Звучить не скромно, але це найкращі і смачні сирники. Давно роблю за цим рецептом і все хто пробував, були в захваті. Складнощів немає, є нюанси, про які я детально розповім. Дуже радує набір продуктів, купити їх не складе проблем, ну а результат приголомшливий. Про все по порядку.
Який сир використовувати
Я віддаю перевагу справжній сільський сир, який можна купити на ринку. У магазинах рідко знайдеш той самий, досить часто зустрічається сирна маса. Почитайте уважно склад, і ви зрозумієте, про що мова. Якщо вам вдасться знайти хороший сир в супермаркеті, вибирайте жирніший.
сметана
Одна з головних складових смачних сирників. Я знову за сільську, натуральну. Вона звичайно дуже жирна, але з магазинної не той смак, вірніше це зовсім інші сирники. Родзинка моїх сирників в тому, що після того, як я їх посмажила я тушу їх в сметані. Виходить смачний соус, яким поливаю сирники при подачі на стіл.
Я всього один раз робила сирники з магазинної сметаною, під час гасіння вона почала підгоряти. Смак був зіпсований. Сільська розтоплюється і смак віддалено нагадує згущене молоко. Просочуючись таким соусом, сирники стають ніжними і дуже смачними.
Тепер перейдемо безпосередньо до рецептом, ще буде кілька нюансів, про які я розповім в процесі.
продукти:
- Сир - 1 кг
- Сметана (сільська) - 400-450 гр
- Яйця - 4 шт
- Борошно - неповна склянка (у мене стакан на 250 гр) + приблизно 1/3 ст на підпис
- Сіль за смаком
- Сода - 0,5 ч л
- Ванілін - 4 гр (2 пакетика по 2 гр)
- цукор
приготування:
У миску викласти сир, додати яйця, сіль, соду і ванілін (1 пакетик). Добре перемішати, позбавляємося від грудочок, нам потрібна однорідна сирна маса. Зверніть увагу - цукор ми не використовуватиме зараз.
Далі додаємо борошно. Щоразу кількість борошна може трохи змінюватися, тут справа не тільки що борошно у всіх різна, але і який сир ви використовуєте. Він може бути дуже вологий або сухий. Відповідно при більш вологому борошна потрібно більше. Але головне не забивати сирну масу борошном. Нам важливо щоб сир всередині сирників розплавився. Якщо борошна буде багато, в результаті буде не сирник, а сирна пампушка.
Після того як ви добре перемішали сир з яйцями, додайте спочатку половину склянки борошна, перемішайте і подивіться на масу. Якщо вона злегка рідкувата, потрібна мука, якщо без проблем її можна зібрати в кулю і він буде тримати форму, борошна досить. Але якщо ви візьмете руками кулю, він повинен бути липкий. У мене в цей раз сир був середньої вологості, і муки мені потрібен був неповний стакан.
Подпилять борошном робочу поверхню і викладаємо сир. Зараз з ним працювати важко, тому необхідно вмочити руки в борошно і просто перевернути сир кілька разів на робочій поверхні, щоб усі сторони були в борошні.
Ділимо на 2 частини сирну масу.
Робимо ковбаску приблизно 5-6 см в діаметрі і відрізаємо ножем невеликі шматочки шириною 1-1,5 см.
Формуємо сирники і обсмажуємо з двох сторін на сковороді з рослинним маслом.
На замітку. Коли ви сформували сирники і поклали їх на дошку, приблизно через 5 - 10 хвилин вони вберуть борошно і стануть вологими, відокремити їх від дошки буде складно. Це означає правильні пропорції борошна. І під час смаження сир всередині розплавиться. Коли муки більше, ви без праці переносите сирники на сковороду, але при цьому є ймовірність, що кількість борошна ви переборщили. На сковороді перевернути їх можна без проблем, вони добре тримати форму, якщо ламаються, додайте борошна.
Саме тому не можна зробити все сирники, а потім починати їх смажити. Зробили на одну сковорідку, поки ця порція смажиться, ви робите наступну порцію і так далі.
На дно невеликої каструлі покладемо пару столових ложок сметани, додамо ванілін і перемішати. Готові сирники перекладаємо в каструлю, на кожен сирник кладемо одну чайну ложку сметани і посипаємо цукром. Цукор по своєму смаку, я використовую 0,5 ч л на один сирник. Повторюємо, поки не закінчаться сирники. Залишки сметани можна вилити зверху.
Тепер ставимо на повільний вогонь каструлю, доводимо до легкого кипіння. Не треба робити сильний вогонь і доводити до бурхливого кипіння. Тушкуємо приблизно 5 хвилин і вимикаємо вогонь, під час гасіння каструлю накрити кришкою. Даємо настоятися приблизно 15 хвилин і можна подавати на стіл. Практично всі сирники будуть покриті сметанним соусом, вони просочаться і стануть ще ніжніше і смачніше.
На тарілку викладаємо сирники і рясно поливаємо соусом. Неймовірно смачно, вам сподобається. Хоча дуже і калорійно, але якщо не з'їсти всю каструлю за один раз, думаю можна себе побалувати. Іноді я роблю сирники з бананом , Це не так калорійно, але теж смачно.
Смачного!
С ув. Маргарита Сизонова.
Post Views:
707