«Дивлюся на себе в дзеркало о шостій ранку і думаю: коли ж мішки і синці під очима увійдуть в моду?» - пише відвідувачка одного з жіночих інтернет-форумів, присвячених красі. А майбутнє вже настало: тренд на припухлості під очима з'явився ще три роки тому в Південно-Східній Азії, а тепер докотився і до Європи.
Він здається революційним, але, як і багато в нашому житті, зовсім не новий: пару століть назад синюваті кола в подглазье вважалися ознакою особливої краси і натхненності. У Мережі навіть можна знайти цитату з петербурзького журналу «Модний магазин» XIX століття: «Крім олівця є коричнева фарба, якою намазують під очима, що надає їм, як кажуть, дивовижний блиск і одухотворення, хоча для непосвячених в таємницю мистецтва синява під очима здається тільки болючим проявом ».
Піппа Міддлтон (зліва) і Крістен Стюарт (праворуч) - знаменитості, які анітрохи не переймаються з приводу своїх темних кіл під очима, не дивлячись на те, що в західній пресі раз у раз звертають увагу на цю особливість їх осіб
Макіяж по-французьки
Зараз нас, необізнаних в таємницю мистецтва, досить багато: ми явно ще не готові визнати круги і мішки під очима ознакою індивідуальності і складовою природної краси. А ось француженки рухаються в цьому напрямку: для них макіяж ніколи не був камуфляжем, за яким можна заховати своє справжнє обличчя, а завжди вважався допоміжним засобом, що підкреслює натуральну красу рис.
«Одна зі складових французької культури - приймати себе тим, хто ти є, любити себе і просто грати з власною зовнішністю», - розповідає в бесіді з американським Vogue одна з провідних візажісток Франції Вайолетт. Саме тому французькі жінки, за її спостереженнями, зараз не прагнуть до того, щоб повністю стерти з лиця синюваті кола. Шкіру під очима очищають, зволожують, але не замазують щільним консілером. Максимум - використовують напівпрозоре засіб з легким блиском, щоб додати сяйво, але не перекрити природний тон шкіри.
«Усміхнений» очей
А ось кореянок в такій любові до природності викрити складно, хоча в останні роки невеликі мішки під очима у них в особливій пошані. Популярність серед корейських жінок здобули не справжні ознаки втоми під очима, а невеликі акуратні припухлості, що надають особі трохи дитячий, привітний вигляд. Такі складки з'являються в подглазье, коли людина посміхається, і якщо їх «закріпити» на обличчі, йому можна надати більш милий, молодий і привабливий вигляд.
На YouTube.com можна знайти безліч відеоуроків про те, як створити ефект мішків під очима за допомогою макіяжу
За штучними мішками відправляються до пластичних хірургів, а якщо такої можливості немає, то малюють їх за допомогою спеціальних наборів для макіяжу.
Якщо малювати не хочеться - можна скористатися спеціальною прозорою наклейкою. Вона являє собою смужку, яку приклеюють під оком, і шкіра до неї кріпиться таким чином, що виходить невеликий акуратний мішок.
кола геть
Якщо вам в цілому подобається тенденція на природність і прийняття себе, але ви поки не готові визнати, що темні круги і мішки під очима вас прикрашають, ось кілька порад, які допоможуть зробити їх не такими вираженими.
По-перше, подумайте про те, чи правильно ви знімаєте макіяж з очей. Щоденне розтягування шкіри точно не йде їй на користь. Ця проста інструкція оптимізує процес:
- Нанесіть рідина для зняття макіяжу з очей або міцелярно увазі на два ватні диски.
- Один диск складіть навпіл і підкладіть його згином під нижні вії.
- Другий диск притулите до верхнього століття (око повинен бути закритий), притисніть його досить щільно, але без натиску, долічіть до 20.
- Потім м'яким рухом проведіть диском вниз (не з боку в бік, а саме вниз, як би знімаючи з вій «чохол» з туші). Повторіть рух кілька разів, щоб повністю зняти туш.
- Проведіть ватною паличкою, змоченою в рідині, уздовж лінії росту вій, щоб видалити залишки макіяжу.
Завдяки цьому способу ви не розтягнеться шкіру нижньої повіки, тому що її захистить другий ватний диск. Шкіра верхньої повіки теж не буде травмована розтираючими рухами, і по ній не розмаже туш.
Після того як макіяж очей знятий, саме час максимально глибоко зволожити шкіру. Для цього використовуйте засоби з кофеїном, екстрактами тонізуючих трав, а якщо є зморшки - з ретинолом в оптимальній концентрації. Багато хто любить використовувати для зони навколо очей натуральні масла (наприклад, кокосову). Якщо ви робите так само, пам'ятайте, що масло краще наносити не до, а після зволожуючого крему. Тому що якщо вчинити навпаки, крем просто не проникне крізь масляну плівку в клітини.
Зверху: крем проти зморшок, мішків і темних кіл під очима Redermic R, La Roche-Posay.
Знизу: відновлює крем для шкіри навколо очей Regenerierende Augencreme, CeraVe.
Щоб максимально подбати про шкіру навколо очей, дотримуйтесь ще три простих правила:
- тих, що коригують брови воском, оскільки це може дратувати ніжну і тонку шкіру повік, або ж робіть це якомога рідше;
- не забувайте наносити крем з SPF по перорбітальной кістки (навколо очей по бровах і початку вилиці);
- на вулиці намагайтеся завжди бути в сонцезахисних окулярах з хорошою UV-захистом.
Зліва направо: пробуджує бальзам A qualia Thermal для контуру очей, Vichy; гель проти мішків під очима NoMore Baggage, dr. brandt; маска моментальної дії для контуру очей на основі чистого ретинолу Benefiance, Shiseido.
Зліва: зволожуючий крем-гель для шкіри навколо очей Pep-Start, Clinique; освіжаючий крем для повік, що бореться з мішками під очима і повертає сяйво Ginzing, Origins.