Багато жінок, навіть перейшовши кордон зрілого віку, так і не можуть знайти того відтінку, тієї гами, яка здатна підкреслити всі відтінки їх образу. А адже чим старше жінка, тим сильніше виявляється її основний типаж, а відступу і вольності, допустимі в молодості, з віком тільки додають роки. Ось чому корисно дізнатися свою «палітру» - кольору, в яких ви зможете прекрасно почувати себе і чудово виглядати.
Відкриваючи свою шафу, ви завжди будете впевнені, що там знаходяться тільки речі, які прикрашають вас і підкреслюють ваші достоїнства.
Зазвичай за головний принцип «типології» нашої зовнішності приймається колір волосся. Але поділ людей на блондинів, брюнетів, шатен і рудих в повному обсязі відбиває їх колірні особливості, адже важливу роль відіграє також колір шкіри і очей. Найбільш популярною вважається теорія пір року, в якій колірній тип визначається за аналогією з сезонами (весна, літо, осінь, зима). Залежно від того, який колір у вашому кольоротипу домінує - червоно-жовтий або синій, вони поділяються на теплі (весна, осінь) і холодні (літо, зима).
Кольоротип «весна»
Основний колір «весни» - жовтий. Жінки весняного кольоротипу часто натуральні блондинки або світлі шатенки. Колір волосся має золотистий, «пшеничний» або бурштиновий відлив. Волосся злегка в'ються, за структурою вони тонкі і пухнасті. Шкіра світла, напівпрозора, персикового або молочного відтінку, мало схильна до впливу сонячних променів. Носіям цього кольоротипу підходять ніжні тони в одязі - смарагдовий, золотистий, кораловий, персиковий, теракотовий. Саме в такій колірній гамі «весняним» дівчатам і варто підбирати свій гардероб і аксесуари. У занадто світлих і, навпаки, занадто темних тонах шкіра буде виглядати втомленою і млявою, тому їх краще уникати.
Кольоротип «літо»
Літній цветотип, за спостереженнями фахівців, найбільш поширений серед росіянок і белорусок. Деякі його особливості не до кінця зрозумілі, тому багато жінок помилково відносять себе до осіннього або весняного типам. У літньому кольоротипу велике значення має ступінь контрастності відтінків шкіри і волосся. Чим світліше шкіра і темніше волосся, тим контрастніше буде «літо». Відповідно в ньому виділяють три підтипи - контрастний, середній і неконтрастний. У людей цього кольоротипу русяве або попелясте волосся, сірі, зелені, водянисто-блакитні або світло-карі очі й світла шкіра, з близько розташованими судинами і покрасненіямі.Людям річної «масті» підходять спокійні, приглушені, неяскраві тони - різні відтінки сірого, блакитний , фіолетовий (від світлої бузку до насиченою сливи) і рожевий. З прикрас - срібні і «тьмяно-перлинні» вироби.
Кольоротип «осінь»
Осінній цветотип тепліше весняного. Якщо в «весни» тон задає жовтизна, осінь, в основному, червона. Для людей цього кольоротипу характерний зелений, янтарно- або коньячно-Карий колір очей і волосся всіх відтінків рудого - мідного, каштанового, вогняного, коричневого з червонуватим відливом. За структурою волосся густе, еластичні, часто в'ються. Шкіра зазвичай бежева, смаглява, з веснянками, на сонце реагує болісно - червоніє і запалюється. «Осіннім» людям не підходять холодні кольори - сірий, чорний, блакитний і білий. Підкреслити «теплоту» своєї зовнішності їм допоможуть одяг та аксесуари землистих тонів і відтінків в'янучої зелені: цегельного, коричневого, морквяного, гірчичного, болотисто-зеленого, бірюзового і золотого кольорів. На «осені» будуть гармонійно виглядати прикраси з золота, бронзи і міді.
Кольоротип «зима»
Цей тип зовнішності найбільш часто зустрічається в східних країнах. Носії цього кольоротипу - смуглокожіх брюнети або глибокі шатени. Колір очей - темно-коричневий. Залежно від ступеня контрасту кольору волосся і шкіри в «зими» виділяють два підтипи - контрастний і неконтрастний. Для контрастної зими характерні синьо-чорні, частіше пряме волосся, дуже світла, з блакитними прожилками шкіра і прозоро-блакитні або темно-карі очі. Повна протилежність такому «морозному» варіанту - неконтрастная зима: темні густі, часто кучеряве волосся з шоколадним або мідним відливом, оливково-сіра шкіра і карі або зелено-карі очі. Зима - єдиний кольоротип, який не псує чорно-біла гама. Від насичених, яскравих відтінків (оранжевого, яскраво-зеленого, жовтого) краще відмовитися на користь темно-рожевих (малинового, рубінового, бордо), чорнильно-фіолетового, бірюзового та кавового відтінків.
Сьогодні вважається, що теорія пір року у визначенні кольоротипу жінки - дуже заплутана, вона часто призводить до помилок. Існує й інший підхід до з'ясування цветотипа - теорія металів: це коли дам ділять на жінок- «золото» і жінок- «срібло». Як в цьому випадку самої визначити, до якого кольоротипу ви ставитеся? Для цього потрібно взяти виріб із золота і зі срібла, наприклад, сережки, кільця, браслети, брошку ... Щоб визначити ваш цветотип, просто прикладіть золоту і срібну вироби до вашої щоці. Фахівці стверджують, що метал, що відображає ваш цветотип, проявиться більш яскраво, він буде виділятися більше, ніж інший.
При визначенні кольоротипу можна з'єднати дві теорії, пам'ятаючи, що люди «весни» і «осені» (теплі кольори) - вони ж ще й «золото». А ті, хто «літо» і «зима» (холодні кольори) - «срібло». Наведемо деякі рекомендації.
«Золото»: е той тип характеризується комбінацією бежевих і оливкових відтінків шкіри. Колір волосся - від брюнеток до блондинок, але є тенденції до медовим і червоним тонам, а також багатим коричневим до світло-шоколадних і медових. Очі у таких жінок частіше карі і світло-коричневі. Жінки цього типу краще виглядають в теплих кольорах одягу і аксесуарів - жовтих, коричневих, бежевих, червоних і відтінках фіолетового. Їм більше йдуть яскраві кольори, ніж пастельні. Підходять мерехтливі тканини з мідним, бронзовим і золотим відливом. Як правило, жінки-«золоту» слід уникати синього і зеленого кольорів, так це суперечить природним фарбам цього типу.
«Срібло»: для таких жінок характерна шкіра з відтінком слонової кістки і кремового. Хоча колір волосся може варіюватися у різних жінок від темного до кольору блонд, вони зазвичай шатенки (колір ясеня). Очі у них найчастіше блакитні та зелені з варіаціями до сірого і зеленувато-коричневого. Жінка-«срібло» краще виглядає в більш холодних кольорах одягу і аксесуарів. Блакитні, зелені, м'які сірі і прохолодні бузкові - підвищують красу таких жінок. Світлі відтінки і приглушені кольори особливо підходять їм, хоча для урочистих випадків прекрасні кольори зеленого смарагду і фіолетового аметисту. Якщо ви вибираєте металеві кольору, пам'ятайте, що вам краще дотримуватися кольору срібла, платини і хрому. Як правило, жінки-«сріблу» не підходять червоні і помаранчеві кольори - їх індивідуальний кольоротип в такому одязі виглядає розмитим.
Отже, для того, щоб дізнатися свій цветотип, жінці слід звертати увагу перш за все на колір шкіри і очей, а потім вже на колір волосся. Вони даються нам від народження, але протягом життя жінки, як правило, експериментують з кольором зачіски. Знаючи свій кольоротип, дамі легше зрозуміти, який колір кучерів їй підходить найбільше, підкреслюючи її красу. Теж можна сказати і про колір одягу і аксесуарів. І ще. Довіряйте своїй інтуїції. Ми, жінки, - тонкі натури і зазвичай інтуїтивно знаємо, в чому ми виглядаємо чарівно. Крім того, у кожної з нас є свій улюблений колір. До речі, він може багато чого розповісти.
Червоний символізує бажання панування, пристрасть і чуттєвість. Це колір характерний для сміливих і твердих людей, які люблять міняти навколишній світ. Якщо ви хочете виділитися - червоний колір найбільш підходящий.
Персикові і рожеві відтінки кольору означають прохолоду і спокій. У рожевим дівчина виглядає так само свіжо, як розквітла квітка.
Чорний представляє владу. Це символ елегантності, гнучкості і витонченості. Він вказує на те, що ви прагнете бути першою у всіх сферах життя.
Білий вказує на чистоту і простоту. Це ідеальний колір літа.
Синій - колір тепла і довіри. Це казковий відтінок, який можна знайти в шафі майже кожної людини.
Жовтий - колір прекрасного соняшнику. Але він висловлює тривогу і настороженість розуму. Не забувайте, це також колір поразки.
Темно-червоний свідчить про духовність. Це багатий колір, який вказує, що ви пристрасна натура.
Зелений - колір природи, він символізує свіжість, відпочинок і спокій.
Коричневий призначений для стильної неофіційний обстановки. Він означає надійність і довіру.
Сірий свідчить, що ви - збалансований людина, елегантний і розумний.
на головну
Як в цьому випадку самої визначити, до якого кольоротипу ви ставитеся?