Кокосове масло для особи: користь, застосування, рецепти

  1. Рафінована або нерафінована?
  2. Чим корисно?
  3. Рецепти краси з тропіків

зміст:

Натуральне масло кокоса - цінний косметичний засіб, який прийшов із далеких тропічних лісів. У тому, що його користь для особи незаперечна, сумніватися не доводиться, варто тільки згадати сияюще пружну і засмаглу шкіру спекотних красунь Полінезії, Бразилії, Індії. На щастя, жінки помірних широт також мають можливість побалувати себе ароматним засобом. Ми розповімо, як це зробити найкраще!

Рафінована або нерафінована?

Рафінована або нерафінована

Отримують його дуже просто: запашну м'якоть дозрілих горіхів кокоса подрібнюють, висушують і пресують. Отримана рідина - так зване нерафіновану олію - переважно, світло-жовтого кольору і відрізняється насиченим ароматом. Консистенція змінюється в залежності від температури: вже при 25 ° С воно помітно густіє і стає непрозорим, а при 0 ° С твердне.

Косметологи не рекомендують використовувати для особи нерафінована кокосове масло, адже воно має комедогенним ефектом і може забивати пори, що особливо небезпечно при жирній шкірі . Його краще включати до складу живильних масок для волосся або епізодично наносити на грубі і полущені ділянки тіла (лікті, п'яти).

А ось очищене, або рафінована, хоч і містить трохи менше корисних речовин, краще переноситься ніжною шкірою обличчя і зручніше у використанні, так як має більш текучу консистенцію вже при кімнатній температурі.

Чим корисно?

Чим корисно

Масло цінується великою кількістю жирних кислот (лауриновая, стеаринова, пальмітинова) і вітамінів (С, PP, B6, B9), які роблять благотворний вплив на клітини шкіри. Як застосовувати його для особи, щоб ефект був максимальним? Секретів тут небагато.

Зазвичай кокосова олія легко вбирається в шкіру обличчя і добре переноситься, успішно використовується разом з готовими косметичними засобами - гелями, кремами, лосьйонами, від чого їх ефективність тільки зросте. Його тонкий шар допомагає зберегти природний водний баланс в клітинах епідермісу, захищає від негативного впливу кліматичних факторів (сонце, холод, вітер), але при цьому не виявляється неестетичним жирним відблиском.

Особливо виправдано застосування кокосового масло для особи з сухою або в'янучої шкірою, яка потребує пом'якшення, харчуванні і щоденної захисту. Воно стабілізує вироблення природного шкірного жиру, розгладжує і омолоджує поверхню шкіри, що робить його чудовим засобом в комплексній терапії від зморшок. Правда, сподіватися на те, що воно істотно вплине на глибокі зморшки, не варто, а ось запобігти появі нових йому цілком під силу.

Кокосове масло дуже ефективно використовується і для жирної шкіри обличчя, в тому числі і від прищів. Його бактерицидні властивості активно протистоять колоніям бактерій, що викликають висипання, а антисептичні і регенеруючі - знімають подразнення і загоюють запалення. До речі, відновлювальний ефект стосується не тільки акне, а й інших зовнішніх дефектів: екзем, дерматитів, подряпин.

Мешканки тропіків, де кількість сонячних днів істотно переважає над кількістю похмурих, люблять наносити його на шкіру для захисту від ультрафіолетових променів. Нашим співвітчизницям також можна порадити цей спосіб, особливо він застосуємо на відпочинку біля моря. Ледь помітний шар не тільки буде сприяти рівномірному і красивому загару, але і захистить шкіру від сонячних опіків. Після відвідин пляжу доцільно змастити ним особа і тіло знову, це заспокоїть і пом'якшить епідерміс, наповнить його вологою.

Рецепти краси з тропіків

Рецепти краси з тропіків

Масло кокосових горіхів - дієвий інгредієнт домашньої доглядає косметики, який продемонструє свої унікальні якості в тому випадку, якщо його правильно застосовувати. На щастя, вимог не так вже й багато.

Перед використанням потрібно переконатися, що воно має рідку консистенцію. Затверділе масло слід розтопити на теплій водяній бані. Далі його можна застосовувати або в чистому вигляді, або змішувати з іншими корисними інгредієнтами, відповідно до рецептури.

Існує багато домашніх способів для догляду за обличчям на основі цього тропічного продукту. Це і скраби, і маски, і обгортання - все найкорисніше і ефективне.

маски:

  • для будь-якої шкіри: змішати по столовій ложці кокосової основи, рідкого меду і сметани (для жирної шкіри більше підходить кефір);
  • для чутливої: розмочити в молоці 50 г хлібної м'якушки, злегка віджати і розмішати з кокосовим маслом до пюреобразного стану;
  • для зони навколо очей: ретельно перемішати масляний розчин вітаміну Е з кокосової основою, наносити рухами за 2 години до сну;
  • для в'янучої: розтерти пару ложок блакитний косметичної глини з кокосовою основою, збагатити суміш п'ятьма краплями ефірного масла апельсина;
  • класична: розігріти масло на паровій бані до теплого стану і густо змастити шкіру обличчя, шиї.

Маски необхідно наносити на очищене обличчя (якщо немає протипоказань - на розпарене, після парової ванночки) і витримувати не більше 15-20 хвилин, потім змивати прохолодною водою. Щоб не перевантажувати шкіру, досить буде використовувати будь-яку з них не частіше ніж один раз на 7-10 днів.

пілінги:

  • кавовий: кавову гущу і кокосове масло ретельно розтерти до однорідного стану;
  • цукровий: зміщувати в рівних пропорціях масло, коричневий цукор (дрібний помел) і рідкий мед;
  • йогуртовий: спочатку нанести на обличчя пасту з 50 г морської солі (дрібної) і 2 ст. ложок основи з кокоса, помасажувати і змити. Потім завершити процес пілінгу, змастивши шкіру йогуртом або кефіром.

Процедуру механічного очищення шкіри від мертвих клітин слід проводити акуратними масажними рухами, намагаючись якомога дбайливіше ставитися тканин. Після неї бажано заспокоїти особа все тим же корисним тропічним продуктом.

поживна сироватка

Цей рецепт благотворно відіб'ється на шкірі в будь-якому стані, особливо зморшкуватою і втратила пружність. Для приготування сироватки необхідно взяти по 1 ст. ложці мигдалевого і кокосового масел, 0,5 ст. ложки олії з авокадо і по кілька крапель ефірних екстрактів шипшини і насіння моркви. Ретельно збовтати і використовувати в якості ліфтингу, завдаючи по ходу зморшок, навколо очей, губ.

Рафінована або нерафінована?
Чим корисно?
Рафінована або нерафінована?
Чим корисно?
Як застосовувати його для особи, щоб ефект був максимальним?