Які породи собак підходять для дачі? - Блог | «Мечтаево» - будівництво заміських будинків під ключ

  1. Які породи собак підходять для дачі? «Обережно, злий собака!» - такий напис будь-якого змусить задуматися:...
  2. Які породи собак підходять для дачі?

Які породи собак підходять для дачі?

«Обережно, злий собака «Обережно, злий собака!» - такий напис будь-якого змусить задуматися: а чи варто йти далі? Вона стане ще більш переконливою, якщо з-за паркану пролунає грізний гавкіт. Саме тому, поряд з охоронними системами (або замість них), багато дачників заводять в будинку собаку. Але якщо ви плануєте розжитися НЕ диванної звірятком, а справжнім охоронцем, варто розібратися - яка порода і для чого краще підходить? розповідаємо про це в нашому матеріалі.

Перше, що повинен зробити майбутній господар перед покупкою щеняти - це визначитися, хто саме йому потрібен. Якщо ви плануєте тримати собаку в будинку, краще обзавестися компактними породами з хорошими охоронними якостями - чау-чау, бостон-тер'єр або навіть манюня-шпіц.

Хочете придбати компаньйона для довгих прогулянок по лісі? Підійде слухняний лабрадор або модна нині хаскі. Зібралися постріляти трохи за містом? Тоді зверніть увагу на мисливські породи: такса, бассет-хаунт, ягдтерьер, норвезький елкхаунд (див.рис.).

Якщо вам все-таки потрібен особистий охоронець або сторож, зверніть увагу на породи, в яких ці якості добре розвинені. Для таких псів важливий не стільки красивий, скільки грізний зовнішній вигляд і робочі якості породи. Собаки-охоронці більше зосереджені на фізичний захист своїх господарів - німецька вівчарка, доги, бульдоги, ротвейлер, кане-корсо.

Незамінні сторожа, яким краще жити на вулиці - на прив'язі або в «вільному польоті» - кавказька або среднеазітская вівчарка, московська сторожова, бернський зенненхунд. На відміну від охоронців, завдання сторожів - оповістити господаря про чужинців, відлякати останніх, не вступаючи з ними в прямий контакт. Але при цьому вони повинні бути здатні захистити себе і майно від загрози.

Розглянемо докладніше найпопулярніші породи.

Компактні «дзвіночки»

БОСТОН-ТЕР'ЄР поєднує в собі кращі якості предків двох порід - кмітливість і спритність тер'єра і сміливість, силу і відданість бульдога. Ці собаки невеликого розміру (38-43 см), неважкий (4,5-11,5 кг), але міцної статури, з короткою шерстю. Вони активні, слухняні, грайливі і доброзичливі, добре ладнають з дітьми та іншими тваринами. Хоча бостон-тер'єр вважаються декоративної породою, вони в міру агресивні. А тому - відмінні охоронці, які сповістять господарів про наближення сторонніх.

Догляд не займе багато часу: Бостон рідко миють, їх шерсть линяє не часто, досить іноді вичісувати її жорсткою щіткою. Бостон-тер'єри не потребують великого фізичного навантаження, їм досить півгодинної прогулянки двічі в день. Через короткої морди цим собачкам важко дихати в спеку, тому в цей час року їх краще не навантажувати. Слабке місце цієї породи - собака боїться протягів, а її великі очі нерідко схильні до травм і очних захворювань. Тому за ними потрібно стежити, а мордочку собаки - щодня протирати.

Велика голова цуценят може бути проблемою при пологах: сукам нерідко роблять кесарів розтин. Цуценята цієї породи (втім, і дорослі собаки теж) схильні до проблем з кишечником, тому потребують ретельно продуманої дієті.

Придбати цуценят бостон-тер'єра можна, наприклад, в цьому розпліднику http://kait-klassik.narod.ru/

***

ЧАУ ЧАУ - одна з найдавніших порід собак. Колись їх використовували для охорони, полювання і навіть в якості їздових. Зараз ця порода - більше декоративна, але свої давні «обов'язки» добре пам'ятає.

Чау-чау підійде не кожному. Цей симпатичний ведмедик, через некерований, норовливого і впертого, на перший погляд, характеру може бути складним в дресируванню. «Чау-чау самі люблять дресирувати господаря», - зазначають власники. Цих собак потрібно тренувати все життя.

Чау-чау недовірливі до чужинців, вони - індивідуалісти, а тому не завжди уживаються з іншими тваринами. Якщо у вас є маленькі діти, потрібно пояснити їм, що чау-чау - не найкращий об'єкт для ігор, собака цілком може хильнути і дитини.

Але якщо вам вдасться впоратися зі своїм незалежним і гордим вихованцем, то ви отримаєте відданого партнера і доброго сторожа. Будьте впевнені, що чау-чау на агресію іншої собаки, причому будь-якого розміру, відповість безстрашно. А її потужна щелепа, густе хутро і терпимість до болю роблять собаку грізним противником.

До речі, чау-чау - не самі активні собаки, їх краще заводити людям, які ведуть спокійний спосіб життя. Ця порода погано переносить спеку, тому у дворі для них потрібно виділити прохолодне містечко без протягів. І, якщо ви плануєте виставкову кар'єру, навесні собаку краще постригти наголо. До зими шерсть відросте і буде захищати пса навіть від сильних морозів. Ще одна особливість породи - як і бостон-тер'єри, чау можуть хропіти уві сні.

На одному з форумів власник чау-чау зазначає, що ці собаки - відмінні диспетчери. У великому будинку і господарстві нерідко бувають нестандартні ситуації: молодняк пішов, куди не слід (пташенята, цуценята, поросята, діти), десь відбулось протікання, щось зламалося або впало, зайшов незнайомець. Чаушки все це помічають і відстежують, самі намагаються навести порядок і завжди повідомлять про всі порушення господареві.

Інформацію про розплідниках чау-чау знайдете тут http://chowchowplus.borda.ru/?0-13

***

Як хорошого сторожа відзначають і різних шпіц (померанских, німецьких). Вони чують незнайомців задовго до їх появи в поле зору: відразу починають бігати по дому і голосно гавкати. А якщо в хату зайде чужинець, у собаки прямо істерика починається - її не спіймаєш і рот не заткнеш. В таких умовах, кажуть господарі, зловмисник працювати не зможе.

Середня висота шпіца в холці - 22-23 см, вага - зазвичай до 3,5 кг. Мініатюрні розміри, відсутність запаху роблять цю породу ідеальною для домашнього утримання. Вони добре переносять мороз, дуже акуратні. Шпиці - з міцним кістяком, чудовий слух і добре розвиненим інстинктом сторожа. Собаки добре піддаються дресируванню, грайливі, сміливі та рішучі.

Через густий підшерстя шпіци потребують особливого догляду. Їх необхідно купати раз в 4-6 тижнів, а сушити - обов'язково феном і насухо. В іншому випадку на мокрому підшерсті можуть розвиватися грибки.

Почитати про шпіца можна, наприклад, тут: http://www.spitz-club.ru/baza/lenta.php

Собаки-охоронці

Настала черга розповісти про сміливих і рішучих хлопців з бійцівським характером Настала черга розповісти про сміливих і рішучих хлопців з бійцівським характером .

РОТВЕЙЛЕР - ідеально підходить для охорони будинку і захисту його мешканців. Собаки цієї породи - сильні, хоробрі, слухняні. Вони віддані своєму господареві і його родині, байдужі до незнайомців, які не становлять загрози.

Ротвейлери добре піддаються дресируванню, розумні, але не дуже ладять з дітьми і з іншими тваринами, собаками і особливо - своєї статі. Це велика собака з м'язистим, сильним тілом. Через впертого і домінантного характеру вони вимагають великої соціалізації та навчання з самого раннього віку, їм потрібен наполегливий, послідовний тренер. Ротвейлери мають схильність до переїдання. Щоб собака не набрала зайву вагу, її харчування потрібно контролювати.

Ротвейлер - проста порода для догляду. Собаку періодично чистять щіткою, регулярно - під час линьки. Але потрібно бути обережним. Ротвейлери - собака не для ледачих. Вона потребує постійної фізичної і розумової навантаженні, енергійних іграх, уроках, тривалих прогулянках і двогодинних заняттях кожен день. Без цього собака може стати агресивною і руйнівною. Ротвейлера краще заводити тим, у кого є досвід в навчанні / дресирування собак.

Дізнатися більше про ротвейлер і купити цуценя можна на цьому форумі

***

КАНЕ КОРСО - собака старовинної італійської породи, сицилійська охоронна собака, італійська сторожова, нащадок бойових псів римської імперії. «Кане» - в перекладі «собака», «Корса» - «огорожа садиби». Собака вважається чудовим охоронцем, який ніколи не спасує при вигляді небезпеки. Кане корсо стане хорошим другом і захисником для всієї родини. Корса не підпустить чужого до дому, до дитини, до машини, колясці і т.п.

Кане корсо - середні (до 55 кг і 60 см в холці), рухливі собаки зі спокійним і витриманим характером. Хоробра, легко навчається, але вимагає твердої руки. Собаки недовірливі до чужих.
Незважаючи на південне походження, кане корсо досить морозостійкі, можуть жити у вольєрі.

Власники сходяться на думці, що це прекрасні робочі собаки, витончені в рухах, але важливо їх не розгодувати і купувати цуценят не російською лінії, а італійської крові. Кажуть, що у нас активно псують, «обтяжують» породу.

Кане корсо не слід заводити, якщо це перша в вашому житті собака. Якщо у вашій родині є маленькі діти, будьте уважним, особливо з псом. У цієї породи яскраво виражений інстинкт зграї, кобель чітко позиціонує себе і може спробувати «побудувати» слабших домочадців за відсутності господаря будинку. Ця собака - не з тих, хто дозволить дитині смикати себе за вуха, тикати пальцями в очі або осідлати.

Придбати цуценят можна тут http://corsoclub.com/forum/

***

ДОБЕРМАН - собака, яку можна тримати в будинку, лише за умови достатнього фізичного навантаження. Це порода для досвідчених власників. Добермани енергійні, безстрашні, насторожені. Вони віддані своїм власникам і слухняні. По відношенню до інших членів сім'ї - ласкаві. За цією породою закріпилася репутація злий собаки. Але при належному вихованні доберман нападе лише якщо відчує загрозу для своєї сім'ї або власності.

Добермани добре уживаються з іншими тваринами, якщо виховувалися з ними з дитинства, а також з підрослими дітьми. Ці собаки інтелектуальні і швидко вчаться. Пси - більш вперті і домінуючі в порівнянні з суками.

Добермани не потребують великої догляді. Розчісування раз в тиждень, протирання вологим рушником - все, що потрібно. Линяють вони не сильно. Вони люблять, коли господар становить їм компанію для пробіжок і прогулянок. Добермани також гарні в змаганнях між собаками. Участь добермана в різних собачих заходах допомагає доберманові залишатися у формі, а також забезпечує необхідної розумовим навантаженням.

Недоліки породи: норовливий характер і слабка психіка, без належної дресирування і щоденних навантажень собака може стати нервової і неврівноваженою. Активність доберманів може привести до непослуху, на прогулянці собака може втекти. Добермани більш спокійні і слухняні в парі. Також можуть бути проблеми при появі нових членів сім'ї: доберман не відразу прийме новонародженого. У 70% собак цієї породи є проблеми з серцем.

Інформацію про розплідниках дивіться тут http://forum.doberman.info/index.php/board,43.0.html?PHPSESSID=tdvva20b2kgi8vdbicgshj51d2

***

Охорона власності та господаря - основне призначення американський бульдог. Ці собаки віддані, з високим інтелектом і хорошою обучаемостью. Вони відрізняються прекрасним чуттям, їх часто використовують на розшуковій службі і в якості мисливських. Бульдоги - досить великі (пси - до 68,5 см в холці і 54,5 кг).

Через короткої шерсті собаки цієї породи не вимагають особливого догляду. Складнощі - уперті, можуть бути проблеми під час дресирування, а також мають неприємну звичку пускати слину.

Цуценят американського бульдога продають ці розплідники http://www.cats-dogs-ukraine.com/pitomniki9.htm

***

У наступній частині ми продовжимо розмову про охоронців і сторожових собак. А які домашні вихованці живуть у вас? Чи траплялися з ними забавні або цікаві історії? Розкажіть в коментарях У наступній частині ми продовжимо розмову про охоронців і сторожових собак !

Які породи собак підходять для дачі?

«Обережно, злий собака «Обережно, злий собака!» - такий напис будь-якого змусить задуматися: а чи варто йти далі? Вона стане ще більш переконливою, якщо з-за паркану пролунає грізний гавкіт. Саме тому, поряд з охоронними системами (або замість них), багато дачників заводять в будинку собаку. Але якщо ви плануєте розжитися НЕ диванної звірятком, а справжнім охоронцем, варто розібратися - яка порода і для чого краще підходить? розповідаємо про це в нашому матеріалі.

Перше, що повинен зробити майбутній господар перед покупкою щеняти - це визначитися, хто саме йому потрібен. Якщо ви плануєте тримати собаку в будинку, краще обзавестися компактними породами з хорошими охоронними якостями - чау-чау, бостон-тер'єр або навіть манюня-шпіц.

Хочете придбати компаньйона для довгих прогулянок по лісі? Підійде слухняний лабрадор або модна нині хаскі. Зібралися постріляти трохи за містом? Тоді зверніть увагу на мисливські породи: такса, бассет-хаунт, ягдтерьер, норвезький елкхаунд (див.рис.).

Якщо вам все-таки потрібен особистий охоронець або сторож, зверніть увагу на породи, в яких ці якості добре розвинені. Для таких псів важливий не стільки красивий, скільки грізний зовнішній вигляд і робочі якості породи. Собаки-охоронці більше зосереджені на фізичний захист своїх господарів - німецька вівчарка, доги, бульдоги, ротвейлер, кане-корсо.

Незамінні сторожа, яким краще жити на вулиці - на прив'язі або в «вільному польоті» - кавказька або среднеазітская вівчарка, московська сторожова, бернський зенненхунд. На відміну від охоронців, завдання сторожів - оповістити господаря про чужинців, відлякати останніх, не вступаючи з ними в прямий контакт. Але при цьому вони повинні бути здатні захистити себе і майно від загрози.

Розглянемо докладніше найпопулярніші породи.

Компактні «дзвіночки»

БОСТОН-ТЕР'ЄР поєднує в собі кращі якості предків двох порід - кмітливість і спритність тер'єра і сміливість, силу і відданість бульдога. Ці собаки невеликого розміру (38-43 см), неважкий (4,5-11,5 кг), але міцної статури, з короткою шерстю. Вони активні, слухняні, грайливі і доброзичливі, добре ладнають з дітьми та іншими тваринами. Хоча бостон-тер'єр вважаються декоративної породою, вони в міру агресивні. А тому - відмінні охоронці, які сповістять господарів про наближення сторонніх.

Догляд не займе багато часу: Бостон рідко миють, їх шерсть линяє не часто, досить іноді вичісувати її жорсткою щіткою. Бостон-тер'єри не потребують великого фізичного навантаження, їм досить півгодинної прогулянки двічі в день. Через короткої морди цим собачкам важко дихати в спеку, тому в цей час року їх краще не навантажувати. Слабке місце цієї породи - собака боїться протягів, а її великі очі нерідко схильні до травм і очних захворювань. Тому за ними потрібно стежити, а мордочку собаки - щодня протирати.

Велика голова цуценят може бути проблемою при пологах: сукам нерідко роблять кесарів розтин. Цуценята цієї породи (втім, і дорослі собаки теж) схильні до проблем з кишечником, тому потребують ретельно продуманої дієті.

Придбати цуценят бостон-тер'єра можна, наприклад, в цьому розпліднику http://kait-klassik.narod.ru/

***

ЧАУ ЧАУ - одна з найдавніших порід собак. Колись їх використовували для охорони, полювання і навіть в якості їздових. Зараз ця порода - більше декоративна, але свої давні «обов'язки» добре пам'ятає.

Чау-чау підійде не кожному. Цей симпатичний ведмедик, через некерований, норовливого і впертого, на перший погляд, характеру може бути складним в дресируванню. «Чау-чау самі люблять дресирувати господаря», - зазначають власники. Цих собак потрібно тренувати все життя.

Чау-чау недовірливі до чужинців, вони - індивідуалісти, а тому не завжди уживаються з іншими тваринами. Якщо у вас є маленькі діти, потрібно пояснити їм, що чау-чау - не найкращий об'єкт для ігор, собака цілком може хильнути і дитини.

Але якщо вам вдасться впоратися зі своїм незалежним і гордим вихованцем, то ви отримаєте відданого партнера і доброго сторожа. Будьте впевнені, що чау-чау на агресію іншої собаки, причому будь-якого розміру, відповість безстрашно. А її потужна щелепа, густе хутро і терпимість до болю роблять собаку грізним противником.

До речі, чау-чау - не самі активні собаки, їх краще заводити людям, які ведуть спокійний спосіб життя. Ця порода погано переносить спеку, тому у дворі для них потрібно виділити прохолодне містечко без протягів. І, якщо ви плануєте виставкову кар'єру, навесні собаку краще постригти наголо. До зими шерсть відросте і буде захищати пса навіть від сильних морозів. Ще одна особливість породи - як і бостон-тер'єри, чау можуть хропіти уві сні.

На одному з форумів власник чау-чау зазначає, що ці собаки - відмінні диспетчери. У великому будинку і господарстві нерідко бувають нестандартні ситуації: молодняк пішов, куди не слід (пташенята, цуценята, поросята, діти), десь відбулось протікання, щось зламалося або впало, зайшов незнайомець. Чаушки все це помічають і відстежують, самі намагаються навести порядок і завжди повідомлять про всі порушення господареві.

Інформацію про розплідниках чау-чау знайдете тут http://chowchowplus.borda.ru/?0-13

***

Як хорошого сторожа відзначають і різних шпіц (померанских, німецьких). Вони чують незнайомців задовго до їх появи в поле зору: відразу починають бігати по дому і голосно гавкати. А якщо в хату зайде чужинець, у собаки прямо істерика починається - її не спіймаєш і рот не заткнеш. В таких умовах, кажуть господарі, зловмисник працювати не зможе.

Середня висота шпіца в холці - 22-23 см, вага - зазвичай до 3,5 кг. Мініатюрні розміри, відсутність запаху роблять цю породу ідеальною для домашнього утримання. Вони добре переносять мороз, дуже акуратні. Шпиці - з міцним кістяком, чудовий слух і добре розвиненим інстинктом сторожа. Собаки добре піддаються дресируванню, грайливі, сміливі та рішучі.

Через густий підшерстя шпіци потребують особливого догляду. Їх необхідно купати раз в 4-6 тижнів, а сушити - обов'язково феном і насухо. В іншому випадку на мокрому підшерсті можуть розвиватися грибки.

Почитати про шпіца можна, наприклад, тут: http://www.spitz-club.ru/baza/lenta.php

Собаки-охоронці

Настала черга розповісти про сміливих і рішучих хлопців з бійцівським характером Настала черга розповісти про сміливих і рішучих хлопців з бійцівським характером .

РОТВЕЙЛЕР - ідеально підходить для охорони будинку і захисту його мешканців. Собаки цієї породи - сильні, хоробрі, слухняні. Вони віддані своєму господареві і його родині, байдужі до незнайомців, які не становлять загрози.

Ротвейлери добре піддаються дресируванню, розумні, але не дуже ладять з дітьми і з іншими тваринами, собаками і особливо - своєї статі. Це велика собака з м'язистим, сильним тілом. Через впертого і домінантного характеру вони вимагають великої соціалізації та навчання з самого раннього віку, їм потрібен наполегливий, послідовний тренер. Ротвейлери мають схильність до переїдання. Щоб собака не набрала зайву вагу, її харчування потрібно контролювати.

Ротвейлер - проста порода для догляду. Собаку періодично чистять щіткою, регулярно - під час линьки. Але потрібно бути обережним. Ротвейлери - собака не для ледачих. Вона потребує постійної фізичної і розумової навантаженні, енергійних іграх, уроках, тривалих прогулянках і двогодинних заняттях кожен день. Без цього собака може стати агресивною і руйнівною. Ротвейлера краще заводити тим, у кого є досвід в навчанні / дресирування собак.

Дізнатися більше про ротвейлер і купити цуценя можна на цьому форумі

***

КАНЕ КОРСО - собака старовинної італійської породи, сицилійська охоронна собака, італійська сторожова, нащадок бойових псів римської імперії. «Кане» - в перекладі «собака», «Корса» - «огорожа садиби». Собака вважається чудовим охоронцем, який ніколи не спасує при вигляді небезпеки. Кане корсо стане хорошим другом і захисником для всієї родини. Корса не підпустить чужого до дому, до дитини, до машини, колясці і т.п.

Кане корсо - середні (до 55 кг і 60 см в холці), рухливі собаки зі спокійним і витриманим характером. Хоробра, легко навчається, але вимагає твердої руки. Собаки недовірливі до чужих.
Незважаючи на південне походження, кане корсо досить морозостійкі, можуть жити у вольєрі.

Власники сходяться на думці, що це прекрасні робочі собаки, витончені в рухах, але важливо їх не розгодувати і купувати цуценят не російською лінії, а італійської крові. Кажуть, що у нас активно псують, «обтяжують» породу.

Кане корсо не слід заводити, якщо це перша в вашому житті собака. Якщо у вашій родині є маленькі діти, будьте уважним, особливо з псом. У цієї породи яскраво виражений інстинкт зграї, кобель чітко позиціонує себе і може спробувати «побудувати» слабших домочадців за відсутності господаря будинку. Ця собака - не з тих, хто дозволить дитині смикати себе за вуха, тикати пальцями в очі або осідлати.

Придбати цуценят можна тут http://corsoclub.com/forum/

***

ДОБЕРМАН - собака, яку можна тримати в будинку, лише за умови достатнього фізичного навантаження. Це порода для досвідчених власників. Добермани енергійні, безстрашні, насторожені. Вони віддані своїм власникам і слухняні. По відношенню до інших членів сім'ї - ласкаві. За цією породою закріпилася репутація злий собаки. Але при належному вихованні доберман нападе лише якщо відчує загрозу для своєї сім'ї або власності.

Добермани добре уживаються з іншими тваринами, якщо виховувалися з ними з дитинства, а також з підрослими дітьми. Ці собаки інтелектуальні і швидко вчаться. Пси - більш вперті і домінуючі в порівнянні з суками.

Добермани не потребують великої догляді. Розчісування раз в тиждень, протирання вологим рушником - все, що потрібно. Линяють вони не сильно. Вони люблять, коли господар становить їм компанію для пробіжок і прогулянок. Добермани також гарні в змаганнях між собаками. Участь добермана в різних собачих заходах допомагає доберманові залишатися у формі, а також забезпечує необхідної розумовим навантаженням.

Недоліки породи: норовливий характер і слабка психіка, без належної дресирування і щоденних навантажень собака може стати нервової і неврівноваженою. Активність доберманів може привести до непослуху, на прогулянці собака може втекти. Добермани більш спокійні і слухняні в парі. Також можуть бути проблеми при появі нових членів сім'ї: доберман не відразу прийме новонародженого. У 70% собак цієї породи є проблеми з серцем.

Інформацію про розплідниках дивіться тут http://forum.doberman.info/index.php/board,43.0.html?PHPSESSID=tdvva20b2kgi8vdbicgshj51d2

***

Охорона власності та господаря - основне призначення американський бульдог. Ці собаки віддані, з високим інтелектом і хорошою обучаемостью. Вони відрізняються прекрасним чуттям, їх часто використовують на розшуковій службі і в якості мисливських. Бульдоги - досить великі (пси - до 68,5 см в холці і 54,5 кг).

Через короткої шерсті собаки цієї породи не вимагають особливого догляду. Складнощі - уперті, можуть бути проблеми під час дресирування, а також мають неприємну звичку пускати слину.

Цуценят американського бульдога продають ці розплідники http://www.cats-dogs-ukraine.com/pitomniki9.htm

***

У наступній частині ми продовжимо розмову про охоронців і сторожових собак. А які домашні вихованці живуть у вас? Чи траплялися з ними забавні або цікаві історії? Розкажіть в коментарях У наступній частині ми продовжимо розмову про охоронців і сторожових собак !

Які породи собак підходять для дачі?

«Обережно, злий собака «Обережно, злий собака!» - такий напис будь-якого змусить задуматися: а чи варто йти далі? Вона стане ще більш переконливою, якщо з-за паркану пролунає грізний гавкіт. Саме тому, поряд з охоронними системами (або замість них), багато дачників заводять в будинку собаку. Але якщо ви плануєте розжитися НЕ диванної звірятком, а справжнім охоронцем, варто розібратися - яка порода і для чого краще підходить? розповідаємо про це в нашому матеріалі.

Перше, що повинен зробити майбутній господар перед покупкою щеняти - це визначитися, хто саме йому потрібен. Якщо ви плануєте тримати собаку в будинку, краще обзавестися компактними породами з хорошими охоронними якостями - чау-чау, бостон-тер'єр або навіть манюня-шпіц.

Хочете придбати компаньйона для довгих прогулянок по лісі? Підійде слухняний лабрадор або модна нині хаскі. Зібралися постріляти трохи за містом? Тоді зверніть увагу на мисливські породи: такса, бассет-хаунт, ягдтерьер, норвезький елкхаунд (див.рис.).

Якщо вам все-таки потрібен особистий охоронець або сторож, зверніть увагу на породи, в яких ці якості добре розвинені. Для таких псів важливий не стільки красивий, скільки грізний зовнішній вигляд і робочі якості породи. Собаки-охоронці більше зосереджені на фізичний захист своїх господарів - німецька вівчарка, доги, бульдоги, ротвейлер, кане-корсо.

Незамінні сторожа, яким краще жити на вулиці - на прив'язі або в «вільному польоті» - кавказька або среднеазітская вівчарка, московська сторожова, бернський зенненхунд. На відміну від охоронців, завдання сторожів - оповістити господаря про чужинців, відлякати останніх, не вступаючи з ними в прямий контакт. Але при цьому вони повинні бути здатні захистити себе і майно від загрози.

Розглянемо докладніше найпопулярніші породи.

Компактні «дзвіночки»

БОСТОН-ТЕР'ЄР поєднує в собі кращі якості предків двох порід - кмітливість і спритність тер'єра і сміливість, силу і відданість бульдога. Ці собаки невеликого розміру (38-43 см), неважкий (4,5-11,5 кг), але міцної статури, з короткою шерстю. Вони активні, слухняні, грайливі і доброзичливі, добре ладнають з дітьми та іншими тваринами. Хоча бостон-тер'єр вважаються декоративної породою, вони в міру агресивні. А тому - відмінні охоронці, які сповістять господарів про наближення сторонніх.

Догляд не займе багато часу: Бостон рідко миють, їх шерсть линяє не часто, досить іноді вичісувати її жорсткою щіткою. Бостон-тер'єри не потребують великого фізичного навантаження, їм досить півгодинної прогулянки двічі в день. Через короткої морди цим собачкам важко дихати в спеку, тому в цей час року їх краще не навантажувати. Слабке місце цієї породи - собака боїться протягів, а її великі очі нерідко схильні до травм і очних захворювань. Тому за ними потрібно стежити, а мордочку собаки - щодня протирати.

Велика голова цуценят може бути проблемою при пологах: сукам нерідко роблять кесарів розтин. Цуценята цієї породи (втім, і дорослі собаки теж) схильні до проблем з кишечником, тому потребують ретельно продуманої дієті.

Придбати цуценят бостон-тер'єра можна, наприклад, в цьому розпліднику http://kait-klassik.narod.ru/

***

ЧАУ ЧАУ - одна з найдавніших порід собак. Колись їх використовували для охорони, полювання і навіть в якості їздових. Зараз ця порода - більше декоративна, але свої давні «обов'язки» добре пам'ятає.

Чау-чау підійде не кожному. Цей симпатичний ведмедик, через некерований, норовливого і впертого, на перший погляд, характеру може бути складним в дресируванню. «Чау-чау самі люблять дресирувати господаря», - зазначають власники. Цих собак потрібно тренувати все життя.

Чау-чау недовірливі до чужинців, вони - індивідуалісти, а тому не завжди уживаються з іншими тваринами. Якщо у вас є маленькі діти, потрібно пояснити їм, що чау-чау - не найкращий об'єкт для ігор, собака цілком може хильнути і дитини.

Але якщо вам вдасться впоратися зі своїм незалежним і гордим вихованцем, то ви отримаєте відданого партнера і доброго сторожа. Будьте впевнені, що чау-чау на агресію іншої собаки, причому будь-якого розміру, відповість безстрашно. А її потужна щелепа, густе хутро і терпимість до болю роблять собаку грізним противником.

До речі, чау-чау - не самі активні собаки, їх краще заводити людям, які ведуть спокійний спосіб життя. Ця порода погано переносить спеку, тому у дворі для них потрібно виділити прохолодне містечко без протягів. І, якщо ви плануєте виставкову кар'єру, навесні собаку краще постригти наголо. До зими шерсть відросте і буде захищати пса навіть від сильних морозів. Ще одна особливість породи - як і бостон-тер'єри, чау можуть хропіти уві сні.

На одному з форумів власник чау-чау зазначає, що ці собаки - відмінні диспетчери. У великому будинку і господарстві нерідко бувають нестандартні ситуації: молодняк пішов, куди не слід (пташенята, цуценята, поросята, діти), десь відбулось протікання, щось зламалося або впало, зайшов незнайомець. Чаушки все це помічають і відстежують, самі намагаються навести порядок і завжди повідомлять про всі порушення господареві.

Інформацію про розплідниках чау-чау знайдете тут http://chowchowplus.borda.ru/?0-13

***

Як хорошого сторожа відзначають і різних шпіц (померанских, німецьких). Вони чують незнайомців задовго до їх появи в поле зору: відразу починають бігати по дому і голосно гавкати. А якщо в хату зайде чужинець, у собаки прямо істерика починається - її не спіймаєш і рот не заткнеш. В таких умовах, кажуть господарі, зловмисник працювати не зможе.

Середня висота шпіца в холці - 22-23 см, вага - зазвичай до 3,5 кг. Мініатюрні розміри, відсутність запаху роблять цю породу ідеальною для домашнього утримання. Вони добре переносять мороз, дуже акуратні. Шпиці - з міцним кістяком, чудовий слух і добре розвиненим інстинктом сторожа. Собаки добре піддаються дресируванню, грайливі, сміливі та рішучі.

Через густий підшерстя шпіци потребують особливого догляду. Їх необхідно купати раз в 4-6 тижнів, а сушити - обов'язково феном і насухо. В іншому випадку на мокрому підшерсті можуть розвиватися грибки.

Почитати про шпіца можна, наприклад, тут: http://www.spitz-club.ru/baza/lenta.php

Собаки-охоронці

Настала черга розповісти про сміливих і рішучих хлопців з бійцівським характером Настала черга розповісти про сміливих і рішучих хлопців з бійцівським характером .

РОТВЕЙЛЕР - ідеально підходить для охорони будинку і захисту його мешканців. Собаки цієї породи - сильні, хоробрі, слухняні. Вони віддані своєму господареві і його родині, байдужі до незнайомців, які не становлять загрози.

Ротвейлери добре піддаються дресируванню, розумні, але не дуже ладять з дітьми і з іншими тваринами, собаками і особливо - своєї статі. Це велика собака з м'язистим, сильним тілом. Через впертого і домінантного характеру вони вимагають великої соціалізації та навчання з самого раннього віку, їм потрібен наполегливий, послідовний тренер. Ротвейлери мають схильність до переїдання. Щоб собака не набрала зайву вагу, її харчування потрібно контролювати.

Ротвейлер - проста порода для догляду. Собаку періодично чистять щіткою, регулярно - під час линьки. Але потрібно бути обережним. Ротвейлери - собака не для ледачих. Вона потребує постійної фізичної і розумової навантаженні, енергійних іграх, уроках, тривалих прогулянках і двогодинних заняттях кожен день. Без цього собака може стати агресивною і руйнівною. Ротвейлера краще заводити тим, у кого є досвід в навчанні / дресирування собак.

Дізнатися більше про ротвейлер і купити цуценя можна на цьому форумі

***

КАНЕ КОРСО - собака старовинної італійської породи, сицилійська охоронна собака, італійська сторожова, нащадок бойових псів римської імперії. «Кане» - в перекладі «собака», «Корса» - «огорожа садиби». Собака вважається чудовим охоронцем, який ніколи не спасує при вигляді небезпеки. Кане корсо стане хорошим другом і захисником для всієї родини. Корса не підпустить чужого до дому, до дитини, до машини, колясці і т.п.

Кане корсо - середні (до 55 кг і 60 см в холці), рухливі собаки зі спокійним і витриманим характером. Хоробра, легко навчається, але вимагає твердої руки. Собаки недовірливі до чужих.
Незважаючи на південне походження, кане корсо досить морозостійкі, можуть жити у вольєрі.

Власники сходяться на думці, що це прекрасні робочі собаки, витончені в рухах, але важливо їх не розгодувати і купувати цуценят не російською лінії, а італійської крові. Кажуть, що у нас активно псують, «обтяжують» породу.

Кане корсо не слід заводити, якщо це перша в вашому житті собака. Якщо у вашій родині є маленькі діти, будьте уважним, особливо з псом. У цієї породи яскраво виражений інстинкт зграї, кобель чітко позиціонує себе і може спробувати «побудувати» слабших домочадців за відсутності господаря будинку. Ця собака - не з тих, хто дозволить дитині смикати себе за вуха, тикати пальцями в очі або осідлати.

Придбати цуценят можна тут http://corsoclub.com/forum/

***

ДОБЕРМАН - собака, яку можна тримати в будинку, лише за умови достатнього фізичного навантаження. Це порода для досвідчених власників. Добермани енергійні, безстрашні, насторожені. Вони віддані своїм власникам і слухняні. По відношенню до інших членів сім'ї - ласкаві. За цією породою закріпилася репутація злий собаки. Але при належному вихованні доберман нападе лише якщо відчує загрозу для своєї сім'ї або власності.

Добермани добре уживаються з іншими тваринами, якщо виховувалися з ними з дитинства, а також з підрослими дітьми. Ці собаки інтелектуальні і швидко вчаться. Пси - більш вперті і домінуючі в порівнянні з суками.

Добермани не потребують великої догляді. Розчісування раз в тиждень, протирання вологим рушником - все, що потрібно. Линяють вони не сильно. Вони люблять, коли господар становить їм компанію для пробіжок і прогулянок. Добермани також гарні в змаганнях між собаками. Участь добермана в різних собачих заходах допомагає доберманові залишатися у формі, а також забезпечує необхідної розумовим навантаженням.

Недоліки породи: норовливий характер і слабка психіка, без належної дресирування і щоденних навантажень собака може стати нервової і неврівноваженою. Активність доберманів може привести до непослуху, на прогулянці собака може втекти. Добермани більш спокійні і слухняні в парі. Також можуть бути проблеми при появі нових членів сім'ї: доберман не відразу прийме новонародженого. У 70% собак цієї породи є проблеми з серцем.

Інформацію про розплідниках дивіться тут http://forum.doberman.info/index.php/board,43.0.html?PHPSESSID=tdvva20b2kgi8vdbicgshj51d2

***

Охорона власності та господаря - основне призначення американський бульдог. Ці собаки віддані, з високим інтелектом і хорошою обучаемостью. Вони відрізняються прекрасним чуттям, їх часто використовують на розшуковій службі і в якості мисливських. Бульдоги - досить великі (пси - до 68,5 см в холці і 54,5 кг).

Через короткої шерсті собаки цієї породи не вимагають особливого догляду. Складнощі - уперті, можуть бути проблеми під час дресирування, а також мають неприємну звичку пускати слину.

Цуценят американського бульдога продають ці розплідники http://www.cats-dogs-ukraine.com/pitomniki9.htm

***

У наступній частині ми продовжимо розмову про охоронців і сторожових собак. А які домашні вихованці живуть у вас? Чи траплялися з ними забавні або цікаві історії? Розкажіть в коментарях У наступній частині ми продовжимо розмову про охоронців і сторожових собак !

Які породи собак підходять для дачі?
Які породи собак підходять для дачі?
Які породи собак підходять для дачі?
» - такий напис будь-якого змусить задуматися: а чи варто йти далі?
Але якщо ви плануєте розжитися НЕ диванної звірятком, а справжнім охоронцем, варто розібратися - яка порода і для чого краще підходить?
Хочете придбати компаньйона для довгих прогулянок по лісі?
Зібралися постріляти трохи за містом?
Ru/?
43.0.html?
А які домашні вихованці живуть у вас?