Комплексне очищення води зі свердловини, станції і фільтри

  1. Що таке комплексне очищення води?
  2. Які системи в неї входять?
  3. Станція зворотного осмосу
  4. електромагнітний фільтр
  5. ионообменная установка
  6. Які системи і станції використовуються при комплексній очищенню води зі свердловини?
  7. Рішення для котеджу і заміського будинку: як зробити воду питної?
  8. Наші рекомендації

Досягти потрібного ступеня очищення води не завжди просто і доступно. Потрібно докласти певних зусиль, це, як мінімум, як максимум доведеться розібратися в сучасних комплексних системах очищення води і, прорахувавши бюджет, встановити у себе саме таке комплексне рішення, яке дозволить забути про проблеми з водою на певний час.

Що таке комплексне очищення води?

Артезіанські свердловини останнім часом стають дуже популярними в якості первинних джерел подачі води. Причому масовано стали їх використовувати і в приватних будинках і для промислового застосування. Досвід вже накопичений, показує, що на території Росії артезіанська вода характеризується певним набором домішок.

вода

характерні домішки

артезіанська

солі заліза

солі марганцю

солі вапняні

Залежно від регіону можуть ще зустрічатися домішки сірки і більш концентроване зміст тих чи інших домішок. Оскільки склад більш менш одноманітний, то і установку комплексної очистки води цілком собі можливо підібрати і розробити. Виходить, що одна комплексна очистка води повинна включати в себе:

  • пом'якшення;
  • знезалізнення;
  • Усунення солей марганцю.

Поєднання цих трьох очисних етапів і забезпечило популярність комплексного пристрою очищення. При цьому прилад в стані ще й усунути солі амонію і деякі інші розчинені органічні домішки. Такого ефекту вдається досягти за рахунок унікальної фільтрує засипки або ж використання декількох очисних етапів в одній установці.

Найскладніше в одній установці впоратися з солями заліза і усунути марганець. Правильне знезалізнення залежить і від показників води - утримання аніонів, показника кислотно-лужного балансу. З мінусів можна відзначити, що солі залізо самі по собі не найлегший вид солей для видалення. У них кілька форм і зустрічатися вони можуть одночасно, що сильно ускладнює завдання. Тому завжди, перед підбором станції комплексного очищення води потрібно ретельно проаналізувати стан води. Оскільки тільки результати такого аналізу можуть підказати, можна використовувати комплексну очистку або все-таки доведеться підбирати окремі фільтри і з них з'єднувати водопідготовку.

У артезіанської воді одночасно можуть міститися і осад солей заліза, і розчинені солі заліза. Що має на увазі використання непросто механічного фільтра для усунення осаду, але ще і безпосередньо обезжелезівателя, який і визначить осад на додаток до вже існуючого.

Які системи в неї входять?

Великою перевагою комплексних систем очищення води є їх невеликий розмір. Такі пристрої для квартири за розміром не більше звичайного відра, для промислових потреб звичайно побільше розміром, але все одно під них не доведеться відводити окрему кімнату. Це можуть бути кілька корпусів фільтруючих установок, з'єднаних послідовно.

До категорії систем, подібного роду, в якійсь мірі можна віднести і обратноосматіческіе системи. І все тому, що до складу одного такого фільтра, може входити відразу три, а то й п'ять фільтруючих етапів.

Звичайний склад станції фільтра комплексного очищення води включає в себе механічний етап очищення, обезжелезіватель або знезаражувачі в залежності від потреби, і останнім етапом завжди буде йти пом'якшувач. Спрощений варіант з'єднання тільки обезжелезівателя і умягчителя. Такі системи теж мають своїм попитом, тому що багато дуже зношених систем постачання води, що значно псує якість води, що подається на виробництво або в квартиру.

Станція зворотного осмосу

Станція зворотного осмосу

Середня ціна - 90 000 - 120 000 рублів + монтаж + витратні матеріали

Особливу увагу в станціях очистки приділяють питанням пом'якшення. Є різні варіанти отримати питну воду, або воду на стільки пом'якшену і очищену, що її потім спокійно можна використовувати в медичних цілях. Зворотний осмос як раз і допомагає отримати надмірно очищену воду, в якій не буде навіть природної мінералізації.

Така якість приладу гарантує кілька етапів очищення і дрібнопориста спеціальна мембрана, через яку воду продавлюють, різко змінюючи напрямку руху води. При такому способі очищення з води усуваються не тільки все розчинені домішки, невидимі людському оку, усуваються ще і деякі види бактерій. Пропускна здатність такої мембрани складає розмір молекули води.

Зворотний осмос - дороге задоволення. Мембрана недешева і дуже ламка. Тому додатково до складу обладнання входять ще два фільтри, це механічний, який усуває всю дрібну механіку і окалину різного роду. І другий фільтр, це кондиціонер, який повертає питну воду природну мінералізацію.

Для технічних потреб можуть встановлювати звичайний іонообмінний пом'якшувач замість кондиціонера. В одну систему відразу входить 3 фільтра зворотного осмосу Аквафор і Гейзер, а це вже комплексна станція очищення СКО 10, а не один очисний прилад. Але така кількість фільтрів робить очистку ще і дуже повільної. Тому прилад завжди забезпечують ще й накопичувальним баком. Поки споживач щось робить і не користується приладом, очищення вже йде. Очищена м'яка вода накопичується в баку. Але очищення досить повільне. Тому отримати м'яку воду у великих кількостях не вийде.

Доповнює цей недолік ще один. В процесі обробки води близько сімдесяти відсотків усього минулого через станцію зливається в каналізацію. Що робить прилад вкрай неекономічним і дорогим ще і в обслуговуванні.

електромагнітний фільтр

електромагнітний фільтр

Середня ціна - 10 000 - 16 000 рублів. Фільтр не потребує обслуговування і расходнх матеріалів

Даний вид умягчителя на стільки самодостатній, що його в комплексах рідко використовують. Якщо є потреба виключно в пом'якшенні, то завжди вибирають або такий один прилад, або поєднання з питним пом'якшувач. І популярність даного приладу не слабшає, а тільки міцніє. Особливо для систем водопостачання та опалення.

Комплексне очищення води зі свердловини на увазі і пом'якшення. Оскільки рідко коли вода, видобута з під землі, буває тільки жорсткою. В цьому випадку електромагнітний опромінювач дуже стане в нагоді. На відміну від конкурентів умягчителей у електромагнітного опромінення всього один недолік Він не в змозі гарантувати питну м'якість. Але для отримання саме такої води досить просто доповнити систему ще одним пом'якшувач і це буде економніше, ніж, якби споживач монтував пом'якшувач одного типу на все.

Основну роботу з перетворення солей тут виконує потужний магніт. Обов'язкова умова довгої роботи таких пристроїв - рідкоземельні матеріали, з яких виробляють постійні магніти. Тільки вони мають властивості не втрачати своєї магнітної сили навіть через десятки років експлуатації.

В процесі обробки води солі вапняний починають змінюватися, трансформуватися. Отримавши нову тонку форму, прилипати у них вже не виходить, але вони все так же старанно труться об поверхні труб, ніж надають дуже корисну послугу. Вони поступово руйнують старий наліт. Той самий, який вже нічим не вичистити. Ні потужними реагентними розчинами, ні механічними щітками, тому що дістати в деяких місцях до цих покладів через конструкційних особливостей просто неможливо.

У даного фільтра для очищення води в котеджі немає змінних частин і різних замінних картриджів. Він в змозі опромінювати питну воду постійно, на силу опромінення абсолютно не впливає матеріал, з якого зроблені труби. Що дуже приваблює інженерів котелень. Мінімум затрат і будь-яких зусиль, а в результаті хороша технічно м'яка вода і чисті внутрішні поверхні обладнання без будь-якої участі людини.

ионообменная установка

ионообменная установка

Середня ціна - 35 000 - 45 000 рублів + монтаж + щомісячне обслуговування

Установка іонообмінного фільтра в квартирі вирішити може лише одну проблему. Тобто вода стане м'якою, і не просто м'якою, а питної. Але усунути з води щось ще іонний обмін не зможе. Це вузькоспрямований прилад, але зате свою роботу він виконує ідеально, хоч і з досить високими витратами.

Добути воду зі свердловини, це одна проблема, але потрібно ще налаштувати, зібрати і запустити таку систему очищення води, при якій питань до будь-якого типу води виникати не буде. Пом'якшення в такій ситуації буде останнім етапом. Іонообмінні установки прекрасно впораються зі своїм завданням, якщо будуть завершальним етапом очисної системи.

Такого високого якості очищення від вапняних вдається досягти за рахунок унікальної вбирає смоли. Вона перенасичена натрієвими солями, які роблять воду корисною і в стані легко віддати своє місце в структурі складу води вапняним солям. Все це відбувається природним шляхом, без будь-якої допомоги. Просто при контакті. Це спрямована робота і величиною пом'якшення можна варіювати. Такий фільтр зайве з питної води не усуне, але він має властивість вимиватися.

На його відновлення доведеться витратитися. для фільтра для очищення води в котедж це буде новий картридж, якщо вода технічна, то доведеться обробити картридж і відновити в ньому натрієві солі. Для цього його промивають сильносолених розчином. Згодом його все одно змінюють, але промивання теж не безкоштовні.

Які системи і станції використовуються при комплексній очищенню води зі свердловини?

Щоб отримати на виході, готову до споживання воду, використовувати один два фільтра не вийти. Але це у випадку з забором води з первинного джерела, будь-якого. Комплексне очищення води для будинку буде складатися з тих систем і станцій, які визначить аналіз стану цієї самої води. Завжди, при первинному паркані він буде проводитися, тому що в будь-якому джерелі поверхневому або підземному, навіть в системі центрального водопостачання будуть домішки і вода може бути некорисною. Тому тільки комплексони або зібрана фахівцями система очищення допоможе врятувати ситуацію. В іншому випадку, є ризик такою водою отруїтися.

У комплексона поєднання очисних етапів є в більшості випадків такі зв'язки - механіка + знезалізнення + пом'якшення або замість знезалізнення, знезараження. Головне, щоб така система водоочистки для заміського будинку володіла потрібної пропускною спроможністю, достатньою для обробки всього обсягу води, що подається в будинок або квартиру.

Рішення для котеджу і заміського будинку: як зробити воду питної?

Питна вода - хвора тема ще й для котеджу. Часто в селищах монтують одну велику очисну систему, яка обробляє всю воду, що подається в квартири. Але якщо селище досить старий і загальної системи водоподачі тут немає, то отримати питну воду, можна споживачеві тільки своїми силами. Для цього доведеться встановити комплексну очистку води котеджу. І той самий аналіз тут теж стане в нагоді. Він дасть дані і про домішки і про потужність лінії подачі. З такими даними на руках підібрати правильні фільтри завжди буде простіше. Причому від потреби у котеджу питної води ніхто не застрахований. Вона буде завжди, якщо там люди живуть. І обійтися без будь-якої комбінації з питним зм'якшуючим фільтром не вийде. Хоч фільтр-глечик, але купити доведеться. Використання покупної води буде дорожче, завжди. Для отримання питної води, як мінімум потрібен пом'якшувач і як максимум комплексна установка очищення.

Наші рекомендації

У будь-якому випадку, якщо питна вода зі свердловини багата домішками, але для її очищення досить використовувати комплексну систему, то краще один раз на неї витратитися! Це дійсно буде вигідно, і, головне, здоров'я всієї сім'ї буде надійно захищене від шкідливого складу рідини! Використання чистої і м'якої води ще здоров'я і зміцнить. У випадку з первинної постачанням води з зовнішнього джерела, споживач зобов'язаний буде встановити систему фільтрів. Без них є ризик отруїтися.

Що таке комплексне очищення води?
Які системи в неї входять?
Рішення для котеджу і заміського будинку: як зробити воду питної?
Що таке комплексне очищення води?
Які системи в неї входять?
Які системи і станції використовуються при комплексній очищенню води зі свердловини?
Рішення для котеджу і заміського будинку: як зробити воду питної?