Як вибрати вуличну відеокамеру?

Вибір вуличної камери відеоспостереження - справа, яка потребує особливого підходу, адже від якості зовнішнього відеоконтролю залежить ефективність всієї системи безпеки на об'єкті. Ось кілька критеріїв, які повинні визначати таке придбання.

Перше - це температурний діапазон роботи пристрою. Вулична установка передбачає перепади температур і для різних кліматичних широт підходять різні відеокамери. Як правило, всі вони виконані в термокожухах зі спеціальних матеріалів, в тій чи іншій мірі протистоять впливу клімату. Для роботи при низьких температурах виробляються камери з додатковим підігрівом об'єктива. Перше - це температурний діапазон роботи пристрою

По-друге, спочатку слід визначитися, яка по кольоровості камера найкраще підійде для відеоспостереження за вашим об'єктом. Не можна випускати з уваги відмінну якість зображення кольорових відеокамер, але також слід пам'ятати, що при недостатньому освітленні або в нічний час кольорові камери можуть підвести. Тому їх слід встановлювати на добре освітлених територіях. Чіткість чорно-білих камер набагато вище, а наявність інфрачервоних елементів дасть можливість вести відеоспостереження навіть при повній відсутності світла. На окрему увагу заслуговують кольорові камери з функцією день / ніч, які при погіршенні освітлення автоматично переходять в чорно-білий режим зйомки.

Наступним критерієм вибору є тип об'єктива. Існують звичайні і АРД-об'єктиви. Останні передбачають автоматичне регулювання діафрагми, а їх принцип дії повторює людський зіницю (закриття діафрагми при проникненні занадто яскравого світла і повне відкриття в темряві). З такою можливістю важко посперечатися, але слід врахувати, що камери з такими об'єктивами стоять на порядок дорожче звичайних, що пояснюється складністю механізму АРД-об'єктивів.

Наступний параметр - плановане відстань від камери до об'єкту, що охороняється. Відомо, що чим ближче камера до точки контролю, тим вище якість відеозапису і сигналу. Слід пам'ятати, що при необхідності подовжити цю дистанцію будуть потрібні спеціальні пристрої - підсилювачі сигналу або відеокамера повинна бути обладнана передавачем.

Чіткість картинки в відеокамерах залежить від кількості вертикальних телевізійних ліній (ТВЛ). Камери з кількістю ТВЛ до 400 відносять до пристроїв низької роздільної здатності, 500 і вище - до камер високого дозволу. Якщо камера встановлюється на об'єкті, що вимагає високої деталізації картинки, без камери з високою роздільною здатністю просто не обійтися.

Останній критерій - наявність вандалозащіти. На жаль, вуличні камери часто піддаються таким видам дії, тому краще підбирати камеру з вандалостійкі корпусом укріпленої конструкції.