.
- Спіралька - ще один варіант створення локонів. Ідеально для довгого волосся і худорлявих осіб.
- Великі м'які локони йдуть практично всім, можуть спадати як горизонтально, так і вертикально.
- Точкові локони. Це накручування окремих пасом для додання обсягу зачісці.
- Локони середнього розміру. Мають ту ж функцію, як і великі, але підходять набагато більшій кількості людей. Цікаво, що середні кучері вимагають більше часу для створення, але простіше укладаються.
- Дрібні кучерики. Дуже важливо розуміти, що надлишок таких завитків створює «ляльковий ефект»! Якщо вам не йде така зачіска, то слід уникати подібного типу накрутки.
- Варто згадати і про знаменитих «полулоконах» - ця зачіска нагадує колись закручені, але вже розвинулися пасма.
Особливість кучерів в деякій навмисної недбалості. Гарні полулокони на довгих трохи кучерявих волоссі, це виглядає більш природно, ніж будь-які інші завитки.
До речі, саме полулокони зробили впізнаваними багатьох актрис кіно та інших селебріті, наприклад, сестер Олсен.
Яка саме форма кучерів підходить краще - дивіться самі. Але якщо ви не хочете зупинятися тільки на великих або дрібних завитках, є відмінний варіант поєднати всі види пасом в одній зачісці!
Цікаво!
На початку минулого століття американські дами старанно створювали на своїй голові унікальну укладку «миші, щури, кішки», яка знайшла відображення в одному з романів знаменитої письменниці.
Суть зачіски в тому, що волосся ділився проділом навпіл і найдрібніші завитки вкладалися у коренів, трохи більші підверталися нижче вух, а ось найбільші локони підколювати на рівні шиї. Причому труднощі не тільки в тому, щоб зібрати всі завитки, але й укласти їх рівно по обидва боки проділу.
Якщо у вас вистачить терпіння, то варто спробувати виконати таку зачіску сьогодні.
Локони: чим і як зробити?
Сьогодні пані придумали масу різноманітних способів завивки. Кудрі різних форм і розмірів тримаються довго, радують своїм виглядом і прикрашають прекрасну половину людства. Для гарної зачіски можна скористатися наступними аксесуарами:
- Плойка / щипці;
- Бігуді звичайні, термічні, бумеранги, папільйотки, коклюшки;
- праску;
- Хімічна завивка.
- А ще можна зробити красиві локони без найменших пристосувань! Про це теж повинна знати кожна модниця.
Важливо! Хімічна завивка буває різною як щадить, так і більш агресивною.
Щоб не зіпсувати свою шевелюру, варто заздалегідь порадитися з майстром про матеріали, варіантах завивки і розмірі коклюшек. Завивка на «мокрі» волосся, як і «протруювання» давно віджили своє. Простіше вибрати фіксатор більш щадного властивості, щоб не перепалити волосся біля коріння або не пересушити кінчики. У будь-якому випадку після хімічної завивки настійно рекомендується не тільки обстригти кінці, але і пролікувати волосся зміцнюють складами.
Ну а тепер про все по порядку.
Кудрі за допомогою плойки
Розмір плойки відповідає подальшу форму, товщині завитка, тому вибирати аксесуар важливо особливо ретельно. Покриття щипців грає велику роль: кераміка більш дбайлива, метал буде обпалювати волосся.
Завивати пасма потрібно тільки в повністю висушеному вигляді (засіб для захисту, укладання і фіксації теж має висохнути повністю).
Порядок дій наступний:
- зафіксувати основні зони завивки: потилицю, боки, фронтальну (тім'яну). Починати необхідно знизу, поступово рухаючись до потилиці;
- особливо густе волосся непогано розділити проділами (гребінець з довгою тонкою ручкою буде до речі);
- пасмо для завивки не повинна перевищувати 2 см, інакше локон не вийде;
- будь-яка і кожна завивка починається від коренів! Тільки після закріплення прикореневого ділянки волоса варто накручувати решту пасма на аксесуар, розташовуючи волосся по спіралі акуратно і рівно;
- тримати плойку на одному пасмі більше 20 секунд не рекомендується. Після потрібно акуратно розкрутити прядку і зафіксувати «прищіпкою». Гарний локон готовий, можна переходити до іншого;
- остання зона накрутки - над чолом!
Увага! Після накрутки дайте волоссю «відпочити» хвилин 7-10, а потім прочесати гребінцем з дуже рідкісними зубцями. Красива зачіска готова.
Для любителів новинок підійде спосіб завивки, при якому волосся накручуються немає від кореня, а з відступом в 5-7 см. Таким чином, локони на довгому волоссі зберігаються довше і виглядають ідеально.
Бігуді: як ними користуватися
Для тих, хто вважає за краще накручувати волосся тільки на бігуді, є свої хитрощі:
- волосся для укладання на будь-яких бігуді повинні бути вологими (виняток - термічні бігуді). Після миття потрібно брати розчесані пасмо волосся, закрутити на аксесуар і закріпити. Важливо щоб валик щільно прилягав до коріння, а наступний валик «встав» поруч рівно, сходинкою;
- термобігуді вимагають попереднього нагрівання, завивка не займає багато часу і тримається довго. Важливо користуватися захисними засобами для волосся;
- липучки відмінно завивають волосся в дрібні локони, але краще не використовувати їх на довгому волоссі - липучки заплутають пасма. Накручувати потрібно більш тонкі пасма, ніж на будь-яких інших бігуді;
- бумеранги (поролонові аксесуари) - варіант, щадний у всіх сенсах. Такі аксесуари м'які, зручні в користуванні, але кучері виходять трохи притиснутими і не самими стійкими;
- пластикові аксесуари - класика стилю. Безпека користування, різноманітність форми і розміру - гідності, а ось «зубчики» можуть запросто запитати пасма, тому важливо заздалегідь ретельно розчесати волосся і брати невелику кількість волосся для накручування;
- метал - незручно, непрактично, але саме такі бігуді освіжать «хімію» і дозволять отримати красиві завитки;
Папільйотки, коклюшки
Альтернативний варіант для шанувальниць кучерів. Не потрібно великих витрат, але потрібні зусилля. Важливо розуміти, що аксесуари дозволяють домогтися самого маленького завитка і зробити «лялькову» зачіску.
Накручувати волосся потрібно від кореня, з самого низу голови і обов'язково закріплювати кожне пасмо відразу ж! Ходити з папільйотках потрібно не менше 5 годин (краще крутити на ніч), потім зняти пристосування, дати волоссю «відпочити» і прочесати гребінцем з рідкісними зубцями.
Коклюшки також прості у використанні. Вони підходять саме для короткої довжини, так як під власною вагою довгі пасма розвинуться і зачіска буде негарною.
Накручування потрібно починати з потилиці, попередньо завдавши на пасма засіб для укладання.
Підсушувати кучері можна як феном, так і природним чином. Після висушування коклюшки знімають, і кучері укладають в потрібну форму зачіски.
Утюжок для завивки: як їм користуватися
Кращий варіант для тих, хто поспішає! Праску перетворить навіть самі неслухняні волосся в красиві хвилі, кучерики або завитки. Крім того, завивка тримається довго, немає небезпеки сильного пошкодження пасом, але потрібна деяка попередня підготовка:
- голову вимити, висушити насухо і переконатися, що волосся не електризується - це важливо;
- нанести на сухі пасма засіб захисту від опіків волосся, а також мус або пінку для стайлінгу. Дочекатися вбирання складу і поставити нагрівати праска;
- як тільки температура аксесуара досягне максимуму, можна приступати;
- розділити волосся на проділ від одного вуха до іншого;
- закріпити волосся на потилиці;
- прочесати нижню (потиличну) частину волосся, поділити на тонкі пасма;
- відступити від кореня на 5-7 см, обернути пасмо навколо прасування і повільно опустити прилад по всій довжині волосся.
Увага! Якщо пасмо затиснути дуже щільно в положенні горизонтально і вести до кінчиків волосся, вийдуть тугі завитки у формі пружини. Проводячи праску вільніше, ви отримаєте «хвилю». Хочете прядки-джгути, аксесуар потрібно тримати у вертикальному положенні.
За допомогою прасування можна отримати кучері-зигзаги. Для цього потрібно мати під рукою шпильку, фольгу, фіксатор, гребінець і праску. Пасмо за розміром потрібної спіралі обернути фольгою, притиснути пластиною-зигзагом прасування, почекати одну-дві хвилини (максимум) і після розгорнути фольгу. Відмінною щільності завиток-зигзаг готовий!
Щоб завивка була ще більш тривалої, скористайтеся хитрощами:
- засіб для укладання наносити до початку укладання на бігуді, плойкою і іншими аксесуарами;
- лягаючи спати з невисушеного волоссям (наприклад, того вимагає зачіска), надіньте тонку купальну шапочку. Так ви вбережете тонке волосся від псування і не зіпсуєте укладання;
- завивка гарячими щипцями окремих локонів протримається довше, якщо кожен локон закріпити «прищіпкою» і потім весь обсяг підсушити прохолодним феном;
- чим ближче до кореня починати накручувати вертикальний завиток, тим красивіше буде локон;
- набуваючи плойку, щипці для завивки, варто звертати увагу на максимальну температуру;
- знявши бігуді (будь-які), не варто брати в руки гребінець, краще розібрати пасма пальцями і закріпити лаком;
- жирне волосся і локони несумісні, тому перед укладанням краще вимити голову;
- пересушені волосся погано тримають завивку, попередньо варто зволожити пасма;
- засоби для фіксації в великій кількості не «ще краще закріплюють пасма», а тільки лише обтяжують їх.
Завивка без аксесуарів - реально!
Немає під рукою нічого з перерахованого вище - не біда. Беріть звичайні шматочки щільного паперу, навертаються на них пасма і зміцнюйте звичайними нитками, шнурками, гумками.
Зовсім нічого немає, беріть столову ложку цукру, розводьте в півсклянки води і змочуйте пасма. Після, накрутити волосся на палець, закріпити шпилькою і дати висохнути - відмінні кучері готові.
Можливо, останні поради викличуть лише посмішку, але повірте, ці варіанти теж працюють!
Причому анітрохи не гірше, ніж плетіння кіс на мокре волосся або закручування локонів феном, з подальшою фіксацією лаком. Створити локони можна в будь-якій ситуації і за допомогою того, що є під рукою.
А наостанок рецепт кучерів «як у Шакіри»:
- вимити голову ввечері;
- добре прочесати і розібрати волосся на пасма;
- кожне пасмо заплести в косу і закріпити гумкою;
- добре змастити косички засобом для стайлінгу;
- підсушити косички праскою або висушити природним способом;
- Розплести кіски, прочесати локони і насолоджуватися відмінною завивкою.
У відео нижче ви побачите як виконати:
Локон: що це і кому йдуть кучері?Локони: чим і як зробити?
І що робити?
Локон: що це і кому йдуть кучері?
Локони: чим і як зробити?