Суха шкіра взимку. Народні засоби і сучасні креми від сухої шкіри взимку

  1. Суха шкіра взимку: чому і як їй допомогти
  2. Народні засоби від сухої шкіри взимку
  3. Сучасні креми від сухої шкіри взимку

Взимку у більшості людей шкіра сохне і лущиться, і жінки страждають частіше: їх шкіра тонше і вразливіші чоловічий, так і вимоги до зовнішнього вигляду завжди були різними. Так, якщо шкіра лущиться у чоловіка, це неприємно, але для більшості жінок це просто катастрофа; крім того, сухість та лущення вносять в життя помітний дискомфорт, і погіршують не тільки настрій, але і стан здоров'я. Коли шкіра сохне і свербить, важко говорити про повноцінний відпочинок і спокійний сон; косметика же допомагає тимчасово, а декоративні засоби на сухій шкірі взагалі виглядають непривабливо.


Фото: суха шкіра взимку

Суха шкіра взимку: чому і як їй допомогти

Перш за все, згадати, що шкіра взимку страждає не стільки через холод і температурних перепадів, а й з-за впливу опалювальних приладів. Вологість повітря в приміщеннях стає низькою - близько 30%, і її слід підвищувати будь-якими способами. Якщо немає спеціальних зволожувачів, наберіть води в будь-ємності, і поставте біля батарей; покладіть на батареї вологу тканину, і не забувайте змочувати її кілька разів на добу.


Забезпечувати вологою свій організм теж потрібно «по повній», і не варто думати, що взимку це неактуально. Влітку, у спеку, ми пам'ятаємо, що організм зневоднюється, і намагаємося пити якомога більше. Але взимку зневоднення нітрохи не менше: наприклад, коли ми знаходимося на морозі, з рота і носа йде пара - це якраз і йде дорогоцінна волога. У закритих приміщеннях, дуже сухих і теплих, волога втрачається так само швидко, хоча зовні ми цього не помічаємо. А значить, пити взимку потрібно навіть більше, ніж влітку, і саме чисту воду.

Не хочеться? Спробуйте замінювати чистою водою кава і чай, якщо вже не можете інакше, і випивати склянку води щоразу, як захочеться перекусити. Правда, більшості людей - принаймні, дорослих, - відомо, що спрагу ми відчуваємо, коли організм вже починає зневоднюється, так що краще визначити для себе денну норму води - 1,5-2 л, і навчитися пити її між прийомами їжі.

Вмиваючись взимку, не поспішайте тягнутися до рушника, а почекайте, поки шкіра вбере вологу. Вмиватися слід водою не з крана, а краще джерельною, мінеральної або хоча б відстояною кип'яченою. Корисна тала вода - дізнайтеся, як її правильно приготувати.


наносити на особа і шию зволожуючий крем взимку треба не один, а кілька разів в день, і поживними кремами теж варто користуватися частіше. Відмінно допомагають «пережити зиму» натуральні рослинні масла : Вони і живлять, і не дають волозі випаровуватися. Не варто думати, що при жирній шкірі масла ні до чого, а треба вибирати більш легкі і швидко всмоктуються: наприклад, жожоба, виноградних кісточок або солодкого мигдалю. Для інших типів кращий варіант - оливкова олія : Воно і склад має багатющий, і продається в будь-якому магазині. Але і хороше соняшникова олія може подарувати шкірі м'якість і ніжність, якщо користуватися ним регулярно, а не іноді. Рослинні масла можна без побоювань наносити і на шкіру навколо очей .


Фото: суха шкіра взимку

Народні засоби від сухої шкіри взимку

Народні засоби, вони ж домашні, приходять на допомогу завжди. Найчастіше це маски, хоча можна використовувати і лосьйони, креми, тоніки та інші засоби догляду за шкірою. Щоб маски були ефективніше, слід застосовувати їх за всіма правилами - це нескладно.

Перед нанесенням маски шкіру необхідно очищати, а самі маски готувати тільки зі свіжих інгредієнтів - наприклад, з продуктів харчування, які можна спокійно їсти без термічної обробки.

Якщо шкіра жирна, краще підібрати маску з оптимальним поєднанням інгредієнтів, і робити її курсом, до 1-2 місяців.

Зазвичай рекомендується робити маски 2 рази на тиждень, але взимку можна і частіше, особливо якщо ви змушені перебувати в приміщеннях з низьким рівнем вологості.


Змивають маски теплою водою, або «кімнатної» водою, а потім наносять крем за типом шкіри, щоб закріпити цілющий ефект.

Найкорисніші і прості маски готують зі звичайних домашніх продуктів.

Так, можна взяти по 1 ст.л. вівсяних пластівців (Мелених), оливкового масла і меду , сирої жовток , Ретельно змішати все до однорідності і нанести на обличчя. Змити через 15-20 хвилин.

Фото: суха шкіра взимку

Добре живить і зволожує суху шкіру маска з соком свіжого огірка і вершками . Сік і вершки (по 1 ст.л.) ретельно змішують з такою ж кількістю рожевої води, і на 20 хвилин наносять на шкіру обличчя і шиї. Чим суші шкіра, тим вище відсоток жирності вершків.


Зволожуюча, живильна і відбілююча маска включає молоко , ніжний сир , сік моркви і оливкове масло - все по 1 ч.л. Змішують інгредієнти до однорідності, наносять на обличчя. Змивають через 15 хвилин. Можна наносити і на шию, і на зону декольте, але тоді збільшити пропорції.

Наступні дві маски включають трохи більше «екзотичні» інгредієнти - масло кокоса і авокадо , Але їх теж можна купити без особливих проблем.

Глибоко зволожує маска з збитого яйця, меду (1 ст.л.) і кокосового масла (1/4 ст.л.). Спочатку збивають яйце, додають мед і масло, перемішують, виливають в баночку, закривають і ставлять в холодильник на ніч. Вранці наносять суміш на очищену шкіру. Тримають 15-20 хвилин.

М'якше, ніжніше і більш еластично стає суха шкіра після масок з авокадо, яєчним білком , Рослинним маслом (оливковою, мигдальним , кукурудзяним і ін.), і натуральним яблучним оцтом. Стиглу м'якоть 1/2 авокадо розминають, з'єднують з збитим білком, 1 ч.л. масла і 3-5 краплями оцту - можна використовувати блендер. Маску наносять на 20 хвилин.


Сучасні креми від сухої шкіри взимку

Не слід вибирати взимку креми з продуктами нафтохімічного походження - парафіном, вазеліном або мінеральним маслом. Вони можуть захистити, але викликають звикання, і робота сальних залоз сповільнюється: шкіра «не хоче працювати» сама, і це робить її вкрай вразливою.

А ось креми з вітаміном Е і натуральними рослинними оліями (авокадо, каріте, какао, макадамії і ін.) Будуть відмінним вибором.

Кілька прикладів.

Відомий французький виробник Sisley випускає денний зимовий крем Confort, з екстрактами липи, оливи, каріте, сливи і іншими компонентами, стимулюючими вироблення шкірного жиру. Шкіра захищається ззовні, паралельно відновлюючи природні функції, і сухість поступово зменшується. Є і нічний крем Confort, з екстрактами ехінацеї та арніки, протеїнами пшениці, для сухої і особливо чутливої ​​шкіри. Застосовуючи взимку обидва ці крему, можна бути спокійними за свою шкіру, але якість вимагає чималих вкладень, і «в середньому» це може обійтися в 15-17 тисяч рублів.

Фото: суха шкіра взимку


Істотно дешевше - іноді менше 1500 рублів, обійдеться продукт компанії Vichy - крем глибокої дії для сухої шкіри Nutrilogie, на основі термальної води. Він представлений, як продукт 24-х годинної дії, що зв'язує жири, але нежирний і легко всмоктується - його треба наносити вранці і на ніч. Містить гліцерин, аргінін, вітамін Е , Рослинні масла, допомагає шкірі почати вироблення власних ліпідів.

Якщо і ця ціна «не вкладається в бюджет», можна звернути увагу на вітчизняну «Чисту лінію», що випускає недорогі креми для зимового догляду. Наприклад, Медуниця з липовим цвітом дешевше 100 рублів - за допомогою цього крему теж можна захистити суху шкіру від морозу і вітру.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!


Теги: суха шкіра взимку , креми від сухої шкіри взимку

Повернутися до початку розділу Догляд за обличчям
Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я
Не хочеться?