- Що це за препарат і як він діє на вошей і гнид
- Як застосовують засіб
- Як убезпечити себе від токсичного кошти під час обробки
- Протипоказання до застосування засоби і можливі побічні ефекти
- Використання препарату дітьми
Чемерічний вода від вошей є найефективнішим нетрадиційним засобом в боротьбі з цією проблемою. Але більшість людей не замислюються про те, що вона являє собою, чи дійсно усуває даних паразитів і наскільки безпечна при лікуванні педикульозу.
Що це за препарат і як він діє на вошей і гнид
Видобувають лікарський засіб з чемериці - це трав'яниста багаторічна рослина. По-іншому воно може називатися сухоти або кукольником.
Само по собі рослина дуже отруйна, тому кошти на його основі застосовують тільки зовнішньо. Алкалоїди - це його основні діючі речовини. Їх концентрація знаходиться в коренях рослини. Вони показують ефективність в боротьбі з бактеріями, різними грибками, комахами, але при цьому можуть бути дуже небезпечні і для людини.
Хоч вода з чемериці отруйна, але має корисні властивості: протигрибковим, антипаразитарним, а також знеболюючим.
Чемерицю виготовляють в різних формах. Це і відвар, і мазь, і спиртова настоянка. Саме остання використовується проти вошей.
Про те, як позбутися вошей народними способами, дивіться в цьому відео:
Своє отруйну дію чемериця показує вже після першого застосування. Спирт, який міститься в ліках, відмінно сприяє змочування комах, затікання препарату в дихальця і далі - до їх внутрішнім органам. В результаті відбувається швидка загибель паразитів (і дорослих особин, і личинок), так як блокується робота статевої і травної систем.
Як застосовують засіб
Перед обробкою голови від вошей і гнид ліками, необхідно ретельно вимити її з шампунем.
Тільки після цього засіб наноситься (в рукавичках) на шкіру і волосся по всій довжині ватним тампоном.
Користуватися ліками слід строго по інструкції. У ній сказано, що більш ретельно потрібно обробити віскі, шкіру за вухами і потилицю.
Після застосування засобу обов'язково вичешіть волосся густим гребінцем
Після нанесення слід надіти на голову шапочку або косинку. Витримують засіб 40 хвилин. Після закінчення часу його змивають теплою проточною водою, а далі голову миють звичайним шампунем. Після цього вологе волосся вичісують металевим гребенем з частими зубцями - так вдасться видалити загиблих і паралізованих, але ще живих вошей і гнид. Для зручності можна купити спеціальну гребінець для цієї мети.
Після обробки не повинно залишитися живих паразитів. Але якщо людина таких зауважив, процедуру можна повторити тільки на наступний день. Бажано її проводити через 7 днів. Знищені будуть і випадково вижили тварини, і личинки, які могли вилупитися з додержують перед ліками гнид.
Як убезпечити себе від токсичного кошти під час обробки
Воду чемериці від гнид і вошей необхідно використовувати обережно, оскільки вона досить токсична. Достатньо всього 1 мл рідини в шлунково-кишковому тракті, щоб отруїтися. При більшій кількості засоби, що потрапив в шлунково-кишковий тракт, можливий навіть смертельний результат.
Щоб цього не допустити, засіб використовують строго за приписом. Чемерічний вода при свербінні повинна бути в терміновому порядку змита.
При правильній обробці вона вважається досить ефективною
Перед нанесенням препарату необхідно оглянути голову на предмет різних саден, ранок або расчесов. Якщо вони є, то рідина категорично не можна використовувати, так як велика ймовірність її глибокого проникнення через рани, а це загрожує серйозними наслідками для організму.
Захистіть себе, застосовуйте при нанесенні засобу шапочку і рукавички
Якщо людина вирішила вилікувати педикульоз чемерицеву водою, то бажано знати ознаки отруєння (на випадок, якщо препарат все-таки був використаний неправильно).
Нудота і блювання після обробки волосся означають, що ви отруїлися чемерицею
До ознак отруєння чемерицеву водою відносять:
- сильну спрагу;
- загальну слабкість у всьому тілі;
- нудоту і навіть блювоту;
- почастішання серцебиття;
- мігрень і запаморочення;
- розлад шлунку.
Але є і більш серйозні симптоми отруєння препаратом:
- втрата свідомості;
- падіння артеріального тиску;
- завмирання дихання;
- підвищена збудливість;
- погіршення зору;
- судоми;
- уповільнення пульсу.
Детальніше про отруйні властивості чемериці дивіться в цьому відео:
Необхідно врахувати, що перераховані вище ознаки дуже серйозні. При перших же підозрах на отруєння препаратом, необхідно терміново звернутися до лікаря або викликати бригаду швидкої допомоги.
Протипоказання до застосування засоби і можливі побічні ефекти
Необхідно враховувати протипоказання до застосування препарату. Використовувати воду чемериці категорично заборонено жінкам, які очікують дитину і які годують груддю.
Також під забороною засіб при індивідуальній непереносимості і для дітей у віці до 3 років.
Побічні ефекти при застосуванні чемерицеву води хоч і зведені до мінімуму, але все ж можуть бути (навіть у людей, які не схильні до алергічних реакцій).
При перших же скаргах на печіння і поколювання терміново змийте розчин з волосся дитини
У таких випадках людина може відчувати свербіж шкіри голови, печіння, поколювання або пощипування. Якщо будь-яка з відчуттів з'явилося, потрібно препарат змити водою і прийняти будь-яке антигістамінний засіб. Якщо симптоми не проходять протягом години після виконання всіх рекомендацій, необхідно терміново звернутися до фахівця.
Використання препарату дітьми
Воша найчастіше атакує дитячу голову, тому нерідко виникає питання про те, чи можна використовувати воду чемериці від паразитів дітям. Хоч препарат і знаходиться у вільному доступі в аптечних пунктах, перед його застосуванням бажано проконсультуватися з педіатром. Самолікуванням дітей займатися категорично заборонено.
Про те, як правильно нанести засіб, дивіться в цьому відео:
Основне протипоказання - засіб не застосовується у дітей до трирічного віку. Після цього періоду можна застосовувати воду чемериці для усунення вошей, але строго дотримуючись інструкції по застосуванню і рекомендацій лікаря.
Необхідно ретельно контролювати свої дії при обробці і стежити за дитиною.
Потрібно попросити його, щоб він повідомляв про всі свої відчуття під час процедури. Перед нанесенням препарату необхідно переконати дитину не пробувати його на смак і не доторкатися до волосся, так як є ймовірність перенесення кошти з голови на слизову оболонку очей.
При грамотному підході до застосування ліків, можна домогтися швидкого ефекту в боротьбі з педикульозом.