Ось, власне, і весна. Сніг сходить з полів, бурхливі потоки течуть по ярах в водойми і лише в лісах ще зима затрималася і ніяк ще не хоче йти.
За північ рибалки ще рибалять з останнього льоду, встигаючи на останній бадьорий клювання окунів, плотви та щуки. Там «царює» на льоду балансир, зимова блешня і велика блешня.
А в центральній частині Росії і по югам вже щосили вийшли на береги річок поплавочники і доночнікі з літніми снастями, «окупувавши» береги річок, тільки-тільки що скинули з себе льодовий панцир.
Весняне клювання на поплавок
Ловля на поплавок по весні - дуже захоплююче заняття. Його не було порівняєш з літньою або осінньої ловом, коли все в природі вже усталене, і риба стає також статечна і клює грунтовно, не поспішаючи.
Навесні будь-яка риба, будь то товста плотва або дрібна вертка уклейка, клює шалено, без обережності, прагнучи встигнути насититися. У воді повно кисню і дрібної суспензії, яку приніс з полів, ярів і берегів талими водами. У цій суспензії містяться і дрібні мікроорганізми (бентос), якими харчуються мирні мешканці водойм.
Снасті для весняної ловлі
Ловля на поплавок навесні має на увазі практично стаціонарну риболовлю. На відміну від літнього періоду, навесні зовсім не доводиться переміщатися.
Ви прикормлюєте місце, і на цьому місці збираються «на загальний стіл» всі представники місцевої іхтіофауни - плотва, уклейка, лящ і йорж. Так, так, йорж. Адже нікуди він не подівся, цей вічний зимовий супутник рибалки - мормишечніка.
При цьому клювання навесні досить активний. Махати вудлищем доводиться часто, підсікаючи і дістаючи з води чергову сріблясту рибку.
Значить, і снасті навесні необхідно використовувати максимально легкі, спортивні.
Легке махове вудилище з вуглеволокна з глухим оснащенням довжиною 5-6-7 метрів являє собою ідеальний приклад снастей для весняної риболовлі на короткій дистанції. А для лову під самим берегом оптимальне махове вудилище буде довжиною в чотири метри.
Маховий вудилище ідеально підходить для весняної поплавковою лову
Для лову на дальній дистанції використовують матчеві і болонські вудилища з кільцями і безінерційні котушками.
Насадки для лову на поплавець навесні
Кращою насадкою для самої ранньої весняної ловлі, коли лід зійшов тільки з русла річки, але продовжує покривати берега, є личинка комара-довгунця - звичайний мотиль, якого в народі ще називають «малинка». Тала вода вимиває в річку грунт з містяться в ній личинками, і прямо під берегом вся біла риба добре клює саме на мотиля.
Я вже розповідав в одній зі статей на сайті, як відвідував Волгоградську область. Так ось, саме там я, озброївшись легкою маховою вудкою, ловив одні з найбільш гідних екземплярів по весні на поплавок, і саме на мотиля.
З підвищенням температури повітря і води, риба починає краще клювати на іншу основну поплавкову насадку - опариша.
При цьому рибалки-доночнікі в цей же час максимально ефективно використовують для насадки гнойових або дощових черв'яків.
Андрій Янцев. 2013