Бабусині сукні: вінтажний стиль в одязі

Стиль вінтаж надзвичайно популярний зараз. Але далеко не всі знають, що він із себе представляє. Яку річ можна вважати вінтажній, а яка - просто мотлох?

Вантажні предмети повинні виражати модні тенденції свого часу. Під «винтажем» в моді і дизайні зазвичай мають на увазі оригінальну річ попереднього покоління (тобто не молодше 30 років), в якій чітко проглядається модні деталі часів її створення.

Французьке слово «вінтаж» малює в нашій уяві надзвичайно привабливі образи: старовинні мережива ручної роботи, пишні спідниці, витончені сукні, розшиті бісером. І це не випадково, адже вантажу - це відродження модних тенденцій давно минулих епох. Це стилізоване напрямок в моді, особливо в одязі і предметах домашнього вжитку, що орієнтується на відродження модних напрямів минулих поколінь, епох.

Вантажний стиль в одязі зародився в сімдесяті і був пов'язаний із захопленням дизайнерів тридцятими роками. Остаточне формування стилю відбулося вже до 90-х років, тоді і були сформульовані основні закони вантажного стилю:

Вік: одяг повинен бути не молодше 30, але не старше 50 років. Річ вважається винтажной, якщо несе відгомони стилю, характерного для конкретної епохи.

Тоді ж стали виділяти види вінтажного одягу:

  • Справжній вінтаж: дизайнерський одяг, випущена до 80-х років
  • Стилізація: колекції, виконані сучасними дизайнерами з цитуванням моделей минулого: силуети, малюнок на тканинах, аксесуари.
  • Псевдовінтаж: одяг з штучно постарених тканин.
  • Комбінований вантажу: при виготовленні одягу використовуються справді вінтажні елементи: наприклад, мереживо, гудзики.

Комбінований вантажу: при виготовленні одягу використовуються справді вінтажні елементи: наприклад, мереживо, гудзики

Нинішній сезон, як і кілька попередніх, рясніє ретро-цитатами. Дизайнери, що випускають колекції в стилі вінтаж, згадують три епохи:

Сорокові роки. Для стилю 40-х років була характерна масивність плечового пояса: використовувалися підплічники, декор, широкі рукави. Блузи прикрашалися бантами, мереживними вставками на грудях. Щоб краще уявити моду тих років, досить згадати велику Любов Орлову.

Ці тенденції не залишилися непоміченими сучасними дизайнерами. І хоча підплічники до суконь більше не пришиваються, блузи з романтичними бантами, сукні з плечима, прикрашеними мереживом, кочують з сезону в сезон.

П'ятдесяті роки. Це роки рафінованої жіночності: пишні груди, вузька талія, округлі стегна становили пісочний годинник - фігуру, до якої прагнули всі модниці тих років. І одяг всіляко її підкреслювала: пишна спідниця набагато нижче коліна, ніжні кофтинки. Для створення підкреслено жіночного образу використовувалися аксесуари: довгі рукавички, нитка перлів , Туфельки на тоненьких підборах. І за спідницю-олівець, обов'язковому елементу гардеробу сучасної модниці, ми теж зобов'язані п'ятидесятих.

Шістдесяті роки. Два діаметрально протилежних образу, експлуатованих в той час, цитуються і зараз: витончений, продуманий до дрібниць стиль Одрі Хепберн і провокаційний, зухвалий від топ-моделі Твіггі.

Два діаметрально протилежних образу, експлуатованих в той час, цитуються і зараз: витончений, продуманий до дрібниць стиль Одрі Хепберн і провокаційний, зухвалий від топ-моделі Твіггі

Одяг в стилі вінтаж зараз на піку моди. Але справжній вінтаж можна носити щодня - старовинні речі не витримають частих прань. При бажанні для урочистих випадків можна придбати вечірню або коктельного плаття. А щоб кожен день виглядати винтажно, можна звернути увагу на стилізації сучасних дизайнерів. Але щоб образ вийшов продуманим, елегантним, вишуканим, важливо знати міру: в ансамблі допустима лише одна деталь в вінтажному стилі. При бажанні можна підібрати аксесуар, при чому не обов'язково з тієї ж епохи. Успіхів вам у ваших стильних експериментах!


Яку річ можна вважати вінтажній, а яка - просто мотлох?