Основною причиною утворення вікових зморшок на обличчі у жінок є зниження пружності шкіри. На думку лікарів, починати доглядати за своєю зовнішністю слід якомога раніше. Для профілактики і розгладження зморшок рекомендуються косметика і апаратні методики, що відповідають віку. Крім традиційних способів омолодження відмінним засобом від зморшок вважається ліфтинг-гімнастика для особи.
Зміст:
- Якого результату можна досягти?
- список протипоказань
- види вправ
- Інструкція по виконанню
Ефективність зарядки проти зморшок
Далеко не всі люди розглядають її як серйозний засіб омолодження. Після 50 років, коли з'являються глибокі зморшки, спеціальні вправи допомагають не в повній мірі. Але навіть в цих випадках спостерігається підвищення тургору і уповільнення її подальшого занепаду. Прості маніпуляції, що здійснюються регулярно, допомагають надійно прибрати зморшки на обличчі.
Систематичні вправи для м'язів обличчя у жінок у віці до 40 років виглядають особливо ефективно. Оздоровча гімнастика сприяє розгладженню невеликих зморшок, вирівнювання овалу обличчя, поліпшення тонусу і еластичності. У сукупності з косметичними засобами це позбавляє від зморшок і виробляє відмінне оздоровчий вплив.
Зарядка для м'язів обличчя також показана людям до 30 років для профілактики старіння шкіри. Цей захід є прекрасним засобом, що перешкоджає швидкому виникненню мімічних зморшок. Допомагає підтримувати життєдіяльність лицьових м'язів, тим самим продовжуючи молодість і красу жінки.
Протипоказання до гімнастики для особи
Лікувальні вправи можна робити людям, які страждають від гіпертонії, запаленням лицевого нерва або хворобами крові. Серйозною перешкодою є наявність на обличчі герпесу, великих родимок, бородавок, травм, відкритих ран або запальних процесів.
Також проведення гімнастики ефективно не в тих випадках, коли на обличчі попередньо проводилися ін'єкції ботокса або мезотерапія. Справа в тому, що лікувальні вправи від зморшок сприяють поліпшенню кровопостачання тканин і м'язів. В результаті коригувальні препарати виводяться з організму, і результати процедур швидко нівелюються.
Особливості омолаживающей зарядки
Основні вправи для м'язів обличчя можна ефективно проводити не тільки в косметичних салонах, але і в домашніх умовах, головна вимога - це систематичність. Досить виділяти по 10-12 хвилин вранці і ввечері. Якщо систематичні заняття для особи стануть корисною звичкою начебто чищення зубів і вмивання, то стійкий позитивний результат буде забезпечений.
Всі маніпуляції умовно діляться на два типи:
- підтримують - накопичувального властивості, спрямовані на збереження здоров'я;
- силові - масажні руху підвищеного навантаження, які допомагають зберігати молодість м'язів і шкіри.
Вправи проти зморшок силового характеру не рекомендуються жінкам молодше 40 років. Під час занять важливо правильно розташовувати пальці на обличчі і точно виконувати рекомендовані руху.
Ефективна зарядка для особи
1. Розминка в домашніх умовах.
Ніжно торкаючись обличчя, постукати по ньому подушечками пальців і несильно помасажувати. Потім зробити масажні руху шкіри голови, посилюючи приплив крові. Потім кілька разів зробити глибокий вдих-видих.
2. Список вправ для особи від зморшок на лобі:
- Розташувати пальці рук над бровами. Натискаючи на шкіру, зрушувати її вниз. Брови при цьому потрібно намагатися піднімати вгору. Зафіксувати на 3-5 секунд, після чого розслабити м'язи обличчя, робити 8-10 разів.
- Пальці рук розташувати посередині чола і підтягувати вгору. Брови при цьому потрібно опускати вниз. Затримати особу в такому положенні на декілька секунд, потім розслабити. Вправу повторити не менше 10 разів.
- Щільно притиснути долоні до чола біля коренів волосся. Утримуючи голову нерухомо, подивитися вниз і прикрити повіки. Вирощують очима по 10 разів в кожну сторону.
3. Проти зморшок між бровами.
Вказівні пальці притиснути до місць початку брів і зрушувати шкіру до перенісся. Особа при цьому здається похмурим. Утримувати його в такому стані 4-5 сек, потім розслабити, повторити 8-10 разів.
Гімнастику для обличчя краще виконувати перед дзеркалом. Це дозволяє контролювати силу напруги м'язів брів. Важливо, щоб шкіра на переніссі стискалася несильно.
4. Вправи від зморшок навколо очей:
- Притиснути кінчики пальців до зовнішніх куточків очей. Злегка відтягуючи шкіру в різні боки, закрити повіки і робити кругові рухи очима по 10 разів в кожну сторону.
- Подушечками пальців злегка відтягнути нижні повіки. Повільно підняти очі догори і спробувати зімкнути повіки. Утримувати положення не менше 5 секунд, потім відкрити очі і розслабити м'язи. Силову роботу від зморшок навколо очей повторювати 10-12 разів.
- Закрити очі і широко посміхнутися. Потім зробити сумне обличчя, опустивши куточки губ якнайнижче. Посмішку і печаль чергувати 7-8 разів.
В результаті регулярних занять проти зморшок зменшуються «мішки» під очима, розгладжуються «гусячі лапки».
5. Гімнастика для обличчя від зморшок на щоках:
- Набрати в рот повітря, сильно надути щоки і притиснути їх долонями, чинячи опір. Затримати м'язи в такому положенні на 5 секунд, потім відпустити, повторювати по 10 разів.
- Надути щоки і переміщати повітря по колу в різні боки.
Завдяки вправам можна позбутися від глибоких зморшок-брилів, вирівняти овал обличчя і освіжити колір шкіри.
6. Гімнастика для профілактики і розгладження носогубних зморшок:
- Скласти губи трубочкою і повільно витягнути їх вперед. Затримати в такому положенні на 5 секунд, потім розслабитися. Вправа для зміцнення м'язів губ повторювати не менше 10 разів.
- Глибоко вдихати повітря носом, а видихати ротом через витягнуті губи. Чергувати вдихи і видихи 10 разів.
- Витягнути губи вперед у вигляді літери «о». Повільно і широко відкрити рот. Виконувати 10 разів по 5 сек.
7. Гімнастика проти зморшок в області підборіддя:
- Неспішно і обережно рухати щелепою справа наліво і навпаки (10 разів). У точках максимального переміщення затримуватися на кілька секунд.
- Широко відкрити рот, затриматися на 5 секунд і закрити його. Робити повільно, повторюючи по 10-12 разів.
- Закинути голову назад і намагатися закрити рот, накривши верхню губу нижньою. Потім розслабити м'язи і опустити голову вниз, торкаючись грудей підборіддям. Вправа виконати не менше 5 разів.
- Висунути підборіддя вперед і притиснути нижню губу до зубів, втягуючи її в рот. У такому положенні із зусиллям рухати щелепою вліво-вправо не менше 5-6 разів.
- Плавні рухи головою вправо-вліво, вгору-вниз і обертання по колу в обидва боки.
8. Закінчення гімнастики для особи:
Кінчиками пальців погладжувати обличчя уздовж масажних ліній, дотримуючись правильну спрямованість рухів:
- середина чола - волосиста частина голови;
- крила носа - віскі;
- куточки губ - вушні раковини;
- центральна частина підборіддя - мочки вух.
У косметології для корекції зморшок на обличчі розроблено безліч дієвих вправ. Деякі мають вікові обмеження, інші спрямовані на боротьбу із зморшками в певних зонах. Гімнастику слід робити комплексно, зачіпаючи всі ділянки особи. Для занять вдома цілком достатньо зарядки, яка запропонована вище. Вона сприяє профілактиці, розгладженню мімічних зморшок і допомагає зберегти молодість шкіри.