Миючий пилосос - запорука чистоти в будинку. Принцип роботи. Достоїнства і недоліки.

  1. Миючий пилосос - запорука чистоти в будинку. Принцип роботи. Достоїнства і недоліки. ,, Сьогоднішня...
  2. Потужність миючого пилососа.
  3. Обсяг резервуарів і обслуговування.
  4. Фільтрація.
  5. Трубка.
  6. Насадки.
  7. Рекомендації.

Миючий пилосос - запорука чистоти в будинку. Принцип роботи. Достоїнства і недоліки.

,,
,,

Сьогоднішня життя, що має величезні темпи, практично не залишає нам часу на ретельне прибирання свого будинку. Але пил, яка постійно накопичується в кожному куті квартири, дуже шкідлива для здоров'я, вона може викликати алергічні реакції, вона діє на дихальні шляхи, та й гостей приймати в брудній і запорошеній квартирі ніяково. У цій ситуації на допомогу приходить пилосос. З його допомогою можна швидко зробити прибирання, а за допомогою миючого пилососа - вологе прибирання і навіть випрати килими. Це пристрій дозволить вам заощадити час і сили.

Якщо ви прийняли рішення придбати миючий пилосос, то вам необхідно знати про його переваги і недоліки, його технічні характеристики і принцип роботи.

Переваги та недоліки миючих пилососів.

Поговоримо в першу чергу про недоліки цих моделей. Істотним недоліком є ​​те, що за допомогою миючого пилососа не рекомендується видаляти пил з паркету і килимів, виготовлених з натуральної сировини. Це пов'язано з тим, що натуральні килими сохнуть досить довго після вологого чищення, і через деякий час від них буде виходити неприємний запах. Але це можна виправити, якщо у вас є можливість винести килим на повітря після вологого прибирання і дати йому там просохнути і провітритися. Що стосується паркету, то тут виникає аналогічна ситуація, як з килимами. Волога проникає між дощечками і через деякий час паркет може почати гнити зсередини. Але цього теж можна уникнути, якщо попередньо обробити його спеціальними антисептичними складами, які роблять паркет влагоустойчивим.

Ще один, не дуже істотний недолік - це те, що вам після кожного прибирання необхідно буде мити резервуари пилососа.

А тепер можна сказати про достоїнства миючого помічника. Всі інші поверхні, крім вищевказаних, можна прибирати спокійно, не думаючи про наслідки. Тобто, миючий пилосос здатний якісно прибирати пил і бруд з килимових покриттів, ламінату, лінолеуму, меблів, стін, кахельної плитки і навіть з природного каменю. До плюсів цих пристроїв можна віднести так само сухе прибирання, тобто вони можуть прибирати пролиту рідину, зволоження приміщень, які прибираються, дезодорування їх, а також можуть мити скла і дзеркала.

Принцип роботи таких пилососів досить простий. Вам потрібно заповнити водою і миючим засобом перший резервуар, з якого цей розчин під тиском надходить у спеціальну насадку, і потім рівномірно наноситься на всю поверхню, яку ви обробляєте. Насадка має отвори для всмоктування брудної води, яка через них потрапляє до другого резервуар. У миючих пилососах є можливість регулювати кількість води, яка подається на оброблювану поверхню.

При вологого прибирання ворсистих покриттів, миючий пилосос повинен працювати в максимальному режимі потужності, інакше на килим виллється занадто багато води. Тому, найкраще, вибирати моделі з вакуумної насадкою, в яких миючий розчин подається під автоматичним контролем, а щітка більш ретельно вичищає кожну ворсинки покриття і навіть бруд з-під нього.

Потужність миючого пилососа.

Потужність - це основний параметр, який впливає на якість прибирання. Зрозуміло, що чим вище потужність, тим краще. Зазвичай, виробники миючих пилососів вказують потужність 1400W або 1600W, однак, це рекламний прийом, бо зазначена потужність - споживана потужність і якість прибирання від неї не залежить. Якість залежить від потужності всмоктування, яка навіть у самих-самих пилососів буває не вище 1000W. Тому при покупці цікавтеся у продавця не максимальною потужністю, а потужністю всмоктування, яка повинна бути не менше 400 W. Слід враховувати, що потужність витрачається не тільки на всмоктування, але ще на фільтрацію, дезодорування і зволоження, а так же, на різні насадки. Ще один виверт виробника полягає в тому, що вказується не номінальна споживана потужність, а по максимуму - на двадцять п'ять відсотків більше. Слід пам'ятати, що максимальне значення потужності буває тільки в перші секунди роботи, а в решту часу пилосос працює в номінальному режимі.

Обсяг резервуарів і обслуговування.

Перш ніж купувати миючий пилосос, визначитеся, який буде коло його обов'язків, тобто скільки йому буде потрібно води для прибирання вашого приміщення. Резервуар для чистої води для прибирання, наприклад, трикімнатної квартири повинен бути не менше чотирьох-п'яти літрів. У пропонованих сьогодні моделях, обсяг резервуара варіюється від двох до десяти літрів. Тому, якщо у вас одне або двокімнатна квартира, вам підійде пилосос, який має резервуар два-чотири літри, якщо ви плануєте прибирати великий будинок, то вам доведеться придбати агрегат з резервуаром вісім-десять літрів. Якщо резервуар буде менше, то доведеться переривати кілька разів прибирання, щоб наповнювати його. Резервуар для брудної води зазвичай буває від п'яти до двадцяти літрів і відповідає розміру резервуара для чистої води.

Після кожного прибирання необхідно витягувати і мити резервуари і це займає від 10 до 20 хвилин, в залежності від того, як вони розташовані. Якщо резервуари розташовані один над іншим, то щоб дістатися до другого, треба зняти перший і це не дуже зручно. Але бувають моделі, в яких ємність для чистої води знаходиться всередині ємності для відпрацьованої води, в цьому випадку досить зняти верхню частину корпусу, і ці моделі простіше в обслуговуванні. Дуже зручні моделі, де крім резервуара з чистою водою, є додатковий знімний резервуар, він кріпиться із зовнішнього боку корпусу і його можна наповнювати водою, не переносячи пилосос до крану. При покупці пилососа подивіться наявність індикаторів, що сигналізують про рівні рідини в резервуарах.

Фільтрація.

Дуже важливо при виборі пилососа звернути увагу на кількість і типи фільтрів, в ньому встановлених. При роботі пилосос не тільки всмоктує, а й видуває з себе повітря, що містить дрібні частинки бруду і пилу. Щоб цього не відбувалося, миючі пилососи оснащують спеціальними аква-фільтрами, що представляють собою ще один резервуар, що наповнюється водою. Під час прибирання пил і бруд, проходячи через воду, залишаються в ній, а на вихід йде чисте повітря. Однак, одному аква-фільтру не впоратися на сто відсотків з цим завданням. Тому в деяких моделях встановлені ще й фільтри тонкого очищення - вугільні фільтри, класу S і HEPA. Перші забезпечують фільтрацію на 99, 97%, а другі - на 99,95%. При покупці миючого пилососа обов'язково запитайте у продавця скільки ступенів фільтрації має обрана вами модель.

Трубка.

Всі моделі миючих пилососів мають телескопічну трубку, довжина якої регулюється під ваш зріст. Електронний блок управління пилососом, як правило, розташовується на ній. Існують два види управління миючим пилососом: провідне і бездротове. Мінусом проводового управління є те, що трубка має більшу вагу, але вартість при цьому нижче. Бездротові бувають двох типів: радіоуправління і інфрачервоне управління. Перше більш надійно, так як при другому, існує необхідність прямого бачення взаємодіючих портів, інакше управління може не спрацювати, а при збиранні виникає багато перешкод у вигляді меблів. Найчастіше, трубки виготовляються з пластика або зі сталі. Сталеві трубки надійніше, а пластикові - дешевше і легше.

Насадки.

Стандартний комплект пилососа складається з семи насадок (для сухого прибирання, для миття скла і для вологого прибирання). Для сухого прибирання: універсальна щітка, маленька щітка і щілинна насадка. Для вологого прибирання: насадка для килимових покриттів, для м'яких меблів і для миття твердих покриттів. Іноді насадки оснащені коліщатками, що запобігає утворенню подряпин на підлозі і збільшує швидкість пересування насадки. Деякі миючі пилососи мають навіть вантуз, прикріплений до шлангу. Ще бувають додаткові насадки: спеціальна пензлик для видалення пилу з рам картин, жалюзі і т.д., поролонова насадка для екрану телевізора або моніторів, нею ж чистять поліровані меблі. У хорошого пилососа в комплекті обов'язково повинна бути турбощітка - насадка, з крутиться щіткою, яка не тільки всмоктує, а й вичісує бруд з килимів та інших ворсистих поверхонь. Вона приводиться в рух потоком втягується повітря. Однак, вона ж забирає багато потужності пилососа. Щітка для твердих поверхонь, яку можна використовувати, як швабру.

Рекомендації.

При виборі миючого пилососа врахуйте довжину шнура, яка повинна бути не менше семи метрів, тому що це дозволить переміщатися на значні відстані при збиранні. А так же, зверніть увагу на те, як згортається шнур. Це повинно відбуватися повільно, щоб не зачепити нічого по дорозі. Ще одна корисна функція - автореверс, тобто шнур розмотується і змотується автоматично в залежності від відстані від пилососа до розетки. На особливу увагу заслуговують ролики-колеса. Найзручніший варіант, якщо на дні пилососа є 3 або 4 поворотних колеса-ролика, що сприяють руху в усі сторони. І зовсім добре, якщо вони будуть прогумовані, щоб не пошкодити паркет або ламінат. Уточніть у продавця про можливість відключення пилососа при перегріві.

Автор: Тетяна Альошина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!

Крім того, читайте на сайті:

Все що потрібно знати про кондиціонери. Як працює кондиціонер. Пристрій кондиціонера. вибір кондиціонера

Повітряно-бульбашкові пральні машини