Можливості розумних чохлів для смартфонів і планшетів

Можливості розумних чохлів для смартфонів і планшетів Можливості розумних чохлів для смартфонів і планшетів   Згадайте перші чохли, які купувалися для невбиваних мобільних телефонів Nokia і Motorola, - вони не стільки захищали пристрою від падінь і ударів, скільки спрощували їх перенесення: на ремені, на зап'ясті, а то і зовсім на шиї

Згадайте перші чохли, які купувалися для "невбиваних" мобільних телефонів Nokia і Motorola, - вони не стільки захищали пристрою від падінь і ударів, скільки спрощували їх перенесення: на ремені, на зап'ясті, а то і зовсім на шиї. Чим більше тонкими й тендітними ставали телефони, тим гостріше стояло завдання уберегти від пошкоджень їх ніжну електронну складову і екран. Тому наступне покоління чохлів стало більш функціональним. Їх робили з пластика з прогумованими пластиковими вставками, амортизаційними при падінні, з м'якого силікону і навіть з металу. Сьогодні ця проблема нікуди не поділася, але з'явилася потреба розширити функціональність цього захисного елемента - так з'явилися «розумні» чохли, мова про які піде нижче.

Смарт-чохол - що це таке

«Розумний» або смарт-чохол (від англійського smart) як і раніше залишається захисним аксесуаром для мобільного пристрою - телефону або смартфона. Але при цьому у нього є ряд додаткових функцій, які дозволяють трохи спростити життя рядового користувача. Різні виробники вкладають різний зміст в приставку «смарт». Одні наділяють такий чохол можливістю читати повідомлення та оповіщення, а також відхиляти дзвінки, не відкриваючи чохол. Інші - виконувати блокування або розблокування мобільного пристрою закриттям і відкриттям обкладинки відповідно. Треті оснащують чохол додатковим акумулятором, а четверті - власним екраном для виведення корисного інформації: поточного часу, дати, системних сповіщень та інших.

Щоб зрозуміти, який з «розумних» чохлів вам дійсно потрібен, достатньо звернути увагу на власний механізм взаємодії з мобільним пристроєм. Якщо ви економите свій час, вам підійдуть перший, другий і четвертий варіанти. Якщо вам важливо бути завжди на зв'язку - звертайте увагу на третій, з вбудованою батареєю. Але ще краще ознайомтеся з тим, що пропонує ринок смарт-чохлів. Найбільш цікаві моделі будуть розглянуті нижче.

Apple Smart Battery Case

Почнемо з найгучніших чохлів - Smart Battery Case від компанії Apple. Вони випускаються для iPhone моделей 6 / 6S і 7. У першому випадку аксесуари доступні в чорному і сірому кольорі, у другому до них додається ще й насичений червоний. Чохол виготовлений з еластомерного матеріалу і силікону, а також забезпечений прокладкою з мікроволокна, яка додатково захищає смартфон від зовнішнього впливу. Але найцікавіше в ньому - це, звичайно ж, вбудований акумулятор. Він забезпечує до 25 додаткових годин розмов, 20 годин перегляду відео, 18 годин роботи в Інтернеті через LTE-мережі. Дізнатися про стан заряду акумулятора можна через Центр повідомлень смартфона. Для підзарядки смарт-чохла використовується кабель зі стандартним роз'ємом Lightning, також підтримується підзарядка від фірмової док-станції.

Для підзарядки смарт-чохла використовується кабель зі стандартним роз'ємом Lightning, також підтримується підзарядка від фірмової док-станції

З практичної точки подібне рішення виглядає дуже розумним, а ось зовнішній вигляд мобільного пристрою, на думку багатьох покупців, страждає. З огляду на, що техніка Apple цінується за витончений і стриманий дизайн, наявність значного напливу (якраз той самий вбудований акумулятор) зі зворотного боку смартфона явно не робить його кращим. До того ж іграшка ця не з дешевих - коштує чохол порядку 7500 рублів.

iHave X-series Magnetic Smart

Ще один варіант смарт-чохла, розроблений для смартфонів iPhone 6 Plus. На цей раз виробником виступає стороння компанія. Вона виявилася ще більш практичною і випустила аксесуар виду «два в одному». Її чохол теж виконує функцію додаткового джерела живлення, але може використовуватися і в стандартному вигляді. Акумулятор і накладка поєднуються за допомогою магнітів. Коли пристрій повністю підзарядиться, батарею можна просто від'єднати і продовжити роботу зі смартфоном в тонкому чохлі. Останній пропонується в єдиному кольорі - сірому. По центру накладки і знімного акумулятора розташовані злегка опуклі і увігнуті елементи відповідно з хрестоподібними насічками - так користувачеві буде простіше зорієнтуватися, як саме з'єднувати їх разом.

Ємність акумулятора в чохлі iHave X-series Magnetic Smart становить 5000 мА · год, чого достатньо в середньому для двох циклів заряджання Apple iPhone 6 або 6S. Для заповнення ємності батареї використовується стандартний роз'єм Lightning. Цей смарт-чохол вийшов досить цікавим завдяки своїй здатності до трансформації. З одного лише накладкою ваш мобільний пристрій буде виглядати як і раніше тонким і витонченим, а це багато чого варте. До речі, про вартість - тут вона помітно нижче, ніж в попередньому випадку, і становить близько 2000 рублів.

Dot View

Цей чохол розроблений для декількох флагманських смартфонів з лінійки One / One2 тайванського виробника HTC. На відміну від двох попередніх моделей він закриває мобільний пристрій з усіх боків. Головне його завдання - інформувати користувача про важливі події в пристрої без відкриття чохла і розблокування сенсорного екрану. Реалізовано це не зовсім звичайним способом. Через безліч невеликих точок у верхній частині чохла легко проходить світло - саме таким чином формується точкове зображення на екрані. Так передається найрізноманітніша інформація: поточні дата і час, ім'я абонента, що телефонує, заряд акумулятора, температура повітря і інше. Для того щоб всі ці функції заробили, на смартфон необхідно встановити однойменне додаток з Google Play.

Для того щоб всі ці функції заробили, на смартфон необхідно встановити однойменне додаток з Google Play

Чохол Dot View зроблений з якісного поліуретану і доступний в декількох колірних рішеннях: сірому, чорному, червоному, помаранчевому, синьому, буряковому, фіолетовому. З внутрішньої сторони використовується тканина, яка перешкоджає утворенню дрібних потертостей на корпусі смартфона. Коштує такий чохол відносно небагато - всього 1500 рублів.

Oaxis InkCase I5 Smart Protective Case

І знову в гру вступають телефони Apple - саме для них робить чохли цей маловідомий виробник. На цей раз ніяких точок або вбудованих акумуляторів. Замість них використовується додатковий дисплей, зроблений за технологією E-Ink - вона добре знайома любителям електронних книг. Також дану технологію називають електронними чорнилами. Цей чохол виводить зображення на додатковий E-Ink-екран.

Здавалося б, у iPhone вже є відмінний дисплей, навіщо нам ще один? Другий бере на себе функцію інформування користувача про найважливіші події в смартфоні з метою економії заряду акумулятора. Чим менше ви звертаєтеся до основного дисплею, тим більше ви відтягуєте час наступного походу до електричної розетки. Ще один плюс в тому, що сприймати текстову інформацію з такого дисплея набагато комфортніше для очей - вони не перенапружуються через високу контрастності, достатку квітів або сонячних відблисків. Якщо вам хочеться прочитати захоплюючу книгу або вивчити в дорозі відкладені статті, то це саме те рішення, яке ви оціните по достоїнству.

Для передачі зображення з основного на додатковий екран в чохлі Oaxis InkCase I5 Smart Protective Case використовується технологія Bluetooth - проста і при цьому економічна (і знову ніякої надмірного навантаження на акумулятор!). Сам чохол виготовлений з еластичного полімеру. Його основний мінус в тому, що він трохи утолщает витончений корпус iPhone. З іншого боку, у вас з'являється більше можливостей для персоналізації мобільного пристрою - в спеціальній галереї є велика кількість цікавих зображень, які можна виводити на E-Ink-екран у статичному стані. Вартість цього чохла досить висока - близько 7000 рублів.

Lunecase

Виробник позиціонує цей чохол як мобільний аксесуар для iPhone з інноваційною системою оповіщення, але не забуває про його основну функцію - захисну. Головна фішка чохла - це його світлодіодна панель. Завдяки їй на зворотну сторону корпусу виводяться світлові оповіщення у вигляді значків. В першу чергу це сигнали про вхідні дзвінки й нові повідомлення. Що цікаво, їх індикатори починають світитися на чохлі раніше, ніж з'являються на екрані самого мобільного пристрою. При цьому тут не використовуються якісь допоміжні канали передачі даних, як в попередньому випадку, - все будується на обробці електромагнітних сигналів, які відправляє смартфон. Lunecase аналізує довжину і характер хвиль, після чого миттєво активує ту чи іншу світиться іконку.

Приємний бонус: чохол Lunecase не використовує енергію штатного акумулятора смартфона, а працює все від того ж електромагнітного випромінювання. Сам він виготовлений з приємного на дотик пластика з м'яким прогумованим покриттям. Дизайн мінімалістичний, але ефектний. Хіба не це цікаво власникам смартфонів з логотипом яблука? Купити чохол Lunecase можна в середньому за 3000 рублів.

AliveCor

Крім захисних функцій чохол AliveCor's Heart Monitor виконує ще й суто практичну задачу: відстежує частоту серцевого ритму і робить електрокардіограму. Аксесуар працює в комплекті з додатком AliveECG, яке необхідно встановити на мобільний пристрій. Отримані в ході дослідження дані не пропадають безслідно - їх можна довгий час зберігати в пам'яті, періодично використовуючи для побудови графіків. Також статистику вимірювань можна відправляти лікаря для аналізу.

Це ще один чохол, розроблений суто для власників Apple iPhone. Перед вами не просто кумедний аксесуар, а дійсно ефективно працюючий прилад, який пройшов сертифікацію в FDA і отримав свідоцтво медичного пристрою, що дозволяє його віднести до розряду медтехніки. Природно, пульсомірів можуть сміливо користуватися люди без будь-якого медичного освіти - він дуже наочно інтерпретує свідчення, що дуже важливо для тих, хто страждає серцево-судинними захворюваннями. Втім, і коштує цей чохол чимало - понад 6500 рублів.

Здавалося б, у iPhone вже є відмінний дисплей, навіщо нам ще один?
Хіба не це цікаво власникам смартфонів з логотипом яблука?