Як зробити соковижималку своїми руками, саморобний прес для яблук і цитрусових.

Збережіть статтю для себе або поділіться нею в улюблених соц.сетях:

Як зробити соковижималку своїми руками, саморобний прес для яблук і цитрусових Як зробити соковижималку своїми руками, саморобний прес для яблук і цитрусових.

Якщо ви думаєте, що використання пральної машини в ролі соковижималки - це нова, ще ніким незвідана ідея, то ви помиляєтеся. Подібна соковижималка для яблук своїми руками виготовлялася ще радянські часи, коли підприємливість користувачів різко обганяла можливості промисловості. І оскільки вижималки з пральної машини відома багатьом, я хочу розповісти про ще один спосіб подібного перетворення, що дозволяє втручатися в машинні вузли на мінімальному рівні.

Таким чином, ви зможете використовувати пристрій не тільки в якості вижималки, але і в якості пральної машинки.

Які машинки підійдуть?

Для початку варто відзначити, що ідея перетворення пральної машини в апарат для виготовлення соку прийшла в голови наших громадян не через нестачу побутової техніки в магазинах, а через те, що побутові шнекові апарати характеризувалися низькою продуктивністю. Вам доводиться постійно бути присутнім біля них в процесі роботи, обробляти фрукти, регулярно чистити барабан. Якщо ж потрібно переробити фрукти в сік масово, то вам якраз підійде «пральна конструкція». Саморобна соковижималка вийде з машинок типу «Волга-60» або «Київ». В принципі, підійде будь-яка модель з центрифугою і активатором на дні бака. Пристрій не обов'язково має бути новим. Підійдуть і ті машинки, які експлуатувалися за прямим призначенням протягом декількох років.

Що можна зробити зі пральки?

Процес переробки полягає у вилученні активатора і вала з надр машинки, з подальшою установкою валу необхідного діаметра. Частина валу, розташована в пральному баку, має чітку різьблення. На цю саму різьблення потрібно закріпити три розгорнутих на 60 градусів ножа, використовуючи для цього звичайні гайки. Простежте за тим, щоб кріпильні деталі, ножі і вал були виготовлені з нержавіючої сталі. Далі потрібно заглушити зливний отвір бака і закласти сітку з нержавійки в центрифугу. Сітка повинна мати розмір комірки близько 1,5 міліметра. Цього можна домогтися в тому випадку, якщо використовувати дріт 0,2-0,25 мм. Сітка обов'язково повинна закривати бічну поверхню центріфужного барабана повністю, з 40 або 50-міліметровим перекриттям. На дно центрифуги потрібно укласти гумову кришку, що йде в комплекті зі пральки. У кришці отвір закривається пробкою. Усе. Залишається гарненько промити пральний бак питною содою, так само як і шланги, насос і саму центрифугу. В іншому випадку, ви будете пити сік із залишками прального порошку. Оскільки соковижималка своїми руками повинна працювати довше, ніж передбачає таймер з реле, то це саме реле відключається. Як варіант можна заклинити тумблер після включення пристрою.

Робочий процес

В принципі, такий пристрій можна використовувати для винограду, для цитрусових і інших садових плодів, але я розповім про процес виготовлення соку на прикладі яблук. Беремо соковиті, неперезрілі яблучні плоди (15-20 кілограм), добре їх миємо й укладаємо без розрізання невеликими порціями в пральний бак в той момент, коли ножі будуть обертатися. Через 20-30 хвилин (в залежності від ступеня зрілості плодів) подрібнення припиниться. Ця подрібнена маса, схожа на рідке пюре, повинна бути переміщена в центрифугу 3-літровими порціями. Якщо закладати порціями побільше, то при віджиманні яблучна маса зі швидкістю «покине» межі барабана, попутно засмітивши насос. Наступна дія - включення центрифуги з подальшим віджиманням соку. Після 2-3 хвилин можна вимкнути центрифугу, після чого вийняти сітку з налиплим макухою і витрусити залишки яблук в сміттєву урну.

ефективність пристрою

Дізнавшись, як виготовити сік в пральній машині, ви можете задатися питанням з приводу того, а на що ж здатне пристрій, який ви зробили своїми руками? Відповідаю. Якщо працювати з яблуками, то продуктивність вашої «пральки» складе від 10 до 12 літрів на годину, без чистки і розрізання фруктів. При цьому в процесі подрібнення вам не доведеться безпосередньо бути присутніми біля саморобної вижималки. Ви можете в цей час готувати наступну порцію фруктів, зайнятися пастеризацией готового соку і т.п.

Пристрій придатне для роботи з соковитими ягодами (вишня, слива, виноград, а також з деякими соковитими овочами. У соку буде присутній певну кількість м'якоті (залежить від сорту і виду фруктів, тривалості подрібнення). Але це характерно і для справжніх побутових соковижималок. Якщо вам потрібно позбутися від осаду, дозвольте соку відстоятися, після чого процідіть його через марлю. до речі, відходи (макуха) можна використовувати як добриво або для годування птахів.

Як зробити соковижималку з машинки назавжди?

Якщо ви вирішили повністю віддати пральний апарат на розтерзання соковим пристрастям, то можна замінити в ній ущільнення активатора і підшипниковий вузол. Це зробить пристрій більш зручним і надійним. В принципі, можна зробити і інші удосконалення, але тільки при наявності певних знань, досвіду і кмітливості.

Робимо соковижималку з пластикової пляшки

Якщо ви здали свою основну вижималки в ремонт, а сік робити все-таки треба, можете спорудити ручний віджимають прес, використовуючи для цього пластикову пляшку. Зробити це зовсім не складно. Вам знадобиться п'ятилітрова бутель, наповнена водою, але лише та, у якої сильно увігнуте дно. Відрізаємо це саме дно максимально рівно, роблячи розріз на висоті 10-15 сантиметрів від нижньої частини пляшки. Ось і готово наше пристрій! Як користуватися настільки нехитрим приладом? Думаю, дивлячись на відрізану частину ви все зрозумієте без додаткових інструкцій.

Як зробити сік без соковижималки?

1. Якщо потрібно віджати чорницю, малину або інші соковиті ягоди, що мають м'яку шкірку, використовуйте для цього звичайну марлю. Спочатку переберіть і промийте ягоди, підсушіть на м'якої тканини і беріться за віджимання.

2. Складаємо чисту марлю в 4 шари, укладаємо зверху широкої миски. На марлю висипаємо ягоди, після чого збираємо краю тканини в руку таким чином, щоб у вас вийшов мішечок. Утримуючи мішок з ягодами над мискою за горловину, починаємо закручувати його зі зменшенням обсягу частини з ягодами. Закручуючи мішок, необхідно трохи здавлювати його руками, зрушуючи масу ягід в нижню частину.

3. Якщо ви збираєтеся робити сік зі смородини, абрикос, персиків, полуниці, вишні або сливи, то перед використанням марлі потрібно злегка розім'яти плоди, видаливши кісточки і розділивши фрукти або ягоди на дві половинки. Персики діляться на чотири частини.

4. Готові плоди викладаються на чотири згорнуту марлю, після чого потрібно скрутити її в мішок таким чином, щоб тканина трохи обтягала плоди. Мішечок укладається в миску, після чого вміст товчеться дерев'яної ступкою.

5. Коли з ягід і фруктів у вас вийде пюре, приступайте до віджиму вмісту, закручуючи аналогічним способом.

6. Якщо ви хочете отримати сік з яблук, огірків і моркви, то потрібно почистити плоди. Морква чиститься традиційним способом, з огірків і яблук зрізається шкурка. Готові продукти натираються на дрібній пластикової тертці, після чого можна буде віджимати їх через марлю. Цим же способом користуємося для віджиму лука, хоча його б я рекомендувала не терти, а пропускати через м'ясорубку.

7. Цитрусові витискаються без будь-яких додаткових пристосувань. Для початку береться стиглий лимон або апельсин і гарненько розминається в руках, без пошкодження шкірки.

8. Коли плід стане м'яким, виконайте в ньому ножем отвір і вичавіть зсередини сік, натискаючи на поверхню шкурки.

Інша корисна інформація:

Ремонт соковижималки своїми руками

професійні соковижималки

Краща механічна соковижималка

Які машинки підійдуть?
Що можна зробити зі пральки?
Як зробити соковижималку з машинки назавжди?
Як користуватися настільки нехитрим приладом?
Як зробити сік без соковижималки?