Скільки придумано коштів, щоб підтримувати красу нашої шкіри, скільки винайдено дивовижних і модерних процедур, що пропонуються різними салонами краси і медичними центрами. І, незважаючи на все це достаток, найкращими партнерами в боротьбі за молодість і свіжість залишаються натуральні і прості трави, квіти, плоди - все те, що природа дає безкоштовно.
Давно відомі і популярні рослинні ефірні масла. Їх приголомшливі властивості переоцінити неможливо. Однак в процесі їх виготовлення утворюється ще один, не менш корисний продукт - гідролат. Це рідина, отримана в результаті дистиляції рослин, що ввібрала в себе їх цінні властивості.
За принципом дії гідролати дуже схожі з ефірами, тільки набагато м'якші і можуть застосовуватися в будь-якій кількості. Важливе їх перевага в тому, що під час дистиляції до складу гідролата не проникають ніякі баластні речовини, на зразок солей або фарбувальних пігментів. Завдяки цьому практично не існує протипоказань для гідролатов, за винятком індивідуальної непереносимості певного рослини.
Слід бути дуже уважними при купівлі, так як якісні і натуральні гідролати випускає обмежену кількість виробників. Причина в тому, що термін зберігання цього продукту дуже короткий, а значить, реалізовувати його потрібно швидко і правильно зберігати. У складі не повинно бути ніяких ароматів, агресивних консервантів, барвників та інших хімікатів. Довіряти можна тільки перевіреним, які мають відповідні сертифікати, компаніям і фірмам.
Деякі гідролати можна з легкістю приготувати і вдома.
- Найдоступніший і легкий спосіб, це скласти подрібнену траву або квітки рослин в широку каструлю, залити сировину водою, в центр поставити високу керамічну або скляну піалу і повільно кип'ятити протягом півтори години.
- Каструля повинна бути накрита перевернутої кришкою, по ручці якої сконденсований пар буде капати в піалу. Її вміст і є гідролат, який потрібно перелити в пляшку, закрити і тримати в холодильнику.
Таке власноруч приготоване засіб можна зберігати до 2 тижнів і використовувати в самих різних цілях.
Догляд за обличчям за допомогою гідролатов
Гідролат здатні:
- омолоджувати зрілу і втомлену шкіру;
- заспокоювати чутливу;
- живити суху;
- підтримувати підліткову;
- відновлювати баланс жирної шкіри.
Гідролат є незамінним компонентом в домашній косметиці. А застосовувати їх можна так.
- У чистому нерозбавленому вигляді використовуються як тонізуючі засоби, зволожувачі-спреї в жарку погоду, дезодоранти.
- Змочування серветок і ватяних дисків для освіжаючих масок і компресів.
- У замороженому вигляді, кубики льоду для протирання обличчя.
- Додавання в воду під час проведення парових ванночок для шкіри обличчя.
- Використання замість водної основи для приготування скрабів, лосьйонів, кремів і масок для будь-якого типу шкіри.
Вибір відповідного гідролата
Ніжне і м'яку дію таких квіткових і рослинних вод дозволяє використовувати їх навіть алергікам і вагітним жінкам. Але все ж, варто підбирати гідролат за типом шкіри і по його основних властивостей. Щоб легше було визначитися, давайте познайомимося з найпоширенішими з них.
- Роза. Універсальний засіб, може використовуватися для всіх типів шкіри, вирішує різні завдання, від поліпшення кольору обличчя, до розгладження зморшок. Пом'якшує суху шкіру і освітлює кола під очима. Здатний розсмоктувати шрами і рубці, ефективний при дерматитах.
- Лаванда. Підходить для шкіри будь-якого типу, протизапальний і заспокійливий засіб. Забезпечує баланс вироблення жиру і зволоженості шкіри, сприяє швидкому відновленню. Якщо вівсяні пластівці залити гідролатом лаванди і трохи настояти, вийде чудовий засіб для зняття макіяжу. Можна використовувати чоловікам під час гоління. Знімає свербіж після укусів комах.
- Неролі. Інтенсивне зволоження, особливо для зрілої, тендітної шкіри. Можна використовувати як тонік або основу для медових і глиняних масок.
- М'ята. Для жирної та комбінованої шкіри. Очищення, свіжість і нормальна робота сальних залоз гарантовані. Полегшує стан шкіри після опіків, укусів комах, в тому числі бджіл, знімає алергічні реакції.
- Ромашка. Заспокоює і підсушує комбіновану шкіру, природний антисептик. Допоможе при будь-яких опіках, розацее, почервоніння, якісно очищає від макіяжу.
- Жасмин. Для зрілої шкіри будь-якого типу, стимулює клітинний метаболізм, покращує колір обличчя. Живить саму чутливу шкіру. Може додаватися в домашні парфуми і маски.
- Розмарин. Партнер для жирної і проблемної шкіри. В'язкі властивості благотворно впливають на роботу сальних залоз. Перешкоджає утворенню вугрового висипу, корисний для пом'якшення грубої шкіри. Застосовується для парових ванночок і гарячих компресів, чудово очищаючи пори і освіжає обличчя.
- Мелісса. Сильний антиоксидант, що робить гідролат ідеальним для зрілої шкіри, як в чистому вигляді, так і в складі засобів по догляду. Розгладжує зморшки, підвищує пружність. Чутливу шкіру заспокоює і знімає роздратування. Додавання мелісового гідролата в лосьйон після засмаги підсилює охолоджуючий і пом'якшувальний ефект.
- Василько. Суха і зневоднена шкіра його стихія. Зволожує і тонізує, повертає життя в'ялою шкірі. Гарний від набряків і зморшок в області очей. Послаблюючи приплив крові до верхніх шарів шкіри, стає прекрасним засобом від купероза і судинних зірочок. Використовувати в якості компресів для повік і обличчя, як тонік і основу для кремів.
- Шавлія. Гідролат широкого застосування. Підходить всім типам шкіри. Очищає, зволожує, знімає запалення і підвищує пружність. Регулює потовиділення і дезодорує шкіру. Ідеальний в якості тоніка для комбінованої шкіри.
- Липа. Для сухої, збезводненої, чутливої шкіри. Миттєво покращує стан епідермісу після перебування на морозі, на сонце, скрабування або гоління. Заспокоює, регенерує, уповільнює старіння клітин. Ефективний як компрес для повік.
- Петрушка. Лідер в освітленні і боротьбі з пігментацією. Рятує від набряків і темних кіл в області очей. Дезінфікує, заспокоює і захищає від ультрафіолету.
- Деревій. Антибактеріальне і антисептичну дію оцінить шкіра з акне, запаленнями, інфекціями.
- Звіробій. Для шкіри схильної до запалень і вугрової висипки. Пом'якшує, тонізує, вирівнює тон шкіри.
- Сосна. Більше лікувальний, ніж косметичний гідролат. Відмінно тонізує судини, покращує лімфоток, надає антисептичну дію при шкірних інфекціях.
рецепти
Гідролат хороші тим, що їх можна додавати в готові косметичні продукти, вводячи по кілька крапель в одноразову порцію прямо перед використанням. А можна наносити на шкіру обличчя і шиї за кілька хвилин до крему або лосьйону з метою поліпшення проникаючого ефекту поживних речовин.
Але самим органічним застосуванням гідролатов для догляду за обличчям залишається використання їх в первозданному вигляді, як очищення і тонізація, а також приготування домашніх масок з квіткової водою в основі.
Кілька готових рецептів масок для початківців косметологів.
- Для сухої шкіри. Змішати по столовій ложці рідкий мед і домашній нежирний сир. Гідролатом липи або волошки розвести суміш до бажаної консистенції. На чисту шкіру нанести щільним шаром, залишити на 15 хвилин, залишки видалити і сполоснути обличчя теплим розчином того ж гідролата.
- Для проблемної пористої шкіри. Скибочка чорного хліба без скоринки потрібно розмочити в гідролатом розмарину або звіробою. Розім'яти в густу кашку, розподілити на шкірі і залишити на 20 хвилин. Змити прохолодною водою і протерти гідролатом, як тоніком.
- Для комбінованої шкіри. Столову ложку перемелених пшеничних висівок змішати з чайною ложкою меду і тим же кількістю лимонного соку. Гідролатом шавлії, троянди або ромашки довести суміш до густоти сметани. Маску тримати на шкірі 15 хвилин, вмитися прохолодним гідролатом.
- Від зморшок. В сирий жовток всипати 2 ложки житнього борошна, змішати, додати ложку молока і 2 ложки гідролата неролі або меліси. Віночком збити суміш, розподілити на шкірі обличчя і шиї, залишити на 20 хвилин. Змити теплою водою і протерти обличчя ватним диском, змоченим в одному з гідролатов.
Нехай ваша шкіра відчує на собі неперевершені корисні властивості натуральних гідролатов.