Начебто питання дуже простий, але насправді в процесі нанесення будь-якого засобу на обличчя є свої нюанси і секрети. Я багато читала інформації в інтернеті на цю тему, і вирішила все найважливіше написати в цьому beauty-уроці.
По-перше, все Догляду кошти (флюїди, сироватки, крему) потрібно наносити на ретельно вмиту шкіру! Якщо на вас макіяж, то спочатку потрібно скористатися засобами для демакіяжу (умивачкі не зможуть так ретельно впоратися з косметикою, як спеціальні засоби), потім вмитися за допомогою умивачкі (пінка / гель для вмивання) і закінчити цю процедуру бажано тоніком (іноді його називають лосьйоном ), про який багато хто забуває. А дарма. Так як він збільшує ефективність подальших коштів. Але це вже окрема тема. Такий тривалий процес «звичайного» вмивання може здатися утомливих, але він вкрай важливий, так як корисні речовини крему, не зможуть проникнути в шкіру крізь шар шкірного сала, пилу (так-так! Все наша екологія), залишок косметики і т.п.
По-друге, хочу відразу зауважити, що якщо ваша beauty-рутина багатошарова (ви наносите і сироватку, крем, лосьйон і т.п.), то спочатку наносяться більш рідкі по консистенції кошти, і тільки в завершенні догляду кошти з щільною текстурою. Наприклад, спочатку тонік, сироватка, крем, а ніяк не крем, а потім сироватка. Це дуже важливо робити в правильній послідовності, тому що наприклад, сироватка не зможе проникнути в шкіру, якщо ви її завдасте на жирний крем. Так само перед нанесенням чергового шару треба дати час (пару хвилин) попереднього засобу повністю вбратися. Якщо нанести шар за шаром, то всі засоби можуть змішатися між собою і а) вони не будуть настільки ефективні, б) можуть «скочуватися» на шкірі.
По-третє, не забувайте про шкіру шиї і декольте! Все, що ви робите і наносите на обличчя, все те ж саме проробляти і з цими ділянками. Область щитовидної залози, краще не чіпати і нічого на неї не завдавати.
По-четверте, всі кошти повинні наноситися на обличчя по масажних лініях. Чому саме по масажних лініях? Тому що лімфатична система (від збою в її роботі можуть бути набряки) і колагенові волокна (відповідають за пружність і еластичність шкіри) розташовуються уздовж масажних ліній, а якщо ми будемо робити все поперек, то зруйнуємо свій колаген. Хто не знає, де вони знаходяться, привожу схему, яку я знайшла в інтернеті.
Перш ніж наносити засіб, багато косметологи радять розподілити його на фалангах пальців і злегка розтерти, розігріваючи до температури тіла. Цей прийом дозволить прискорити всмоктування крему. Не забуваємо, що руки повинні бути найчистіші!
По-п'яте, якщо ви наносите догляд вранці, то перед тим, як ви завдасте макіяж, має пройти хв 15-20, щоб все вбралося. Якщо ви готуєтеся до сну, то всі засоби бажано нанести за 1-1,5 години до сну.
Тепер, трохи детальніше по саму техніку нанесення.
Лоб. Догляду засіб наноситься пальцями обох рук знизу вгору у напрямку до скронь.
Очі. На очі потрібно наносити (бажано спеціальний) крем в дуже невеликій кількості. Буквально крапелька! Якщо завдасте багато засоби, можете отримати відтік. Спочатку легкими дотиками нанести крем, а потім злегка постукивающими (вбиває) рухами подушечок пальців допомогти йому вбратися повністю в шкіру. Розтирати / розтягувати крем дуже не рекомендується, так як шкіра в області навколо очей дуже тонка і ніжна, і її можна травмувати.
Щоки. На щоках крем слід розтерти масажними рухами, починаючи від носа, у напрямку до скронь
Область навколо губ. Спочатку наноситься крем на середину підборіддя, а потім розтирається по напрямку до бічних поверхонь особи, від куточків губ аж до основи крил носа.
Шия. На шию крем спочатку наноситься посередині, а потім розтирається на її бічні поверхні у напрямку вгору. Саме від низу до верху. Я, наприклад, звикла робити навпаки, так що тепер переучуватися.
Якось я бачила відео з косметологом, яка взагалі не «розтирала» крем, а легкими рухами «вбивала» його по масажних лініях. Щось подібне, що нам треба робити при нанесенні крему під очі. Ну, ця техніка на любителя, звичайно.
Ще читала, що наносити крем на обличчя потрібно певними пальцями, наприклад на область навколо очей - безіменним пальцем. Але я, чесно кажучи, не зовсім розумію в цьому сенсу. Ще й запам'ятовуй яким пальцем на яку ділянку шкіри на обличчі наносити крем. Too much ...
І наостанок, ще трохи корисної інформації:
1. Думаю, що багато хто це вже знають, але про всяк випадок напишу ще раз. Для того, щоб зволожуючі / живильні креми були більш ефективні, потрібно наносити їх на вологе обличчя, відразу після вмивання. Вода допоможе, по-перше, зберегти більше вологи, по-друге, вона допоможе корисним інгредієнтам крему швидше проникнути в шкіру.
2. Ще знайшла таку цікаву інфу: корисні речовини з живильного крему шкіра отримує протягом 60 хв. після нанесення, а потім активно «перетравлює». Тому через годину залишок крему можна зняти серветкою, щоб позбутися від жирного блиску.
3. Посилити дію живильного крему можна за допомогою теплого компресу. Спочатку нанести крем більш товстим шаром, ніж зазвичай, потім накрити обличчя махровим рушником, змоченим в теплій воді або трав'яному відварі (40-43 градуса). Залишити на 15-20 хвилин.
4. В інтернеті пишуть, що бажано протягом року змінювати живильні креми, щоб шкіра отримувала різні корисні речовини (у кожного крему свій склад). Але я не зовсім згодна. Дуже важко знайти «свій» відповідний тобі на 100% крем, тому краще використовувати різноманітні вітамінізовані сироватки під свій улюблений крем. Сироватки ж, будуть насичувати шкіру різними необхідними корисними.
5. І ще трохи спірне рада, але в ньому є щось раціональне: не варто використовувати живильні креми щодня. Іноді (наприклад, один-два рази на тиждень) шкірі необхідно давати відпочинок і можливість працювати самостійно - дихати порами і виділяти природний жир. Я вважаю, що власницям сухої шкіри особливо взимку складно не використовувати живильний крем кожен день. Але може тут мається на увазі, що наприклад, влітку можна перейти на більш легкий догляд.
6. Зони небажаного оволосіння (віскі, верхня губа, підборіддя, міжбрівна складка) не змащувати поживними і вітамінізованими кремами - вони стимулюють ріст волосся. Для цих місць цілком достатньо зволожуючих засобів.
7. Наносити крем потрібно не тільки по масажних лініях, а й відповідно до біологічного часу шкіри, так як у неї є свої біоритми.
7.00-9.00 - шкіра готова до вмивання
12.00-13.00, 20.00-22.00 - шкіра готова до глибокої очищенні. Крім основного догляду, добре підійдуть очищаючі маски, салонні чистки і т.п.
17.00-20.00, 22.00-22.30 - Шкіра готова «харчуватися». У цей час добре наносити живильні маски і крему.
Якщо ви прийшли додому пізно, то вмиватися все одно треба, а ось наносити дуже поживний крем не варто, так як можуть з'явитися вранці набряки, краще скористатися чимось легшим за консистенцією.
Наче все! Сподіваюся, було корисно! Буду рада, якщо хтось щось додасть або напише свої поради і секрети з нанесення крему на обличчя 🙂
Всі фото взяті з Інтернету
Чому саме по масажних лініях?