Вітаміни для зміцнення нігтів

  1. Вітаміни для зміцнення нігтів
  2. вітамінні комплекси

Для того, щоб мати гарний манікюр, мало нафарбувати нігті лаком. Потрібно ретельно дбати про їхнє здоров'я, виконуючи всі необхідні косметичні та оздоровчі процедури і також забезпечувати достатньою кількістю поживних речовин. На жаль, через неправильне і нездорового харчування, а також погану екологію, багато жінок сьогодні стикаються з такою проблемою, як ламкість і слабкість нігтів. Щоб позбутися від неї, потрібно вживати відповідних заходів, а, що найголовніше, робити це вчасно, інакше навіть найефективніші засоби можуть стати безсилими.

Не варто пускати все на самоплив, в надії, що організм сам впорається з нестачею поживних речовин і чудесним чином відновиться. Не рекомендується маскувати проблему під накладними і нарощеними нігтями, які роблять нездорові нігті ще слабше і сприяють погіршенню їх стану. Якщо ви помітили, що ваші нігті стали слабкими, почали розшаровуватися і часто ламатися, подбайте про те, щоб в організм потрапляло достатню кількість вітамінів, що відповідають за здоров'я нігтів, і тоді проблема буде вирішена. Список цих вітамінів не великий, та й отримати їх можна з досить доступних продуктів, тому не відмовляйте собі в такому приємному і корисному лікуванні.

Вітаміни для зміцнення нігтів

кальцій

Ні для кого не секрет, що основний елемент, який відповідає за міцність наших нігтів, волосся і кісток, це кальцій. Він зміцнює їх структуру і запобігає крихкість, тому саме кальцій стоїть першим у списку речовин, які потрібно приймати в достатній кількості при проблемах з нігтями. Отримати кальцій можна з будь-яких кисломолочних продуктів, таких як сир, кефір, кисле молоко і молоко. Бобові, яйця, риба, м'ясо і шипшина теж допоможуть поповнити запаси кальцію. Однак, не завжди натуральні продукти здатні забезпечити потрібну кількість кальцію. У такому випадку рекомендується додатково приймати кальцій, який можна придбати в аптеці. Таблетки, що не мають смаку або змішані з приємними і ароматними смаковими добавками, приймаються курсом, який детально описаний в інструкції. Не варто нехтувати цими вказівками і відступати від рекомендацій, так як надлишок кальцію в організмі може привести до не менш сумних наслідків, ніж його недолік.


Залізо

Наступний компонент вітамінного комплексу для нігтів - це залізо. Воно відповідає за процес формування нігтьової пластини. Люди, які страждають недоліком в організмі заліза, найчастіше, мають нерівну, горбисту або рельєфну нігтьову пластину. Нерідко ніготь покривається білими або жовтими плямами, теж свідчать про нестачу заліза. Серед звичних для нас продуктів основним джерелом заліза є каші. Саме гречана і вівсяна каші зможуть позбавити вас від проблеми з нігтями. Додаткову порцію заліза можна отримати з сухофруктів, серед яких найкориснішими є курага і чорнослив, а також з фісташок, часнику, риби і яєць. Всі перераховані вище продукти варто включити в своє щоденне меню, якщо ви вирішили зайнятися відновленням своїх нігтів. Залізо, як і кальцій, можна вживати у вигляді лікарського засобу, придбавши його в найближчій аптеці.

Вітамін А

Всупереч існуючій думці про те, що вітамін А корисний виключно для зору і шкіри, він здатний зміцнювати нігті і збільшувати їх міцність. Існує кілька способів отримати вітамін А. Перший - це прийом вітаміну у вигляді лікарського засобу, а другий - поповнювати його запаси разом з продуктами харчування. Основними джерелами вітаміну А вважаються морква, помідори, печінка, насіння, масло, риба і сир. Коли нігті знаходяться в занедбаному стані, рекомендується вживати вітамін А у великих кількостях, застосовуючи капсули з ретинолом. Він може прийматися як всередину, так і використовуватися для зовнішнього застосування, завдяки чому посилюється ефект від лікування. Втирайте ретинол в нігтьову пластину і залишайте до повного вбирання, або ж додавайте в воду, роблячи поживні ванночки для нігтів. Проводити подібні процедури слід кілька разів на тиждень, щоб нігті завжди отримували достатню кількість вітамінів до моменту повного одужання і нормалізації обмінних процесів в організмі.

Вітамін С

За красу і здоров'я нігтів, як, власне, і всього організму, відповідає вітамін С. Він дарує бадьорість, тонізує, покращує метаболізм, прискорює процес доставки поживних речовин до всіх органів і частин тіла, в тому числі і до нігтів. Одним словом, вітамін С бере безпосередню участь в обмінних процесах. Отримати його, як і будь-які інші вітаміни, можна зі звичайних продуктів, наявних в магазинах. У великих кількостях цей вітамін міститься в цитрусових, в ківі, смородині, шипшині, яблуках, томатах, болгарському перці і в інших фруктах і овочах. Вельми корисним буде не тільки внутрішнє, а й зовнішнє живлення нігтів вітаміном С. Розведіть в теплій воді свіжовичавлений сік одного лимона і занурте в неї нігті так, щоб вони повністю опинилися під водою. Тримайте їх у воді до тих пір, поки вона не охолоне до кімнатної температури. У воду можна також додати невелику кількість морської солі і ефірну олію. Виконувати цю процедуру рекомендується не частіше, ніж два рази на тиждень, інакше надлишок в організмі вітаміну С може стати причиною нестачі міді, що спричинить за собою ряд інших, не менш небезпечних і неприємних захворювань.


Вітамін Е

На відміну від попередніх вітамінів, які безпосередньо впливають на стан нігтів, вітамін Е покращує кровообіг і тим самим допомагає організму своєчасно і в достатній кількості постачати корисними речовинами все його частини. Так як нігті знаходяться на краях кінцівок, до них досить часто не доходять потрібні їм вітаміни, що може стати причиною погіршення їх стану. Отримати вітамін Е можна з зернових культур, рослинної олії, горіхів, жовтків яєць і печінки. Також він міститься в деяких фруктах і овочах, але в дуже невеликих кількостях. Вітамін Е, як і будь-які інші вітаміни, можна приймати у вигляді таблеток, наявних в аптеках у вільному продажу.

вітамінні комплекси

Якщо ви вирішили вжити кардинальних заходів і в найкоротші терміни відновити свої нігті, допоможуть вам в цьому спеціальні вітамінні комплекси. Вони створені саме для того, щоб боротися з проблемою слабкості і крихкості нігтів, і включають в себе всі необхідні їм вітаміни і мінерали, зібрані в потрібній кількості і співвідношенні. Завдяки подібним комплексам вам не потрібно буде турбуватися про складання меню і пошуках необхідних продуктів. Однак, пам'ятайте, що є речовини, несумісні між собою, які нейтралізують дію один одного або підсилюють його в кілька разів. Так не рекомендується приймати одночасно залізо і вітамін Е, цинк і мідь, кальцій і залізо.

Ви можете самостійно зробити вітамінний комплекс для нігтів, використовуючи для цього звичайні сушені трави. Для приготування трав'яного відвару для зміцнення нігтів вам знадобиться кропива, бузина, вільха, грицики і корінь порею. Змішайте всі перераховані компоненти в рівних кількостях, залийте їх окропом і настоюйте протягом 12 годин. Після цього процідіть настій і приймайте його 4 рази на день по половині склянки. Курс прийому відвару становить 10 днів, після чого потрібно зробити перерву на два тижні і знову повторити курс.

Під час лікування і відновлення нігтів уникайте їх контакту з хімічними елементами, що містяться в миючих засобах, користуйтеся живильними кремами і стежте за своїм раціоном, виключивши з нього всі шкідливі продукти.

Махноносова Катерина
для жіночого журналу InFlora.ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал InFlora.ru обов'язкова