- Основні характеристики ковроліну при виборі
- Вибір ковроліну за призначенням
- Який ковролін за способом виробництва краще?
- Матеріали і види ворсу
- Ковролін за типом плетіння
- Класи зносостійкості ковроліну
- Правильно вибираємо ковролін для різних типів приміщень
- Ковролін для дитячої кімнати
- Вибираємо ковролін на кухню
- Який ковролін купити в передпокій
- Ковролін в спальню і вітальню
- Який ковролін краще для комерційних приміщень
- Рекомендовані виробники ковроліну
- Дивіться інші найбільш популярні колекції ковроліну!
Ідеального підлогового покриття для будинку і офісу не існує, але шанувальники ковроліну впевнені: саме він найбільш близький до цього. У нього маса переваг! ковролін привабливий на вигляд і легкий в укладанні, теплий і забезпечує хорошу звукоізоляцію, що не проминають під навантаженням і не потребує складному догляді. Але, як у випадку з паркетною дошкою і ламінатом , Багато що залежить від того, чи врахували ви до покупки всі нюанси, як правильно вибрати ковролін.
Основні характеристики ковроліну при виборі
Ковролін ковроліну ворожнечу. Він відрізняється багатьма параметрами: від матеріалів до типу плетіння. Від цього змінюються і властивості покриття.
Вибір ковроліну за призначенням
Вирішуючи, який ковролін краще купити, в першу чергу визначте, для яких він цілей:
- Побутовий ковролін. Оптимальне покриття для квартири і будинки. У нього середній або високий ворс, що надає затишку. Плюс дизайн зазвичай дуже різноманітний. Але пам'ятайте: побутової ковролін не витримає по-справжньому серйозних навантажень. Побутовий ковролін зазвичай дуже різноманітний по дизайну, хоча для суворих умов експлуатації він підходить не дуже добре
- Комерційний (контактний) ковролін. Добре протистоїть стиранню і деформацій, менше вицвітає, не так боїться води і бруду - за рахунок високої щільності і низького ворсу (або його відсутності). Мінус один: зовні він набагато простіше побутового. Комерційний ковролін не надто цікавий по дизайну, але його головна перевага - висока міцність і невибагливість
Який ковролін за способом виробництва краще?
Розповідаючи, як вибрати ковролін, потрібно торкнутися технологію його випуску:
- Голкопробивний ковролін. На виробництві волокнисту базу пробивають голками з щербинами, завдяки чому нитки хаотично переплітаються. А в якості додаткової основи кріпиться шар гуми. Все це забезпечить високу зносостійкість і доступність. А ось дизайн простакуватий: ворсу немає - зовні він нагадує повсть.
- Тафтінговий ковролін. Голка з ниткою проходить через ткану або іншу основу так, щоб зверху була петля заданого розміру. Пізніше її можуть залишити або підрізати потрібним чином - це відкриває поле варіацій в дизайні. А знизу пряжу проклеюють і зміцнюють латексом, що підвищує міцність і вологостійкість.
- Флокированний ковролін. Тут обходяться без голки: нитки довжиною до 3 мм за допомогою електростатики розміщують на поліхлорвінілової основі, потім заливають латексом. Технологія гарантує і міцність, і пластичність покриття, хоча обмежує в декорі. Зате такий ковролін краще підходить для кімнат з високою вологістю.
- Тканий ковролін. По суті це класичний килим: пряжа переплітається і між собою, і з основною з джуту, а після фіксується вузликами. Такий підхід до виробництва є запорукою найвищої надійності: база не відшаровується з часом. Але і ціна через складність виготовлення найвища серед усіх ковроліну.
Матеріали і види ворсу
Вибір ковроліну повинен врахувати параметри ворсу. Перше - з чого він зроблений:
- Натуральні волокна. Необхідна основа - шерсть: її нитки довгі, пружні, слабо займисті і майже не вицвітають. Але через вартість, здатності накопичувати статичну електрику і швидкого зносу шерсть розбавляють: льоном (міцний, приємний вигляд, гіпоаллергененний), бавовною (добре забарвлюється, але вбирає вологу і не дуже міцний), шовком (красивий і зносостійкий, але дорогою) і т.п. Головне: щоб вовни було більше 10% - це поріг «натуральності» і екологічності ковроліну. Вовняний ковролін екологічно безпечний і довговічний, але ціна у нього висока, тому зазвичай в нього додають і інші волокна
- Синтетичні волокна. Штучні нитки вкрай різноманітні. Нейлон (поліамід) дуже довговічний і м'який, не боїться води і легко чиститься, однак найдорожчий серед інших. Акрил (поліестер) дешевше, що можна пояснити більшою жорсткістю і терміном служби в 8-10 років (у нейлону 10-15). Олефін (поліпропілен) ще доступніше, але і «працює» 6-8 років - стійкий до бруду, але з навантаженням справляється слабо. Найменш довговічний м'який поліакріл: він витримує 3-5 років. Ковролін з синтетичних волокон може бути дуже зносостійким і привабливим на вигляд, хоча і він не позбавлений недоліків
Другий фактор у визначенні, який ковролін краще купити, це тип ворсу:
- Петельний. На поверхні покриття залишаються закриті петлі. За рахунок цього ковролін виходить міцний і зносостійкий. При цьому петлі можуть бути однієї висоти (однорівневий ковролін) і різною (багаторівневий) - останній вередливими в експлуатації, зате дозволяє створювати об'ємні малюнки.
- Стрижений. При виробництві подібного ковроліну утворюються петлі розрізають. Це спрощує прибирання, адже бруд тут легко очищається. Бувають коротковорсовий (2-3 мм), средневорсовие (3-5 мм) і довговорсове (від 5 мм) - чим довше нитки, тим приємніше для босих ніг, але і складніше для очищення.
- Комбінований. У подібного ковроліну є закриті і розрізані петлі одночасно. Така особливість дає безліч можливостей для створення по-справжньому оригінальних, багатоступеневих візерунків. Залежно від типу ворсу зовнішній вигляд ковроліну і його властивості можуть помітно змінюватися
Ковролін за типом плетіння
В обговоренні деталей, як вибрати ковролін, треба і згадати можливі типи плетіння ворсу. Їх різновидів багато, тому виділимо найпопулярніші і цікаві. Велюр має стрижені і розпушений нитки - він дуже приємний на дотик. Саксони зроблений з кручених ниток в 40 мм, виділяється зернистим видом. Шег схожий на саксони, але грубіше і дешевше. Фетр спресовують з декількох волокон і обробляють спеціальним складом - він не боїться води і бруду. Скролл стильний за рахунок закритих і стрижених петель різної висоти. Катлупи підійде для спальні: ніжний, з 3D-ефектом. Фризе має закручений ворс і витримає навіть серйозні навантаження, але чистити проблематично. Для букле нитки зав'язують в вузлики: виглядає оригінально, і матеріал не прогинається під меблями. А принт відрізняє можливість нанесення яскравого малюнка.
Типів плетіння ниток ковроліну існує дуже багато - і у кожного свої плюси і мінуси
Класи зносостійкості ковроліну
Як і у випадку з ламінатом, ковролінове покриття має таблицю з індексами стійкості. Визначити, який ламінат краще купити, вам допоможе розшифровка двозначного числа в його класі:
- перша цифра вказує на тип приміщення: житлове 2, комерційне 3;
- друга цифра говорить про допустимому навантаженні: від низької 1 до високої 3.
І пам'ятайте: краще переплатити, але взяти ковролін з запасом цієї характеристики - він прослужить довше.
Правильно вибираємо ковролін для різних типів приміщень
Виходячи з описаних параметрів, виведемо рекомендації по вибору ковроліну для тих чи інших кімнат.
Ковролін для дитячої кімнати
У кімнаті дитини все повинно бути безпечним і простим у догляді. Ідеальний ковролін - з натуральним ворсом середньої довжини (короткий не так приємний для босих ніжок, а довгий вимагає частого прибирання). Шукайте покриття насичених, але не кричущих кольорів, а для маленьких дітей є з малюнком в мультяшному стилі.
Для дитячої кімнати ковролін зазвичай випускається в яскравих кольорах
Вибираємо ковролін на кухню
На кухні дуже висока навантаження на підлогове покриття, і ситуація погіршується великою кількістю вологи. Через це сюди краще купити ковролін з низьким щільним ворсом з синтетики, із захистом від води і брудовідштовхуючими ефектом. А дизайн краще багатобарвний з великою кількістю ліній - забруднення менш помітні.
На кухні ковролін теж цілком допустимо - хоча нерідко тут його кладуть лише фрагментарно, не на весь пол
Який ковролін купити в передпокій
У цьому приміщенні найсуворіші умови у всій квартирі: прохідність тут максимальна, а на підлогу регулярно потрапляють вода, бруд, сніг. Тому на питання, як вибрати ковролін для прихожей, відповідь: синтетичний, брудовідштовхуючий, з коротким ворсом на гумовій основі - і з простим немарким дизайном.
У передпокої ковролін стикається з жорсткими умовами, тому він потрібен максимально міцний
Ковролін в спальню і вітальню
Ці житлові приміщення призначені в першу чергу для відпочинку. Тому для них краще підшукувати м'який теплий длінноворсового ковролін з натуральних волокон - по ньому буде дуже приємно ходити босоніж. Зовнішній вигляд у вітальні і спальні допустимо будь-який на ваш смак: хоч строгий, хоч більш оригінальний.
У спальні або вітальні ковролін стане прекрасним декоративним елементом - і приємним для ходіння босоніж
Який ковролін краще для комерційних приміщень
Головне якість ковролінового покриття тут - висока зносостійкість. Тому слід вибирати ковролін 32 або 33 класів, з низьким щільним ворсом або без нього, иглопробивного типу, з синтетичних ниток і з основою з гуми. Такі параметри роблять покриття міцним, простим в догляді і доступним за ціною.
Комерційні приміщення ковролін зробить трохи затишніше і тихіше, при цьому його дизайн може також послужити прикрасою
Рекомендовані виробники ковроліну
Окреме питання: який ковролін краще купити по бренду? Адже навіть грамотно підібрані характеристики ще не гарантують якості виконання покриття. Тому віддайте перевагу перевіреним маркам - до них віднесемо Ideal , Beaulie і AW .
Дивіться інші найбільш популярні колекції ковроліну!
Щоб спростити завдання по вибору ковроліну, ми рекомендуємо вам звернутися за допомогою до консультантів в інтернет-магазині Keramis. Їх знання дозволяють відповісти на всі питання про підлоговому покритті. Також наші фахівці вам підкажуть, як правильно вибрати і купити ковролін саме для ваших завдань, запропонувавши кращі умови продажу, - замовляйте таке покриття на підлогу в Keramis!