Масло мигдальне - Його властивості і застосування в косметології

  1. Корисні ядра
  2. Користь для шкіри обличчя
  3. Застосування мигдалевого масла для особи
  4. Домашні маски з додаванням мигдалевого масла
  5. Застосування в косметології
  6. Догляд за волоссям
  7. Протипоказання для використання

Якщо порівнювати з кісточками аналогічних плодових рослин, мигдальна - рекордсмен за кількістю міститься в ній масла

Властивості і застосування мигдалевого масла дуже різноманітні. Воно проводиться з різних сортів мигдалю, який багато хто вважає горіхами. Насправді мигдаль - це ядра кісточок, які знаходяться в плодах мигдальних дерев.

Властивості і застосування мигдалевого масла різноманітні

Корисні ядра

Якщо порівнювати з кісточками аналогічних плодових рослин, мигдальна - рекордсмен за кількістю міститься в ній масла. Воно відрізняється своїм ароматом і відноситься до найбільш затребуваним засобам у своїй групі.

Даний продукт є універсальним, його використання практично не обмежена. З давніх-давен воно вважається еліксиром краси і молодості. масло мигдалю має багатий склад, насичений олеїнової, лінолевої кислотою, ніацином, вітамінами Е, А, В2, F, магнієм, залізом, цинком, фосфором і іншими цінними речовинами.

Його застосовують для прийому в їжу, в лікувальних цілях, не дуже популярна мигдальне масло користується в косметології. Воно відноситься до одного з кращих засобів натурального походження для догляду за шкірними та волосяними покривами. Цей продукт абсолютно нешкідливий і приносить помітний результат, який можна порівняти з дорогими косметичними процедурами, за відносно недовгий час.

Цей продукт абсолютно нешкідливий і приносить помітний результат, який можна порівняти з дорогими косметичними процедурами, за відносно недовгий час

Масло мигдалю має багатий склад, насичений олеїнової, лінолевої кислотою, ніацином, вітамінами Е, А, В2, F, магнієм, залізом, цинком, фосфором і іншими цінними речовинами

Користь для шкіри обличчя

Масло мигдалю незамінне при догляді за зовнішнім виглядом і здоров'ям шкірних покривів.

Властивості і застосування мигдалевого масла для особи :

  • проникає глибоко всередину шкіри і насичує її вітамінами;
  • уповільнює процеси старіння - якщо масажувати шкіру з його використанням, то можна помітно поліпшити її стан, зменшити в'ялість і дрібні зморшки за рахунок містяться в ньому органічних кислот;
  • підсилює регенерацію, сприяє загоєнню ранок і зменшення слідів від рубців і розтяжок;
  • надає захист від несприятливих зовнішніх чинників (сонячне випромінювання, морозне повітря, сильний вітер);
  • пом'якшує і зволожує за рахунок блокування вологи всередині шкірних покривів, тому найбільший ефект зволоження досягається при його нанесенні на вологу шкіру після очищення;
  • доглядає за будь-яким типом шкіри - за сухий , Змішаної і жирної, зменшує пори і запалення, знижує жирний блиск шкіри, варто відзначити невисоку комедогенних мигдалевого масла, але все ж людям, що страждають від акне, не варто ним зловживати;

Масло мигдалю пом'якшує і зволожує за рахунок блокування вологи всередині шкірних покривів, тому найбільший ефект зволоження досягається при його нанесенні на вологу шкіру після очищення

  • оживляє колір обличчя, дарує рум'янець і помітно освіжає шкіру за рахунок поліпшення кровообігу;
  • надає незрівнянну бархатистість і гладкість, шкіра набуває пружність і однорідну структуру;
  • доглядає за шкірою повік, зменшує зморшки і темні кола під очима - для цього його треба нанести перед сном легкими рухами на поверхню шкіри;
  • допомагає при появі тріщин і лущення - якщо дерма відрізняється підвищеною сухістю, то масло мигдалю, поступово поліпшить її стан, після декількох тижнів регулярного використання лущення помітно скоротиться;
  • допомагає при тріщинах на губах - для цього слід використовувати цей продукт замість гігієнічної помади ;
  • сприяє полегшенню симптомів псоріазу, дерматиту та екземи, прискорює загоєння ушкоджень;
  • видаляє макіяж - масло здатне глибоко очищати пори і ефективно видаляє косметику, для цього треба нанести масло на серветку і протерти обличчя, воно стане очищеним і свіжішим без особливих зусиль.

Важливо! Для догляду за шкірою обличчя необхідно вибирати масло, вироблене виключно з солодкого мигдалю. У природі існує ще і гіркий мигдаль, але він містить шкідливі речовини, що робить його отруйним.

У природі існує ще і гіркий мигдаль, але він містить шкідливі речовини, що робить його отруйним

Масло здатне глибоко очищати пори і ефективно видаляє косметику

Застосування мигдалевого масла для особи

Масло мигдалю можливо застосовувати і в чистому і в змішаному вигляді. У першому випадку його можна просто розподілити на поверхні шкіри і зробити масаж легкими поплескування подушечками пальців. При такому використанні в ранковий час, через кілька хвилин потрібно увібрати надлишок олії, промокнув обличчя серветкою, щоб усунути зайвий блиск.

У другому випадку треба видавити разову порцію крему на руку і додати крапельку масла. Отриманий склад відразу наносити на поверхню обличчя і шию.

Такими ж способами можливо використовувати масло при догляді за шкірою повік. Його наносять в чистому вигляді або додаючи в гелі і креми. Крім того, з маслом з мигдалю можна зробити ефективні маски , Скраби і примочки, також його використовують у вигляді основи для розведення ефірних масел.

Порада! Потрібно пам'ятати, що масло, виготовлене для застосування в їжу, має більш високі якісні характеристики, ніж косметичний. Тому для оздоровлення шкіри обличчя краще вибирати харчове мигдальне масло, яке отримано холодним віджиманням.

Масло мигдалю можливо застосовувати і в чистому і в змішаному вигляді

Домашні маски з додаванням мигдалевого масла

Дуже дієвими є маски з маслом мигдалю. Ось деякі:

  • Для зрілої шкіри обличчя: змішати 1 ст. л. какао, 100 мл молока, 1 ч. л. меду і 1 ст. л. мигдалевої олії, намазати поверхню обличчя і повік, змити через 15-20 хвилин.
  • Поживна маска з фруктів: взяти один ківі, очистити і розім'яти, те ж саме зробити з полуницею, грушею або кавуном. Зробити фруктову суміш, додати в неї 1 ст. л. сирної маси і 2 ч. л. масла мигдалю, потримати на поверхні особи 20 хвилин і змити теплою водою.
  • Від набряків і кіл під очима: 1 ч. Л. меду змішати з 1 ч. л. масла мигдалю і намазати шкіру навколо очей, витримати не більше 3-5 хвилин.
  • Від дрібних зморшок: змішати 2 ст. л. сметани або вершків з подрібненим яблуком і 2 ч. л. масла, нанести на обличчя на 15 хвилин.
  • Від вугрів: взяти 2 ч. Л. мигдалевого масла і влити в ромашковий, липовий або м'ятний відвар, протирати поверхню обличчя, робити щодня.

Для щоденного очищення обличчя замість умивання з використанням мила на нормальну і суху шкіру треба нанести на кілька хвилин суміш з 1 жовтка, змішаного з 1 ч. Л. води і з 20 краплями олії

  • Очищаюча і тонізуюча: взяти 1 ст. л. вівсянки з водою, дати розм'якнути, потім влити 2 ч. л. мигдалевого масла і 1 ч. л. лимонного соку, добре все розмішати і накласти суміш на шкіру обличчя на 15-20 хвилин, після видалити.
  • При запальному процесі на шкірі: взяти 1 сирий яєчний білок, 2 ч. Л. масла і 1 ст. л. настойки звіробою з аптеки, все змішати і нанести на поверхню шкіри, через 15 хвилин промити.
  • Від зайвої жирності шкіри: взяти 1 варену картоплю, розім'яти, налити в пюре 1 ст. л. масла мигдалю, 2 ч. л. соку лимона і 1 ст. л. настоянки календули. Суміш нанести на обличчя, через 20 хвилин змити.
  • Для щоденного очищення обличчя замість умивання з використанням мила на нормальну і суху шкіру треба нанести на кілька хвилин суміш з 1 жовтка, змішаного з 1 ч. л. води і з 20 краплями олії.
  • При появі вікових змін дерми прекрасний результат дає така гаряча маска: намочити гарячою водою бавовняну тканину, віджати, капнути на неї мигдальне масло і покласти на поверхню обличчя і шиї на 40 хвилин. Зверху покласти рушник. Якщо дану процедуру робити кілька разів на місяць, то шкіра довше буде пружною і еластичною.

При появі вікових змін дерми прекрасний результат дає гаряча маска з маслом мигдалю

Застосування в косметології

Масло мигдалю отримало широку затребуваність в косметології. Воно корисно не тільки для догляду за шкірою на обличчі, а й за шкірою всього тіла, а також за нігтями, віями і волоссям.

Властивості і застосування мигдалевого масла в косметології:

  • Його використовують для масажних процедур , Воно є незамінним засобом для багатьох масажистів, так як живить шкіру, і легко розподіляється, має приємний запах і розслаблюючим ефектом. Крім того цей продукт добре допомагає при целюліті за рахунок глибокого вбирання, поліпшення кровообігу і лімфотоку.

Тепле масло ефективно для догляду за потрісканою шкірою рук, воно сприяє більш швидкому її відновленню і загоєнню, а також пом'якшує дерму

  • Допомагає при виникненні сонячних опіків шкіри, пом'якшує і загоює її.
  • Тепле масло ефективно для догляду за потрісканої шкірою рук , Воно сприяє більш швидкому її відновленню і загоєнню, а також пом'якшує дерму. Його можна використовувати не тільки при пошкодженнях, а й для щоденного догляду, щоб руки були привабливими. Для цього потрібно ретельно їх помити, нанести трошки масла, помасажувати і надіти бавовняні рукавички. Краще цю процедуру робити перед сном, щоб масло довгий час впливало на шкіру рук.
  • Також воно сприяє поліпшенню стану нігтів. При тендітних і шаруються нігтях необхідно втирати підігріте масло в нігтьові пластини і кутикулу. Нігті харчуються, насичуються корисними речовинами, стають здоровішими і міцніше. А якщо додати до мигдалевої олії цитрусове, то ефективність зросте в рази. Наприклад, при крихкості нігтів підійде поєднання з маслом лимона або іланг-ілангу. На три міліграма масла мигдалю досить краплі ефірного. Якщо застосовувати таку суміш щодня, то результати стануть помітні досить швидко.
  • Масло гіркого мигдалю має зміцнюючі властивості і застосовується для оздоровлення волосся , Вій та нігтів. Крім того, цей продукт зарекомендував себе для використання при прийнятті ванн. Ця процедура допомагає тонізувати і заспокоювати шкіру. Чудово підходить поєднання мигдалевої олії з лавандою, кардамоном, м'ятою, розмарином, чебрецем, гвоздикою у вигляді ефірних масел .
  • Для зростання і зміцнення вій потрібно розчісувати їх перед сном щіточкою, яка змочена в мигдалевому маслі. вії стає густим і пухнастими.
  • Мигдальне масло ефективно від розтяжок, які часто з'являються при вагітності. Для цього треба змішати 150 мл олії мигдалю з ефірною олією лаванди і мандарина кожного по 4 краплі. Цю суміш необхідно наносити на живіт і стегна вранці і ввечері.

Мигдальне масло ефективно від розтяжок, які часто з'являються при вагітності

Порада! Якщо регулярно наносити мигдальне масло на розпарену кутикулу, то вона буде ставати м'якше і з часом стане практично непомітною.

Догляд за волоссям

Мигдальне масло - одне з найбільш ефективних натуральних засобів, що провокують ріст волосся. Воно благотворно діє на всі типи волосся, робить їх коріння міцніше, живить шкіру голови, наповнює енергією і блиском, підвищує еластичність і допомагає в боротьбі з лупою.

Властивості і застосування мигдалевого масла для волосся:

  • Лупа. причиною лупи часто буває суха шкіра на голові, мигдальне масло її зволожує, і тим самим зменшує процес лущення. Просто треба нанести трохи олії на голову і вмассіровать в волосяні цибулини, залишити на півгодини, потім змити. Вже після трьох таких процедур буде помітний явний результат.
  • Блискуче волосся. Якщо наносити трохи мигдалевої олії на корені мокрого волосся, то через деякий час вони стануть більш живими, пружними і блискучим.

Мигдальне масло - одне з найбільш ефективних натуральних засобів, що провокують ріст волосся

  • Більш легке розчісування волосся. Масло сприяє харчуванню і зволоженню волосся, що зменшує їх сплутаність і полегшує подальше розчісування. так зменшується втрата волосся через підвищену їх ламкості і грубого розплутування.
  • Допомагає від посічених кінчиків: нанесення на кінчики волосся живить їх і усуває сухість, що запобігає їх перетин.
  • Покращує ріст волосся. Масло мигдалю особливо корисно, якщо використовувати його в гарячому вигляді. Потрібно втерти його в голову і коріння волосся, надіти захисну шапочку і потримати кілька годин, а потім добре змити, волосся стане м'якше і здоровіше. Таке лікування, що проводиться один раз в тиждень, покращує ріст волосся .
  • Для усунення жирності волосся необхідно втирати масло з декількома краплями бергамотового, лимонного, кедрового або кипарисового ефірного масла. При сухому волоссі потрібно додати апельсинове або лавандова олія.

Порада! У будь-маски для волосся, зроблені в будинку, можна додавати трохи мигдалевого масла. Після цього їх склад ще більше збагатитися і зросте ефективність впливу на волосся.

Після цього їх склад ще більше збагатитися і зросте ефективність впливу на волосся

Допомагає від посічених кінчиків: нанесення на кінчики волосся живить їх і усуває сухість, що запобігає їх перетин

Протипоказання для використання

Незважаючи на всю корисність, цей продукт може викликати алергічну реакцію, тому, перш ніж почати його застосовувати в косметичних цілях, рекомендується зробити пробу на переносимість - нанести його на згин руки і почекати кілька годин, якщо реакції не буде, то маслом можна сміливо користуватися. Зберігати його потрібно в затемненому місці в скляній щільно закритій ємності не більше року з дати виготовлення.