Небезпечні речовини в шампунях: відео-інструкція по вибору своїми руками, особливо засобів з кокамідопропілбетаїн, міноксіділом, гіалуроновою кислотою, хлоргексидином 4, парабенами, ПАРами, стабілізаторами, кетоконазолом, ціклопіроксоламіном, пиридоксином, содиум хлоридом, біотин, ціна, фото

  1. Шкідливі речовини
  2. сульфати
  3. Парабени і силікони
  4. загусники
  5. даремні добавки
  6. Корисні компоненти
  7. Як вибрати корисний шампунь?
  8. резюме

Ще наші бабусі не знали про те, що таке шампуні, і використовували для миття голови народні рецепти. Сьогодні ми вже не уявляємо свого життя без заповітного флакончика з цим миючим засобом. Але так воно корисне для здоров'я волосся? Сьогодні ми вам про це розповімо. Ще наші бабусі не знали про те, що таке шампуні, і використовували для миття голови народні рецепти

На фото - красиві і здорові волосся після миття якісним шампунем

Шкідливі речовини

Косметичні засоби стали невід'ємною частиною нашого життя. В даний час косметикою користуються не тільки жінки, а й чоловіки. Сьогодні в будь-якому будинку на поличці у ванній кімнаті є шампунь. Це універсальний засіб, яке дозволяє не тільки очистити локони, але і зробити їх більш здоровими і красивими.

Вибираючи якісне миючий засіб, багато звертають увагу на етикетку, красиву упаковку, приємний аромат і колір рідини. Але це всього лише маркетингові хитрощі, вони не мають нічого спільного з якістю і ефективністю продукту.

Зверніть увагу!
У будь-якій косметиці є як корисні, так і шкідливі компоненти, тому потрібно дуже скрупульозно підходити до її вибору.

У будь-якій косметиці є як корисні, так і шкідливі компоненти, тому потрібно дуже скрупульозно підходити до її вибору

До вибору косметичних засобів потрібно поставитися дуже уважно, а також ретельно переглядати компоненти в складі

Звичайно, є й інший сегмент косметики - органічна. У складі цих коштів тільки природні речовини, екстракти рослин, ефірні масла і натуральна миюча основа (мильні горіхи, боби, корінь і інші компоненти). Головна відмінність цієї косметики не тільки ефективність, але і висока ціна.

Але більшість продуктів на ринку містять небезпечні для здоров'я і стану волосся шкідливі інгредієнти. Вони володіють низькою вартістю, тому у великих обсягах використовуються промисловими компаніями.

Серед найбільш небезпечних інгредієнтів у складі шампуню можна виділити:

  • Поверхнево-активні компоненти (сульфати натрію і амонію);
  • Консерванти (парабени);
  • Силікони;
  • загусники;
  • Ароматизатори та барвники.

При покупці шампуня варто звертати увагу на шкідливі речовини, які чинять негативний вплив на шевелюру

сульфати

Більшість миючих засобів, представлених на прилавках магазинів, містить агресивні поверхнево-активні компоненти. На їх упаковці можна побачити сульфати натрію SLS і SLES, а також амонію ALS і ALES. Різниця між ними полягає лише в ступені небезпеки для організму.

Пави в шампунях мають наступні переваги:

  • Повністю видаляють навіть найскладніші забруднення та сальний наліт з волосся і шкірного покриву;
  • Мають хорошими піноутворювальний характеристиками.

Незважаючи на це, недоліків у сульфатів набагато більше:

  • Руйнують гідроліпідну мастило поверхневого шару епідермісу;
  • Послаблюють волосяні цибулини, що призводить до випадання волосся;
  • Агресивно впливають на локони, руйнуючи їх структуру і приводячи до підвищеної ламкості і сухості.

Зверніть увагу!
Шкідливий вплив на організм сульфати надають при регулярному використанні.
Локони звикають до такого агресивного догляду, тому стають більш схильні до забруднення і утворення сального нальоту.

Локони звикають до такого агресивного догляду, тому стають більш схильні до забруднення і утворення сального нальоту

Сульфати в шампуні чинять негативний вплив на шкіру голови і локони

Кокамідопропілбетаїн в шампуні є ще одним небезпечним компонентом. Дуже часто він зустрічається в комбінації з лаурил і лаурет сульфатами. Речовина є більш м'яким очищувачем, однак має побічні ефекти використання.

До них відносяться:

  • Шкірний дерматит;
  • Поява подразнення і запалення;
  • При регулярному використанні призводить до сухості поверхневого шару епідермісу.

Парабени і силікони

Не менш шкідливі парабени в шампунях - це хімічні речовини, що використовуються в промисловості в якості консервантів. Вони допомагають зберегти косметичний продукт свіжим протягом тривалого часу.

Парабени борються з різними бактеріями, грибком і небезпечними мікроорганізмами, а завдяки своїй низькій вартості вони знайшли велику популярність у виробництві косметики. Однак дослідження показали, що ці компоненти є вкрай шкідливими.

Вони мають такі недоліки:

  • Імітують жіночий гормон естроген, завдяки чому можуть стати причиною розвитку онкологічного захворювання. Існують докази, що ці консерванти викликають рак молочної залози;
  • Негативно впливають на вироблення чоловічого тестостерону.

Таким чином, від використання цього компонента в складі шампунів слід відмовитися в першу чергу представницям слабкої статі.

Таким чином, від використання цього компонента в складі шампунів слід відмовитися в першу чергу представницям слабкої статі

Парабени і силікони - ще одні небезпечні компоненти будь-якого миючого засобу

Силікони додають волоссю гладкість, блиск і шовковистість. Але ці переваги при регулярному використанні обертаються недоліками. Локони стають запечатаними в плівку, тому не отримують кисню і харчування.

загусники

Содиум хлорид в шампунях є найбільш поширеним речовиною, що використовується для загущення миючої основи. Цей компонент більш відомий під іншою назвою - хлорид натрію (кухонна сіль).

Однак це активна речовина може привести до наступних проблем:

  • підвищеної сухості і ламкості волосся ;
  • Подразнення шкірного покриву і появи запалень;
  • Ослаблення коренів, що призводить до випадання волосся;
  • Нейтралізації дії кератину.

даремні добавки

Крім небезпечних добавок багато великих виробників косметики додають у свою продукцію абсолютно даремні інгредієнти. Багато покупців попадаються на їх прийоми і набувають засоби для миття волосся, які не принесуть їм ніякої користі.

Серед них можна виділити:

  • антиоксиданти;
  • Уф-захист;
  • Рослинні екстракти;
  • Фруктові кислоти;
  • Вітаміни.

Корисні речовини і вітаміни в складі косметики представлені в мінімальних кількостях, тому вони не надають вираженого ефекту

Природно, ці речовини можуть принести користь, але тільки в більших кількостях. У багатьох сучасних шампунях вони включені в мінімальному обсязі, тому не надають вираженого ефекту на стан волосся і шкірного покриву.

Особливо варто відзначити шампунь з гіалуроновою кислотою. Сьогодні цей компонент дуже часто входить не тільки до складу засобів догляду за волоссям, але також кремів для обличчя і тіла. Однак найчастіше він міститься в мінімальних кількостях, тому не приносить ніякої користі.

Однак найчастіше він міститься в мінімальних кількостях, тому не приносить ніякої користі

Гіалуронова кислота - ще один популярний, але при цьому абсолютно даремний компонент в складі багатьох косметичних засобів

На полицях магазинів дуже часто зустрічаються вітамінізовані миючі засоби. Шампунь з біотином є косметичний продукт, насичений вітаміном В7. Цей компонент зазвичай надходить в організм з їжею. Він синтезує вуглеводи в паливо, а також допомагає в засвоєнні жирів і білків.

У будь-якого здорового людини з нормальною мікрофлорою кишечника і збалансованим харчуванням нестачі цього вітаміну немає. Однак навіть додатковий його прийом у вигляді добавок суттєвої користі не приносить.

До того ж єдині випробування, які підтверджують ефективність біотину, були поставлені над щурами. Саме тому наявність цієї добавки в шампуні має поставити під сумнів його ефективність.

Біотин краще вживати в таблетках, ніж купувати дорогу косметику з його змістом

Ще однією групою непотрібних косметичних засобів є шампуні стабілізатори кольору. Вони не роблять ніякого впливу на підтримку відтінку волосся в цілості. Тому при покупці косметичного засобу краще зупинити свій вибір на доглядають продуктах, які містять поживні і зволожуючі речовини.

Корисні компоненти

Однак не всі шампуні такі небезпечні, як здається на перший погляд.

Деякі дійсно допомагають усунути багато проблем:

  • Шкірний дерматит;
  • Лупа і себорею, а також грибок;
  • Роздратування і запалення шкірного покриву;
  • Паразитарне зараження;
  • Надмірне облисіння.

Корисний компонент Ефективність Ефективним протигрибковим речовиною, який успішно бореться з ураженням волосистої частини голови, є ціклопіроксоламін в шампуні. Корисний компонент Ефективність Ефективним протигрибковим речовиною, який успішно бореться з ураженням волосистої частини голови, є ціклопіроксоламін в шампуні

Шампунь з вмістом ціклопіроксоламіна

Цей активний компонент допомагає:

  • зупинити зростання негативної мікрофлори на шкірному покриві;
  • має виражену протизапальну дію;
  • знижує сильне свербіння і заспокоює шкіру.

Ціклопіроксоламін більш ефективний у порівнянні з іншими компонентами, такими каккетоназол, октопрок і пірітон цинку.

Шампунь з міноксіділом добре бореться з надмірним випаданням волосся як у жінок, так і у чоловіків. Шампунь з міноксіділом добре бореться з надмірним випаданням волосся як у жінок, так і у чоловіків

Приклад шампуню з міноксіділом

Ця речовина дозволяє досягти хороших результатів:

  • стимулює ріст волосся на шкірі голови, завдяки розширенню судин;
  • зупиняє випадання у чоловіків на маківці і у жінок уздовж проділу;
  • активує «сплячі» фолікули.

Антибактеріальний ефект має шампунь з хлоргексидином 4-процентним, розведеним водою в пропорції 1: 2. Антибактеріальний ефект має шампунь з хлоргексидином 4-процентним, розведеним водою в пропорції 1: 2

Лікувальний складу з хлоргексидином

Водний розчин цієї речовини абсолютно нешкідливий для здоров'я людини.

Він допомагає:

  • зняти роздратування і запалення шкірного покриву;
  • запобігає можливе зараження при загостренні шкірних захворювань;
  • володіє хорошим підсушують ефектом.

Ефективним засобом для миття голови і лікування грибкової інфекції є шампуні з кетоконазолом. Ефективним засобом для миття голови і лікування грибкової інфекції є шампуні з кетоконазолом

Засіб з кетоконазолом

Використовуються для лікування різних захворювань, викликаних дією дріжджового грибка.

Допомагають досягти хороших результатів:

  • вилікувати себорею і шкірний дерматит;
  • запобігають розвитку інфекції, яка призводить до лущення, свербіння та інших неприємних наслідків;
  • лікують висівковий лишай.

Багато хто любить додавати піридоксин для волосся в шампунь. Багато хто любить додавати піридоксин для волосся в шампунь

Вітамін В6 в ампулах або нікотинова кислота

Цей активний компонент являє собою вітамін В6 або нікотинову кислоту, яка:

  • зміцнює коріння і стимулює ріст волосся;
  • лікує шкірний дерматит і сильний свербіж;
  • бореться з січеться кінчиками і випаданням локонів;
  • нормалізує роботу сальних залоз, що призводить до зниження жирності;
  • надає волоссю блиск і шовковистість .

Розчин цього вітаміну випускається в ампулах, саме в такій формі він краще проникає в структуру волосся.

Для ефективного використання цих лікувальних шампунів необхідно точно дотримуватися всіх рекомендацій виробників. Допоможе зробити всі дії правильно інструкція, представлена ​​на зворотному боці упаковки.

Як вибрати корисний шампунь?

Сьогодні на полицях магазинів представлений величезний асортимент різноманітних миючих засобів. Але як серед усього цього розмаїття вибрати якісний і корисний продукт?

Але як серед усього цього розмаїття вибрати якісний і корисний продукт

Вибір корисного миючого засобу - це дуже складний процес, від якого залежить краса і здоров'я шевелюри

Для цього необхідно звернути увагу на наступні критерії:

  • М'яка миюча основа - неіоногенні або амфотерні ПАР. В хорошому шампуні не повинні бути присутніми сульфати, оскільки вони надають агресивну дію на локони;
  • Відсутність силіконів, парабенів, формальдегідів, барвників і ароматизаторів;
  • Рослинні і ефірні масла, які складають значну частину обсягу косметичного засобу.

При покупці шампуня не слід звертати увагу на написи на упаковці і рекламні звернення, оскільки це всього лише маркетинговий трюк. Краще якщо в складі косметики буде не менше 10 компонентів, які мають натуральне походження, а не синтетичне.

Хороший корисний шампунь можна приготувати з легкістю своїми руками. Він не буде містити небезпечних компонентів, тому не зможе заподіяти шкоди шевелюрі.

Порада!
Хороший шампунь можна знайти в магазині органічної косметики.
Він містить відвари цілющих трав, натуральні масла, а також природні компоненти як миючої основи, тому не мають негативного впливу на структуру і стан волосся.

Він містить відвари цілющих трав, натуральні масла, а також природні компоненти як миючої основи, тому не мають негативного впливу на структуру і стан волосся

Тільки якісний шампунь допоможе надати шевелюрі здоровий вигляд і силу

резюме

Сьогодні шампуні можна зустріти практично в кожному будинку. Вони допомагають зробити догляд за волоссям простим, легким і комфортним. До того ж миючі засоби не тільки прекрасно очищають волосся від забруднення і жиру, але ще і доглядають за шевелюрою.

Пам'ятайте, до складу шампунів входять як шкідливі і небезпечні, так і корисні компоненти. Тому до вибору якісного та ефективного миючого засобу необхідно підходити дуже уважно.

Хочете дізнатися про дії небезпечних речовин на організм людини, тоді дивіться відео в цій статті.


Якщо ви хочете подякувати, додати уточнення або заперечення, задати питання автору - додайте коментар!


Але так воно корисне для здоров'я волосся?
Як вибрати корисний шампунь?
Але як серед усього цього розмаїття вибрати якісний і корисний продукт?