Останній етап
попередній пост я здавала в той же ранок, що і іспит, тому замість нічного розбору лекцій, мало не забувши перемити кисті, дописувала часті помилки в макіяжі очей.
Як проходить іспит
Виявилося, не готуватися до іспиту з теорії макіяжу так само хвилююче, як не готуватися до якоїсь «Теорії держави і права». Об 11:00 з звичної арібутікой у вигляді квітів, фруктів і цукерок ми стояли біля дверей студії. В очах дівчаток читалася одна думка - раптом нам відкриють зі словами: «Ей, дорогі, ми вже зрозуміли, що ви все вмієте! Давайте швидше вип'ємо шампанського - телефонуйте моделям, нехай не приїжджають ». Але зухвалі мрії розбилися об реальність сухого уривчастого: «Ми залишаємо чистий стіл, вам потрібна тільки ручка і папір».
Іспитів з фотографом ще не здавала.
Я терпіти не можу брати останній залишився квиток. Зазвичай він найширший, а що хорошого можна чекати від питань, які самі по собі займають третину аркуша А4? Згідно із законом Коренькової-Мерфі тягнула останньої. Cтроеніе особи, особливості використання хроматичних і ахроматичних кольорів, види контрастності і цветотип «літо» - легко, просто, швидко і майже без шпаргалок-) Так і хотілося додати - запитаєте що-небудь ще, давайте поговоримо? А ви згодні з тим, що ...
Друга частина іспиту, практичне завдання - вечірній макіяж з акцентом на очах. Я спорудила витягнуті до скронь триколірні смоки: чорний, глибокий зелений, «менш зелений» з шіммери. Трохи не витримала симетрію, але судячи з того, що пробачили - можна пробачити 🙂
Потім сертифікат, шампанське, звільнення робочого місця. Найдовша і тужлива дорога додому з валізкою тіней, помад і підводок. Я розуміла, що навряд чи побудую кар'єру візажиста, і починала нудьгувати по всій цій кухні. За макіяжу як творчості, а не процедурою на бігу. Шкода, що в одну життя не вміщаються всі заняття, які тобі подобаються.
Курс професійного макіяжу: до і після
За шість тижнів я визначилася з відповідями на питання, які мала до початку занять . Одні з попередніх уявлень виявилися помилковими, інші підтвердилися. Загалом, мій досвід виглядає приблизно так.
Я не думала, що ...
- ... бути візажистом складніше, ніж може здатися. Так, наносити тіні на рухому повіку - це не будувати міст, але є нюанси, які не помічаєш, поки не зіткнешся. Навіть від половини дня, проведеної стоячи біля дзеркала, відвалюється поперек. Заводити мову про підборах якось навіть безглуздо. Все теплу пору року, він же сезон весіль, візажист катастрофічно недосипає, тому що зазвичай його чекають вже до семи, шести, а то і п'ятої ранку. Тим більше не позаздриш тим, хто працює в густо утрамбованих покупцями корнера - супер-обмежене місце, супер-обмежений час, необмежений стрес. Якщо говорити про кіно - знімальний майданчик може бути як на березі Середземного моря, так і де-небудь в поле на кордоні з Тверської областю. Найчастіше - друге (потрібно додати: не завжди в світлий час доби).
Косметика не дешево коштує, а потрібна майже в промислових кількостях. Тут ще й мода, нові текстури, відтінки, фініші та інші прибамбаси. Існує категорія робочих місць, де «матеріал» надається. Але складно сказати, що краще - отримати не дуже добре лягають тональні і не дуже свіжі блиски для губ або мати кейс з власними мастхев.
Навіть після всіх цих складнощів ти залишаєшся «сферою обслуговування». Клієнт прав, навіть якщо він не дуже адекватний або переглянув блогерів, які вважають, що скульптування а-ля Кім Кардашіан це здорово. Що загалом-то одне і те ж.
- ... професійний макіяж - це досвід, а не «секрет виробництва». На кожній зйомці ми з бьютіінсайдерамі прискіпливо катуємо візажистів, в чому фішка, чому у вас виходить, а у нас і тисяч інших - немає. Терміново розкажіть, як малювати ці ненависні стрілки. І часто засмучуємося (ну взяти хоча мене), якщо не чуємо чогось на кшталт: «Всі малюють штрихами / безперервною лінією / від першої вії до хвостику, а треба щось навпаки!» Насправді, потрібно намалювати 200 стрілок, щоб вони почали виходити, а не прочитати 200 статей на цю тему. Все, що можна було сказати універсального - вже сказано, і ви напевно це знаєте. Деталі ж відносяться до розряду «кому як зручно». А навіщо вам розуміти, як зручно візажиста Маші, навіть якщо вона відома особистість? Пробуйте, як простіше вам. Ваш досвід і є «секрет виробництва».
- ... йти на курси, щоб краще фарбувати себе, - не треба. Якщо ви фарбуєте інших - потрібно навчитися швидко, буквально за п'ять хвилин демакіяжу «читати» особа. Цей досвід почне формуватися, коли ви надивитеся на сотні очей різної форми. Вам цей етап не потрібен, ви і без всяких теорій досить добре знаєте і відчуваєте своє обличчя, щоб сказати, які вам йдуть смоки або не йдуть взагалі (як їх малювати - див. Попередній пункт, питання практики). По суті, всі інструменти, які вам потрібні - це інтуїція і комфорт, то, як ви відчуваєте себе в цих самих смоки. Якщо незатишно - то вони вам і не потрібні. Школа макіжа тут ні до чого.
- ... короткі курси - марні. Ви просто не встигнете «поставити руку» і набратися досвіду (мені навіть шести тижнів здалося мало). Ще один момент, до якого потрібно бути готовим. Ви не піднесуть на блюдечку з облямівкою і покроковим від «а» до «я», як намалювати брови, але будуть поправляти помилки. Все, що ви засвоїте з цих коректур - і є ваші знання.
- ... камера сильно спотворює дійсність. По-перше, вона з'їдає близько 30% кольору (помічали, що макіяж складно сфотографувати так само красиво, як в житті?). По-друге, асиметрія, яка обчислюється в півтора міліметрах, стає помітна. Одне око може виглядати темніше або яскравіше, навіть якщо в дзеркало цього не видно. Тому перед важливими метропріятіямі, де планується фотограф, я б вирушила до візажиста. Його робота - зробити вас красивою і для життя, і для камери.
Я не знала, що ...
- ... якість кистей і тіней настільки важливо. Історії про те, що результату можна досягти будь-якою кількістю кистей, було б бажання - не більш, ніж стрибки і кривляння. Кожен раз, при погляді на мій «скромний» склад з сорока кистей, викладачі з неприхованою жалістю говорили: «Бідна дівчинка, тобі ж зовсім нічим малювати». Може, професіонал з десятирічним стажем здатний зробити повний макіяж хоч зубочисткою, але це точно не про мене і не про більшість тих, кого я знаю.
Історія про 10 кистей, які повинні бути вдома у всіх і кожного, теж, на мій погляд, занадто універсальна єресь. Одним зручно працювати плоскими, іншим класичними «хвостиками», деякі взагалі роблять тільки стрілки і вбивають консилер подушечками пальців.
Тому скажу так: було б непогано мати хоча б по парі якісних, добре набитих і відповідних вам за розміром кистей для кожної дії - нанесення тіней на все рухоме віко, точкового нанесення, промальовування війкового контуру і фінальної розтушовування кордонів (подробиці, що, як і для чого були тут ).
Малопигментированной, погано розтушовують і обсипаються тіні доставляють занадто багато мороки, і рідко коли результат вартий того. Можна викручуватись зі світлою підкладкою, нанесенням вологим способом, shadow shields, а можна просто вибрати хороші тіні. День, коли Євген Гайзер приніс нам палітру Make Up For Ever, розділив мої макіяжі на «до» і «після». Напевно, так себе відчуває водій, пересідаючи з нашої машини на німецьку.
- ... фарбуватися потрібно швидко. Не тільки з міркувань часу. Погляд швидко «змальовується», і до кінця макіяжу два дуже різних очі можуть здатися вам абсолютно шедевральнимі-)
Я переконалася, що ...
- ... з кожного бажаючого вийде хорошого візажиста. Головне професійну якість - наявність смаку. Його, на моє особисте переконання, розвивати можна, виправити - ні. Якщо тонкого почуття краси немає, то і толку від блискучої техніки виконання теж. І я вважаю, немає нічого жахливого в тому, щоб зустрічати візажиста «по одягу». Чи не за ціною, а за наявністю смаку в поєднанні. Що заважає людині, яка надягла кофту в «турецька огірок» зі старомодною спідницею до коліна, зробити Клеопатрови стрілки або вибрати для губ рожевий перламутр?
- ... в косметиці важливіше начинка, а не упаковка. Погодьтеся, буває дивишся на стенд Guerlain і думаєш інакше?) Не треба шукати виправдань королівськи оформленим, але погано віддає колір однушки, що відмовляється розтушовуватися олівця і не дуже вдалому тональному. В житті ні-ні, та й нафарбувати ними, щоб добро не пропадало. Той факт, що краще залишити таку позицію в минулому, по-справжньому розумієш, коли «здаєш» викладачеві результат, який не влаштовує ні тебе, ні тим більше його. Відмовки в дусі «щось Chanel вже не той» - не працюють 🙂 Загалом, привід задуматися таким, як я, фанатам люкса до кінчиків нігтів, що нікому не цікаво, чим ви нафарбовані. Головне, як ваш make up suits you.
- ... основна «збирає» особи - брови. Не тільки тому, що точка початку і форма вигину задає характер. Правильно оформлені брови надають обличчю висхідний напрямок, а значить візуально омолоджують (згадую наш майстер-клас з візажистом Bobbi Brown ), Відводять погляд від недоліків начебто занадто тонких губ або великого носа. Рум'яна, скульптор, «ребро» розтушовування у зовнішнього куточка ока - в ідеалі все наноситься паралельно кутку підйому брів (лінії гармонії, якщо пам'ятаєте). Ступінь вигину брів повторюється в галочці верхньої губи. Загалом, я вважаю, недоглянуті брови - це те, чим можна нашкодити своїй зовнішності найбільше.
Часто виникає питання про те, чи буває хороший татуаж для брів . Згодна з тим, що якщо татуаж видно, він вже не хороший. З роками він виглядає все менш презентабельно, а нанести поверх нього тіні або олівець практично нереально.
- ... все кремові текстури - «мульти-юз». Хитрий маркетинговий хід - придумувати кошти одночасно для очей, губ, щік, брів. Але вам і так нічого не заважає взяти будь-який кремовий продукт і нанести туди, куди заманеться. Набір «відрядження», кажучи перебільшено, складається з трьох баночок: світлого атласного відтінку, темного матового і якогось рожево-персикового. Перший відтінок - на все рухоме віко або у внутрішній куточок ока, як хайлайтера під брову, на спинку носа, галочку над верхньою губою, над вилицями. Другий - для оформлення брів (відтінок може бути теплим або холодним, але головне «бруднуватим»), у зовнішній кутик ока, в складку століття і навіть в підвиличним зону в якості скульптора. Третій - і рум'яна, і тіні, і помада)
Фото: Дмитро Поспєлов.
Ще раз хочу подякувати всім, хто брав участь в «експерименті» - викладачів і, звичайно, моделей!
Vladimir Kalinchev Make-Up Studio: вул. Олександра Солженіцина 23а.
Телефон: 8 (916) 355-22-22.
Новий курс «Салонний макіяж» стартував 11 травня.
Зазвичай він найширший, а що хорошого можна чекати від питань, які самі по собі займають третину аркуша А4?А навіщо вам розуміти, як зручно візажиста Маші, навіть якщо вона відома особистість?
Помічали, що макіяж складно сфотографувати так само красиво, як в житті?
Що заважає людині, яка надягла кофту в «турецька огірок» зі старомодною спідницею до коліна, зробити Клеопатрови стрілки або вибрати для губ рожевий перламутр?