Життя залежить від їжі. Харчування - це процес, який визначає зростання і розвиток організму, його підтримку і відновлення тканин і життєвих сил. Все це - результат харчування. Однак коли ми втамовує голод, то майже не замислюємося, що і як їмо. Світові продовольчі ринки переповнені всілякими продуктами, вишукуваннями, спеціями, приправами, екзотичними фруктами і овочами. Ресторанна індустрія пропонує все нові і нові рецепти з відомих нам продуктів, що відкривають більш досконалі смакові відчуття. Все це призвело до того, що в усьому світі непомірне харчування стало однією з поширених проблем, що веде до різних захворювань сучасного світу. І коли людство оцінило розміри цієї проблеми, воно стало замислюватися над питанням харчування вже ретельніше. Тому що вже давно відомо, що ми є те, що ми їмо. Залишилося тільки це усвідомити і зрозуміти. Наші уявлення про здорову їжу пов'язані як правило, з дієтою.
Дієта - спосіб життя і сукупність правил вживання їжі. Існує ряд міфів про дієти і харчуванні, які дуже часто не тільки вносять плутанину і плутанину в це питання, але і протилежні одна одній.
Міф 1. Дієта - позбавлення. Істина - дієти не дають результатів, а правильне харчування завжди успішно. Основний принцип - додавання в раціон здорової їжі, а не виняток з неї продуктів.
Міф 2. Є як слон і виглядати як слон. Істина - якщо ви вживаєте в їжу тільки свіжі продукти, ви ніколи не будете виглядати як слон.
Міф 3. Сісти на дієту - це підписати собі вирок (якщо хоча б раз обдурити себе і не виконати припис, всі зусилля виявляться марними). Істина - встановлення деяких перерв між правильним харчуванням і вживанням в їжу тільки тих продуктів, які вам подобаються, не є згубними для всього корисного ефекту від дієти. Зазвичай такі невеликі перерви влаштовують по неділях - в кінці тижня, називаючи цей час розвантажувальними днями.
Міф 4. обхитрити своє тіло, можна домогтися стрункої фігури і здоров'я. Істина - тіло не можна обхитрити, про нього слід трепетно піклуватися. Дієти, які обмежують споживання їжі або рекомендують тільки білки, можуть привести до найбільш ефективних результатів в найкоротші терміни, але їх дія недовговічне. Виключення з їжі цілої групи продуктів не може благотворно вплинути на здоров'я. Правильне харчування зводиться до вживання збалансованих продуктів.
Міф 5. Найефективніший спосіб - встановити баланс щоденного споживання білків, жирів і вуглеводів. Істина - протягом дня в різний час нам потрібна різна кількість вуглеводів, білків і жирів. До того ж наш організм неоднаково засвоює протеїн і вуглеводи - таким чином, вони не повинні вживатися разом у великих кількостях.
Міф 6. Здорове і дієтичне харчування - це вживання зниженого, мінімальної кількості продуктів, а корисні продукти не завжди дорогі. Істина - штучна, рафінована і хімічно перероблена їжа, або, як зазвичай кажуть, «знежирена», з «низьким рівнем холестерину», «без лактози» і «без цукру» ніколи не зробить довгострокове благотворний вплив на здоров'я і фігуру. Всі напівфабрикати, консервовані продукти рослинного і тваринного походження не можуть бути визнані здоровими і дієтичними.
Необхідно усвідомити просту істину: здорове харчування - це не тимчасова дієта для поправки здоров'я, це спосіб життя, завдяки якому організм постійно забезпечується необхідними корисними речовинами і ферментами. В першу чергу треба захистити себе у вживанні алкоголю, великої кількості чорного чаю і кави, жирного майонезу, всіляких кетчупів, а також чіпсів, сухих кальмарів, солоних горішків і інших шкідливих продуктів. Особливо це стосується продуктів харчування, що містять консерванти, підсилювачі смаку, ароматизатори та барвники. Намагайтеся вживати в їжу тільки свіжі натуральні продукти - це основа здорового харчування.
Крім того, для того щоб уникнути проблем з шлунково кишковим трактом, не варто переїдати. Часто плутають почуття голоду з почуттям спраги і марно переповнюють шлунок. Тому їжте тільки тоді, коли дійсно відчуєте голод.
Здорове харчування передбачає ідеальний баланс білків, жирів, вуглеводів і вітамінів. Вони однаковою мірою необхідні людському організму для повноцінної життєдіяльності людини. Для того щоб продукти зберігали свої корисні якості, не зловживайте тепловою обробкою. Також, за можливості, слід відмовитися від смаження. Набагато корисніше з'їсти блюдо, яке було приготовлено на пару або запечене в духовці. Здорове харчування - запорука довгого і повноцінного життя.
Вкрай важливо звикнути до правильного режиму харчування. Якщо в молодості у вас сформувалася звичка їсти абияк і на ходу, пізніше це може привести до проблем зі здоров'ям. В першу чергу необхідно познайомитися з основними чотирма групами продуктів. Щоб отримає необхідні для організму калорії, білки, вітаміни, мінерали та харчові волокна (клітковину), прагнете до різноманітності в харчуванні. Врівноважується з'їдену їжу фізичною активністю, що допоможе завжди підтримувати потрібний вам вагу. Вибирайте їжу з низьким вмістом жиру, насиченого жиру і холестерину, великою кількістю овочів, фруктів і круп. Вживайте менше цукру, солі та алкоголю. По можливості їжте більше риби і білого м'яса, але менше червоного м'яса.
Піраміда здорового харчування - наочний набір продуктів на кожен день, який дозволяє вибрати з величезного розмаїття продуктів ті, що входять в поняття здорової і раціональної дієти. Вона дає можливість урізноманітнити свій стіл при одночасному отриманні необхідних поживних речовин і потрібного для нормального, здорового ваги кількості калорій. Піраміда дозволяє контролювати споживання жиру, особливо насиченого. Особливо виділені п'ять основних груп продуктів, показаних в трьох нижніх її поверхах. Продукти кожної групи містять поживні речовини, необхідні для збалансованого харчування. Здорове харчування передбачає споживання всіх видів продуктів. Намагайтеся включати в меню тільки свіжі продукти або, в крайньому випадку, напівфабрикати. Уникайте готової їжі, що вимагає тільки підігріву. У ній менше поживних речовин і більше цукру, жирів і натрію, ніж в домашньою їжею. Коли ви готуєте напівфабрикати, подивіться на етикетку, щоб переконатися, що вміст жиру вам підходить.
Хліб, каші, рис і макаронні вироби. Ця приготована із зернових їжа утворює основу піраміди. Хліб, каші і макаронні вироби містять цілий комплекс правильних вуглеводів (а це важливе джерело енергії), вітамінів, мінералів і рослинних волокон. Більшість страв на кожен день потрібно готувати з цих продуктів.
Наступний рівень - також рослинна їжа. Їжте фрукти і овочі, в яких корисні не тільки вітаміни і мінерали, а й рослинні волокна (клітковина).
М'ясо та молочні продукти. На цьому рівні піраміди більшість продуктів - тваринного походження. М'ясна група включає в себе м'ясо, птицю, рибу, сухі боби, яйця і горіхи. М'ясо, птиця і риба багаті білками, вітаміном В, залізом і цинком. Сухі боби, яйця і горіхи містять білки разом з іншими вітамінами і мінералами.
Молочні продукти - молоко, йогурт і сир - забезпечують організм білками і кальцієм, які будують кістки. Як правило, продукти тваринного походження жирніше, ніж продукти рослинні, однак виключати всі м'ясні і молочні продукти з раціону не варто. Можна включити в меню знежирені молочні продукти, пісне м'ясо, птицю без шкіри. Вони дають таку ж кількість вітамінів і мінералів, як і їх більш жирні двійники. Більшість людей повинні вживати 2-3 страви з цих двох груп щодня.
Вегетаріанці, які відмовляються від продуктів тваринного походження, можуть з'їсти зайву порцію сухих бобів або горіхів, але їм потрібно збагачене меню - додаткові страви рослинної їжі, що дають достатню кількість кальцію, заліза і вітаміну В12.
Жири, рослинні масла і солодощі. На вершині піраміди знаходяться рослинні масла, креми, вершкове масло, маргарин, цукор, напої, солодощі та десерти.
Вважається, що крахмалосодержащие продукти додають вагу. Однак небезпека не в них, а в звичайних для цих страв добавках, що містять велику кількість жиру, - вершковому маслі на бутерброді, підливі до макаронів. Уникайте їжі, яка містить багато вершкового масла і цукру, а значить, і надлишок вуглеводів - булочок, круасанів, батончиків з мюслі. Віддайте перевагу хлібу з висівками - він багатий корисними рослинними волокнами.
Фрукти і овочі (як мінімум) щодня - ось неодмінна вимога здорового харчування. Щоб отримувати необхідні поживні речовини і до того ж отримувати задоволення від смачної і різноманітної їжі, не їжте одні і ті ж фрукти день у день. Включайте в раціон продукти з високим вмістом вітаміну С (цитрусові, ківі, полуницю) і з високим вмістом вітаміну А (морква, гарбуз, шпинат, капусту, диню). Медичні дослідження показують, що рослини сімейства хрестоцвітних - брокколі, капуста білокачанна і кольорова, брюссельська капуста - зменшують ризик виникнення деяких онкологічних захворювання, тому їжте їх кілька разів на тиждень. Часник також дуже важливий в боротьбі з раком. Науково встановлено, що часник знищує ракові клітини.
Заморожені продукти теж цілком придатні, іноді в них може бути більше поживних речовин, ніж у свіжих продуктах, які довго зберігали.
У рибі, курці або індички без шкіри, сухих бобах і горосі високий вміст білка і не надто багато жиру.
Нежирне червоне м'ясо. Яловичина - тонкий філей, вирізка, оковалок, стейк з Пашина, фарш; телятина - ескалоп (з ноги), відбивні; свинина - вирізка, ростбіф, відбивні; баранина - ніжки, філе, відбивна, нога і шматочки лопатки для шашлику.
Дари моря. Більшість сортів риби і дарів морить - не жирні і багаті маслами Омега-3.
Уникайте занадто великої кількості яєчних жовтків, так як в них багато холестерину. Медики рекомендують з'їдати не більше 4-х яєчних жовтків на тиждень.
Не переїдайте горіхів. Горіхи і насіння дуже жирні. Споживати їх слід в помірній кількості.
Харчування не може вважатися здоровим без деякої кількості жиру. Проте все жири в їжі - це суміш трьох типів жирних кислот: насичених, мононенасичених і поліненасичених. Насичений жир є в м'ясі і молочних продуктах, кокосі, пальмовій олії. Його слід обмежити до 10% калорій (що становить приблизно третину споживаного вами жиру) або менше. Занадто велика його зміст підвищує холестерин і ризик серцевих захворювань. Мононенасичені жири (в оливковій і арахісове олії) і поліненасичені жири (головним чином в овочах, кукурудзі, сої і в деяких сортах риби) набагато корисніше.
Ось легкий спосіб підрахувати максимальну кількість жиру, яке ви можете з'їдати щодня. Для дієти, що містить 30% жиру, ідеальна вага вашого тіла в кілограмах приблизно дорівнює бажаним грамам жиру. Тому якщо ваш ідеальний вагу 60 кг, ви повинні з'їдати не більше 60 г жиру. Намагайтеся не є занадто багато жирної їжі, але навіть якщо сьогодні жирної їжі виявилося занадто багато, то на наступний день все можна компенсувати великою кількістю нежирної їжі, і, відповідно, ще більшим урізанням кількості продуктів, що містять багато жиру. Вибирайте пісні шматки м'яса і обрізайте жир перед приготуванням. Знімайте шкіру з птиці до або після готування. Смажте м'ясо в філе на сковороді з гратами, щоб жир стікав в сковорідку. Для смаження найкраще використовувати сковороди з антипригарним покриттям або тушкувати продукт в невеликій кількості води або бульйону.
Намагайтеся споживати зняте молоко, нежирну сметану, сир і йогурт. У них стільки ж кальцію і білка, як і в жирних продуктах, але менше жиру. Якщо птах або курячий фарш зі шкірою, то жирність у них та ж, що і у яловичого фаршу. Замініть м'ясо в рагу на готові бобові, наприклад, квасоля і сочевицю. Щоб зменшити кількість жиру і холестерину, використовуйте замість 1 цілого яйця 2 яєчних білка. У кондитерських рецептах сметану можна замінити пахтою або йогуртом.
Салат з креветок з яйцями і зеленою цибулею
Креветки варені - 200 г
Яйця - 2 штуки
Цибуля зелена - 50 г
Оливкова олія - 10 г
Лимонний сік - 5 г
Соус соєвий - 50 г
Вино біле - 20 г
Перець червоний (мелений) - 5г
Сіль за смаком
Очистіть креветки від панцира і наріжте дрібними шматочками. Дрібно поріжте варені яйця і зелену цибулю, змішайте з креветками, поперчіть за смаком, покладіть гіркою в салатницю. Для соусу ретельно перемішайте лимонний сік і сіль до повного розчинення, обережно помішуючи, додайте оливкову олію і імбир. Збризніть салат білим вином. Окремо подавайте соєвий соус.
Суп з квасолі з м'ясним фаршем і овочами
Квасоля червона - 1 банка (425 мл)
М'ясний фарш - 200 г
Цибуля ріпчаста - 2 головки
Часник - 3-4 зубчики
Морква - 2 штуки
Селера - 1 штука
Бульйон овочевий - 500 мл
Оливкова олія - 70 г
Томатна паста - 100 г
Петрушка і кріп - 1 пучок
Червоний перець гострий мелений - 5 г
Сіль за смаком
Квасоля відкиньте на друшлаг і дайте стекти рідини. Ріпчасту цибулю, моркву і селеру наріжте невеликими кубиками. Часник пропустіть через прес.
У великій каструлі підсмажте цибулю на оливковій олії до прозорості. Додайте м'ясний фарш і обсмажте його до розсипчастості на сильному вогні. Посипте фарш з цибулею червоним гострим меленим перцем. Окремо обсмажте моркву і селеру. Додайте обсмажені овочі до фаршу з цибулею і тушкуйте все разом. Потім додайте часник, пропущений через прес, томатну пасту, посоліть за смаком.
Влийте овочевий бульйон і варіть на слабкому вогні протягом 10 хвилин. Додайте в суп квасолю і доведіть до кипіння. Розлийте по тарілках і посипте дрібно нарізаною зеленню петрушки і кропу.
Риба, смажена у фритюрі
Риба (палтус, судак, камбала, тріска) - 1 кг
Картопля - 1 кг
Жир для фритюру - 200 гр
Петрушка - 5-7 гілочок
Сіль, перець за смаком
Підготовлену рибу наріжте брусочками товщиною 1,5-2 см, посоліть, поперчіть, залиште в прохолодному місці на 30 хвилин. Картопля наріжте соломкою, промийте та висушіть.
Рибу обсушити, покладіть в сильно розігрітий фритюр, обсмажте, викладіть на блюдо. Обсмажте у фритюрі картопля. Обсмажену картоплю викладіть зверху риби, посипте дрібно нарізаною зеленню петрушки. Подавайте на гарнір помідори і зелений салат.
на Ваш сайт.