Всі ми знаємо, що для того, щоб мати гарні, здорові волосся, потрібно правильно харчуватися, вживати вітаміни і доглядати за волоссям. Ми купуємо лаки для волосся з поживними речовинами, пінки, що захищають від високих температур, які зміцнюють бальзами і тому подібні засоби. Однак мало хто замислюється над тим, що всі ці хитрощі не приносять абсолютно ніякої користі, якщо не правильно підійти до основної, можна сказати, процедурі. Ви, напевно, вже здогадалися, що мова піде про те, як правильно мити голову.
Здавалося б, що тут складного: відкрив воду, засунув голову, намилили, змив, висушив. І мало хто розуміє, що, діючи таким чином, робить помилку вже на етапі підходу до ванної кімнати.
Звичайно, якщо у вас у ванній є хороший водяний фільтр - можете цей пункт сміливо ігнорувати. Але не всі можуть собі дозволити таке задоволення, тому для початку йдемо в кухню.
За твердженням косметологів саме, тут повинна починатися підготовка до миття голови. Вода з крана, для того щоб вимити голову, абсолютно не підходить. Ви, можливо, уявляєте собі, скільки там всяких домішок, а якщо воду у вас в регіоні періодично хлорують, то тут саме час завчасно запастися хорошим перукою.
Ще гірші справи з водою жорсткою. Там присутні солі металів і кальцію, які обволікають волосся і не дають їм дихати.
Фахівці, відповідаючи на питання, як правильно мити голову, рекомендують воду кип'ятити, причому не закип'ятити і вимкнути, а прокип'ятити гарненько. А якщо вода у вас жорстка, то краще її пом'якшити содою, гліцерином або нашатирним спиртом. Для потрібного ефекту досить чайної ложки одного з цих речовин на літр води.
А поки ви кип'ятіть воду, вирушимо все-таки в ванну . Перед тим, як правильно мити голову обов'язково потрібно гарненько розчесати волосся. Так їх буде легше мити, заодно і масаж волосистої частини голови зробите.
Тепер, коли вода закипіла, її, зрозуміло, потрібно остудити. Вважається, що чим жирніше волосся, тим нижче повинна бути температура води. Перед тим, як правильно мити голову, переконайтеся, що її температура не перевищує 45 градусів (для сухого волосся) і не нижче 35 градусів (для жирного волосся).
Справа в тому, що занадто гаряча вода стимулює роботу сальних залоз, а також не дає як слід працювати миючих засобів. Деякі речовини, що містяться в шампунях, під дією високих температур просто згортаються, і в підсумку ми матимемо на волоссі білястий наліт, який не дасть нічого доброго, крім тьмяності і недоглянутого виду.
До речі, про шампуні. До того, як правильно мити голову, потрібно подбати про миючому засобі. Шампунь вибираємо той, що підходить до вашого типу волосся і забезпечує потрібний вам догляд (зміцнення, контроль над втратою волосся , Позбавлення від лупи) Потрібно сказати, що, незважаючи на те, що на шампунях різних марок написано одне і те ж, деякі з них підійдуть вам краще, а деякі гірше. Тому, якщо є можливість, купуйте на пробу пару разових пакетиків або невелику упаковку, щоб оцінити, наскільки вам підходить цей засіб.
І ще, якщо вам вдалося знайти вдалий варіант, не поспішайте шукати щось інше, тому що сьогодні по телевізору показували особливо привабливу рекламу - це засіб цілком може вам не підійти.
Якщо на шампуні написано, що він від чогось позбавляє або щось додає, не чекайте ефекту відразу, він настане тільки після декількох застосувань.
Якщо ви купуєте лікувальний шампунь, це зовсім інша справа. Його потрібно міняти обов'язково, максимум через 20 застосувань. Після оздоровчого курсу варто перейти на звичайний шампунь, інакше можна заробити проблеми з волоссям.
Отже, вода готова, пом'якшувальні речовини додані, волосся зачесане. Можна приступати до миття.
Перед тим, як правильно мити голову, трохи шампуню потрібно вилити на руку, розвести водою, а вже потім розподілити по волоссю. Голову намилює ретельно, змиваємо і намилює ще раз. Одного разу мало, так як в першу чергу змиються лаки, пінки і поверхнева пил. А ось до сала і бруду з першого разу дістатися практично неможливо.
Для того щоб правильно вимити голову, не потрібно посилено терти волосся один про одного - так можна пошкодити кутикулу волосків. Моєму, масажуючи, втираючи шампунь з помірною силою і рухаючись від коренів волосся до кінчиків.
Якщо у вас довге волосся , Постарайтеся їх сильно не смикати - заплуталися волосся буде дуже важко розчесати. А розчісувати їх мокрими взагалі не рекомендується.
Після того, як ми вимили голову шампунем, потрібно його гарненько змити. Від того, наскільки ретельно ви це зробите, багато в чому залежить вид і здоров'я волосся. Обполіскуйте волосся гарненько, промиваючи не тільки кінці, але і шкіру голови. На заключному етапі волосся рекомендується промити прохолодною або навіть холодною водою з додаванням оцту.
Також є безліч засобів, таких як бальзами, ополіскувачі, кондиціонери, які цілком замінять оцет. Тільки перед застосуванням уважно читайте інструкцію, обов'язково добре змивайте ті, які вимагають змивання.
Знати, як правильно мити голову - це ще не все, потрібно її ще й правильно висушити. Якщо ви не спізнюєтеся на роботу, приберіть подалі фен. Якщо спізнюєтеся, нанесіть на волосся захисний засіб від дії високої температури - інакше волосся пересохнуть і стануть слабшими.
Косметологи ж рекомендують сушити волосся при природній температурі і ні в якому разі не допомагати їм гребінцем до повного висихання.
Після всіх проведених процедур, висушивши волосся і уклавши їх в зачіску, ви, зрозуміло, запитаєте: коли мити голову в наступний раз? Це залежить від типу вашого волосся. Вважається, що жирне волосся можна мити щодня (на етикетці вашого шампуню в такому випадку має бути вказівка, що він підходить для щоденного застосування), а сухі - з перервою аж до 10-ти днів. Середній вважається частота миття одні раз в 4-5 днів.
В общем-то, це не дуже важливо, головне, щоб ваше волосся виглядали чистими.
Ось, мабуть, і все. Сподіваюся, перед наступною процедурою ви обов'язково згадаєте, як правильно мити голову і уникнете багатьох помилок.
Після всіх проведених процедур, висушивши волосся і уклавши їх в зачіску, ви, зрозуміло, запитаєте: коли мити голову в наступний раз?