Кухня в новорічних декораціях

  1. Як прикрасити кухню на Новий рік: ялинка з варіантами
  2. приємні деталі

зміст:

Якщо ви хочете зустріти Новий рік урочисто і радісно, потрібно неодмінно прикрасити квартиру так, щоб у всьому відчувалося наближення свята. Однак новорічна вечеря - річ не менш важлива, тому більшу частину часу господині будинку доведеться провести на кухні. Так чому б не прикрасити її по-новорічному? Навіть якщо вона дуже невелика за розміром, у вас є маса можливостей для створення святкового оздоблення.

До змісту

Як прикрасити кухню на Новий рік: ялинка з варіантами

Доводиться визнати, що ялинку на кухні не поставиш, - вона занадто мала для лісової красуні. Але тіснота - це ще не привід відмовлятися від зеленого новорічного символу. Створити святкову атмосферу допоможе і невеликий витончений букет або новорічний вінок. Навіть на самій маленькій кухні, серед каструль і сковорідок, для них знайдеться місце.

Новорічний букет

Основу такого букета складуть пухнасті гілочки ялини (сосни, туї або кипариса), а доповненнями послужать стрічки, свічки, шишки, ялинкові прикраси, серпантин, мішура - в загальному, все, що є під рукою, і все, що ми вважаємо обов'язковою прикметою Нового року .

Ялинові гілочки варто заздалегідь занурити в воду на добу. Вода повинна бути і у вазі для ялинкового букета, тільки не забудьте додати в неї 5-7 г глюкози (це особливо важливо, якщо частиною композиції будуть живі квіти).

Крім звичайної вази на кухні можна використовувати і мідний кавник, і керамічний чайник, і мельхіорову конфетніцу, і скляний келих ... Якщо букет складається із сухоцвітів і не вимагає води, підійдуть плетені кошик і навіть картонна коробка (в них же можна заховати посудину з водою). У будь-якому випадку імпровізована ваза повинна бути стійкою, так як в господарській суєті її легко зачепити і впустити.

Як закріпити гілки і квіти? Для цього використовують спеціальне пристосування - кензан (свинцева пластинка з латунними гвоздиками, на які гілочки наколюють). Але якщо у вас його немає, можна використовувати мох або пластилін. Для цих же цілей підійдуть дерев'яні палички-розпірки: кілька паличок скріплюються за зразком протитанкових "їжаків", які не дозволять гілочках нахилятися. Моток товстої м'якого дроту, поміщений в вазу, також прекрасно утримає задуману композицію. Щоб хвоя не обсипалася якомога довше, слід регулярно підливати воду в посудину. Дуже зручно використовувати кімнатна квітка в горщику - хвойні гілочки можна просто увіткнути в землю.

Звичайно, кожен новорічний букет - єдиний в своєму роді. Але у складання таких новорічних композицій є свої правила, які обов'язково потрібно враховувати. Букет може бути симетричним і асиметричним, круглим або одностороннім, але обов'язково - з вираженим центром, що не перевантаженим деталями і містить не більше трьох основних компонентів.

На невеликій кухні новорічний букет не повинен бути величезним, так як його завдання - не заважати, а прикрашати.

Вінок з хвої

В якості основи вінка беруть кільце, зроблене з декількох витків товстого дроту. Невеликі гілочки (від 10 до 5 см) прикріплюються до кільця за допомогою дроту тонший. Фіксувати їх на великому кільці слід дуже ретельно, інакше вінок може розсипатися. Прикрасити вінок можна стрічками, іграшками, намистом, квітами. Вони не тільки додадуть оригінальності, а й заодно замаскують потовщення, яке обов'язково вийде в місці прикріплення останнього пучка гілочок. Всі декоративні елементи теж повинні бути міцно закріплені. Повісити вінок найкраще на велику, нічим більше не зайняту площину - на стіну або двері.

З тієї ж технології, що і вінок, виготовляється гірлянда. Тільки в цьому випадку основу не потрібно згортати в кільце, гілочки ж прикріплюються в напрямку від кінців гірлянди до середини. Такий гірляндою можна прикрасити і вікно, і двері, і навісну полицю - головне, добре закріпити. Каркас гірлянди можна вигнути в формі ялинки, обв'язавши його гілочками, тоді вийде плоска ялинка, яку, як і вінок, можна повісити на двері або на стіну. Термін життя гірлянди і вінки залежить від свіжості ялинових гілок, але тиждень вони прослужать точно.

Іній з солі

"Писком" ялинкової моди вважається ефект "засніженості": для цього досить намазати гілки канцелярським клеєм і обсипати натертим пінопластом. Але більш природно виглядає іній з кухонної солі, який можна зробити наступним чином. Приготуйте міцний розчин кухонної солі (1 кг солі на 1,5 л води), доведіть його до кипіння і на 5-b годин помістіть в нього гілки. Потім обережно вийміть, що не струшуючи кристали, і дайте висохнути. Сіль для цього краще брати грубого помелу. Іній буде триматися краще, якщо готову гілку побризкати лаком для волосся.

Можна скористатися і спеціальним складом для створення "інею", який сьогодні продається у відділах ялинкових іграшок будь-якого магазину.

новорічне вікно

Вікно на кухні таїть в собі величезні можливості для створення новорічного антуражу. Продумайте, яким ви хочете бачити своє вікно в Новий рік і як це збігається з вашими можливостями. Прикраси не повинні бути надмірними, і чудово, якщо всі вони будуть витримані в єдиному стилі. Отже, які є варіанти?

фіранки

Найлегший і простий варіант прикраси - світле вікно з ілюзією падаючого снігу. Для цього потрібно прибрати з вікна все зайве, залишити тільки легкі світлі фіранки. На скло можна приклеїти декілька сніжинок - блискучих або білих, а на підвіконня поставити світлу вазу з новорічним букетом, хвойні гілки якого припорошені штучним інеєм. Підійде витончений свічник з високою свічкою. Цей невигадливий в общем-то хід перетворить кухню.

Припустимо, ваше кухонне вікно оформлено в романтичному ключі і прикрашено легкими завісами, які симетрично підхоплені шнурами. Тоді до цих самих шнурах можна приколоти маленькі новорічні букетики з шишками - виглядати буде дуже витончено. Тільки не варто підв'язувати завіси блискучою мішурою - особливої ​​краси це не додасть, а на кухні буде виглядати дешево.

Можливо, у вас однотонні фіранки (колір не важливий), і ви віддаєте перевагу закривати вікно від очей сусідів. Це теж можна обіграти. Вам буде потрібно довга мішура або дощик зеленого кольору (мінімум півтора метра) і штук 20 англійських шпильок. Прикріпивши мішуру до завіски з допомогою шпильок, створіть контур ялинки. Спочатку зробіть верхівку, закріпивши шпилькою середину мішури, потім - гілку (вони приколюються за куточки). Періодично відходите в бік, щоб оцінити свою роботу. Намагайтеся, щоб ялинка вийшла симетрична і не дуже загострена, а з плавно вигнутими гілками. Весь процес займе не більше 15 хвилин. А тепер можна залишити все як є, а можна, знову-таки по контуру або в середині, приколоти ялинкові іграшки - бажано брати маленькі і легкі, щоб фіранка не відтягує, а продовжувала вільно драпіруватися.

Малюнки на склі

Новий рік - відмінний привід вдосталь помалювати на вікнах! Тільки врахуйте, що фіранки на розмальованому вікні краще розсунути, щоб вони не загороджували малюнок і не відволікали увагу на себе.

Акварель на склі майже не видно, тому найкраще скористатися гуашшю. Можна також змішати акварель з гуашшю, бажано білої. Фарба вийде більш блідою, але не такою прозорою, як акварель в чистому вигляді. Малювати Діда Мороза зі Снігуронькою або, скажімо, зайчика під ялинкою зовсім не обов'язково. Спробуйте зробити вітраж, але не займайте їм все вікно, достатньо однієї стулки (крім віконного можна розмалювати скло кухонних дверей).

Хоч це і не справжній вітраж, виглядати він буде дуже красиво і ефектно. Продумайте малюнок, він повинен бути площинним, тобто на ньому не повинно бути перспективи у вигляді йде вдалину дороги, ялинок на задньому плані і ін. Спочатку зробіть ескіз на папері, щоб добре уявляти собі мету роботи. Використовуйте три-чотири кольори, які не більше, тоді вітраж буде цілісним і зрозумілим для глядача. Коли основний малюнок на склі зроблений і фарба висохла, візьміть чорну гуаш і тонку кисть. Обведіть всі деталі по контуру тонкою чорною лінією. Кожен предмет або фігуру можна розбити на більш дрібні частини за допомогою таких же ліній. У справжніх вітражах по цих лініях проходять стики різнобарвних шматочків скла. Вам вони потрібні тільки як декоративні елементи для імітації техніки вітража.

До змісту

приємні деталі

Кухню можна прикрасити декоративними предметами, тільки їх не повинно бути занадто багато - інакше виникне ефект перевантаженості і приміщення зменшиться в розмірах.

На кухні органічно виглядають натуральні матеріали: висушені часточки лимона, палички кориці, горіхи, овочі, фрукти та ін. Їх можна використовувати по-різному: для ароматизації, для прикраси і навіть для освітлення.

зимове попурі

Це прикраса можна помістити на будь-яку горизонтальну поверхню - обідній стіл або полицю. Для його створення можна використовувати найрізноманітніші засушені рослини - гранати і плоди шипшини, часточки апельсина або яблука, квітки антуріума або троянди, гілки жасмину і листя падуба, - а також кісточки від авокадо, шишки, вкриті золотим лаком, спеції (кору коричневого дерева і гвоздику) ... Все це в довільному порядку можна помістити в красиве фаянсовое блюдо або в піалу - в залежності від того, де ви припускаєте поставити своє попурі, - а посередині можна помістити ароматну свічку, що гармонує за кольором з іншими частинами композиції . Аромат свічки з поєднанні з запахом спецій додасть зігріваючий зимовий штрих до цієї композиції. Можна взяти невисоку скляну вазу з широким горлом, але вже без свічки. Для підтримки аромату зручно використовувати ароматичне масло (наприклад, апельсинове), періодично збризкуючи їм попурі. Тільки робити це слід обережно, тому що деякі елементи можуть втратити колір в тих місцях, куди потрапить масло.

нарядні свічки

Найпростіший спосіб створити у себе вдома особливу святкову атмосферу - запалити свічки. Вони додадуть тепла і затишку. При цьому не обов'язково брати справжній свічник - в цій іпостасі підійдуть і попільничка, і фужер, і розетка для варення. Ось кілька цікавих і легких у виконанні ідей.

"Одноразовий" свічник можна зробити, вирізавши отвір в серцевині рум'яного яблука, в міцній жовтій ріпку або в айві.

Для маленьких свічок можна використовувати в якості свічників шкаралупу волоських горіхів. Порожню половинку шкаралупи заповнюють пластиліном, в ньому закріплюють маленьку свічку, а навколо неї - висушені квіти. Отриманий підсвічник за допомогою того ж пластиліну чи клею прикріплюють до шматочка щільного паперу для стійкості.

Новорічну композицію зі свічок можна розмістити в невеликій глиняній мисці. Для цього годяться невеликі свічки, як єдиного тону, так і різнокольорові. Спочатку на декількох краплях розплавленого парафіну закріпіть 1-3 свічки, потім налийте в миску холодну воду і заповніть простір навколо свічок живими чи засушеними квітами на коротких стеблах.

Тепле нестійке полум'я свічок замінить яскраве світло люстри. Не забудьте тільки, що свічка - це відкритий вогонь, який завжди повинен бути під контролем. А свічники повинні бути максимально стійкими.

святкові кулі

Ваза з іграшками. Якщо всі ці приготування зі свічками і сушеними фруктами здаються вам надто складними, не мудруючи лукаво підберіть кілька ялинкових кульок, різних за кольором і розміром, покладіть їх у великий скляний келих або будь-яку прозору вазу. Така прикраса можна поставити в будь-яке місце.

Куля з ліани. Будь-яке кучерява кімнатна рослина в кашпо, прикріпленому до стіни, стелі і т.п., можна перетворити в оригінальну прикрасу всього лише за допомогою стрічки і дзвіночка. Для цього потрібно, об'єднавши звисають батоги, оформити їх у вигляді кулі і обмотати стрічкою хрест-навхрест - так, як ніби ви перев'язуєте подарунок або торт, але не туго. А внизу отриманого кулі залишається прикріпити дзвіночок. Чим пишніше рослина, чим більше будуть вибиватися з-під стрічки зелені гілки, тим красивіше буде виглядати куля.

Прикраса будинку до і Нового року допомагає зануритися в атмосферу наближаються свят. Це приємне і захоплююче заняття. Воно не вимагає якихось спеціальних навичок або умінь. Найголовніше тут - не обмежувати своєї уяви і винахідливості. Звичайно, в магазинах можна придбати будь-які прикраси вже готовими, але набагато приємніше втілити в життя власну задумку і створити щось єдине у своєму роді своїми руками.

Коментувати можут "Кухня в новорічних декораціях"

Так чому б не прикрасити її по-новорічному?
Як закріпити гілки і квіти?
Отже, які є варіанти?