ОГЛЯД: РК-монітор BenQ EW2420 Дистриб'юторська компанія MICS

  1. зміст:
  2. Зовнішній вигляд
  3. комутація
  4. Меню, локалізація і управління
  5. зображення
  6. звук
  7. Тестування РК-матриці
  8. Оцінка якості передачі кольору
  9. Вимірювання рівномірності чорного і білого полів, яскравості і енергоспоживання
  10. Визначення часу відгуку і затримки виведення
  11. Вимірювання кутів огляду
  12. Висновки
  13. Преимущества:

5 жовтня компанія BenQ офіційно представила в Росії лінійку моніторів на MVA-матрицях зі світлодіодним підсвічуванням. Докладніше про цю подію можна почитати в статті « Інтерв'ю з Юрієм Студенкіним, головою представництва BenQ в Росії », Опублікованій на iTRate.ru. Першим монітором з цієї лінійки, що дістався нам на тестування, став універсальний монітор BenQ EW2420, найближчим аналогом якого є вже побував в нашій лабораторії BenQ E2420HD .

зміст:

Комплект поставки, технічні характеристики і ціна

Тип матриці AMVA зі світлодіодним підсвічуванням Діагональ 24 дюйми Відношення сторін 16: 9 Роздільна здатність 1920 × 1080 пікселів Область зображення 531,36 × 298,89 мм Крок пікселів 0,276 мм Яскравість 250 кд / м² Контрастність 3000: 1 (динамічна 20 000 000: 1) кути огляду 178 ° (гор.) і 178 ° (верт.) до контрасту 10: 1 Час відгуку 25 мс, 8 мс GTG Кольори зображення 16,7 млн. Інтерфейси

  • Відеовхід DVI-D
  • Аудіо / відео HDMI (ст. 1.3, 2 шт.)
  • Відеовхід VGA
  • Аудіовхід (гніздо 3,5 мм миниджек)
  • Аудіовихід (гніздо 3,5 мм миниджек)
  • Вихід на навушники (гніздо 3,5 мм миниджек)
  • USB-концентратор (2.0, 1 вх. На 4 вих.)

Сумісні відеосигнали До 1920 × 1080 пікселів Акустична система Вбудовані стереодинаміки, 2 × 1,5 Вт Особливості

  • Роз'єм для замка Кенсінгтона
  • Регулювання підставки: нахил 5 ° вперед і 20 ° назад
  • VESA майданчик 100 × 100 мм
  • Крюк для навушників (500 г максимум)

Розміри (ШxВxГ) 581,9 × 439,7 × 179 мм Маса 6 кг Потужність 40 Вт максимум,
менше 1 Вт в режимі очікування Напруга живлення 90-264 В, 50-60 Гц Середня поточна ціна (кількість пропозицій) в московському роздробі (рублевий еквівалент - в підказці) $ 309 ( 56 ) Посилання на сайт виробника www.benq.ru Звіт MonInfo Комплект поставки

  • монітор
  • основа підставки
  • Кабель живлення
  • відеокабель VGA
  • Кабель аудіо, 3,5 мм мініджек на 3,5 мм миниджек
  • USB-кабель, Am-Bm
  • Короткий посібник користувача
  • CD-ROM з драйвером, ПО і посібниками користувача
  • Крюк для навушників

Зовнішній вигляд

Рамка навколо матриці виготовлена ​​з пластику з дзеркально-гладким покриттям відносно стійким до подряпин. Поверхня матриці чорна, по відбивної здатності вона має проміжний між матовим і дзеркально-гладким характер.

Периметр блоку екрану окантований вставкою із пластику з темно-сірим сріблястим покриттям, в нижній частині ця вставка потовщується і набуває циліндричний вид. Частина задньої панелі і накладки підставки виготовлені з чорного пластику з дзеркально-гладкою поверхнею не надто стійкою до подряпин, а центральна частина задньої панелі має матову поверхню з фактурою під шкіру на більшій частині площі.

На правому торці знаходяться 5 кнопок управління, підписані білим на рамці попереду.

Кнопка живлення розташована в правому торці циліндричної частини окантовки. Ця кнопка підсвічується індикатором стану, який не світиться, коли монітор вимкнений, неяскраво світиться зеленим при роботі (спереду свічення не видно), і світиться оранжевим в режимі очікування. Розташування цієї кнопки і індикатора дуже вдале - кнопка легко знаходиться, її складно випадково натиснути при використанні меню, а індикатор не відволікає від зображення на екрані. На лівому торці - роз'єм для навушників, два USB-порту,

а на нижньому торці - невеликі решітки вбудованих гучномовців. Роз'єм живлення та інтерфейсні роз'єми розташовані в ніші позаду і орієнтовані вниз.

Ззаду в нижньому кутку можна виявити роз'єм для замку Кенсінгтона. Основа підставки знизу посилено сталевий майданчиком. Чотири гумові ніжки-таблетки надійно фіксують монітор на столі, а відносно велика площа підстави забезпечує монітора хорошу стійкість. Єдиний шарнір дозволяє трохи нахиляти блок екрану вперед і більше - тому.

Ззаду на стійці є відкидається дужках, через яку можна прокладати кабель. Чотири отвори на задній панелі призначені для кріплення до VESA-сумісного кронштейну (100 × 100 мм). У комплект поставки входить пластиковий гак, який закріплюється на задній панелі у верхній її частині.

Як вказує виробник, на цей гак можна вішати навушники.

комутація

Є комп'ютерні входи - аналоговий VGA і цифровий DVI-D (з підтримкою HDCP), - а також пара «побутових» HDMI, що сприймають цифрове відео і цифровий звук. Для введення аналогового звуку є гніздо миниджек 3,5 мм. Для виведення - аналогічне гніздо. За замовчуванням монітор сам визначає, звідки брати звук, але у користувача є можливість в меню вказати джерело звуку (аналоговий або один з HDMI, якщо на них подається аудіосигнал).

Комунікацію DDC / CI можна відключити. Потрібний вхід вибирається в меню або послідовним натисканням на кнопку ENTER.

Також є автоматичний пошук активного входу, при цьому HDMI-входи можна виключити з перебору. У разі цифрових сигналів RGB і HDMI-підключення можна вказати яскравості діапазон. У моніторі є USB-концентратор з одним входом і чотирма виходами. Є можливість встановити інтервал часу (10-30 хв), через який монітор автоматично переходить в активний режим у вимкнений стан.

Меню, локалізація і управління

Навігація по меню почасти через розташування кнопок, почасти через логіки управління дуже незручна. У нижній сходинці меню виводиться підказка по поточним функціям кнопок. При настройці зображення меню залишається на екрані, що трохи заважає оцінці внесених змін. Коли немає меню, то кнопка вниз відповідає за швидкий перехід до вибору профілю, кнопка вгору - виклик регулювання гучності, про кнопку ENTER сказано вище. При бажанні можна змінити положення меню на екрані, вибрати тайм-аут автоматичного виходу і включити блокування. Є російська версія екранного меню. Кириличний шрифт меню рівний (за виключення пари букв в парі слів) і читається. Якість перекладу на російську мову хороше. До монітора додається інструкція користувача і CD-ROM з посібниками користувача у вигляді PDF-файлів.

зображення

Присутні стандартні настройки: яскравість, контраст, Різкість (контурна різкість), Гамма (вибір профілю гамма-корекції), Колір (колірна температура, вибір з трьох профілів або ручне регулювання інтенсивності трьох кольорів, плюс для цветоразностних сигналів налаштування Відтінок і Насиченість).

Попередньо поєднання налаштувань зберігаються в кількох профілях. Залежно від обраного профілю та поточного типу відеосигналу деякі параметри можуть бути недоступними. Для наочної демонстрації того, що змінює обраний профіль, призначений режим Демо Senseye, в якому екран поділяється на дві половинки, на одній вихідне зображення, на іншій скориговане.

Режимів геометричній трансформації всього два: Весь - примусове розтягування картинки на всю площу екрана (підходить для сигналів 16: 9 і анаморфірованних фільмів у форматі 4: 3); і Формат - збільшення до кордонів екрану зі збереженням вихідних пропорцій, правда в цьому режимі вихідні пропорції вважаються по пікселям, тому в разі стандартних сигналів PAL і NTSC пропорції будуть трохи спотворюватися.

При наявності перешкод на кордонах картинки можна включити режим Overscan, в якому зображення трохи збільшується, і перешкоди виходять за область відображення. Доступність режимів визначається типом відеосигналу.

При VGA-підключенні автоматичне підстроювання під параметри VGA-сигналу виконується швидко і правильно. Підтримується дозвіл до 1920 × 1080 пікселів включно. Інтерполяція низьких дозволів до дозволу матриці виконується без артефактів. В режимі 1920 × 1080 як при DVI-, так і при VGA-підключенні чітко розрізняються смужки через один піксель, артефактів немає. За суб'єктивними відчуттями кольору правильні і насичені. На погляд біле і чорне поля рівномірні, але на чорному полі присутній дуже слабка засвічення короткими променями з кутів до центру. Для передачі всіх відтінків динамічне змішання квітів (дизеринг), судячи з усього, не використовується. Візуально швидкість матриці не дуже висока. Кути огляду відмінні, як і контрастність.

Кінотеатральні режими роботи тестувалися з використанням Blu-ray-плеєра Sony BDP-S300 і HDMI-підключення. Монітор приймає сигнали 576i / p, 480i / p, 720p, 1080i і 1080p. Full HD при 24 кадр / с не підтримується. У разі черезрядкових сигналів картинка виводиться по полях. Тонкі градації відтінків розрізняються в світлі, але в тінях є непереборний завал на пару відтінків, який, втім, практично не позначається на якості відображення темних сцен. Яскравість і колірна чіткості дуже високі і визначаються тільки дозволом вхідного сигналу. Наприклад, в разі сигналу Full HD яркостная чіткість складає 1080 ліній. У цьому режимі при відключеному оверскане картинка виводиться 1: 1 без будь-якої інтерполяції. При масштабуванні артефактів не виникає, навіть виконується часткове згладжування контурів. В цілому, монітор відмінно впорався з показом фрагментів кіно-і мультиплікаційних фільмів, що містять як темні, так і яскраві сцени.

звук

Динаміки неголосні, немає найнижчих і найвищих частот, звук помітно спотворюється, стереозвук відчувається. При підключенні навушників вбудовані динаміки відключаються. Звук в навушниках трохи краще, хоча низьких і найбільш високих частот також не вистачає, а в паузах чути сторонній фон. Гучність в разі 32-омних навушників достатня, але її запасу немає.

Тестування РК-матриці

Частина параметрів матриці ми перевірили за допомогою наших приладів. Методика докладно описана тут.

Оцінка якості передачі кольору

Для оцінки характеру росту яскравості на шкалі сірого ми виміряли яскравість 17 відтінків сірого при різних значеннях параметра Гамма. На графіку нижче наведені отримані гамма-криві (в підписах перше число відповідає значенню параметра Гамма, число в дужках - показник апроксимуючої статечної функції):

Реальна гамма-крива ближче всього до стандартної при значенні Гамма 2.2, тому далі ми виміряли яскравість 256 відтінків сірого (від 0, 0, 0 до 255, 255, 255) саме при цьому значенні. Зауважимо, що налаштування Контраст ми встановили в 50, так як при перевищенні цього значення гамма-крива мала помітний перегин в світлої частини. Графік нижче показує приріст (не абсолютне значення!) Яскравості між сусідніми півтонами:

Зростання приросту яскравості в цілому рівномірний, але далеко не кожен наступний відтінок значимо яскравіше попереднього. В тінях пара відтінків, найближчих до чорного, не відрізняється по яскравості від чорного кольору. Апроксимація отриманої гамма-кривої дала показник 2,33, при цьому апроксимуюча показова функція несильно відхиляється від реальної гамма-кривої.

Для оцінки якості передачі кольору ми використовували спектрофотометр X-Rite ColorMunki Design і комплект програм Argyll CMS (1.1.1) . Колірний обхват близький до sRGB:

Нижче наведено спектр для білого поля (біла лінія), накладений на спектри червоного, зеленого і синього полів (лінії відповідних кольорів):

Компоненти основних кольорів мають характерний для пристроїв зі світлодіодними джерелами світла унімодальне вид. Передача кольору найближче до стандартної при виборі профілю Стандартний. Графіки нижче показують колірну температуру на різних ділянках шкали сірого і відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (параметр ΔE) в разі профілів sRGB і Стандарт (близький до чорного діапазон можна не враховувати, так як в ньому перенесення кольорів не так важлива, а похибка вимірювання колірних характеристик висока):

Видно, що точка білого близька до стандартних 6500 К (тому ми не намагалися коригувати кольору наявними регулюваннями посилення квітів), але чим темніше відтінок, тим більше кольору спливають «холодну» область і відхиляються від спектра абсолютно чорного тіла.

Вимірювання рівномірності чорного і білого полів, яскравості і енергоспоживання

Вимірювання яскравості невеликої ділянки екрану в заданому напрямку проводилися високочутливим вузьконаправленим (4 ± 0,5 °) датчиком . При вимірі рівномірності білого і чорного полів, датчик послідовно розміщувався в 25 точках екрану, розташованих з кроком 1/6 від ширини і висоти екрану (межі екрану не включені). При цьому вісь датчика була направлена ​​строго перпендикулярно до поверхні екрану. Контрастність обчислювалася, як відношення яскравості полів у вимірюваних точках.

параметр

середнє

Відхилення від середнього

хв.,%

макс.,%

Яскравість чорного поля

0,059 кд / м²

-21,0

30,8

Яскравість білого поля

215 кд / м²

-10,2

7,7

контрастність

3696: 1

-27,1

24,4

Апаратні вимірювання показали хорошу рівномірність білого поля. Рівномірність чорного поля і контрастності не надто висока, але так як контрастність сама по собі дуже висока, то дана нерівномірність не позначається на якості зображення. При включенні режиму DynamicContrast на темних зображеннях яскравість автоматично зменшується, на світлих - підвищується, але швидкість зміни яскравості підсвічування невисока і складає десятки секунд. Користі від такої повільної підстроювання яскравості не дуже багато. Яскравість білого поля в центрі екрану визначалася за допомогою яркомера «Аргус-02».

Значення настройки Яскравість

Яскравість, кд / м²

Споживання електроенергії, Вт

100

220

33,7

50

145

24,9

0

68,5

16,2

При зменшенні параметра Яскравість змінюється тільки яскравість підсвічування, т. Е. Без шкоди для якості зображення (зберігається контрастність і кількість помітних градацій) яскравість монітора можна міняти в широких межах, що дозволяє з комфортом працювати і дивитися фільми як в освітленому, так і в темному приміщенні. На зниженої яскравості мерехтіння підсвічування не видно, завдяки високій частоті модуляції - 240 Гц. Графіки нижче показують, як змінюється ширина імпульсів підсвічування при збільшенні параметра Яскравість:

Визначення часу відгуку і затримки виведення

Ми виміряли часи відгуку при переходах від чорного до білого і між півтонами. У разі півтонів, ми проводили три види вимірювань: для фіксованого півтони (X) вимірювали час відгуку при переході від чорного до X, від X до білого, і для переходу між півтонами в околиці X, віддаленими від X на фіксоване значення (ми вибрали його рівним 10%, так як вважаємо 20% мінімальної має значення різницею між півтонами).

Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 24,4 мс (15,6 мс вкл. + 8,8 мс викл.). Переходи між півтонами відбуваються в середньому за 44,8 мс в сумі. Активація режиму AMA включає невеликий розгін - на фронтах деяких переходів з'являються сплески яскравості, а середнє сумарне час переходу між півтонами зменшується до 28,4 мс. Для ілюстрації нижче наведено графік полутонового переходу між відтінками 70% і 90%.

Кидаються в очі артефактів від розгону не видно.

Затримка виведення зображення щодо ЕПТ-монітора склала 3,1 мс при VGA-підключенні, при DVI-підключенні затримка була або -2,1 мс або 1 мс в залежності від того, основним або вторинним був монітор в режимі клону.

Вимірювання кутів огляду

Щоб з'ясувати, як змінюється яскравість екрану при відхиленні від перпендикуляра до екрану, ми провели серію вимірів яскравості чорного, білого і відтінків сірого в центрі екрану в широкому діапазоні кутів, відхиляючи вісь датчика в трьох напрямках: вертикальному, горизонтальному і діагональному (в напрямку від центру до верхнього правого кута екрана (позитивні кути) і до нижнього лівого кута (негативні кути)).

Зменшення яскравості на 50% від максимального значення:

напрямок

Кут, градуси

вертикальне

29 / -29

горизонтальне

40 / -40

діагональне

36 / -36

Відзначимо плавне зменшення яскравості при відхиленні від перпендикуляра до екрану в горизонтальному напрямку, при цьому графіки не перетинаються у всьому діапазоні вимірюваних кутів. Трохи швидше падає яскравість при відхиленні в вертикальному напрямку. При відхиленні в діагональному напрямку поведінку яскравості відтінків має проміжний характер між вертикальним і горизонтальним напрямками. Яскравість чорного поля в відносному масштабі сильно зростає, але за абсолютними величинами вона не перевищує 0,75 кд / м². В результаті контрастність в діапазоні кутів ± 82 ° для всіх напрямків значно перевищує 10: 1. Передача кольору при не дуже великих відхиленнях змінюється незначно.

Для кількісної характеристики її зміни ми провели колориметрические вимірювання для білого, сірого (127, 127, 127), червоного, зеленого і синього полів на весь екран з використанням установки, подібної до тієї, що застосовувалася в попередньому тесті. Так як властивості VA-матриці фактично симетричні щодо вертикальної і горизонтальної осей, то для економії часу вимірювання колірного зсуву виконувалося тільки при відхиленні вгору, вліво і по діагоналі вгору і вліво. Виміри проводилися в діапазоні кутів від 0 (датчик спрямований перпендикулярно до екрану) до 80 ° з кроком в 5 °. Отримані значення інтенсивностей були перераховані в відхилення ΔE щодо виміру кожного поля при перпендикулярному положенні датчика щодо екрану. Результати представлені нижче:

Як реперної точки можна вибрати відхилення в 45 °, що може бути актуальним у випадку, наприклад, якщо зображення на екрані розглядають дві людини одночасно. Критерієм збереження правильності квітів можна вважати значення ΔE менше 3. З графіків випливає, що при відхиленні в будь-якому з трьох напрямок на рівні 45 ° ΔE для трьох основних кольорів менше 3, і тільки для білого і сірого поля досягає 4-6 одиниць, що, втім, не так вже й багато. Можна зробити висновок, що кольори при відхиленні від перпендикуляра до екрану змінюються дуже сильно. З цієї характеристики дана матриця набагато краще типовою TN (див., Наприклад, статтю про BenQ E2420HD ), Але трохи поступається типовою IPS-матриці (див., Наприклад, статтю про NEC MultiSync PA241W ).

Макрофотографія матриці монітора BenQ EW2420 показує, що кожен піксель складається з 4 доменів:

За ідеєю, так як ця матриця відноситься до підтипу Advanced MVA (швидше за все, використовується матриця M240HW02 V1 від компанії AU Optronics), то кожен домен повинен мати додаткові піддомени, але виявити тонку структуру доменів не вдалося. Власне саме поділ осередки на домени і дозволяє досягати відмінних кутів огляду, а додаткове розбиття на піддомени зменшує колірне зрушення при відхиленні від перпендикуляра до екрану.

Висновки

По набору функцій і по дизайну монітор BenQ EW2420 є прямим нащадком моделі BenQ E2420HD (На корпусі навіть залишився напис про вміст ртуті в лампах), але оснащеним матрицею типу AMVA зі світлодіодним підсвічуванням. Використання цього типу матриці привело до багатократного зростання контрасту і до значного поліпшення кутів огляду. Правда, є дві характеристики, за якими новий монітор відрізняється в гірший бік, - це зросле час відгуку і непомітність пари найтемніших відтінків при погляді перпендикулярно до екрану. Проте, за сукупністю властивостей монітор допустимо віднести до універсальних, придатним для виконання типовою офісної роботи і непрофесійної роботи з графікою. Дуже добре проявить себе монітор в разі перегляду кіно, так як висока контрастність і відмінні кути огляду важливі саме в цьому випадку, і трохи гірше, через невисоку швидкості матриці, - в динамічних іграх.

Преимущества:

  • Хороша якість зображення (прийнятна передача кольору, дуже висока контрастність, достатня яскравість)
  • Яскравість регулюється в широкому діапазоні без шкоди для якості зображення
  • Чотири відеовходу, в тому числі два HDMI
  • Відмінні кути огляду
  • Вихід на навушники розташований в зручному місці
  • Є USB-концентратор
  • русифіковане меню

недоліки:

  • Невисока швидкість матриці

30 листопада 2010 р