Як в домашніх умовах зробити вино з винограду

  1. складові

Виноробство це свого роду мистецтво, секрети якого потрібно пізнавати роками, але не дивлячись ні на що питання як в домашніх умовах зробити вино з винограду може бути удостоєний відповіддю мало не від кожного другого.

Нехай ви не створите шедевр, який удостоїться світових виставок, але при правильному підході до питань виготовлення смак напою власного виготовлення може вас приємно здивувати Нехай ви не створите шедевр, який удостоїться світових виставок, але при правильному підході до питань виготовлення смак напою власного виготовлення може вас приємно здивувати.

Спочатку, перед початком процесу приготування потрібно подбати про всіх ємностях які будуть задіяні в процесі.

Всі ємності повинні бути чистими і сухими. Інакше, в напій потрапить маса сторонніх грибків, які споганять смак вашого напою.

Бутлі, відра і т.п. обкурювати сіркою, або просто промиваються кип'яченою водою і протирається сухою ганчіркою.

складові

Вимагаються інгредієнти:

  • ягода виноградна - 10 кг;
  • цукор - 50-200 грам на літр соку.
  • Рецепт: вино з винограду

В якості сировини для виробництва вина підходять лише стиглі плоди В якості сировини для виробництва вина підходять лише стиглі плоди. У недоспевшем, велика кількість кислоти, яка буде погіршувати смак готового напою.

У переспілих, може початися процес оцтового бродіння, який як наслідок зіпсує все сусло.

Також не рекомендується брати обсипався виноград, так як тоді у вина з'являється неприємний земляний присмак, який дуже важко виправити.

Зірвані плоди слід переробити протягом декількох днів, в подальшому вони стануть непридатними для приготування напою.

Виноград, який зібрали, ретельно перебирається, видаляються грона, підгнилі і плоди з цвіллю. Далі ягоди давляться і поміщаються разом з соком в спеціальну емальовану каструлю, ємність якої заповнюється на чотири обсягу.

Виноград найкраще, тиснути руками, тоді кісточки не зашкодить, це цінно, тому що в них містяться певні речовини, які роблять вино гіркуватим на смак.

Якщо плодів більше ніж потрібно, то вони акуратно переминаються дерев'яною качалкою.

Потрібно уникати зіткнень соку з металевими виробами, тому що це може викликати окислення, яке погіршить смак напою Потрібно уникати зіткнень соку з металевими виробами, тому що це може викликати окислення, яке погіршить смак напою. Тому ягоди варто розминати руками або ж за допомогою дерев'яних пристосувань, а мезгу потрібно поміщати в емальований посуд c широким горлом, можна скористатися відром або ж каструлею.

Після цього ємність наповнена мезгой накривається чистою тканиною, і ставляться на троє або четверо діб в темне і тепле приміщення. Через двадцять годин сік почне бродіння, а на поверхню спливає «шапка» з шкірки, яка повинна збиватися один або два рази на добу, заважаючи мезгу дерев'яним інструментом або ж рукою. Якщо не надати важливості цього процесу, то в суслі почнеться оцтове бродіння, за допомогою якого буде зіпсовано ваше сировину.

По закінченню чотирьох діб мезга стане світліше і у неї почне з'являтися кислуватий запах і буде чутно шипіння По закінченню чотирьох діб мезга стане світліше і у неї почне з'являтися кислуватий запах і буде чутно шипіння. Це буде означати успішний початок бродіння і питання як в домашніх умовах зробити вино з винограду не буде настільки загадковим, так як закінчення вищезгаданого процесу означатиме, що половина шляху по виготовленню винного напою вже пройдена.
Верхній шар збирається в окрему тару і віджимається допомогою пресом.

Сік, який злили, фільтрують за допомогою марлі, три рази перелив його з однієї тари в іншу. Переливання дає можливість позбутися від сторонніх домішок і насичує виноградний сік киснем. Це буде сприяти нормальному функціонуванню винних дріжджів.

Після цього ємності для бродіння заповнюються соком. Для того, що б домашнє вино не скисло, його захищають від припливів кисню. Це робиться за допомогою установки на тару з соком конструкції гідрозатвори.

Встановивши гідрозатвор на ємність з заграв соком, забезпечується ніжні термічні умови Встановивши гідрозатвор на ємність з заграв соком, забезпечується ніжні термічні умови. Відповідна температура бродіння домашнього вина двадцять два, двадцять вісім градусів. Не можна допустити падіння температури нижче десяти градусів, тому що в противному випадку дріжджі гинуть.

Близько двох відсотків цукру в суслі дають один відсоток спирту в готовому винному виробі. У більшій частині регіонів РФ цукристість винограду не перевищує двадцять відсотків.

Це означає, той факт, що без додавання цукру вийде вино міцністю максимум десять або дванадцять відсотків Це означає, той факт, що без додавання цукру вийде вино міцністю максимум десять або дванадцять відсотків.

Проблема полягає у визначенні початкової цукристості винограду в умовах кустарного виробництва без спеціального приладу.

Орієнтування на середні значення точно також безглуздо, тому як для цього потрібно мати дані про цукристості сорти, а це не завжди є можливим.

Для того що б підтримувати нормальне бродіння цукристість сусла повинна бути не більше п'ятнадцяти відсотків. Щоб це зробити потрібно цукор вносити певними частинами. Через три доби після початку процесу бродіння, виноградне сусло перевіряється на смак Для того що б визначити чи не занадто воно кисле.

На першому місяці бродіння дана процедура повторюється кілька разів. У якийсь момент цукристість сировини вже не буде знижуватися, і це буде означати закінчення процесу бурхливого бродіння. Після того як гідрозатвор протягом двох днів гідрозатвор не пускає бульбашки, а сусло стало значно світліше, утворюючи на дні якийсь шар осаду, вино переливається в іншу тару.

Процес активного бродіння підійшов до кінця Процес активного бродіння підійшов до кінця. Весь доданий цукор не буде схильний до переробки і буде залишатися у вині. Кількість цукру, що додається визначається суб'єктивними смаковими міркуваннями. Спочатку зливається приблизно літра напою, потім в нього додається порція цукру, не більше ніж сто грам на літр.

Після цього вливають напій з розведеним цукром назад в тару, а після цього ще раз змішують. У тому випадку якщо солодкість напою нормальна, цукор може не додаватися взагалі.

Проміжок часу в ході якого формується смак напою може тривати від сорока до триста вісімдесят днів. Більший термін витримки домашнього виноградного вина безглуздий, тому що якість вина не покращиться.

Навіть після того як вино відстоялося в підвалі кілька місяців, в ньому може залишатися якийсь осад. У разі, якщо цей факт псує естетичне сприйняття напою, можна спробувати одну з методик очистки напою від цих домішок. Найбільш поширений спосіб це обклеювання желатином.

Відео: як в домашніх умовах зробити вино з винограду

Таким ось чином цікавить відповідь на питання як в домашніх умовах зробити вино з винограду може бути закритим. Цей рецепт передається з покоління в покоління вже досить давно і дає можливість багатьом людям відчути себе першокласними виноробами.