- Особливості стилю вінтаж в інтер'єрі квартири
- Основні кольори в стилі вінтаж
- Оформлення кімнат в стилі вінтаж
- Спальня в стилі вінтаж
- Вітальня в стилі вінтаж
- Кухня в стилі вінтаж
- Ванна в стилі вінтаж
- Передпокій в стилі вінтаж
- Поєднання стилю вінтаж з іншими стилями інтер'єру
- Меблі в стилі вінтаж
- Декор квартири в стилі вінтаж
Взяти щіпку старовини і розмішати в сучасному інтер'єрі? Історія не зберегла імені того, хто першим спробував цей рецепт, але саме так народився новий стиль з красивим французьким назвою «вінтаж». Колись це слово означало виключно витримане вино, яке не один десяток років чекало своєї години. Тепер же термін поширився в сферу дизайну як інтер'єрів, так і одягу.
Але просто взяти старовинний предмет і включити його в уже готову композицію не вийде. Вінтаж передбачає створення єдиного образу, цілісної картини, де речі з минулої епохи займуть центральне місце.
Як створюється справжній інтер'єр в стилі вінтаж? Про які дрібниці і важливі речі варто знати? І чи складно витримати цей незвичайний стиль?
Особливості стилю вінтаж в інтер'єрі квартири
Перетворити свою квартиру і створити навіть на невеликій території чарівне місце, яке допоможе відволіктися від суєти і стресу на роботі - мрія, яка легко може стати реальністю. Стиль вінтаж не позбавить вас всіх благ цивілізації у вигляді новітніх звукових систем і плазмових телевізорів, « розумного будинку »І звичайної кавомашини. Але він дозволить змінити загальне відчуття, атмосферу, що панує в квартирі.
Варто зазначити, що правила оформлення інтер'єрів досить розмиті. Ви можете проявити фантазію і створити щось унікальне. І все ж є деякі характерні риси, за якими можна з легкістю дізнатися цей стиль. Серед них:
- використання оригінальних предметів, що збереглися до наших часів, а також штучно постарених речей;
- відтворення конкретної епохи;
- особливу увагу до колірній палітрі,
- різноманіття аксесуарів.
Гідність цього стилю в тому, що необхідні предмети при бажанні ви можете отримати абсолютно безкоштовно у друзів і знайомих, які бажають розпрощатися з «барахлом». Ви також можете пошукати цікаві речі на ринках, пошукати оголошення в розділі «віддам даром». Звичайно ж, над такими предметами декору доведеться попрацювати, щоб привести їх у пристойний вигляд. Але все ж жодна штучно зістарена річ не володіє духом часу. Справжні реліквії обраної вами епохи створять неперевершену атмосферу, від якої багато в чому і залежить сприйняття інтер'єру.
Варто пам'ятати про те, що стиль вінтаж звертається до різних тимчасовим відрізкам, але все ж обмежений періодом від кінця XIX століття до 80-хх років XX. Зрозуміло, змішуючи предмети різних епох, ви не зможете домогтися позитивного результату. Саме тому створити цікавий інтер'єр так складно. Можуть знадобитися довгі місяці на пошук і підготовку всіх предметів меблів і аксесуарів.
Основні кольори в стилі вінтаж
Оскільки весь інтер'єр повинен відображати подорож крізь час, то дизайнери рекомендують зупинитися на стриманих, трохи «потертих» пастельних тонах. Ніжно-рожевий і бежевий, світло-жовтий і брудно-блакитний - ці відтінки будуть чудово виглядати в якості фону. Вітаються малюнки інших (часто контрастних) квітів, але вони теж повинні бути з легким нальотом жовтизни, трохи вигорілі, істершіеся від часу.
Спокійні кольори дозволять насолодити інтер'єром і звернути увагу на ретельно підібрані аксесуари. Однак можна використовувати і яскраві кольори, які соковитим плямою будуть виділятися на тлі блідих стін. Предмети меблів, килими та штори , окремі зони смарагдово-зеленого або розкішного червоного кольору , Наприклад, наповнять кімнату дивним шармом і відчуттям розкоші.
Вибір конкретної колірної гами залежить від періоду, який був узятий за основу. Яскраві п'ятдесяті люблять контрастні поєднання помаранчевого і синього . А ось для кінця XIX століття характерні холодні відтінки і рослинні візерунки.
Оформлення кімнат в стилі вінтаж
За оформлення якою б кімнати ви не взялися, заздалегідь визначитеся з епохою. Всі предмети повинні відповідати даному періоду, тільки так вийде цілісна картина.
Спальня в стилі вінтаж
Такий важливою кімнаті постарайтеся приділити багато уваги. Вінтаж дозволяє включити в інтер'єр розкішну ліжко великого розміру, але вона обов'язково повинна мати цікаве узголів'я . Найчастіше зустрічаються ковані спинки, але можна відшукати і екземпляр, прикрашений різьбленням по дереву.
Світлі тони відмінно виглядатимуть в спальні і створять не тільки атмосферу затишку і комфорту, але і романтичний настрій. Додайте трохи рожевого кольору і красиві рюші - ідеальна спальня для молодої дівчини.
Якщо ж хочеться чогось менш жіночного, то можна відмовитися від оборок і віддати перевагу лаконічним і продуманим деталям. Світлі шпалери з ледь помітним візерунком, меблі бежевого або світло-коричневого кольору, потертий паркет - такий простий, але в той же час затишний образ ідеально підходить для спальні.
Особливий шик, який сподобається багатьом любителям старовини - балдахін над ліжком. Можна підібрати гарну тонку мереживну тканину або ж зробити його з щільної тканини насиченого і глибокого темного кольору.
Будьте уважні, цей предмет декору не підходить для маленьких приміщень. Балдахін краде простір, тому так оформляти варто лише простору спальню.
Також доречно буде виглядати туалетний столик , На якому розмістяться флакончики з духами, рамки з фотографіями, порцелянові ляльки та інші дрібниці, співвідносні з обраної епохою.
Вітальня в стилі вінтаж
Якщо ви любите експерименти, то вітальня - ідеальна кімната для втілення фантазій в життя. Традиційно для обробки використовуються ніжні кольори: блакитний, рожевий, бежевий, світло-зелений. Але в цій кімнаті ви можете дати собі волю і використовувати яскраві і соковиті кольори, які були популярні в сімдесяті. Якщо орієнтуєтеся на цю епоху, звичайно.
Стелі зазвичай фарбують в світлий тон, вбудованих світильників потрібно уникати. А ось велика люстра з плафонами у вигляді свічок або ж люстра у формі яскравого кулі (В залежності від часового відрізку) буде до речі.
Якщо у вітальні є камін , То цей предмет може задати тон всьому інтер'єру. Затишок і тепло справжньої кладки доповніть пухнастим килимом, полку прикрасьте різними сувенірами і фотографіями. Завершальним штрихом стане крісло-качалка. Така вітальня буде вабити до себе картатим пледом, смачним чаєм і цікавою книгою.
Кухня в стилі вінтаж
Проблема зіткнення минулого і сьогодення в цій кімнаті особливо актуальна. Завдання дизайнера в тому, щоб поєднати сучасну техніку з предметами з минулої епохи. Може здатися, що така задача нездійсненна, але існує відразу кілька можливих рішень.
Найпростіший, але досить дорогий варіант - придбати техніку, зовні схожу на ту, що використовувалася в обраний період. Італійські дизайнери, наприклад, захоплюються холодильником ЗІЛ і вважають його чи не іконою стилю своєї епохи. У продажу є стилізовані кавоварки, духовки і навіть варильні панелі. Але коштує така техніка значно дорожче аналогічної «сучасної».
Другий варіант - сховати всю техніку. Вбудовані духовки, мікрохвильовки і посудомийні машини допоможуть забути про те, що ви перебуваєте в XXI столітті, але продовжувати користуватися всіма благами.
Ви також можете спробувати «адаптувати» існуючу техніку під нові вимоги. Звичайний холодильник буде виглядати менш сучасно, якщо ви завдасте на нього характерний для 60-хх років принт. А ажурні серветки приховають від сторонніх очей мікрохвильову піч.
Ванна в стилі вінтаж
Зробити розкішну ванну можна і в малогабаритній квартирі, але все ж стиль вінтаж вимагає простору. Якщо квадратні метри дозволяють, то відмовтеся від класичної розстановки сантехніки уздовж стін. Саму ванну можна винести в центр кімнати і зробити основним елементом композиції. Вишукана ванна з поручнями на кованих ніжках буде виглядати не тільки стильно, але і аристократично. Трохи позолоти в декорі, плитка з ефектом потертості - і інтер'єр перенесе вас в кінець XIX століття.
Але і невеликий простір дозволить насолодитися комфортом. В цьому випадку краще дотримуватися традиційної світлої гами, щоб максимально збільшити обсяг . підлогову плитку рекомендуємо укладати навскіс, це також позитивно позначиться на візуальному сприйнятті розмірів. А ось душові кабіни, які так добре економлять простір, стиль вінтаж не вітає. При нестачі місця ви, звичайно, можете замінити ванну на кабіну, але в цьому випадку доведеться потрудитися і додати акцентів. Наприклад, використовувати крани «під мідь», дрібну плитку і навіть ламінат, що імітує натуральне дерево.
Передпокій в стилі вінтаж
Не варто недооцінювати значення передпокої, адже саме з неї починається знайомство з будинком. Інтер'єр в стилі вінтаж допоможе відразу зануритися в обрану епоху і перейнятися духом того часу. Перш за все вам доведеться відмовитися від великих і громіздких шаф. Кований вішак з м'яким пуфом - це більш відповідний предмет меблів. Втім, невелика шафа можна і залишити, якщо він буде прикрашений різьбленням, а також збереже на собі сліди часу (потертості і тріщини).
Намагайтеся уникати яскравих і кричущих квітів, в цій кімнаті вони будуть зайвими. А ось панно або невеликі картини на стінах тільки доповнять композицію.
Поєднання стилю вінтаж з іншими стилями інтер'єру
Дизайнери рідко використовують один «чистий» стиль в роботі над інтер'єром. І вантажу з легкістю знаходить собі підходящого «партнера». Ним може стати елегантний і стриманий модерн або крикливий і викликає поп-арт, ностальгічний Шеббі шик або насичений бохо . Все, зрозуміло, залежить від обраного періоду. Варто звернути увагу на те, які тенденції були актуальні в цей період. Поєднувати вантажу можна тільки з тим стилем, який був на піку популярності в обрану епоху.
Меблі в стилі вінтаж
Особливість всіх предметів, потрібних для цього стилю, в їх потертості. І не має значення, чи дійсно комода 80 років або ж він був створений рік тому і спеціально зістарений. Зрозуміло, форма меблів повинна відповідати обраній епосі. Різьблені головах і ніжки, оббиті оксамитом стільці відсилають до кінця позаминулого століття, а пластикові стільці на одній ніжці - до середини минулого.
Колір меблів, оббивка, використовувані матеріали - все це допоможе підкреслити певний період минулого або позаминулого століття.
Декор квартири в стилі вінтаж
Аксесуари в цьому стилі відіграють чи не найважливішу роль. Це можуть бути численні подушки з рюшами , Помпони на тюлевих фіранках і порцелянові фігурки ангелів. Але також доречні і яскраві постери, геометричні візерунки, дивні декоративні речі з пластику.
Щоб не помилитися у виборі, уважно вивчіть вподобану вам епоху, визначте культові предмети, відмінні риси і лише після цього приступайте до створення свого оригінального інтер'єру.
Як створюється справжній інтер'єр в стилі вінтаж?Про які дрібниці і важливі речі варто знати?
І чи складно витримати цей незвичайний стиль?