- Устаткування для ветеринарного кабінету і операційної
- Ветеринарне обладнання для фіксації
- Устаткування для дезінфекції
- Устаткування для маркування
- Вимоги до маркування, способи і терміни маркування
Практикуючому ветеринара, як і будь-якого іншого фахівця, який працює в медичній сфері, необхідно якісне ветоборудованіе. ветеринарне встаткування - це не тільки інструменти щоденного використання, такі як, шприц, ін'єктор, скальпель, ножиці, затискачі, зевник і т.д. Поняття «ветоборудованіе» виходить далеко за рамки простих пристосувань, адже крім того, що лікар має в валізі, є ще й стаціонарне обладнання.
Устаткування для ветеринарного кабінету і операційної
Від того, наскільки правильно оснащений кабінет ветлікаря, залежить комфорт і безпеку не тільки доктора, але і пацієнта, теж можна сказати про операційну.
Обов'язковими атрибутами ветеринарного кабінету вважаються:
- Медичний шафа;
- Столик для зберігання Ветінструмент;
- стерилізатор;
- Стіл для огляду і маніпуляцій;
- Набір для фіксації;
Ветеринарне обладнання для фіксації
У більшості випадків огляд і подальше лікування тварини без належної фіксації неможливо. Для профілактичних оглядів ВРХ, МРС, свиней і т.д., як правило використовуються зевник і затискачі. У випадках, коли планується проведення болючих маніпуляцій, використовуються спеціальні верстати, або ж Повалій. Максимально знерухомлених тварина не заподіє шкоди ні собі, ні оточуючим.
Операційна може бути обладнана спеціальним столом, який з самого початку передбачає надійну фіксацію за допомогою ременів і браслетів.
Устаткування для дезінфекції
З огляду на, що використання багаторазового інструменту значно перевершує рентабельність одноразових пристосувань, вибір на його користь очевидна. Але необхідно потурбуватись про його стерильності. Для знезараження ветеринарного інструменту використовується спеціальне обладнання - стерилізатори. Це може бути як простий кип'ятильник, так і більш потужна сучасна система.
Устаткування для маркування
В даний час серед фермерів і ветеринарів великою популярністю користуються вушні бирки , Незважаючи на те, що відсоток втрат останніх в окремих господарствах досягає 1%. Пластикову бирку легко надіти за допомогою щипців, а в разі втрати нескладно відновити. Спеціально для цього передбачені номерні і безномерні бирки, інформацію на які можна внести самостійно.
Якщо ключова вимога все ж надійність, то перевага віддається татуювання. Час, витрачений в процесі маркування окупається сторицею - фарба з шкіри не змивається, не губиться і не вимагає відновлення.
Ідентифікація сільськогосподарських тварин шляхом маркування - обов'язкова умова для організації облікових процесів і спостереження за станом здоров'я поголів'я. Маркування дозволяє не тільки проводити своєчасну і безпомилкову вакцинацію худоби, що гарантує якість сільськогосподарської продукції, а й впливає на підвищення ефективності управління тваринницьким господарством в цілому.
Вимоги до маркування, способи і терміни маркування
До мітках, які отримує кожна з тварин, пред'являються досить високі вимоги:
- Номер або буквене позначення повинно легко читатися з великої відстані будь-яким працівником господарства;
- Мітка зобов'язана відрізнятися високою якістю, стійкістю до стирання інформації на ній в процесі експлуатації;
- У разі втрати процес відновлення не повинен забирати багато часу і бути складним;
- Матеріал і спосіб маркування повинні бути максимально економічними.
В даний час існує маса різних способів маркування ВРХ, МРС, свиней і т.д .. Найбільш популярні: бирки на вухо, татуювання, вищіп, сережки, браслети, нашийники, фарби і т.д.
Переваги та недоліки властиві кожному способу. Наприклад, різнобарвна спрей-фарба підходить тільки для маркування на короткий час, бо не відрізняється стійкістю. Вищіп на свинячих вухах не помітні з великої відстані. Браслети не відрізняються міцністю і часто губляться. Татуювання хоч і надійний спосіб, але трудомісткий і витратний. У той же час кожен з видів є єдиним ефективним способом обліку в тваринницьких господарствах.
Все необхідне ветеринарне обладнання для маркування, фіксації та лікування тварин можна знайти на сайті Хорошун і Ко . В асортименті представлені товари європейських і українських виробників, якість яких гарантовано!