«Карасівая» життя. Рибка проста, зате їжа смачна


Фото: Лідія ГРАНІШЕВСКАЯ

Головна порада, яку дають рибалки - щоб прекрасний обід був гарантований, необхідно використовувати тільки свіжовиловлених карасиків.

ПЕРША СВЕЖЕСТЬ

Карася можна подавати до столу з цибулею, в томатному соусі, тушкувати, варити і фарширувати, але немає нічого смачнішого смаженої карасика з хрусткою скоринкою. Перш ніж почати готувати, переконайтеся, що перед вами якісний продукт.

Якщо карась не власноруч виловлений, а ви збираєтеся його купувати, перш за все зверніть увагу на зябра і очі риби. Зябра у свіжого карася повинні бути насичено бордового кольору, а очі незамутнені. Якщо це не так, значить, продукт несвіжий.

Будинки рибу моєму, потім прибираємо луску ножем від хвоста до голови. У карася вона легко знімається. Не забуваємо про черевце і спинку. Потрошимо рибу, обов'язково прибираємо зябра, а якщо хочемо заощадити місце на сковороді, то і всю голову. Зрізаємо плавники і хвіст. Промиваємо ще раз. Якщо при патрання був зачеплений жовчний міхур, то, щоб риба не гірчить, потрібно її особливо ретельно промити, а забруднені жовчю ділянки натерти сіллю.

Карась - дуже смачна риба з солодкуватим приємним м'ясом, але багато її не люблять через дрібних кісток, які неможливо видалити, тому кісточки псують все задоволення від смаку. Щоб такого не сталося, потрібно на тушці кожної рибки зробити вертикальні надрізи через п'ять-десять міліметрів. Полити лимонним соком. Після цього рибу можна відразу смажити, а можна залишити хвилин на 30 маринуватися.

КЛАСИКА У СМЕТАНЕ

«Як тільки з'їли борщок або суп, зараз же кажіть подавати рибне. З риб безмовних найкраща - смажений карась в сметані, тільки, щоб він не пах тванню і мав тонкість, потрібно протримати його живого в молоці цілу добу », - такі інструкції давав секретар в оповіданні Антона Чехова« Сирена ».

Карасі в сметані - класичний спосіб приготування цієї риби. Не потрібно брати великих карасів. Смак буде краще, а блюдо приготується правильно, якщо карасики будуть розміром з долоню.

Обсушуємо карасів паперовим рушником, натираємо зовні і зсередини сіллю, перцем та іншими приправами за смаком. Складаємо в чашку і залишаємо постояти 15-20 хвилин. Знову обсушуємо рушником і обвалюють рибу в борошні. На сковороду наливаємо рослинне масло, добре розігріваємо його і обсмажуємо з двох сторін карасів до появи золотистої скоринки. Деко змащуємо вершковим маслом, укладаємо на нього карасів, зверху заливаємо сметаною. Даємо постояти 10-15 хв, щоб сметана трохи «розійшлася». Якщо ви не роздобули жирної домашньої сметани, можна зверху на рибу покласти шматочки вершкового масла. Розігріваємо духовку до 180-200 градусів і випікаємо 30 хвилин. Готову страву посипаємо рубаною зеленню.

Карасів можна подавати з вареним або запеченим картоплею і великою кількістю смаженої цибулі. Є таке блюдо найкраще гарячим, не чекаючи охолодження.

ІКРА СМАЖЕНА

Іноді при чищенні риби можна виявити багато ікри. Викидати її не потрібно, краще приготувати смачну страву.

Перш ніж готувати, необхідно очистити ікру від капілярів і плівок. Потім ікру солимо, посипаємо спеціями, добре перемішуємо. Цибулю дрібно ріжемо і обсмажуємо на рослинному маслі до прозорості. Викладаємо ікру в цибулю і додаємо ще трохи олії, якщо блюдо виходить сухим. Обсмажуємо, постійно помішуючи, до утворення темно-оранжевого кольору. Вимикаємо вогонь, додаємо шматок вершкового масла, перемішуємо. Цією ікрою можна заповнити тарталетки або є її з хлібом. А можна використовувати як гарнір.

ПАРИЗЬКИЙ ВІДТІНОК

Французи вважають, щоб риба була смачною, вона повинна поплавати тричі: у воді, в маслі і у вині. Так і зробимо.

Рибу миємо, чистимо, нарізаємо невеликими шматочками і солимо. Цибулю дрібно ріжемо і обсмажуємо в рослинному і вершковому маслі до золотистого кольору. Всипаємо борошно, обсмажуємо протягом п'яти хвилин, постійно помішуючи. Вливаємо вино, додаємо зелень петрушки, лавровий лист і товчений часник. Каструлю закриваємо і тушкуємо суміш чверть години. Болгарський перець нарізаємо кільцями, поміщаємо в каструлю з соусом перець і рибку. Тушкуємо до готовності.

Можна готувати «п'яного» карася трохи по-іншому. Рибку замість солі змочуємо в соєвому соусі, в цибулю з борошном крім вина можна додати ще й лимонний сік, перець замінюємо родзинками, виноградом, меленою паприкою і зеленню.

З горіхами ПО-ТУРЕЦКИ

Ігноруючи волоські горіхи, ви робите одну з головних кулінарних помилок у своєму житті - є така невідомо ким придумана приказка. Дійсно, волоські горіхи дуже корисні. І якщо французи гасять карасів у вині, турки вважають за краще готувати рибу саме з горіхами.

Рибу чистимо, прибираємо плавники і голову, ріжемо на шматки, кожен шматочок обвалюють у борошні і смажимо на олії. Окремо товчемо часник із сіллю, додаємо подрібнені волоські горіхи, трохи рослинного масла і сік одного лимона або оцет. Перемішуємо. Вводимо рибний бульйон, постійно помішуючи. Соус повинен вийти густим. Якщо для освіти насиченого приємного смаку не вистачає масла або оцту, можна додати їх ще. На блюдо викладаємо шматочки риби і заливаємо горіховим соусом, прикрашаємо гілочками кінзи і петрушки.

САЛАТ РИБНИЙ

Такі салати - завжди легка і приємна їжа. І карась тут буде дуже доречний.

Рибу чистимо, прибираємо голови, плавники, ріжемо на шматочки, солимо, перчимо, обвалюють у борошні й обсмажуємо до готовності. Окремо відварюємо картоплю, капусту, яйця, квасоля. Картопля очищаємо від шкірки, нарізаємо тонкими скибочками, так само ріжемо яйця і огірки. Для заправки змішуємо сметану з сіллю, зеленню і подрібненим часником. Рибку очищаємо від кісток і шкіри, викладаємо на тарілку, поливаємо сметаною заправкою. Навколо в художньому безладі розкладаємо овочі, поливаємо їх заправкою.

Замість сметанною заправки можна використовувати майонез.

ГРИБНА ПОЛЯНКА

Знімаємо з риби філе, солимо, перчимо, обвалюють у борошні і обсмажити на олії. Гриби варимо, нарізаємо їх дрібно, зелень петрушки і кропу, а також яйця теж дрібно рубаємо, змішуємо з грибами. Половину цієї суміші викладаємо на дно змащеного маслом сотейник, зверху поміщаємо рибу, потім залишилася яєчно-грибну суміш. Запікаємо 30 хвилин в духовці при 180 градусах.

Ми бажаємо вам натхнення на кухні, смачної їжі та гарного улову. Смачного!


Лідія ГРАНІШЕВСКАЯ / Служба новин «МР» ©
Фото: Лідія ГРАНІШЕВСКАЯ