У дитинстві, коли я падала, мама завжди казала, що будь-яку ранку потрібно добре промити і обробити. Зеленкою, йодом, перекисом водню або навіть марганцівкою. Обробляли зазвичай тим, що було під рукою.
Тепер я сама стала мамою синочка-непосиди. Йому все треба і лазить він буквально всюди. В черговий раз прийшовши до лікаря з наслідками таких лазаній, я запитала: чим краще обробити рани для швидкого загоєння. Доктор сказав, все одно.
Ну як же все одно? Адже повинні бути якісь відмінності? І вони є!
- Зеленка, або розчин брильянтового зеленого по-науковому застосовують при неглибоких ранах, коли потрібно зупинити кров, підсушити і дезінфікувати поріз або інфекцію. Зеленку містить зовсім небагато спирту, тому її можна застосовувати навіть при невеликих мокли ранах.
- Йод також застосовують при неглибоких рана, які потрібно підсушити і сприяти швидшому їх загоєнню. При цьому йод розбавляють спиртом, тому обробляють йодом тільки сухі рани і тільки по краю. Крім того, йод використовують розсмоктування синців і шишок від ударів.
- Перекис водню можна застосовувати при відкритих ранах. І можна навіть лити прямо в рану! Перекис використовують для промивання та дезінфекції глибоких ран, але вона має недовгим антисептичним ефектом. Після обробки краще перев'язувати рану або обробляти її по кілька разів до повного загоєння.
- Розчин перманганату калію або просто марганцівки можна використовувати не тільки при опіках і відкритих ранах, але навіть всередину. Марганцем можна промивати горло, шлунок і навіть акуратно очі. Марганцівка також дезинфікуючих і зупиняє кров. Єдине, правильний розчин марганцю ще потрібно вміти робити, і на нього у діток може виникнути реакція.
Автор теми: Лола (Москва)
Ну як же все одно?Адже повинні бути якісь відмінності?