Як варити перлову кашу

Перлову кашу або люблять, або на дух не переносять. Маю велику надію, що члени вашої сім'ї належать до першої категорії, адже це не тільки смачно (згодна, суб'єктивно смачно, але смачно ж!), А й корисно. Очищені і відшліфовані ячмінні зерна не даремно називають перлиною круп: в них маса рідкого лізину (поки, віруси!), Дуже класною клейковини (поки, зашлакованості ШКТ!), Купи селену (посмішки і радість, привіт!), Вітамінів, мінералів та інших корисностей (здоров'я, ау, ми тут!). Перловку особливо цінував Петро І, нею годували гладіаторів Давнього Риму, її не дарма включають в раціон вітчизняних військових. Якщо ви любите цей злак, ви напевно знаєте, як варити перлову кашу, так? Що ви готуєте з цієї крупою найчастіше? Гарнір на вечерю? Голубці? Плов?

Перлову крупу, крім набору корисних речовин і мінералів, цінують за особливо низький глікемічний рівень - всього 22. Грубо кажучи, цей показник свідчить, що калорії, які потрапляють в організм у вигляді вуглеводів, відразу ж витрачаються, чи не осідаючи на талії жирами і сантиметрами.

Отже, як варити перлову кашу? Є у вас особисті поради і секрети? Діліться. А я поділюся власними спостереженнями - новий вид велосипедного транспорту ми, звичайно, спільними зусиллями не винайдено, але, дивись, зможемо зібрати скарбничку корисних штучок, що стосуються приготування перловки.

1. Перший пункт я хотіла присвятити правильному вибору перлової крупи, але, на жаль, нічого цінного не скажу. Іду в магазин і беру ту, яка подобається мені найбільше - упаковкою, розміром, кольором, фасуванням. Ніяких особливих правил для вибору перловки не існує (ну, або я про них ні разу не чула), єдине, на що варто звернути увагу - розмір зерен. Якщо вам істотно важливо, щоб каша варилася Не 1 годину 17 хвилин, а всього лише 1 годину і 7 хвилин, тоді, звичайно, вибирайте ту крупу, яка буде подрібніше. В іншому принципових відмінностей я не бачу.

2. Ну, звичайно ж, промивати. Ретельно і грунтовно. Під струменем проточної води. Чим краще ви промиєте перлову крупу, тим менше сюрпризів в у вигляді неприємною слизової складової вас чекає. Втім, промивати - це ще й банально гігієнічно, тому - промивати. Без варіантів.

3. Замочувати перлову крупу потрібно о-бе-за-тель-но. Годин 10-12. Обов'язково і неодмінно. Інакше варити вам вечерю доведеться до сніданку.

4. А ось і інший секрет: хочете, щоб каша була розсипчастою? Менше замочуйте. Угу. Чим більше часу крупа проведе в режимі "просто мокро, і нічого іншого не відбувається", тим більше розсипчастою буде перловка на виході. Досягти досконалості рідко кому вдається, тому більшість перлових каш представляються купкою, а не апетитною гіркою, але шукайте свою золоту середину, шукайте. Хто шукає, той обов'язково знаходить.

5. А після замочування обов'язково промийте перлову крупу ще раз. Не завадить. Так-так, так роблять особливо сумлінні господині, повірте. І ви робіть - це зменшить всю ту ж "слизової".

6. Варять перловку доооолго. Не менш години, а частіше - і більше. Аптечної точності у вказівці часу приготування вам ніхто не дасть, на цей показник впливає маса чинників, починаючи від розміру зерняток і закінчуючи м'якістю вашої води. Втім, ви впевнені, що вам це дуже важливо? Перловка - не та крупа, яку можна довести до готовності, не пробуючи, в будь-якому випадку вам потрібно буде розкусити зернятко, щоб зрозуміти, що каша готова, так що не бурчіть особливо, просто орієнтуйтеся приблизно на годину, а там визначайте момент Х експериментальним шляхом .

7. Старовинні кулінарні книги пропонують варити перловку на водяній бані - щоб не пригоріла, красиво "розкрилася" і взагалі стала ах-який-кашею, а не просто кашею. В сучасних умовах водяну баню цілком можна замінити каструлею з подвійним дном або товстостінним сотейником.

8. Мультиварка - це, безумовно, дуже цікава, сучасно, модно і все таке інше, однак, у випадку з перловкою не дуже-то і корисне. Ні, безумовно, ви зможете зварити в ній перлову кашу, але доведеться трохи "погратися", і в світлі таких ось ігр виникає питання, чи варта шкурка вичинки. Більшість мультіварок і їх програм для варіння каші розраховані на крупи, яким потрібно набагато менше часу, щоб дійти до стану готовності - гречці, наприклад, або рису досить 20-40 хвилин. У випадку з перловкою цей фокус буде вельми сумнівним - вам все одно доведеться попередньо замочувати крупу, п'ять разів перевіряти, проварити вона, чи готова, чи все в порядку, збільшувати час приготування або навіть долити окріп. У такому варіанті смислове навантаження мультиварки представляється вельми сумнівною.

9. Масло діставайте. І побільше. Чи не скупіться і не економте, перлова крупа любить щедрих людей, які щедро відрізають щедрі шматки масла і щедро викладають їх в каструлю. Так-так, прислів'я про те, що маслом каші не зіпсуєш, в даному випадку актуальна як ніколи.

10. На закінчення хочеться сказати, що перловка - це далеко не тільки одна лише каша, корисна і прекрасна, але, на жаль, не багатьма улюблена. З цієї крупи можна приготувати купу цікавих страв, починаючи від розсольнику і закінчуючи перлотто, аналогом різотто, але з іншим злаком. В общем-то, закінчити матеріал можна, перефразувавши відомі слова про долму: як, ви не любите перловку? Ви просто не вмієте її готувати!

Як смачно приготувати гречку

Що ви готуєте з цієї крупою найчастіше?
Гарнір на вечерю?
Голубці?
Плов?
Є у вас особисті поради і секрети?
Втім, ви впевнені, що вам це дуже важливо?
В общем-то, закінчити матеріал можна, перефразувавши відомі слова про долму: як, ви не любите перловку?