Питання: Бааль Сулам в своїх статтях пише про нову економіку виправленого суспільства. Чим вона відрізняється від сьогоднішньої економіки, зайшла в глибоку кризу, і якими мають бути перехідні етапи на шляху її досягнення?
Відповідь: Головна відмінність сьогоднішньої економіки від економіки майбутнього в тому, що вона передбачає участь простого, звичайного людини, яка отримала спеціальну нову освіта , Завдяки якому він усвідомлює, в якій системі знаходиться. Це абсолютно новий підхід.
Перш за все, людина повинна пройти підготовку: дізнатися пристрій людського суспільства і побачити себе його частиною.
Він зрозуміє, в якій формі має зв'язуватися з усіма іншими, яким чином суспільство постачає себе, які його потреби, як суспільство їх наповнює і який рівень оптимального наповнення, забезпечений кожному громадянину і всій країні, які цілі ставить перед собою суспільство в соціальному і особистому плані , в культурі, в освіті.
Людині необхідно все це знати, адже ми опиняємося дуже тісно пов'язаними один з одним. Недолік розуміння розколює нас на десятки партій і всіляких рухів, якими ми тільки заважаємо один одному. Далі ...
Тому на першій черзі стоїть не перебудову економіки, а створення системи освіти, що охоплює всю країну і навіть весь світ. Людина почне набувати чітке розуміння свого місця в суспільстві і загального взаємозв'язку.
Він буде вивчати не абстрактну теорію, як в університеті, а практично відчувати її на собі в суспільстві. Всі будуть брати участь в таких вправах.
Лише після того, як людина зрозуміє, де знаходиться, наскільки все залежать один від одного, і до якої мети йде людство, тоді вже можна переходити до змін в економіці, але не раніше.
Ці зміни не можуть бути спущені зверху у вигляді директив. Адже необхідна участь в них самої людини, його згоду задовольнитися оптимальним рівнем життя. Оптимальний рівень дозволяє людині жити, ні в чому не відчуваючи потреби, але у нього не буде більше або менше, ніж у інших. Адже наші тіла потребують одне й те ж.
Можливо, я наїдаюся одним курячим крильцем, а тобі потрібна ціла курка, але по суті, кожен отримує згідно тваринам потребам свого тіла. Крім того, потрібно забезпечити кожному його людські потреби: в освіті, культурі, відпочинку. Тобто кожен потребує наповнення згідно з матеріальним дефіциту і громадському.
І є ще духовний дефіцит, який людина наповнює навчанням, пошуком відповіді на питання про сенс існування, досягненням мети життя, що виходить за межі земного буття.
Головне - зрозуміти, що є кілька рівнів існування. Один рівень - тілесний, тобто матеріал, тваринний, коли кожен отримує те, що добре для його тіла, сім'ї, побуту: будинок з усім його вмістом, нормальні умови, але не більше. Всі повинні погодитися, що нам цього достатньо.
І не потрібно створювати штучний дефіцит, заплутуючи всіх і переконуючи, що їм необхідно купити новий товар, заради чийогось збагачення. Залишаться тільки нормальні речі, корисні для нашого здоров'я. А якщо ми побачимо, що можна зробити ще краще і здоровіше для тіла, то ми це зробимо.
Тобто все має бути раціонально, а не заради наживи, яка виною тому, що виробляються сотні різних видів сиру і вина. Економіка майбутнього буде раціональною.
Репліка: Але багато хто може заявити, що сьогоднішня економіка - раціональна, адже вона заснована на попиті / пропозиції. Якщо є попит, то проводиться товар. Якби не було попиту на сотні видів сиру, то його б не виробляли.
Відповідь: Попит створюється штучно. Ми хочемо, щоб економіка служила нашому житті, а не щоб життя прислуговувала економіці.
Чим вона відрізняється від сьогоднішньої економіки, зайшла в глибоку кризу, і якими мають бути перехідні етапи на шляху її досягнення?