- Опис виноградного масла
- Цілющі властивості виноградного масла
- Застосування масла виноградних кісточок в косметології
- Процес приготування і склад
- Маски для обличчя
- Користь виноградного продукту для волосся
Масло виноградних кісточок - це унікальний продукт, який містить в собі велику кількість корисних вітамінів і мікроелементів. Натуральні витяжки виноградних кісточок широко застосовують в косметології в якості обгортання і масок.
Опис виноградного масла
Кісточкове масло - це масляниста рідина зеленуватого кольору, яка не має запаху. Воно солодке з мускатним присмаком. Для отримання 1 л даної рідини, необхідно використовувати 500 кг винограду. Дана цифра досить значна. Однак, такі країни, як Франція, Італія, Аргентини, що займаються щільно виноградним бізнесом, можуть дозволити собі таку розкіш.
Існує помилкова думка, що досить з'їсти ягоду з кісточкою, і в організм надійде цінне масло з повним набором корисних речовин.
Але це не так: виноградне масло витягують з плодів, за спеціальними технологіями.
Цінну рідина добувають холодним віджиманням або методом гарячої екстракції. Перший метод дозволяє зберегти в маслі всі корисні речовини. Але виробники воліють застосовувати другий спосіб, що дає більший обсяг масла з того ж кількості сировини.
Даний продукт використовують в кулінарії, додаючи в салати і гарніри. Воно не містить холестерин і вважається дієтичним продуктом з незвичайним смаком. При цьому масло рекомендується вживати в сирому вигляді, не нагріваючи його і не кип'ятити.
Цей рослинний продукт містить в собі:
- Вітаміни: А, Е, С і групи В.
- Мінерали: кальцій, селен, цинк, калій, залізо, мідь.
- Жирні кислоти: олеїнову (омега), лінолеву, пальмітинову, стеаринова.
- Дубильні речовини: хлорофіл, флавоноїди, фітонциди.
- Антиоксиданти: проціанід.
Саме тому виноградне масло широко використовують в:
- косметології;
- кулінарії;
- виготовленні косметики;
- фармацевтичної промисловості.
Вітаміни А і Е називають «будівельниками краси», так як вони беруть активну участь в регенерації клітин шкіри і волосся. Саме тому масло з кісточок винограду застосовують в косметичних цілях, так як цих вітамінів в даному продукті дуже багато.
Зміст цінної олеїнової кислоти найбільше, порівняно з іншими рослинними жирами. Омега 3 корисно приймати всім, особливо жінкам.
Хлорофіл, що міститься в маслі, сприяє загоєнню ран і має тонізуючу властивість.
Кісточкове масло - незамінна річ для зволоження сухої і зморшкуватої шкіри і волосся. Посічені і ламкі кінчики просто потребують обробки виноградним продуктом.
Фітоестрогени, що містяться в продукті схожі за своєю структурою з жіночими гормонами естрогеном. Тому масло так позитивно впливає на жіночу красу і здоров'я!
Цілющі властивості виноградного масла
Даний рослинний продукт дуже калорійний. Його цінність: 880 ккал на 100 грам продукції.
Корисні властивості олії виноградних кісточок:
- бактерицидні;
- противірусні;
- імуномодулюючі;
- ранозагоювальні;
- в'яжучі;
- протизапальні.
Регулярне вживання цього цінного продукту скорочує ризик появи таких хвороб:
- Освіти онкологічних пухлин.
- Інфарктів, інсультів, гіпертонії, варикозу, купероза. Продукт позитивно впливає на серцево-судинну систему і зберігає еластичність м'язів і покращує циркуляцію крові.
- Цукрового діабету, гіпертиреозу.
- Альцгеймера і Паркінсона. Кісточкове масло стимулює відмінній роботі головного мозку. Тому літнім людям слід приймати даний продукт для профілактики.
- Виразках, гастритах, холециститу, цирозу печінки. Масло покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
- Захворюваннях нирок і сечостатевої системи.
- Глаукоми, катаракти. Даний продукт відмінно впливає на зоровий нерв, часом покращуючи зір.
Масло виводить шлаки і токсини з організму, сприяючи, таким чином, зниження надмірної ваги.
Під час епідемій вірусних хвороб в осінньо-зимовий період масло рекомендується приймати всім. Воно зміцнює імунітет і сприяє швидкому одужанню.
Вживання даного продукту стабілізує нервову систему, покращує сон і усуває хронічну втому. Його корисно вживати людям розумової праці, а також студентам і школярам.
Крім того, виноградне масло позитивно впливає на репродуктивну функцію жінок. Його призначають при клімаксі, ПМС, і іншим гінекологічних проблем.
Надзвичайно корисний продукт для годуючих та вагітних. І це не дивно: адже даний продукт - це джерело корисних речовин для маленької дитини!
Чоловікам теж корисно приймати цей природний енергетик, так як він сприяє зміцненню сечостатевої системи і збільшення потенції.
Виноградна олія - один з основних компонентів натуральної косметики, так як воно омолоджує і покращує шкіру. Компоненти, що входять до складу масляної рідини, стимулюють вироблення колагену, ніж уповільнює старіння дерми.
Протипоказання виноградного масла наказують тим, у кого індивідуальна непереносимість даного продукту.
Застосування масла виноградних кісточок в косметології
Консистенція рослинного продукту дуже легка і швидко всмоктується шкірою. Тому даний продукт активно вводять до складу денних кремів, бальзамів і помад. Така косметика не залишає липкого сліду.
Даний продукт - один з небагатьох жирних олій, який підходить для проблемної шкіри. Масло з кісточок винограду приводить в норму роботу сальних залоз і зменшує виникнення прищів. Натуральні компоненти стягують пори і надають особі здоровий відтінок.
Також масло добре оживляє і тонізує в'ялу шкіру. Воно живить і відновлює обмін речовин.
Застосування виноградного масла для особи обумовлено такими факторами:
- підвищує еластичність;
- утворює захисну плівку;
- зволожує і живить;
- насичує вітамінами;
- усуває ранні зморшки;
- стимулює кровообіг;
- розщеплює підшкірний жир;
- усуває появу пігментних плям;
- повертає здоровий рум'янець;
- регулює саловиділення і стягує пори;
- усуває вугровий сирь;
- знімає роздратування і алергічні реакції;
- усуває лущення;
- зміцнює волосяні цибулини і зменшує втрату волосся;
- робить волосся здоровими і блискучими.
Виноградний продукт нормалізує роботу потових залоз, а також виводить із клітин токсини і шлаки. Також масло використовують при антицелюлітних обгортання, так як воно активно розщеплює жир.
Для усунення «апельсинової кірки» і розтяжок рекомендують провести кілька сеансів масажу. Робити це треба після розпарюють ванни в теплому приміщенні. Для цього на пальці слід нанести по кілька крапель засобу і енергійними рухами втирати в тіло.
На проблемну шкіру можна робити компреси і аплікації. Для цього слід взяти м'яку марлю, змочити її в даній рідини і злегка віджавши, прикласти до проблемних ділянок.
Процес приготування і склад
Приготувати його можна цілющий склад можна так:
- Столову ложку сухого листя подорожника залити склянкою окропу і залишити на півгодини.
- Помістити шматок м'якої тканини в відвар і віджати.
- Мокру тканину полити соком лимона і потрусити порошком імбиру в кількості 1 столової ложки. Стільки ж додати виноградного масла, мускатного горіха і меду.
- Накласти тканину на проблемні області, зверху накрити плівкою і укутати ковдрою.
- Через 1-1,5 години змити склад і енергійно розтерти тіло рушником.
Щоб усунути розтяжки на животі, добре допомагають аплікації з таким складом: 40 мл виноградного масла, 4 мл олії фенхеля і 8 мл олії петітгрейна.
Щоб прийняти ванну, досить додати у воду по 1 столовій ложці олії, меду і вершків.
Маски для обличчя
Масло виноградної кісточки для особи жирного типу допомагає у вигляді такої маски:
- Взяти пів чайної ложки виноградного масла і змішати з двома ложками білої глини. Додати кілька крапель саліцилової кислоти.
- Отриману кашку нанести на обличчя і залишити на 15 хвилин.
- По закінченню часу склад змити і протерти шматочком льоду.
Дана маска добре звужує пори і повертає шкірі рум'янець.
Для приготування маски для сухої шкіри необхідно взяти в рівних кількостях масло з виноградних кісточок, авокадо і жожоба. Додати туди 2-3 краплі ефірного масла чайного дерева. В даному випадку підійдуть також такі поживні речовини, як масла сандалу, апельсина і ромашки.
Зволоження сухої шкіри даними складом особливо буде корисно в холодну пору, а також ранньою весною при авітамінозі.
Щоб усунути зморшки або зменшити їх кількість, змішують натуральні витяжки з таких інгредієнтів: виноградних кісточок, м'яти, фенхелю, сосни. Наносити даний склад рекомендується на 1 годину перед сном. При регулярних сеансах, через місяць можна спостерігати відмінний результат: в'яне шкіра підтягнеться і розгладиться.
Як було зазначено вище, виноградний продукт має сильно виражену бактерицидну дію. Завдяки цьому можна з виноградного жиру робити маски та аплікації, щоб позбутися від вугрової висипки.
Найпростішим способом буде:
- Очистити обличчя і протерти його антисептиком.
- Змочити марлю в виноградному маслі і покласти її на обличчя, уникаючи шкіри навколо очей.
- Через півгодини аплікацію зняти вмитися.
До складу таких примочок можна вводити і інші інгредієнти: витяжки іланг-ілангу, зародків пшениці, ромашки, сандалу, ялівцю, кропиви, чайного дерева.
Користь виноградного продукту для волосся
Здорові блискуче волосся - гордість будь-якої жінки. Сучасні інструменти по догляду за зачіскою псують волосяну структуру і сприяють випаданню волосся. Витяжка утюжками, часта сушка феном, застосування плойки і бігуді, муси, спреї, гелі послаблюють волосся.
Щоб шевелюра була густою і блискучою, за нею необхідно доглядати. Це можна зробити за допомогою поживних і зволожуючих масок з натуральних продуктів.
Виноградна олія позитивно впливає на структуру волосся.
Адже воно не тільки живить і зволожує їх, але і насичує їх життєвою силою. Багато відомих косметичних фірм роблять косметику на основі цього цінного інгредієнта. Виноградна олія вводять до складу шампунів, бальзамів, гелів, спреїв. Така косметика відноситься до розряду вищого класу.
Масло виноградної кісточки для волосся робить такий ефект:
- усуває посічені кінчики і зменшує ламкість;
- надає блиск;
- зміцнює коріння;
- зволожує і живить;
- зміцнює і зменшує випадання;
- контролює роботу сальних залоз;
- покращує циркуляцію крові шкіри голови.
Використовувати даний продукт надзвичайно просто: досить його підігріти і нанести на голову, інтенсивно втираючи в шкіру. Потім слід голову утеплити рушником, а через годину помити. Після регулярних сеансів, локони придбають здоровий блиск вже через два тижні.
Даний засіб чудово підходить тим, у кого сухі кінчики і жирне коріння. Натуральні витяжки вносять баланс в роботі сальних залоз, одночасно зволожуючи сухе волосся.
Основні маски для волосся:
- Змішати в рівних кількостях ефірних витяжок з: виноградних кісточок, мигдалю, кокоса, лаванди і розмарину. Додати туди 2 столові ложки коньяку. Нанести суміш на волосся і протримати не менше 2 годин.
- Для сухого волосся можна приготувати склад з виноградного жиру, яєчного жовтка і витяжок іланг-ілангу і розмарину. Всі інгредієнти слід ретельно розтерти і перемішати між собою.
- Щоб зволожити посічені кінчики, треба приготувати засіб з масел винограду і мигдалю, додавши туди касторку. Суміш наносять тільки на кінчики протягом 2 тижнів.
Всі маски рекомендується робити не менше, ніж раз на тиждень. Волосся віддячать за таку турботу. Волосся після лікувальних масок легко розчісується і стають приємними на дотик.
Виноградна олія - це незамінний продукт для жінок, який сприяє продовженню краси і молодості.