Взимку важливо добре зволожувати, живити і захищати шкіру від вітру і морозу. Ті кошти, про які я хочу розповісти, абсолютно натуральні, безпечні і працюють не гірше промислових аналогів. І головне - їх можна зробити самому. Потрібно тільки трохи часу і терпіння :)
1. Рослинна олія. Як тільки починаються холоди рослинне масло стає моїм фаворитом в догляді за собою. Я вже писала , Як його можна використовувати замість крему для обличчя (або поєднувати їх) - це просто і ефективно. Пара крапель чистого масла перед сном відновить і заспокоїть шкіру. У мережі можна знайти безліч рекомендацій за вибором масла в залежності від типу шкіри і призначення, але можна взяти універсальні масла-фаворити, які улюблені багатьма: масло персикових і абрикосових кісточок, мигдальне, масло календули, оливкова. Всі вони прекрасно живлять шкіру, вирівнюють колір обличчя. А ще на базі оливкової, наприклад, масла можна зробити трав'яне масло, тобто масляний екстракт будь-якої рослини, яке вам подобається - ромашковий, звіробою, материнки та інші.
Інструкція: як зробити самому
2. Бальзам для губ. Оливкова і касторове масло, олія ши і какао в складі бальзаму пом'якшують, а бджолиний віск створює на поверхні губ тонку плівку, яка захищає шкіру від холоду, але при цьому дозволяє дихати. Бальзами з натуральним складом абсолютно безпечні, а це так важливо, коли велика частина кошти з'їдається :)
Інструкція: як зробити самому
3. Крем-масло. Збиті масла, схожі на суфле, просто створені для зими, коли так хочеться побалувати шкіру. Більш жирні і щільні в порівнянні зі звичайним кремом вони інтенсивно живлять шкіру, знімають лущення і почервоніння, відновлюють ліпідний шар. Зазвичай вони складаються з твердих масел-Баттери (какао, ши, кокос і т.п.) і рідкого масла (оливкового, виноградних кісточок і т.п.) і мають приємну, кремову консистенцію, яка досягається взбиванием міксером.
Збите масло можна використовувати для догляду за всім тілом, особливо приділяючи увагу п'ята, ліктів, кутикуле, тобто найбільш сухим ділянкам шкіри. Також його можна використовувати для пом'якшення губ, а в особливо морозні дні для захисту особи - входять до складу тверді масла какао і ши створюють на шкірі тонку плівку, яка дозволить шкірі дихати, але при цьому захистить її від вітру і холоду. Нанесіть масло тонким шаром на все обличчя і дайте вбратися, залишки можна зняти серветкою. Щоб обличчя не блищало, його можна припудрити вівсяним шовком (про це нижче).
Інструкція: як зробити самому
4. Гідролат. рослинні дистиляти виручають круглий рік: влітку освіжають і заспокоюють перегрілися на сонці шкіру, взимку активно зволожують, що актуально при суша повітря батареях. Гідролат можна зробити з будь-яких трав, відповідних вашому типу шкіри.
Інструкція: як зробити самому
5. Вівсяний шовк.
Взимку мені хочеться сховати обличчя під шарами шарфів, і не показувати навіть носа, але це неможливо, тому доводиться шукати інший варіант - і я укутують особа ніжною вівсяної пудрою, або, як мені більше подобається її називати - шовком. Овес має блискучу репутацію в косметології і постійно використовується в масках, скрабах, кремах. Він універсальний і підходить будь-якого типу шкіри: інтенсивно зволожує, матує, відновлює, захищає як від сонячних променів, так і від зимових холодів.
Вівсяний шовк досить просто зробити в домашніх умовах, і потім використовувати в якості розсипчастої пудри. Через п'ять хвилин після нанесення шовк зливається зі шкірою і стає непомітний.
Інструкція: як зробити самому
Де купити інгредієнти для домашньої косметики?
Харчові олії (оливкова, виноградних кісточок, кукурудзяна, гарбузове, волоських горіхів, лляне) можна знайти на полицях супермаркетів поряд зі звичним соняшниковою олією. Краще використовувати нерафіновані олії.
Масла абрикосових і персикових кісточок, мигдальне і касторове масло часто продаються в аптеках. Там же можна купити лікувальні трави для виготовлення гідролатов.
Масло какао, ши, кокосове і безліч інших масел, а також бджолиний віск для бальзамів шукайте в онлайн-магазинах для миловарів.
Irina * RUTA *