Проміжне реле: призначення, принцип дії

  1. призначення
  2. параметри

Часто в мережах електричного постачання потрібно відразу замкнути або розімкнути ланцюга або керувати якимись потужними пристрою. З такими цілями використовується проміжне реле П-21, ПРГ, РЕК і т. Д., Принцип дії якого дозволяє комутувати високі навантаження в електромережі.

призначення

Проміжне або допоміжне реле - це пристрій, який використовується для контролю роботи різних верстатів, комплексів і т. Д., І дозволяє забезпечити контроль відразу декількох електричних ланцюгів. Наприклад, за допомогою одного контакту здійснюється запуск верстата, а іншим проводиться виключення іншого електричного пристрою.

Наприклад, за допомогою одного контакту здійснюється запуск верстата, а іншим проводиться виключення іншого електричного пристрою

Фото - модульний ELF

Призначення реле проміжного типу:

  1. Для замикання або розмикання окремих і незалежних один від одного ланцюгів;
  2. Для уповільнення захисної реакції при необхідних високих навантаженнях;
  3. З метою контролю основного пристрою в умовах високої напруги.

Фото - схема

Конструкція пристрою може варіюватися в залежності від його призначення і виробника (Omron, VDC, CAD, РЕП15). Розглянемо найпростіший варіант. Стандартне двопозиційне допоміжне реле складається з електромагнітної котушки, оснащеної сердечником. До неї підключається постійний або змінний струм навантаження в залежності від робочої мережі. Коли в котушці з'являється напруга, відбувається замикання робочих рухомих контактів з нерухомими. Вони встановлені на корпусі над колодкою. Котушка управляє ними - вони можуть змінювати своє положення і від цього може змінюватися принцип харчування.

Фото - конструкція OMRON

Головне призначення проміжного реле - розчіплювати і розмножувати окремі контакти ланцюгів. Наприклад, якщо до нього підключити стандартний трифазний електродвигун, то відбудеться наступне замикання контактів:

  1. Пуск. Включиться сигналізація;
  2. Чи спрацює пускач;
  3. Замкнеться остання пара контактів і заведеться двигун.

У більшості випадків, також проміжне реле часу і контролю розриває реверс двигуна, чим перешкоджає різке вимикання двигуна. Важливо розуміти, що проміжне електромагнітне реле може бути оснащеним декількома групами контактів управління. Їх кількість залежить від призначення конкретного пристрою.

Щоб було легше розпізнавати різні типи пристрою, використовується спеціальне буквено-ціферний позначення, розглянемо його на прикладі популярного ПЕ:

ПЕ46-1

  • П - проміжне;
  • Е - Електромагнітного типу;
  • 46 - номер серії;
  • 1 - імпульсний;

Якщо після цього триває маркування, то вона означає: кількість робочих замикаючих контактів і кліматичне виконання окремо взятого пристрою. Дуже часто виробник опускає в описі ці моменти, але вони обов'язково повинні значитися в сертифікаті якості та паспорті.

Дуже часто виробник опускає в описі ці моменти, але вони обов'язково повинні значитися в сертифікаті якості та паспорті

Фото - рп-21

Відео: реле серії TR20

параметри

У кожного окремого проміжного реле є певні технічні характеристики. Розглянемо їх на прикладі окремих моделей.

ПЕ-46, ПЕ-46-1:

Тип Електромагнітне двопозиційне Нижній струм спрацьовування при напрузі 24/110, А 0,02 / 0,01 Кількість циклів включення-виключення 150 000 Ступінь захисту IР40 Кліматичні умови по ГОСТ 15150-69 Від -40 до +50

РК-4Р з розеткою:

Тип Електромагнітне, трипозиційне Спрацювання, А до 16 Робоча напруга, В Від 12 (AC) в залежності від моделі 230 до Зносостійкість 100 000 Захист IР40 Кількість контактів 3 - замикає, розмикається, що перемикає Кліматичне виконання Від -40 до +40

РПГ - це особливий вид проміжних реле, які називаються герконові, найчастіше їх підключення проводиться в промислових умовах. Стандартно герконовое реле використовується в складних автоматичних ланцюгах з напругою від 16 до 42 Вольт, допомагає контролювати випрямленний трифазний струм, можуть контролювати мікропроцесорний виробництво.

Маркування цього типу розшифровується інакше, ніж у звичайного пристрою. РПГ-Х1-ХХ-ХХ-ХХ:

  1. РПГ - на герконах;
  2. Х - вид установки проводів (гвинтове кріплення, спайка);
  3. 1 - вид геркона;
  4. ХХ - контакти, може бути від 1 до 10;
  5. Х- обмотки (дані прилади бувають однообмоточнимі або двообмоткових);
  6. Х - кількість однотипних проміжних пристроїв в корпусі;
  7. ХХ - виконання по клімату.

МКУ є одними з перших реле, які використовувалися для коммутирования окремих проводів на виробничих автоматизованих роботах. Воно відноситься до нейтральних двохпозиційним пристроїв для контролю сигнальних ланцюгів. Принцип роботи відрізняється від класичного за рахунок використання додаткової магнітної смуги всередині корпусу.

Принцип роботи відрізняється від класичного за рахунок використання додаткової магнітної смуги всередині корпусу

Фото - ЕТК Урал

Плоский якір і Ш-сердечник утворюють сильну магнітну частину, візуально схема трохи нагадує реле стартера ВАЗ. Сердечник зігнутий особливим чином, що дозволяє розділити його на дві окремі частини, описані нижче. В осерді встановлюється котушка з пластмасовим корпусом. Сердечник розділяється на кілька груп контактів. З правого боку деталі встановлюються полюса, на них розташований мідний виток, замкнутий накоротко. У цій серії посилена магнітна система, вона за допомогою гвинтового кріплення встановлена ​​на платі. В цей же час, у лівій частині сердечника встановлено якір і його обмежувач. Він проводиться з легованого листового сталевого прокату.

Це проміжне електромагнітне реле 220в можна встановити на дин рейку.

Параметри роботи МКУ:

Напруга котушки, В Від 12 до 220 у постійного струму і 16 - 380 у змінного Номінальний струм, А 5 Кількість контактів Від 2 Тип Проміжне Багатопозиційне Напруга котушки, В Від 12 до 220 у постійного струму і 16 - 380 у змінного Номінальний струм, А 5 Кількість контактів Від 2 Тип Проміжне Багатопозиційне   Фото - РПЛ 122 Фото - РПЛ 122

Пристрій типу РПЛ буває декількох виконань. Найбільш популярна модель РПЛ-122:

Напруга ізоляційного покриття, В 660 Робочий струм, А 16 Потужність, необхідна для роботи котушки, Вт 68 +/- 10% Зносостійкість 20 000 циклів Допустима частота включень 3600 Маса, кг, не більше (гвинтове кріплення / кріплення на стандартну рейку) 0, 32 / 0,35

Характеристики проміжного реле Schneider Electric серії K:

Струм, А 10 Максимально допустима напруга, В 650 Кількість контактів 4 Тип Електромагнітне Багатопозиційне

РПУ-3М:

Струм, А 16 Комутаційна зносостійкість 1 250 000 Режими Тривалий, переривчастий, короткочасний, комбінований Механічна зносостійкість 25 000 000 Температура, ° С від -40 до +55 Кліматичне виконання У3, Т3, УХЛ3, УХЛ4

Купити потрібне проміжне реле Finder, ІЕК, ABB, CR-M можна в будь-якому електротехнічному магазині. Вартість залежить від типу пристрою. В середньому ціна коливається в межах від декількох десятків доларів до сотень.