Питання експерту: Чи потрібно змивати міцелярно воду - Wonderzine

маргарита Вирів

Відповіді на більшість хвилюючих нас питань ми звикли шукати онлайн. У новій серії матеріалів задаємо саме такі питання: актуальні, несподівані або поширені - професіоналам в самих різних сферах.

Ми завжди наголошуємо, що міцелярно воду необхідно змивати: навіть якщо на банці написано, що засіб можна залишати на шкірі, швидше за все, цієї рекомендації не варто вірити беззастережно. Щоб розібратися з цим питанням остаточно, ми дізналися у косметолога, як правильно користуватися продуктами з міцелярної водою і що робити тим, хто уникає частих контактів з водопровідною водою.

лікар-дерматокосметолог, керівник навчального центру « Національної Компанії Краси »

Мицеллярная вода - це засіб, що містить поверхнево-активні речовини, ПАР, як і в будь-якому іншому очищающем продукті Мицеллярная вода - це засіб, що містить поверхнево-активні речовини, ПАР, як і в будь-якому іншому очищающем продукті. У міцеллярке, однак, ПАР з'єднуються в міцели, або сфери з молекул: така структура дозволяє їм притягувати поверхневі забруднення шкіри, пил, смог, який міститься в повітрі, декоративну косметику та жир, але бути менш агресивними до шкіри. Мицеллярная вода призначена для делікатного очищення шкіри від таких поверхневих забруднень і за рахунок підбору речовин і їх концентрації діє «м'якше», ніж звичайні продукти для вмивання, але вона не може замінити всі інші засоби. Зібрані забруднення залишаться на шкірі, якщо не вмитися - основна кількість осяде на ватяному диску, але все дочиста йому зібрати буде важко.

Будь-яке очищення має на увазі контакт з водою - уникати її потрібно в першу чергу тим, у кого є захворювання і особливості шкіри, але в цьому випадку потрібно звернутися до фахівця і підібрати індивідуальну схему відходу. Володарям чутливої ​​шкіри краще вибирати засоби з низьким pH (тобто, високою кислотністю) - тоді процес буде «м'якше».

Протягом дня на шкірі виробляється ліпідний бар'єр, але при контакті з водою ми його змиваємо, а відновитися він зможе не раніше ніж через добу. Допомогти можуть цераміди - вони містяться в продуктах, що виконують захисну функцію, наприклад в зволожуючий крем, але можна знайти їх і в очищувальних засобах на зразок молочка, вершків або піни. Найпоширеніші натуральні цераміди - це масла, вони додатково пом'якшують шкіру і знімають роздратування.

Якщо гіперчутлива шкіра реагує на водопровідну воду, іноді залишити міцелярно воду на поверхні шкіри допустимо. Але тоді процедуру очищення слід повторити багаторазово, поки ватяні диски, за допомогою яких ми наносимо засіб, не стануть ідеально білими. Процес займе більше часу, але забруднень на шкірі хоча б залишиться менше.

фотографії: dusk - stock.adobe.com, fotofabrika - stock.adobe.com