Одягнувшись вранці в улюблений аромат, так хочеться, щоб приємний шлейф залишався протягом усього дня. Однак найчастіше запах зникає вже через пару годин. Чому ж це відбувається?
Чому аромат швидко вивітрюється?
Одна з найпоширеніших причин, чому духи не тримаються на шкірі, - це неправильно підібраний парфум. Духи використовуються відповідно до пори року. Для зими не підійдуть легкі цитрусові і акватичні свіжі аромати. У вітряну і морозну погоду вони не будуть відчуватися.
Влітку можна використовувати важкі шипровие і амброві запахи. Від занадто солодкого аромату в спекотне літо вам і оточуючим буде душно і неприємно. А ось ідеальний варіант для міжсезоння - це квіткові і фруктові запахи для жінок і деревні для чоловіків. Одна вони, слід зазначити, за своєю природою трохи менш стійкі, ніж амброві.
Особливості організму у кожного різні. Напевно ви не раз помічали, що один і той же аромат на подрузі тримається протягом дня, а з вашої шкіри випаровується вже через пару годин. Це теж наслідки неправильно обраної парфумерії. До вибору туалетної води варто поставитися серйозно. Новий аромат краще купувати вранці і вдень. В цей час запахи відчуваються більш чітко. І не пробуйте більше п'яти ароматів за раз.
Мало кому відомо, що стійкість парфуму залежить від типу шкіри. На сухій шкірі туалетна вода тримається недовго. Вона швидко вбирає ароматичні масла. Творці сучасної парфумерії подбали про власників такого типу шкіри. Вони випустили відповідні версії одного і того ж аромату. Більш насичений варіант, Intensive, підходить для жінок з сухим типом шкіри.
Не менш важливим фактором визначальним стійкість парфумів, ніж якість парфумів, є їх правильне зберігання. Навіть найдорожча туалетна вода від провідних виробників втрачає свої властивості, якщо тримати її під прямим сонячним промінням або в теплі. Духи люблять темні, прохолодне, сухе місце.
Якщо ви часто стикаєтеся з тим, що ваші духи дуже швидко вивітрюються, то можливо варто змінити спосіб нанесення аромату. Наприклад, не завдавати аромат пальцями, а використовувати спрей. Багато наносять парфуми кінчиками пальців, акуратними рухами втираючи їх в шкіру. Парфумери рекомендують так не чинити, щоб не змінити тертям хімічний склад речовини: після цього аромат звучить зовсім по-іншому, ніж було заплановано, і тримається максимум пару годин. Правильніше використовувати спрей, тримаючи флакончик на дистанції 10-15 см від шкіри.
Потрібен стійкий аромат? Дивіться на нотки бази. Добре буде триматися на шкірі аромат, який має в базі одну з наступних нот: ваніль, пачулі, сосна, кедр, ладан, ветивер.
маленькі хитрощі
Багато хто задається питанням, як зробити так, щоб духи трималися довше. Продовжити «життя» аромату на шкірі допоможуть декілька нескладних порад:
- Важливо знати, куди наносити духи, щоб пахнути довше. Фахівці вважають кращими місцями для цього точки пульсації - шию, згин ліктя, зап'ястя, груди, область за мочками вух і коліна. Причому аромат наноситься не на одну, а відразу на всі точки. А знаменита актриса Лів Тайлер радить розтерти духи між пальцями і торкнутися пупкової області.
- Душітесь відразу після душу або ванни. Аромат краще вбереться в розкриті пори і вологу шкіру.
- Нанесіть парфуми на гребінець і пройдіться нею по злегка вологим волоссям. Приємний шлейф на кілька годин забезпечений!
- Бальзам для губ - прекрасний фіксатор аромату. Злегка змастіть їм місця, на які плануєте нанести туалетну воду.
- Чи не бризкайте духи на одяг. Адже парфуми пробуджуються і оживають від тепла тіла. Крім того, при нанесенні на одяг аромат змішається із запахом прального порошку, трансформується і може змінитися до невпізнання.
- Скористайтеся рекомендацією знаменитої Есте Лаудер. Розпорошите парфум на рівні голови і увійдіть в ароматне хмара.
- Якщо у вас суха шкіра, перед використанням духів зволожите її лосьйоном або кремом тієї ж марки, що і парфум.
- Якщо ніякі способи не допомагають, можливо, у вас так звана «нюхова втому». Вам просто набрид улюблений аромат, і ви його не відчуваєте. Відправляйтеся в магазин за новим парфумом.
Які парфуми довго тримають запах?
Ми підібрали невеликий топ-ароматів, які можуть похвалитися відмінною стійкістю. Їх все можна придбати у нас у вигляді наливних парфумів:
- «Woman» від Gian Marco Venturi
- «Good Girl Gone Bad» від Kilian
- «Black Opium» від Yves Saint Laurent
- «Coco Mademoiselle» від Chanel
- «Angel» від Thierry Mugler
- «3 L'imperatrice» від Dolce & Gabbana
- «Molecule 02» від Escentric Molecules
- «Ange ou Demon Le Secret» від Givenchy
Корисна інформація
При виборі нового аромату пам'ятайте, що від різновиду парфуму залежить його стійкість, а значить, і насиченість. Вивчіть написи на упаковці:
- Perfume - містить 20-30% масел. Вони найстійкіші і тримаються близько 6 годин.
- Eau de parfum - містить не більше 20% ароматних масел, тримається близько 4 годин.
- Eau de cologne - цей напис свідчить про те, що парфум містить 5% ароматних масел і тримається не більше 3 годин.
- Eau fraiche - містить 3% ароматних масел і тримається від 1 до 2 годин.
Рекомендовані статті:
Парфумерні шедеври. легендарні аромати
Вибираємо парфуми на роботу: яким повинен бути офісний аромат?
Вчимося правильно підбирати парфуми на літо
Чому ж це відбувається?Чому аромат швидко вивітрюється?
Потрібен стійкий аромат?
Які парфуми довго тримають запах?