- виноградне вино
- смородинове вино
- Домашнє вино з винограду.
- Домашнє вино з винограду приготування.
- Рецепт домашнього вина з винограду.
- Деякі питання по теорії домашнього виноробства
- Як знімати вино з осаду
- Чи потрібні для бродіння виноградного вина азотні підживлення
- Рецепт вина з використанням синього винограду
- Рецепт приготування вина з світлих сортів винограду.
- Вино з Амурська винограду
- Рецепт виноградного вина з магазинного соку
- Рецепти дріжджових заквасок для виноградного вина
- вино домашнє
- вибираємо виноград
- Рецепт №1 (для невеликої кількості винограду)
- Домашнє виноградне вино - рецепт №2
- ділимося секретами
- Щоб сік бродив правильно
- Коли сік перетворюється в вино
- заключний етап
- Як приготувати виноградне вино «Ізабелла» в домашніх умовах - рецепт із соку
Якісні натуральні вина дорогі. У величезному асортименті винної продукції не так просто безпомилково вибрати справжній напій, в НЕ сурогат. Навіть просте вино, виготовлене своїми руками, - це завжди натуральна продукція, смакові якості якої залежать від старання і дотримання всіх технологічних норм в процесі приготування ароматного напою.
Рецепти домашніх вин різноманітні, тому кожен може підібрати рецепт по своїх силах і можливостях. Початківцям виноробам варто звернути увагу на більш простий спосіб приготування натурального вина в домашніх умовах. Освоївши ази виноробства, можна буде переходити до виробництва напою по більш складним технологіям, вибирати оригінальні рецепти.
виноградне вино
Натуральне вино, виготовлене в домашніх умовах по самому простому рецептом, смачніше і однозначно корисніше напою , Придбаного в магазині.
Вино прийнято пов'язувати з винної ягодою - виноградом. Цей простий рецепт дозволить зробити дуже смачний хмільний напій.
Складові:
- Виноград - 10 кг
Виноград мити не можна. На шкурках виноградин знаходяться дикі дріжджі. Саме цей факт зробив виноград найзручнішою і популярною ягодою для виноробства.
Якщо врожай збирали в дощову погоду, то природних дріжджів може виявитися недостатньо і треба буде підстрахуватися, додавши трохи якісного родзинок.
Нестиглі, перестиглі, підгнилі і запліснявілі ягідки, падалицю, треба вибрати, щоб не загубити смак і запах вина.
смородинове вино
Ще один простий рецепт дуже ароматного насиченого напою, але вже з чорної смородини.
Складові:
- Чорна смородина - 2 частини;
- Вода - 3 частини;
- Цукор - 1 частина.
Відміряти інгредієнти зручно банками, особливо при невеликому обсязі виробництва. Наприклад, на дві літрові банки ягід чорної смородини знадобиться три літри кип'яченої води і літрова банка цукру.
Домашнє вино з винограду може вийти у кожного, головне - дотримуватися основних правил його приготування. І ми з радістю вам про них розповімо.
Домашнє вино з винограду.
Вибираємо сорт винограду.
Для виноробства підійде далеко не кожен сорт винограду. Якщо ви будете використовувати столові сорти, то навряд чи отримаєте бажаний смак і післясмак. Для отримання хорошого напою беріть Піно Блан, Рислінг, Совіньйон Блан, Шардоне, Совіньон, Мерло, Ізабеллу. Збирати ягоди потрібно в кінці вересня, до настання морозів. Якщо за вікном спостерігається тепла погода, то залиште ягоди на лозі якомога довше. А ось якщо цілий день йдуть дощі, то краще поспішити зі збором. Плоди можуть просто підгнити, і ви не зможете почати процес виноробства. Одним з найважливіших умов для збору є сухі грона. Для приготування легкого столового вина збирайте злегка недостиглі ягоди. З подвял винограду виходить відмінне десертне вино.
Зібрані ягідки переберіть, викинете підгнилі, сухі, зіпсовані, уражені хворобами. Обов'язково приберіть гілочки, щоб вино не набуло неприємний терпкий і гіркуватий смак через наявність танінів. Нехай весь процес сортування забере у вас чимало часу, зате ви отримаєте смачний напій. В результаті виноградні ягідки повинні стати чистими. Мити їх не потрібно. Білястий наліт на виноградники - це справжні винні дріжджі, які необхідні для бродіння.
Домашнє вино з винограду приготування.
Готує устаткування і тари.
Кращою тарою для приготування вина вважається дубова бочка. Однак можна взяти також емальований ємність, скляний балон. Бочку треба замочити, пропарити. Якщо тара нова, її потрібно витравлюють. Перед зберіганням її обкурюють сіркою. Для дроблення плодів і ягід використовуються м'ясорубки із спеціальними насадками і дробарки. Сік з мезги можна добути за допомогою соковижималок або спеціального преса. Слідкуйте за тим, щоб металеві частини преса були зроблені з нержавіючої сталі. Невелика кількість мезги можна також віджати без спеціальних пристосувань. Для цього просто помістіть її в мішечок для тканини. Для приготування напою беріть тільки зрілі ягоди і плоди. М'які ягоди промийте на ситі або решеті, занурюючи їх у воду, а потім докладний товкачем, щоб вийшла мезга.
Рецепт домашнього вина з винограду.
Підготовка ягід.
В якості сировини ми радимо вам використовувати синій виноград таких сортів, як «гурзуфський рожевий», «Лівадійський чорний», «голубок». На початку осені ви без зусиль знайдете їх на ринку за цілком прийнятною ціною. Купуйте тільки повністю дозрілі грона, в яких міститься максимальна кількість цукру. Ні в якому разі його Не мийте. Просто відокремте ягоди від гілочок і складіть в відповідну тару. після тисняви ви отримаєте мезгу, пересипте її в посуд з широким горлом, залиште на 8-10 днів при температурі 10-15 градусів.
Контроль бродіння.
Через кілька годин в меззі почнеться процес бродіння. Кілька разів в день сусло потрібно перемішувати, прибираючи з поверхні шкурки. Якщо цей момент пропустити, то макуха опуститься на дно і напій зіпсується ще до того, як ви розіллєте його по пляшках. Приблизно через 7-9 доби шкурки вже не зможуть триматися на поверхні, тому можна приступити до фільтрації. Попередньо підготуйте ємність, процідіть масу через кілька шарів щільної тканини або марлі, повільно переливаючи сік.
Додавання цукрового піску.
У напій необхідно обов'язково додати цукор, інакше він буде кислим. Кількість цукрового піску буде залежати від того, яке вино ви хочете зробити - сухе або солодке. На жаль, зовсім без нього обійтися не вдасться. Три-чотири літри сусла перелийте в окрему каструлю, засипте три склянки цукрового піску, поставте на слабкий вогонь. Як тільки цукор повністю розчинитися, перелийте його в основну ємність, перемішайте, спробуйте. Таку процедуру можна повторити кілька, щоб домогтися бажаного результату.
Можливо, вас зацікавлять і
Наполягання.
Це заключний етап виноробства. Вино має настоятися в трилітровій банці. Залиште до горла 3 см, зверху поставте гідрозатвор. На другий день, як правило, газ починає виходити через трубку гідрозатвори. На третій день на дні можна виявити осад. Вино розлийте в нові банки, поставте на них гідрозатвор. Через місяць можна знімати пробу.
Домашнє вино з винограду Ізабелла.
Насамперед, потрібно зібрати виноградні плоди, ретельно перебрати їх, видалити зіпсовані і недостиглі ягідки, листочки, гілочки, викинути сміття. Перед виготовленням винця не потрібно мити плоди, проте він повинен бути обов'язково чистим. Для цього і потрібен процес сортування. Потім з плодів відіжміть сік. Зробити це можна ногами або дерев'яним товкачем. Мезгу перекладіть в емальовану каструлю або харчову пластмасову ємність. Додайте 30% води (від усього обсягу мезги). Сахара вам знадобиться 40 г на один літр. Залиште ємність на 3 дні. Після цього мезга почне бродити, утворюється «шапка». Вам потрібно буде заважати напій, щоб «руйнувати» цю шапку. Через деякий час «шапка» почне формуватися дуже швидко. У цьому випадку її необхідно зняти, віджати через 2 шари марлі. У створеному рідини влийте 40% кип'яченої води, знову залиште для бродіння. Сусло розлийте в скляні пляшки, заповнюючи їх на ¾. Закрийте шийки ватними тампонами, щоб піна не виходила назовні. Як тільки бродіння стане спокійним, надіньте на горлечка з медичної рукавичці, закріпіть її і проколіть в одному з пальців дірочку. Як тільки рукавичка впаде, додайте 200 г цукру на кожен літр води. Відливати сусло з пляшки, відчиніть його в ньому цукор, підігрійте, розмішайте, вилийте назад. Як тільки перебродить весь цукор, залиште бутель на місяць, а потім за допомогою вінілової трубочки розлийте винце для тривалого зберігання. При бажанні можна додати ще трохи цукру. При цьому перемішувати його не потрібно.
Як зробити домашнє вино з винограду.
10 кг виноградних грон переберіть (мити не потрібно), роздушіть їх руками над емальованим відром. Якщо у вас в наявності є ручний прес використовуйте його. Макуха і отриманий сік помістіть в балон, прикрийте марлею, поставте в тепле місце, потримайте пару днів. Сік процідіть в емальоване відро, макуха ретельно відіжміть руками, щоб сік осів на дно. Ще приблизно через 5 діб, сік процідіть в емальоване відро, а макуха добре відіжміть над відром. Сік злийте в чистий балон, встановіть гідрозатвор, залиште для бродіння. Бродіння в цьому випадку буде тривати від 12 до 20 днів. Ознаками закінчення процесу можна вважати: відсутність бульбашок газу, напій стане поступово світлим, а дріжджі осядуть на дно. За допомогою сифона винце перелийте в чистий болон, знову встановіть водяний затвор, винесіть болон в льох, залиште його при температурі 8 градусів, залиште на 2 місяці. Чисте винце розфасуйте по пляшках, закупорьте.
Дуже смачним виходить і
Сподіваємося, що наші рецепти припали вам до смаку, а рекомендації - стали для вас корисними. Якщо ви прийміть їх до відома, то у вас вийде найкращий алкогольний напій.
Мабуть, більше немає рослини, якому, як винограду, присвячено кілька агрономічних наук:
- ампелографія займається вивченням сортів, сортотипов, генотипів, клонів винограду і їх придатністю для виноробства. Досліджує закономірності його розвитку, вплив клімату і інших умов середовища;
- виноградарство - агронаука про розведення вирощуванні сортів винограду.
У сучасній агрокультурі винограду для виноробства вирощують різновиди, що відносяться до європейсько-азіатському роду (vitis vinifera). Сорти американського роду (vitis labruska і ін.) Частіше йдуть на підщепи. Найвідоміші Лабруска - Ізабелла і Лідія. У багатьох країнах сьогодні заборонено виробництво вина з цих сортів через підвищеного вмісту метанолу. Але у нас сорту Ізабелла та Лідія - найпопулярніші в рецептах домашніх виноробів. Кожному знаком їх неповторний впізнаваний аромат.
Східно-азіатський виноград, інакше званий далекосхідним або приморським (vitis amurensis) використовують для створення нових холодостійких сортів.
Купуючи виноград на ринку, ми, як правило, маємо справу не з винними сортами, а зі столовими та десертними. Початківцю виноробу складно знайти сировину правильних винних сортів:
- чорний виноград - Каберне, Сапераві, Мукузани, Романешти, Молдова, Цимлянський чорний;
- сорту для білих вин - Аліготе, Шардоне, Рислінг, Піно Блан, Совіньон, мускати - пофарбовані в різні відтінки зеленого кольору.
Тому для рецептів домашнього виробництва підійдуть і інші сорти - ті, які є під рукою. Головне - дотримати якість процесу бродіння і відрегулювати вміст цукру і кислоти. На відміну від заводського виробництва будинку не забороняється додавати в сусло цукор і воду.
Деякі питання по теорії домашнього виноробства
Як розрахувати внесення цукру
розрахунок необхідної кількості цукру виробляють, виходячи з бажаної міцності майбутнього вина. Якщо рецепт виноградного вина передбачає 10% вміст спирту, необхідно, щоб цукру в суслі було 16-18% (180 г на 1 л). Якщо прийняти, що солодкий виноград містить 10-15% цукру, а при розведенні соку водою його кількість падає в 2 рази, то на кожен літр треба додати 110 г цукру.
Для спиртуозності вина 15% цукру на 1 л потрібно 180 м Внесення його необхідно проводити в кілька прийомів. Солодкість винограду залежить від місця його зростання: на Чорноморському узбережжі Ізабелла набирає 18-24% цукру, а під Пітером - не більше 7%.
Як знімати вино з осаду
Під час активного бродіння виноградного сусла відбувається випадання осаду і утворення піни. Позбутися від них можна Декантірованіе: обережним переливанням вина в іншу ємність через трубочку. Осад залишиться на дні, а піна осяде на стінках пляшки. Ця процедура сприяє швидкому освітленню вина, якщо робити її 3-4 рази. Довго тримати вино на осаді не варто - може зіпсуватися смак, з'явитися гіркоту. З Декантірованіе поєднують додавання чергової порції цукру.
Чи потрібні для бродіння виноградного вина азотні підживлення
Розвиток і розмноження дріжджів у виноградному суслі, так само як при виготовленні браги, вимагають харчування азотистими сполуками. Кращою підгодівлею вважається вуглекислий або хлористий амоній. Норма внесення - 0,5 г на 1 л сусла. При його відсутності можна скористатися нашатирним спиртом в наступній пропорції:
- 10% розчин аміаку (з аптечних ампул) - 1 мл на 1 л;
- 25% розчин аміаку (продається у флаконах і пляшках) - 0,4 мл на 1 л.
Додавання азотистих підгодівлі не змінює смак і запах виноградного вина, сприяє активній життєдіяльності дріжджовий культури і повного вибражіванія сусла.
Рецепт вина з використанням синього винограду
Темні сорти винограду для приготування вина зазвичай забраживают за технологією, званої «червоний спосіб». Основна відмінність цього методу - бродіння сусла разом з мезги. В результаті отримують червоні вина, які мають такі характеристики:
Вино з синього винограду буде мати більшу терпкістю, якщо разом з мезгой в бутель для бродіння додати невелику кількість гребенів - гілочок, з яких складається кисть. Кислотність вина, виготовленого з «червоним способом» визначається ступенем зрілості плодів. З недостиглого винограду виходить більш кисле вино з грубуватим смаком.
Темний виноград відокремлюють від гребенів, розминають, заповнюють бродильно ємність на ¾ об'єму. Для прискорення бродіння додають дріжджову закваску 1,5-2% від кількості сусла. У теплому місці бродіння починається відразу, переходячи через добу в бурхливу стадію. Температура рідини зростає до 28-30ºС, мезга збирається біля поверхні, утворюючи щільний шар. Через контакту з киснем в шапці мезги може почати розвиватися уксуснокислое бродіння. Тому необхідно її регулярне руйнування розмішуванням кілька разів в день.
Через тиждень бродіння, коли мезга передасть фарбувальні речовини соку, його відціджують. А з останків макухи пресуванням вичавлюють залишки сусла і з'єднують обидві фракції разом. У рецептах дорогих вин таке купажування не проводиться. Молоде вино доброджують, кілька разів декантіруя з осаду і додаючи цукор по необхідності.
Особливий смак і аромат додає провину з темних сортів винограду витримка на дубі.
Хто має можливість - поміщає напій в дубові бочки, інші наполягають в скляних бутлях з додаванням дубових чіпсів
Рецепт приготування вина з світлих сортів винограду.
Вино з світлих сортів винограду готують по «білим способом». Для нього годяться плоди від стиглих, непошкоджених грон солодких сортів білого винограду. Ягоди обов'язково відокремлюють від гребеня. У домашніх умовах це можна зробити на спеціальних решітках, встановлених над емальованим або нержавіючим баком, або відокремити гребені, просто відриваючи ягоди руками.
Головна відмінність бродіння по «білим способом» - видалення мезги з сусла до початку бродіння. Виноград подрібнюють доступними ручними або механічними пристосуваннями, соковижималками, комбайнами. Для висококласних вин соку дають відійти від макухи самопливом, або під дією сили тяжіння, або відстоюванням. У рецептах звичайних вин для віджиму допускається пресування мезги.
Отриманий сік повинен відстоятися на холоді близько доби. Потім його зливають з осаду, виливають в бродильно ємність, залишаючи простір для бродіння 1 / 5-1 / 4 частина бутлі. Необхідно внести дріжджову закваску (10 г на 1 л) і поставити гідрозатвор.
Бродіння починається протягом доби і швидко переходить в бурхливу стадію. Відбувається збільшення обсягу і температури сусла, сильне газоутворення. Завдання винороба - наскільки можливо уповільнити бурхливе бродіння, щоб сформувати ароматику і смак майбутнього білого вина. Бажана температура - 20ºC, при зростанні її слід примусово знижувати.
При зброджуванні великого обсягу соку, коли немає можливості поставити гідрозатвор, банки можна закрити шматком скла. Щільно прилягаючи до горловини, скло буде злегка підніматися, нацьковуючи тиск вуглекислого газу і не допускаючи попадання повітря в ємність з вином. Після закінчення бурхливого бродіння вино з білого винограду зливають з осаду і переливають в бочки або бутлі на дображивание в умовах винного підвалу.
Тихе холодну бродіння триває 1 місяць і довше при tº12-15С під гідрозатворів. Вино дегустують, і, дочекавшись бажаного смаку, розливають по пляшках і зберігають при температурі не більше 10ºС.
Біле вино можна приготувати цим способом і з темних сортів винограду: багато сині сорти мають прозорий незабарвлений сік. Якщо відокремити мезгу на високій швидкості, фарбувальні речовини не встигнуть перейти в рідину. Велика частина білих французьких вин робиться їх червоних і чорних сортів винограду.
Вино з Амурська винограду
Жителі далекосхідного регіону, де Амурська виноград зростанні в тайзі и дает Рясне урожай, роблять з него Різні заготовки, в тому чіслі просте домашнє вино. Смакові и товарні якості далекосхідної ягоди посередні: пухка невелика кисть, кисло-солодкі плоди до 1,5 см, товста синя шкірка з матовим нальотом. Через потужну, швидкозростаючою ліани, його вирощують на присадибних ділянках для вертикального озеленення, використовують в якості зимостійкого підщепи при районуванні сортів. Для приготування вина з амурського винограду потрібно:
- ягоди з китицями - 3 л;
- вода хорошої якості - 4,5 л;
- цукор - 2,5 кг.
Дріжджову закваску в рецепті не використовують, вино бродить на власних диких дріжджах, що мешкають на поверхні ягід. Кисті помістити в емальований або нержавіючу посуд, розім'яти товкачем разом з гілочками. Роздавлений виноград скласти в скляну пляшку або банку, додати всю воду і 1 кг цукру. Залишити ємність незаповненою на 1 / 3-1 / 4 об'єму. Дати провину вибродівшєє близько тижня, щодня перемішуючи. Через 7 днів відцідити від мезги, додати ще 1 кг цукру, через 2 тижні - залишилися 0,5 кг. Після закінчення бродіння розлити по пляшках і поставити в льох. Через 1 місяць можна пробувати молоде вино. Для поліпшення смаку витримати 3 місяці на холоді.
Рецепт виноградного вина з магазинного соку
Перед надходженням у продаж виноградний сік піддається термічній обробці - пастеризації. Для початку бродіння необхідно внести дріжджову культуру. Магазинний сік досить солодкий, тому цукру потрібно додати небагато - близько 100 г на 1 л. Дати вибродівшєє під гідрозатворів в теплому місці 5-7 днів. Акуратно злити з осаду, розлити по пляшках і поставити в темне прохолодне місце. Через 2-3 тижні вино з виноградного соку готове.
Зброджування магазинного соку використовують для приготування відмінного виноградного самогону:
- виноградний сік - 15 л,
- цукор - 3 кг,
- дріжджі сухі активні - 50 г.
Виброджування виробляти під гідрозатворів. Бурхливий утворення піни можна зупинити, розкришивши по поверхні соку печиво. Перебродив сік переганяють з відділенням «голів» і витримують на дубових чіпсах від 3 місяців і більше.
Рецепти дріжджових заквасок для виноградного вина
- Ізюмні: на жменю немитого родзинок - 3 ст. л. цукру, 1 л води. Витримати 3 дні на сонячному підвіконні.
- Виноградна: 1 стакан немитого винограду потовкти, додати 0,5 ст. цукру і 1 ст. води. Через 3-4 дні бродіння відфільтрувати.
- З готових винних дріжджів: в 200 г теплої води розвести 10 г дріжджів, 5 г цукру, витримати 0,5 години. Розрахунок дан на 20 л соку.
Вино з винограду - найдавніший і благородний напій. Правильно приготовлений і вживається в певних дозах, він виконує лікувальні функції, оздоровлює наш організм, омолоджує, наповнює силами і енергією, виводить вільні радикали і шлаки. Вино допомагає при бронхітах і запаленнях легенів, туберкульозі та багатьох інших серйозних недугах. Тому його не просто можна пити, а треба - в цьому висновок медиків однозначний.
вино домашнє
Природно, простіше простого відправитися в магазин і купити придивилася пляшку червоного, рожевого або білого. Однак найкращим вважається напій, приготований своїми руками. Ось ми і розповімо вам, як зробити З чого починається процес, які етапи проходить? Які сорти використовувати для виробництва напою краще? У чому його робити, яку тару брати для бродіння і в чому зберігати готовий продукт? Одним словом, ви досить докладно дізнаєтеся, як зробити Головне - точно слідувати рекомендаціям, і все у вас вийде відмінно!
вибираємо виноград
Відразу відзначимо: не існує особливих обмежень в підборі сортів ягід для виробництва напою. Це означає, що якась лоза росте у вас, з такою його і заготовлюйте. Але якщо слідувати порадам професіоналів про те, як зробити вино з винограду, то краще підходить сік з Ізабелли, Капшунов, Мускату, Лідії, Аліготе, Бузойкі, Молдови та інших південних сортів. Головне, щоб виноград був добре визріли, стиглим і солодким. Збирати грона слід до заморозків і дощі, щоб вони були сухими, а ягоди не набралися зайвої вологи і не втратили солодкість. До того ж їх можуть зіпсувати оси, птиці. Ось такі нехитрі початкові рекомендації про те, як зробити вино з винограду!
Рецепт №1 (для невеликої кількості винограду)
Існує кілька технологій приготування напою. Багато що залежить від кількості сировини і його сорти. Зазвичай рекомендують робити з додатковою добавкою цукру і закваскою з природних дріжджів. Починати процес слід з підготовки винограду. Кисті ретельно відсортуйте, приберіть сміття, листя, видаліть зіпсовані елементи і т. Д.
В ідеалі всі ягоди краще познімати з грон. Але, звичайно, процес цей трудомісткий і кропіткий. Особливо якщо винограду у вас далеко не один десяток кілограм. Якщо ви користуєтеся спеціальної давілкой-пресом, відібрані ягоди пропустіть через нього. Або ж подрібніть за допомогою толкушки для картоплі-пюре. А можете скористатися знаменитим методом героя кінофільму «Приборкання норовливого» з Челентано в головній ролі і придушити ногами, так під музику.
Коли ягоди перетворяться в пюре, можна починати робити домашнє вино з винограду. Рецепти радять перекласти масу в скляний або емальований посуд і нагріти до 60 градусів (використовуйте термометр, щоб не перегріти, інакше смак вина буде вже не той). Потім дайте пюре охолонути, ретельно відіжміть через марлю, щоб отримати чистий сік. Якщо він здається кислим, влийте цукровий сироп (100 гр цукру на півлітра води), перемішайте і покладіть закваску. Як робити вино з винограду далі: поставте ємність з соком в тепле місце, щоб продукт заграв, приблизно на 2 місяці. Ще раз спробувати, додати, якщо треба, цукор, розмішати, щоб повністю розчинився. Перелийте акуратно, щоб осад залишився на дні, готове вино в пляшки, зберігайте його в прохолодному місці. Як робити вино з винограду по другому рецепту - читайте далі.
Домашнє виноградне вино - рецепт №2
Зібраний урожай переберіть, відокремте ягоди від гілок. Складіть їх в глибоку посудину. Дерев'яним або порцеляновим товкачем роздавите плоди в однорідну масу. Кісточки можна не вибирати. Як робити вино з винограду на основі ягідного пюре: присипте його цукром і для бродіння поставте на тиждень в темне і прохолодне місце. Ємність накрийте полотняною ганчіркою. Після закінчення зазначеного часу вино процідіть через кілька шарів марлі, розфасуйте по пляшках і зберігайте в погребі. Подавайте його до м'ясних страв. За таким рецептом добре зробити домашнє вино з винограду темних сортів.
Попутно прийміть до відома ще рада. У приміщенні, призначеному для виробництва вина, не повинно бути їдких, сторонніх запахів: вони активно вбираються майбутнім напоєм. Взагалі ідеальна тара для виготовлення та зберігання вина - бочки з дуба, емальовані каструлі і відра, скляні бутлі.
ділимося секретами
Секрет перший: чому вино з винограду (приготування вдома) виходить більш смачним, якщо відокремлювати ягоди від гілок? По-перше, таким чином ви зможете ретельно перебрати сировину, видалити покриті Цвіля, перезрілі, зіпсовані ягоди. А значить, отримуєте попередню гарантію того, що і кінцевий продукт - благородний напій - теж не зіпсується.
По-друге, якщо ягоди розчавити разом з гілочками, то вино буде гіркуватим і надмірно терпким. Тобто вже далеко не того високої якості, якого ви очікуєте. По-третє, як приготувати вино з винограду, щоб воно вийшло відмінним? Підготовлені ягоди потрібно відразу пускати на сік. Адже процес бродіння починається у зірваних плодів достатньо швидко. І не можна, щоб він застав виноградини цілими. Робити це слід або пресом, або вручну. Можна скористатися і соковижималкою, але це не кращий варіант . Протягом 4-5 днів дайте постояти соку в теплі разом з вичавками, щоб він «відіграв», настоявся. Потім проціджують, розливайте по пляшках і відправляйте на бродіння. На цьому перший етап приготування вина закінчується.
Щоб сік бродив правильно
Якщо у вас немає дубових діжок, поставити напій бродити можна в скляних бутлях об'ємом в 5-10 літрів. Заповнюйте їх приблизно на дві третини. В судинах обов'язково повинно залишатися вільне місце для виділяється вуглекислого газу. Коли бутлі будуть заповнені, їх потрібно герметично закрити. А щоб уникнути попадання повітря, краю пробок залийте сургучем, заліпити пластиліном або тестом. Тільки обов'язково виконайте в них дірки і вставте гнучкі трубочки (наприклад, від крапельниць), через які газ буде виходити назовні. Вільний кінець трубочки опустіть в тазик або чашку з водою. Ще варіант, як робиться просте вино з винограду, - на шийки бутлів надіньте або звичайні кульки. Тільки не забудьте проколоти їх товстої шпилькою!
Коли сік перетворюється в вино
Наступний - другий - етап перетворення виноградного соку в напій богів - бродіння. Він займає від півтора до 2-3 місяців. Ємності з рідиною слід поставити в прохолодне місце, наприклад в льох. Температура там повинна бути не вище 5 градусів. Вам слід часто спостерігати за тим, наскільки активно виходить з бутлів вуглекислий газ. Судини, куди опущені трубочки, періодично мийте, воду міняйте. Якщо газ виходить слабо, перевірте герметичність пробок. Інакше в вино буде потрапляти повітря, і воно переродиться в оцет. Зазвичай в домашньому виноробстві виготовлення напою починається в кінці вересня - жовтні. Отже, до новорічних урочистостей воно буде цілком готове!
заключний етап
Коли вино в бутлях перестає грати, стає на вигляд чистим і прозорим, а осад осідає на дно, його можна знову процідити, розлити в пластикові пляшки і пити за святковим столом. Фортеця його - близько 5 градусів, за смаковими якостями воно відповідає сухому. Однак якщо вам подобаються напої солодші, отриманий продукт слід «вдосконалити». Для цього в одну ємність злийте все вино або частина (тільки без осаду) наявного. Потім на кожен літр рідини додайте по 150 г цукру (можна і менше - залежить від вашого смаку). Розчиніть його повністю, добре промийте ті бутлі, в яких вино було раніше, і знову розлийте, закупорте і залиште «догравати». Процес завершиться через місяць, коли на стінках банок перестануть осідати бульбашки. Міцність напою - 10-13 градусів. Розлийте по пляшках, зберігайте в прохолодному місці і пийте на здоров'я.
В даний час складно знайти у продажу дійсно натуральне виноградне вино. Тому якщо у вас є хоча б найменша можливість приготувати напій самостійно вдома, неодмінно скористайтеся нею. Тим більше що технологія створення домашнього вина абсолютно нескладна, і ми її опишемо в рецепті нижче. Скориставшись простими рекомендаціями, у вас вийде гідний напій, смаком якого можна буде насолодитися самому, а також порадувати їм близьких і друзів.
Як приготувати виноградне вино «Ізабелла» в домашніх умовах - рецепт із соку
СКЛАДОВІ:
- - 7 л;
- цукровий пісок - 900-1200 г;
- фільтрована вода - 140-700 мл.
приготування
Для приготування в домашніх умовах виноградного вина «Ізабелла» використовують червоний виноград однойменного сорту. Такий зростає на більшій території нашої країни, так як морозостійкий і абсолютно невибагливий до погодних умов. Але, як і на будь-яке інше рослина, клімат все ж впливає на якість винограду, визначаючи його смак, соковитість, ступінь солодощі та кислотності. Буває так, що отриманий виноградний сік надмірно кислий і перенасичений. Тоді його необхідно трохи розвести водою. Її кількість визначаємо за смаком. Кількість цукру також може варіюватися в залежності від початкових смакових характеристик ягід. Для нейтралізації надмірної кислотності готового соку, який буде використовуватися для приготування вина, знадобиться більше цукрових кристалів.
Але разом з тим відзначимо, що якщо виноградні ягоди високої якості і досить солодкі, від додавання в сік води краще утриматися.
Отже, спочатку відокремлюємо виноградинки від грон. Мити їх перед цим категорично забороняється. Якщо є деякі забруднення, то їх необхідно легко протерти ганчіркою. Розчавлює кожну ягоду, намагаючись не пошкодити кісточки, і години через чотири віджимаємо виноградний сік, скориставшись марлею, тканинним відрізом і механічним пресом. Оцінюємо кислотність готового соку і вводимо при необхідності воду.
Переливаємо сік в бутель, заповнюючи її не більше ніж на дві третини, додаємо половину порції цукрового піску, збовтуємо вміст до розчинення всіх кристалів і встановлюємо на посудину гідрозатвор. Стежимо за тим, щоб пробка не пропускала повітря, інакше замість вина отримаємо Заготівлю маємо при температурі від 17 до 22 градусів і залишаємо днів на п'ять. З плином часу вводимо в виноградний сік половину цукру, що залишився, попередньо розчинивши його в невеликій винній порції. Ще через п'ять днів додаємо тим же манером цукор, що залишився і залишаємо бутель під гідрозатворів до завершення процесу бродіння. Весь цикл в залежності від температури може тривати 40-70 днів.
Якщо бродіння триває понад п'ятдесят днів, то вино необхідно злити з осаду, після чого знову ставити дображивать. По готовності пробуємо вино на смак. При недостатній солодощі можна знову додати цукор і поставити заготовку бродити. Можна також «закріпити» вино додаванням горілки або спирту, але тоді його смак стане жорсткішою. Готове вино після розлиття його по пляшках необхідно витримати в погребі, підвалі або на полиці холодильника мінімум три місяці.
Аналогічним способом можна приготувати в домашніх умовах яблучно-виноградне вино, замінивши частину виноградного соку свіжовіджатим яблучним. Останній можна також використовувати і для балансування смаку винної основи замість води. Також як і виноград, яблука перед віджиманням з них соку НЕ моєму.
Ось ми і розповімо вам, як зробити З чого починається процес, які етапи проходить?Які сорти використовувати для виробництва напою краще?
У чому його робити, яку тару брати для бродіння і в чому зберігати готовий продукт?
По-третє, як приготувати вино з винограду, щоб воно вийшло відмінним?