Італійські сувеніри: як з'явився напій лімончелло - смак півдня Італії, лимони, limoncello

Італія - ​​країна насолод, особливо смакових. Не дарма її називають кулінарним центром Європи.

В Італію їдуть не тільки доторкнутися до "прекрасного": подивитися на визначні пам'ятки, модно одягнутися, але і спробувати справжню піцу, спагегетті, моцарелу і багато іншого.

Журнал Nargis вирішив розповісти про один з найпопулярніших напоїв Італії - лікері Лімончелло, про те, де вперше він з'явився і як його приготувати в домашніх умовах.

Батьківщина цього лікеру - південь. Саме в цій частині Італії виготовляється кращий лімончелло. Велика частина лимонного лікеру родом з узбережжя Амальфі, Сорренто, острови Капрі, Іскья, Сицилії та Сардинії.

Історія створення

Кажуть, жителі південних регіонів Італії скаржилися на те, що не можуть знайти способи збуту рясних врожаїв лимона. Тоді і було прийнято рішення розпочати випуск лікеру в промислових масштабах.

Також існує переказ, що лимонний напій був спеціально придуманий для рибалок. Вони пили його, щоб зігрітися і підбадьоритися перед виходом в море.

Цю лимонну настоянку роблять майже в кожній родині на півдні Італії, однак вперше офіційна марка limoncello була запатентована в 1988 році родиною Каналі з острова Капрі.

Синьйора Марія Антонія Фараче була власницею скромного пансіонату і великого цитрусового саду, вона готувала прекрасні настоянки за своїми рецептами. Її онук в післявоєнні роки зайнявся ресторанним бізнесом і відкрив мережу барів, де і подавав лимонні напої за старими бабусиними рецептами.

Про напої

Лімончелло має свої традиції вживання - його п'ють в чистому вигляді, як дижестив, тобто напій, який, як правило, подають у кінці їжі. Він дуже хороший після ситного італійського обіду або вечері, і дуже корисний для травної системи. Також лімончелло використовують в десертах, випічці і як компонент для коктейлів.

Фортеця цього напою близько 30-45 градусів, тому його п'ють невеликими ковтками, охолодженим, з маленьких високих чарок, які попередньо витримують у морозильній камері для того, щоб їх стінки вкрилися тонким шаром льоду.

Зверніть увагу на те, що Лімончелло - це не просто алкогольний напій, виготовлений з лимонів, існує спеціальний знак IGP або Indicazione Geografica Protetta. Це маркування, що містить інформацію про запатентованому географічному назві, яка присвоюється тільки продуктам з певної місцевості. Прийнято вважати, що для лікеру підходять тільки лимони сорти овал Сорренто (інша назва фемінелло), що ростуть на півдні Італії.

Цей сорт лимонів вважається особливим і значно відрізняється від всіх інших своїм неймовірним ароматом, смаком і товстої пупирістой цедрою. Далеко не кожен лімончелло, привезений з Італії, можна вважати оригінальним. Тому уважно вивчіть маркування перед покупкою.

Однак, якщо в найближче майбутнє потрапити в Італію не вдасться, не варто впадати у відчай, пропонуємо вам класичний рецепт приготування лімончелло.

приготування

Ви зможете приготувати знаменитий італійський лікер на домашній кухні і пригостити ним своїх близьких.

Особливо добре підійде лімончелло для зимового часу, так як він настоюється на лимонній шкірці і містить велику кількість вітаміну С, здатного зміцнити і підтримати ваш імунітет.

Лімончелло внесе нотки італійського літа в прохолодний день і наповнить ваш будинок ароматним запахом сонячних лимонів.

Рецепт Лімончелло:

Вам знадобиться 1 л спирту 95%, від 1 до 1,5 кг лимонів з товстою і пупирістой шкіркою, 1 л води і 700 г цукру.

Добре промивши лимони і витерши їх насухо, зріжте шкірку, не доходячи до білої м'якоті фрукта, в іншому випадку буде гірчити.

Покладіть зрізану цедру в скляну банку і, заливши все спиртом, щільно закрийте кришкою. Необхідно поставити банку в темне місце і наполягати не менше двох-трьох тижнів.

Вийде настоянка, яку потрібно буде процідити через сито.

Далі потрібно буде приготувати сироп.

Для цього воду з цукром необхідно довести до кипіння і варити до повного розчинення цукру. Потім сироп остудити до кімнатної температури.

Після того як сироп охолоне, ви повинні вийняти лимонну цедру з настоянки і обполоснути в сиропі.

І останній крок в приготуванні домашнього лімончелло: залишається змішати настоянку з сиропом і все ретельно перемішати, а вже потім розлити по пляшках і закупорити їх.

Як повідомляв "Обозреватель", мандрівниця Оксана Тукалевська побувала на самому півдні Італії, на острові Сицилія, і розповіла, як недорого з'їздити на острів мафії і що там подивитися.

Як повідомляв Обозреватель, мандрівниця Оксана Тукалевська побувала на самому півдні Італії, на острові Сицилія, і розповіла, як недорого з'їздити на острів мафії і що там подивитися

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!