- Як зберегти красу
- Правила догляду за шкірою в залежності від віку
- Від 20 до 30 років
- Від 30 до 40 років
- Від 40 до 50 років
- рецепти масок
- зі шпинатом
- З кропом
- трав'яна
- квасолева
- З вершкового масла
- З алое
- Гімнастика для шкіри
Як доглядати за шкірою навколо очей повинна знати кожна жінка, адже ця область обличчя дуже чутлива. Вона повністю відображає фізичний стан людини, швидко розтягується, сохне і покривається зморшками.
Почати піклуватися про шкіру необхідно якомога раніше. Це допоможе усунути ознаки втоми і уповільнити процеси старіння. Для догляду можна використовувати спеціальний крем або приготувати лікувальний засіб самостійно.
Як зберегти красу
Шкіра навколо очей має трохи іншу структуру, ніж інші ділянки обличчя. Вона дуже тонка і майже не має м'язів і жирового прошарку. Це сприяє тому, що вона швидко втрачає свою еластичність і старіє.
На стані цій галузі особи відображаються неправильне харчування, стреси, безсонні ночі, захворювання внутрішніх органів. Ці фактори призводять до появи темних кіл, набряку і почервоніння шкіри.
Нанесення великої кількості декоративної косметики перешкоджає активному повітрообміну, через що з'являється сухість, подразнення, погано ростуть вії.
Догляд за областю навколо очей необхідно починати не пізніше 25 років. Хоч в такому віці ознак старіння ще немає, але вони з'являться дуже швидко, а правильна турбота допоможе продовжити молодість особи.
Набряки, дрібні зморшки, кола під очима ще довгий час не турбуватимуть і псувати зовнішній вигляд, якщо дотримуватися таких рекомендацій:
- Дотримуватися режиму дня. Спати не менше восьми годин на добу. Недосипання негативно відбивається не тільки на зовнішньому вигляді, але і на стані всього організму. Перед відходом до сну обов'язково потрібно змивати декоративну косметику, при цьому потрібно використовувати засіб, який не містить спирту і мила.
- Щовечора бажано робити легкий масаж. Досить просто протягом кількох хвилин постукайте подушечками пальців навколо очей - це поліпшить приплив крові.
- На шкіру навколо очей можна наносити тільки спеціально призначений для цієї ділянки особи крем або сироватку. Косметику потрібно підбирати з урахуванням виду і вікових змін шкіри.
- Косметичні засоби потрібно наносити легкими рухами, а не втирати або розтягувати шкіру.
- Бажано користуватися засобами тільки перевірених виробників. Неякісна косметика може викликати негативну реакцію, і навіть такі захворювання, як блефарит або кон'юнктивіт.
- Влітку необхідно носити сонцезахисні окуляри, щоб уникнути негативного впливу ультрафіолетових променів.
- У домашніх умовах з натуральних інгредієнтів можна готувати освіжаючі і живильні маски, які потрібно наносити регулярно. Народні засоби мають хороші відгуки і допомагають значно поліпшити стан особи.
Це загальні рекомендації, яких повинна дотримуватися кожна жінка. Але щоб був помітний результат, стежити за собою потрібно кожен день.
Правила догляду за шкірою в залежності від віку
Шкіра навколо очей швидко реагує на вікові зміни, але уповільнити прояви старості цілком можливо. Для цього необхідно лише підібрати правильну програму догляду та виконувати всі рекомендації регулярно.
Від 20 до 30 років
У 20 років шкіра ще молода і сповнена сил. Вона більш пружна і еластична, зморшки непомітні. Але негативний вплив навколишнього середовища, неправильний спосіб життя та інші фактори призводять до того, що вже в 25 років зморшки і інші ознаки старіння стають більш помітними. Тому без спеціальних засобів не обійтися.
Догляд за шкірою навколо очей після 25 включає використання масок від мімічних та вікових зморшок. Можна користуватися народними засобами для догляду за обличчям.
Для цієї частини обличчя необхідно використовувати легкий крем, який запобігає втраті вологи, або спеціальний тонізуючий гель. Також не варто забувати про засоби для захисту від сонячних променів. Косметику потрібно підбирати з позначкою «для молодої шкіри».
Засоби для більш дорослих жінок містять компоненти, які можуть нашкодити молодій шкірі і погіршити її стан.
Від 30 до 40 років
У такому віці білки, які забезпечують пружність, еластичність і міцність тканин, починають руйнуватися. Це колаген та еластин. Їх нестача призводить до того, що кількість зморшок поступово збільшується. Після сну повіки можуть бути припухлими. Це свідчить про проблеми з організмом або порушенні тонусу судин, що також відбувається з віком.
Але догляд за шкірою навколо очей після 30 може ще принести свої плоди. Косметичні компанії пропонують жінкам великий вибір косметики, що містить велику кількість біологічно активних компонентів, які зволожують, живлять, захищають від зовнішніх факторів і підтягують шкіру. Відгуки про ці процедури в основному позитивні.
Від зморшок навколо очей існують спеціальні сироватки з підвищеною концентрацією корисних речовин. Їх використовують курсами по декілька разів на рік. Крім того, що потрібно кожен день наносити крем для цієї ділянки шкіри, не зайвим буде пройти курс мезотерапії, біоревіталізації або ін'єкцій колагену.
Ці процедури допомагають зробити шкіру більш пружною, еластичною, але ефект від них триватиме не більше ніж півроку, після чого знову доведеться звертатися до косметолога.
Від 40 до 50 років
Шкіра в такому віці відновлюється дуже повільно. Починають формуватися глибокі зморшки, але способи підтримки шкірного покриву існують і для таких випадків. Якщо жінка з юних років стежила за своїм обличчям, то зусиль для збереження молодості знадобитися набагато менше.
Догляд за шкірою навколо очей після 40 в основному складається з ліфтингу. Тільки цей спосіб допоможе позбутися від в'ялості століття і глибоких зморшок. Найбільш радикальним способом є хірургічна підтяжка шкіри.
Якщо виявляється купероз або зайва пігментація, то необхідно звернутися до фахівців, які призначать відповідні препарати для відновлення гормонального балансу і лікування інших проблем.
рецепти масок
За шкірою навколо очей в домашніх умовах можна доглядати за допомогою спеціальних масок. Багато продуктів, які використовуються в повсякденному житті, мають зволожуючі, живильними і тонізуючими властивостями. Навіть звичайні використані чайні пакетики допоможуть усунути почервоніння, ознаки втоми і набряки.
Самостійно можна готувати засоби по догляду за обличчям. Використовувати їх можна тільки свіжоприготовленими, а продукти повинні бути максимально подрібненими, щоб не пошкодити тонку шкіру.
Домашні засоби можна використовувати кількома способами:
- якщо засіб рідке, то в ньому змочують ватні диски і прикладають до повік;
- густу масу необхідно викласти на марлю і прикласти до цієї частини обличчя.
Існує велика кількість різних рецептів масок, які необхідно використовувати в різному віці. Для різних цілей підходять різні рецепти:
- Зволоження тонкої шкіри століття можна провести за допомогою м'якоті кавуна, розтертої зі сметаною і подрібненою вівсяною крупою. Склад потрібно тримати на обличчі не менше двадцяти хвилин.
- У зимовий час за шкірою обличчя можна доглядати, використовуючи живильну маску з одного яєчного жовтка і ложки рідкого меду. Суміш на десять хвилин наносять на повіки.
- Привести шкірний покрив в тонус можна за допомогою соку огірка, змішаного з чайною ложкою сухого молока. Можна також просто прикласти до століть по шматочку огірка.
- Для розгладження неглибоких зморшок м'якуш білого хліба розмочують у молоці і на двадцять хвилин прикладають до проблемного місця. Місяць таких процедур дасть хороший результат.
- Для відбілювання шкіри необхідно змочувати ватяний диск в молоці і тримати на очах п'ятнадцять хвилин.
зі шпинатом
Кілька листя свіжого або замороженого шпинату треба промити, подрібнити в блендері. Отриману масу загорнути в шматочок марлі і віджати зайву рідину. Додати в шпинат куплений в аптеці розчин вітаміну А (пару чайних ложок).
Маску накладають на зону навколо очей і тримають чверть години. А після того, як змиють, обов'язково наносять на це місце зволожуючий крем. Важливо, щоб крем був призначений конкретно для цієї області обличчя.
З кропом
Для цієї процедури треба зшити пару марлевих мішечків. У них насипають насіння кропу і опускають мішечки на дві хвилини в гарячу воду або в молоко. Остуджують, накладають на очі. Аналогічного ефекту можна домогтися, замінивши кріп на суху зелень шавлії або ромашки.
трав'яна
До її складу входять кілька лікарських сухих трав (м'ята, шавлія, материнка, ромашка) і вершкове масло. Трави треба попередньо подрібнити, засипати в термос і, заливши окропом, дати настоятися протягом восьми годин. Перед застосуванням процідити і заправити олією. Тримають півгодини.
Вона ефективна не тільки проти «гусячих лапок», а й проти мімічних зморшок особи. Знімають маску обережно, ватним диском.
квасолева
Головна «небезпека» цієї маски від зморшок навколо очей в тому, що, займаючись її приготуванням, ненавмисно можна з'їсти все її апетитні компоненти: пюре з квасолі і картоплі, сметану і оливкове масло. Всього беруть по чайній ложці і додають трохи борошна, щоб вийшло своєрідне тісто. Термін дії - 15 хвилин. Бажано провести цілий курс протягом двох місяців. Маски треба буде робити через три дні.
З вершкового масла
З сухих квіток липи і аптечної ромашки готують відвар (його треба наполягати протягом чверті години). Столову ложку вершкового масла (попередньо розтоплювати його не потрібно) і дві ложки трав'яного відвару змішують дуже ретельно, щоб маса була однорідною. Використовувати можна в якості крему. А термін його придатності, на відміну від традиційних масок - п'ять днів (якщо, звичайно, зберігати в холодильнику).
До речі, народні рецепти дуже часто рекомендують саме вершкове масло для догляду за шкірою обличчя. У домашніх умовах це практичний, зручний варіант. Причому, якщо під рукою немає необхідного набору трав, можна використовувати одне масло, акуратно вбиваючи його подушечками пальців в шкіру навколо очей. Можна зробити таку процедуру перед сном.
Читайте також: як вибрати масло для шкіри навколо очей .
З алое
Цей варіант маски для повік від зморшок ідеальний, коли процес старіння шкіри знаходиться на самому початку. Інгредієнти - сік алое (дві частини) і (по одній частині) меду і сиру. Тривалість дії маски - 25 хвилин.
При бажанні сир можна замінити невеликою кількістю гліцерину. Такий склад буде ефективний і проти мімічних зморшок.
Гімнастика для шкіри
Для догляду за шкірою навколо очей після 35 років недостатньо одних компресів і примочок. Бажано виконувати спеціальну гімнастику. Її потрібно робити не тільки після 35 років, але і набагато раніше для профілактики шкірних проблем.
Гімнастику роблять з використанням спеціального бальзаму. Для кращого результату можна придбати спеціальний ролик для мезотерапії, але можна обійтися і без нього. Замість масажера використовують бавовняну або махрову тканину. Процедура поліпшить кровообіг, підтягне шкіру, позбавить від набряків і синців під очима. Масаж потрібно робити м'якими рухами.
Виконуючи масаж, потрібно дотримуватися такі рекомендації:
- Якщо для процедури використовується масажер, то він повинен не мати голок. Для шкіри навколо очей підходить тільки рівний ролик.
- Для уповільнення старіння шкіри можна робити кріомасаж. Це дуже проста процедура, яка полягає в протиранні особи кубиком льоду.
- Ефект буде краще, якщо використовувати нефритові кульки.
Залежно від використовуваного приладу можна використовувати різні бальзами. Для ручного масажу змішують рідкий мед з соком алое і кокосовим маслом. У ньому змочують пальці і легенько втирають складу в шкіру. Мед в цьому випадку натягне верхній шар дерми, а інші складові наситять корисними елементами і омолодять шкіру.
В процесі застосування роликового масажера необхідно використовувати бальзам з сироватки, рідкого вітаміну Е і екстракту троянди. Цей склад сприяє розгладженню шкіри.
Гімнастика для очей складається з таких вправ:
- Необхідно з силою відкрити і закрити очі, зробити так десять разів.
- Поліпшити стан втомленою шкіри можна, завдавши на обличчя медовий бальзам або легенько розтягуючи шкіру протягом декількох хвилин.
- Потрібно легенько примружити очі і відкрити їх, зробити так двадцять разів.
Ці процедури мають хороші відгуки. Необхідно тільки чергувати догляд, використовуючи крем та інші засоби, і регулярно роблячи масаж.