Малювання пейзажу в старшій групі (весняного, місячного і не тільки): конспекти заняття і ідеї

  1. Особливості малювання пейзажів в старшій групі дитячого садка
  2. Найбільш доречні матеріали і основа для роботи
  3. Техніки і прийоми малювання (в тому числі відбитки / відбитки, монотипія, кляксографія і інші)
  4. Додаткові види образотворчої діяльності, які можна задіяти при створенні робіт, реалізація індивідуального...
  5. варіанти композицій
  6. Організація мотивуючого початку безпосередньо освітньої діяльності: демонстрація картин, спостереження...
  7. конспекти занять
  8. Фотогалерея: приклади дитячих робіт
  9. Фотогалерея: готові малюнки
  10. Фотогалерея: малюнки із зображенням зимового пейзажу
  11. Фотогалерея: весна на малюнках дітей
  12. Фотогалерея: дитячі малюнки на морську тематику
  13. Фотогалерея: малюнки дітей з горами
  14. Відео: літній пейзаж - монотипія

Природа надає виключно позитивний вплив на формування характеру і індивідуальності дошкільника. Вона пробуджує допитливість, формує естетичні почуття. Малювання пейзажів в дитячому саду дозволяє дітям зобразити невичерпне різноманіття природи і в той же час висловити емоційне ставлення до неї, почуття, що виникають від споглядання цієї краси. У старшій групі дошкільнята переходять від малювання окремих природних об'єктів до створення цілісних пейзажних композицій, будь то лісової, гірський, морський пейзажі або зображення природи в певну пору року.

Особливості малювання пейзажів в старшій групі дитячого садка

У старших групах дошкільнята освоюють безпосередньо малювання пейзажу, оскільки в більш ранньому віці (середня група) таке робота була головним чином спрямована на зображення окремих об'єктів природи (ялинка взимку, яблуня зі стиглими яблучками, розлоге дерево, квіточки на лузі). Тепер же ключову роль починає грати побудова композиції малюнка: гармонійне заповнення всього простору основи, промальовування переднього і заднього плану, правильне співвідношення за величиною природних об'єктів.

Постановка теми пейзажного малювання в цьому віці налаштовує дітей вже не тільки на зображення групи предметів, але і на передачу в композиції певного сюжету, а також пошук різних варіантів його виконання.

Малювання пейзажів в старших групах безпосередньо пов'язано з пізнанням і розвитком мови. Велику роль в такій образотворчої діяльності відіграє безпосереднє спостереження за природою і сприйняття поетичних рядків.

Велику роль в такій образотворчої діяльності відіграє безпосереднє спостереження за природою і сприйняття поетичних рядків

радості осені

радості осені

Яскраве весняно враження

Яскраве весняно враження

зимові враження

Споглядаючи природу, дошкільнята отримують яскраві наочні враження. Їх добре закріпити переглядом ілюстрацій, репродукцій пейзажів відомих художників. Таким чином, хлопці усвідомлять прийоми передачі виразних образів (колірна палітра, пропорції, композиційне розташування), у вірші ж їх замінюють образні свої кошти (яскраві метафори, барвисті епітети, влучні порівняння).

Відзначимо, що діти п'яти-шести років при розгляданні картин з легкістю визначають зображене художником-яку пору року, характерні ознаки осені, зими, весни або літа, а також колірні відтінки, вибрані для створення образів.

У старшому дошкільному віці цілком можна практикувати малювання пейзажів з натури, знову-таки залучаючи до цього процесу віршовані твори.

Відзначимо, що вихованці старшої групи здатні малювати не тільки знайомі їм пейзажі, які вони спостерігають в повсякденному житті, але і ті картини природи, які вони особисто ніколи не бачили, а мають уявлення про них тільки по репродукціях, фотографій, відеофільмів тощо. Так , в даному віці хлопцям пропонується зображення морського і гірського пейзажу, місячного і навіть фантастичного. Крім того, картини природи в дитячих малюнках можуть поставати в своєму первозданному вигляді (ліс, луг, озеро, море, гори і т.д.), а також змінені людиною (сільський пейзаж, парк з красивими лавками, містками, ліхтарями, залізниця , включена в природний ландшафт і ін.).

Що стосується зображення природи в певну пору року, то кожне заняття має свою специфіку. Так, тема «Картинка про літо» передбачає, що вихователь повинен обговорити з хлопцями їх літні враження, уточнити, що вони спостерігали в лісі, в полі, на річці або озері. Педагог за допомогою навідних запитань сприяє більш повного вираженню дитячих вражень. При цьому буде чудово почитати вірші про літо.

Восени увагу хлопці потрібно звернути на те, як змінилося все навколо - перш за все забарвлення дерев і чагарників, колір неба.

При зображенні зимового лісу педагог звертає увагу на відмінність старих і молодих дерев - по висоті, товщині і забарвленням ствола. Ялини і сосни будуть відрізнятися також за кольором голок: у старих дерев вони темніші. Особливо вихователь звертає увагу дошкільнят на великі розлогі дерева - будова їх стовбура і гілок особливо помітно в зимовий період.

Навесні увагу дошкільнят звертається знову-таки на колір неба і ознаки пробудження природи.

Крім того, діти повинні знати особливості міського пейзажу - це поєднання природних об'єктів (дерева, кущі) з будинками і автомобілями.

Велика роль на занятті відводиться аналізу дитячих композицій. Хлопці відзначають ті роботи, де образи природи вийшли найбільш виразними, і міркують, за рахунок яких коштів і прийомів живопису це вийшло (грамотна композиція, яскрава кольорова палітра). Добре, коли діти вигадують подібні назви свої роботам - це сприяє активізації словникового запасу.

Найбільш доречні матеріали і основа для роботи

При створенні пейзажних композицій велике значення має колір основи (оскільки більшість таких робіт виконується фарбами). Так, при малюванні річної картинки знадобляться аркуші паперу звичного формату, тоновані в світлі відтінки (жовтуватий, сіруватий, блакитний). Залежно від композиції малюнка можна позначити лінію горизонту, розмежувавши блакитний верх і низ основи іншого кольору.

Для осіннього пейзажу знадобиться більш похмурий і приглушений колір неба. Зимові ж картини природи зображуються на папері будь-якого блідого тону.

При малюванні морського пейзажу потрібен особливий фон, більш того, він має в композиції першорядне значення. Оскільки колір води і неба, в принципі однакові, то виразність малюнка досягається за рахунок контрасту відтінків: море слід малювати більш темного кольору, ніж небо. Причому, ближче до горизонту вода повинна бути більш темного кольору.

Причому, ближче до горизонту вода повинна бути більш темного кольору

Малювання морського фону має свої особливості: ближче до лінії горизонту вода повинна ставати темніше

Що стосується матеріалів для малювання, то пейзажі створюються як гуашовими, так і акварельними фарбами. Гуаш добре передає фарби літа, зимові образи на темному тлі. Акварель оптимальна для весняного пейзажу. Ці два види фарби можна успішно поєднувати в малюнку: наприклад, метелики малюються яскравою гуашшю, а квітковий луг - ніжнішою аквареллю.

Для малювання розлогого зимового дерева, покритого інеєм, добре використовувати сангину або вугільний олівець. Сніг же зображується білилами.

Сніг же зображується білилами

Малювання сангиной, олівцем і білої гуашшю

Стримані спокійні пейзажі можна малювати і кольоровими олівцями, восковими крейдою. Хоча регулюючи силу натиску, можна отримати і цілком колоритні картини, які не поступаються за яскравістю фарб.

Малюнок олівцем

Техніки і прийоми малювання (в тому числі відбитки / відбитки, монотипія, кляксографія і інші)

Пейзажний живопис вимагає від старших дошкільників оволодіння різними образотворчими прийомами. Так, картинка про літо зазвичай починається з малювання трави. Це можна зробити різними способами: злитої лінією, короткими мазками або довгими різноспрямованими лініями. Також по-різному зображуються дерева: з товстими і тонкими стовбурами, високі і стрункі або викривлені, молоді та старі. Метеликів в літньому пейзажі потрібно вчитися малювати невідривним рухом руки.

Педагог повинен нагадувати вихованцям і про правильну композиції малюнка: співвідношенні за величиною близьких і віддалених об'єктів. Крім того, діти повинні визначитися з орієнтацією аркуша паперу в залежності від зображуваних образів.

При малюванні дерева дошкільнята вдосконалюють навички роботи з пензлем: дрібні гілки та інші деталі промальовуються кінчиком, стовбур ж і великі гілки - всім ворсом. Листя найпростіше зобразити способом примакивания (якщо мова йде про традиційну техніку малювання).

Якщо дерево зображується олівцем, восковою крейдою або сангиной, то слід використовувати різної сили натиск, щоб передати більше світлі і темні частини. Також як засіб виразності використовуються лінії різної інтенсивності. Адже, не всі гілки дерева мають однаковий колір, і це обов'язково потрібно відобразити в малюнку.

Що стосується сангіни, яка добре передає шорстку текстуру кори, то вихователь повинен підкреслити, що вона дуже тендітна, і не варто сильно стискати її пальцями і натискати на папір.

У процесі створення пейзажів педагог стимулює дітей використовувати різноманітні кольори і відтінки, багато з яких утворюються шляхом змішування основної фарби з білилами.

При створенні картини природи деякі об'єкти варто спочатку промальовувати простим олівцем, наприклад, метелика або таким способом намітити їх розташування на основі.

Що стосується гірського пейзажу, то, щоб гори не здавалися обвислими в повітрі, слід малювати їх від краю листа, піднімаючись вгору. Інший спосіб - зображати їх від лінії горизонту.

У пейзажного живопису при створенні незвичайних виразних образів на допомогу дошкільнятам приходять нетрадиційні техніки малювання. Так, крону дерева можна оригінально зобразити м'ятою папером. Шматочок паперу занурюється у фарбу і притискається до основи. Відзначимо, що для кожного кольору потрібно використовувати новий грудочку.

Відзначимо, що для кожного кольору потрібно використовувати новий грудочку

Листя зображується за допомогою зім'ятого паперу

Для цієї мети також можна використовувати малювання пальчиком або стусаном напівсухий пензлем.

При малюванні крони і опалого листя використовується пальчикова живопис

При малюванні крони і опалого листя використовується пальчикова живопис

Листя зображуються стусаном напівсухий пензлем

Для зображення стовбура дерева з химерними вигинами гілок добре підходить метод кляксографія. Він доречний і для малювання трави. За допомогою ж ладошковой живопису можна ефектно зобразити метеликів на літній зображенні.

Малювання з використанням нетрадиційних технік (ладошковая живопис і кляксографія)

Малювання з використанням нетрадиційних технік (ладошковая живопис і кляксографія)

Кляксографія прекрасно передає образ дерева з безліччю гілок

Чарівні пейзажі виходять за допомогою монотипії - таким способом зазвичай малюють дерева, відбиті у водоймі.

Монотипія

Варто згадати і про нетрадиційну техніку Ебру - малюванні на воді з подальшим відбитком на паперову основу. У дитячому садку для цієї мети краще використовувати молоко: воно довше не змішується з гуашшю (молоко можуть принести батьки кожного з вихованців). Як варіант - можна додати у воду трохи конторського клею. Рідина наливається в ємність. Для нанесення на неї фарби можна використовувати звичайну пензлик, піпетку або зубочистку. На поверхні молока дитина створює різні образи. Коли пейзаж готовий, він переноситься на папір. Добре підходить пориста акварельний папір (прекрасно абсорбує фарбу), хоча можна використовувати і звичайну альбомну.

Перший етап малювання в техніці Ебру

Перший етап малювання в техніці Ебру

Підсумок роботи - композиція на папері

Техніки Ебру ідеально підходить для створення фантазійних пейзажів, хоча таким способом виходять і чарівні літні картини природи.

Малюнок в техніці Ебру

Малюнок в техніці Ебру

Малюнок в техніці Ебру

Додаткові види образотворчої діяльності, які можна задіяти при створенні робіт, реалізація індивідуального підходу на занятті

Чудові пейзажні композиції виходять, якщо не обмежувати дошкільнят у виборі матеріалу, надаючи їм на занятті малюванням кольоровий папір, пластилін та інші речі. Так, картину зимового лісу зроблять незабутньою дрібні шматочки поролону, що створює образ сніжинок.

Так, картину зимового лісу зроблять незабутньою дрібні шматочки поролону, що створює образ сніжинок

Малювання з елементами аплікації поролоном

А літню композицію ідеально доповнять метелики, силуети птахів, що летять, пелюстки квітів, виконані в техніці пластілінографіі.

Малювання з елементами пластілінографіі і аплікації

Подібні прийоми оптимальні для прояву творчої індивідуальності дітей, особливо тих, хто проявляє підвищений інтерес і здібності до образотворчої діяльності.

З аплікативного деталей можна створити чудову колективну роботу: кожна дитина промальовує силует дерева, який потім приклеюється в загальну композицію.

З аплікативного деталей можна створити чудову колективну роботу: кожна дитина промальовує силует дерева, який потім приклеюється в загальну композицію

Малювання з елементами аплікації (колективна робота)

До речі, дерево на шаблоні можна зобразити і пластиліном. А потім приклеїти його на красиво намальований фон.

Малювання з елементами аплікації (колективна композиція)

варіанти композицій

Пейзажного живопису присвячено досить багато занять. Так, на початку навчального року (вересень) дошкільнятам пропонується намалювати картинку про літо, в якій вони повинні відобразити враження, отримані від спілкування з літньою природою.

Трохи пізніше (також у вересні) хлопці створюють композицію «Осінній ліс», де вони вправляються в малюванні різних дерев і чагарників в жовто-помаранчевому вбранні.

У грудні діти малюють пейзаж «Зима». Завдання даного заняття - відобразити зимову картину природи в лісі, полі або в селищі або місті. Таким чином, дошкільнята знайомляться з поняттям «міський пейзаж».

Малювання на зимову тему «Великі і маленькі ялини» (грудень) вчить хлопців створювати в одній композиції образи дерев, що розрізняються по висоті, фарбуванню, будові.

У лютому дітям пропонується тема «Красиве розлоге дерево». Тут акцент ставиться на ретельній промальовуванні одного образу, красивому композиційному вирішенні малюнка (розмістити одне дерево на основі - воно зображується не надто дрібним, але і не великим).

На іншому занятті хлопці створюють красиву лісову картинку - «Дерева в інеї».

Весняні пейзажі пов'язані зі створенням образів квітучого саду і луки з пурхають над ним метеликами. Ці теми традиційно пропонуються в травні. Малювання «Цвітуть сади» направлено на розвиток композиційних умінь, а «Метелики літають над лугом» вправляє вихованців старшої групи в створенні нескладного сюжету навколишньої природи.

Крім зазначених тем, пов'язаних із зображенням природи в той чи інший час року, доцільно пропонувати хлопцям малювання морського або гірського пейзажу. Такі композиції, як правило, виходять гарними і яскравими. Для розвитку ж творчої фантазії дітям пропонуються такі теми, як фантазійний пейзаж (наприклад, казковий ліс) або космічний (поверхню місяця або якоїсь невідомої планети з дивовижними деревами і ін.).

Пейзажі можна створювати і колективно. Найзручніше це зробити, використовуючи елементи аплікації: хлопцям лунають силуети дерев, які вони прорисовують і розфарбовують, а потім наклеюють на загальний фон.

Організація мотивуючого початку безпосередньо освітньої діяльності: демонстрація картин, спостереження на прогулянці, бесіда, вірш, казка та інше

Що заняття пейзажним живописом максимально захопило дошкільнят, вихователь повинен продумати відповідну ігрову або казкову мотивацію. Наприклад, в групу приходить лист від пінгвінів з далекої Півночі. Виявляється, пінгвіни вчаться в своїй художній школі, і викладач дав їм завдання зобразити літній пейзаж. Але ж, вони ніколи не бачили літа, навіть не знають, якого воно кольору - адже, на Півночі завжди лежить сніг. Пінгвіни просять хлопців допомогти - показати їм, як виглядає літо. Вихователь пропонує дітям дидактичну гру «Склади пейзаж», де з безлічі природних об'єктів вони вибирають ті, які відповідають літнього сезону. Дошкільнята успішно створюють картинку, але вона все одна, а пінгвінів багато, тому діти приступають до малювання літнього пейзажу, щоб зробити подарунок кожному пінгвіна.

Якщо тема заняття «Зимовий пейзаж», то розігрується зворотна ситуація - лист вже приходить зі спекотної Африки, від діточок з дитячого садка «Пальмочка». У них дуже жарко, вони цілий рік купаються і засмагають, навіть взимку. Африканські дітлахи хочуть дізнатися, як виглядає російська зима.

Для малювання весняного чи літнього пейзажу знову-таки використовується прийом отримання листа. Біля дверей групи педагог знаходить послання від чоловічків з казкової країни. Злий чарівник зачарував їх прекрасні сади, і вони перестали цвісти. Щоб розвіяти чари лиходія, вихованці дитячого садка повинні намалювати квітучі дерева для чоловічків.

Лист дітям може написати сама Весна. Вона переживає, що через витівки підступної Зими і її помічників - злих вітрів і тріскучих морозів - не може приміряти свої квітучі зелені наряди. Весна просить дітей допомогти стати красивою.

Інший варіант мотивації - вихователь приносить хлопцям в подарунок картину «Осінній ліс». Але, виявляється, по дорозі дощ змив з неї осінні фарби - залишилися тільки зелені ялинки. Педагог просить дошкільнят виправити ситуацію - намалювати красиві осінні пейзажі в жовто-помаранчевих тонах.

Дітей всегда прівертає казкова мотивація. Для цієї мети при малюванні краєвідів можна використовуват екологічні казки. Як варіант розглянемо твір А. Лопатин «Чому у землі плаття зелене». Тут маленька дівчинка цікавиться у мами, чому трава и дерева на Землі зеленого кольору. Мама розповідає доньці, что коли Творець попросивши Природу зшитого для Землі вбрання кольору віри и надії, то чарівниця Природа Вибравши зелений колір. З тих давніх часів споглядання зеленого килима ароматних трав, чагарників і дерев дарує людині надію і віру, робить його краще і очищає. Дівчинка відповіла мамі, що травичка восени висихає, а листя опадає з дерев. Мама після роздумів запитала дочку, солодко їй спалося сьогодні в м'якій ліжечку. Дівчинка здивувалася її питання, а мама пояснила, що так само солодко сплять трави і квіти на полях під пухнастим сніговою ковдрою. І дерева відпочивають, щоб набратися сил і радувати людей новими надіями. А для того щоб людям не було зовсім сумно взимку без зелені, ялинки і сосни на радість нам носять зелене вбрання.

Ілюстрація до казки А. Лопатин

Після прочитання цієї чудової казки вихователь розмовляє з дітьми про колориті природи, з'ясовує, чи подобається хлопцям більше річний або зимовий ліс. Можна також поміркувати на тему: щоб змінилося на землі, якби природа пошила б не зелений, а червоний або фіолетовий наряд. Після бесіди хлопці приступають до малювання літнього або зимового пейзажу (на вибір). При зображенні зимового лісу там мають бути присутні ялинки або сосни.

При малюванні картин природи дуже доречно включати в заняття і віршовані твори. Наприклад, якщо дошкільника пропонується тема «« Великі і маленькі ялини »то дуже до речі буде вірш І. Токмаковой« Їли », де дерева наділяються антропоморфними рисами:

Їли на узліссі -
До небес маківки.
Слухають, мовчать,
Дивляться на внучат.
А внучата-ялинки,
Тонкі голочки,
У лісових воріт
Водять хоровод.

Для малювання осіннього пейзажу підійде вірш І. Михайлової:

Осінь довгою тонким пензлем
Перефарбову листя.
Червоний, жовтий, золотий -
Як хороший ти, лист кольоровий! ..
А вітер щоки товсті
Надув, надув, надув.
І на дерева строкаті
Подув, подув, подув!
Червоний, жовтий, золотий ...
Облетів весь аркуш кольорового! ..

Ще одні чудові рядки про осінь:

Е. Трутнева «Осінь»

Стало раптом світліше вдвічі,
Двір як в сонячних лучах-
Це плаття золоте
У берези на плечах.
пролітають павутинки
З павучками в серединці,
І високо від землі
Пролітають журавлі.
Все летить ... Повинно бути, це
Пролітає наше літо.

Дуже гарний вірш про зиму написала О. Шалімова:

Йшов по світу снігопад.
Йшов світ за очі -
Те в село заверне,
Те по місту пройде.
А потім, потім в лісок,
На прибережний пляж, пісок,
На пагорби, на пагорби,
На дерева і кущі ...
По дорогах, по стежках,
Всім він ніс свої сніжинки.
Ніс і ніс легко, світло.
Стало все білим - біло.
Все сяяло ніжним світлом,
І змінилася ніч світанком.
Снігопад крокував, крокував
І трішечки втомився!
Він втомився і перестав.
Він сніжинки все роздав!
Нехай трохи відпочине,
Він потім знову прийде!

Перед створенням зачаровує картиною заходу сонця на морі дітям варто почути рядки В. Амеліна:

Я обожнюю красу заходу ...
Особливо коли він на воді ...
Блиск хвиль палаючих дивного накату ...
Все воскрешає краще в мені ...
Захоплює дух від мани ...
І серце від блаженства все співає ...
Для тіла - це просо искушенье ...
Його на подвиг видали кличе ...
Не можна красою такою насолодитися ...
Захід на морі - це Рай Земний ...
Не помічаючи можна, так закохатися ...
І захворіти всією цією красою ...
Люблю заходу чудові світіння ...
Захід і справді став мені, як рідний ...
Відкину, приберу я все сумніву ...
Всій полюбив захід своєю душею.

Створити потрібну творчу атмосферу на занятті допоможуть також фізкультхвилинки.

Весняна тематика:

Физкультминутка «Прогулянка до моря» (заняття з малювання морського пейзажу)

Пальчикова гімнастика на осінню тему

Пальчикова гімнастика «Зима»

Физминутку - аутотренінг.

  • А тепер ми з вами перетворимося в дерева.
  • «Я - велике засніжене дерево.
  • Мої гілки тягнуться до неба.
  • Яскраво світить сонце,
  • Дует легкий вітерець,
  • Я вдихаю його чисте свіже повітря
  • Наді мною гордо кружляють птахи.
  • Мені добре і приємно ».

конспекти занять

Пейзажні композиції вихованців з коментарями щодо виконання роботи

«Картинка про літо»

Літня природа пробуджує у дошкільнят творчу фантазію. Композиції на це тему пройняті теплотою і радісним настроєм. Тому сонечко часто зображується усміхненим ( «Колоситься жито», «Краса літа», «Літній день»).

Літній пейзаж асоціюється з комахами, яскравими квітами в смарагдовою або ніжно-зеленій траві. Причому, комахи часто зображуються нарочито великими ( «Барви літа», «Літній день», «Соняшники»).

Особливо колоритні картини, виконані гуашшю ( «Краса літа», «Казкове літо»). На ріснуке «Казкове літо» крупним планом зображена квітка, схожий на «Цветик-семицветик» з однойменної казки, і яскравий метелик з красівивм малюнком крил.

Чарівна композиція «Літо червоне», де на передньому плані детально промальовані кульбаби, а вдалині красується веселка. Робота виконана в ніжних пастельних тонах.

На малюнку «Безтурботне літо» ми бачимо вузьку стежку, по краях якої ростуть квіти. Дитина зобразив в роботі найрізноманітніші літні квіточки, включаючи скромні ромашки і сині дзвіночки.

У композиції «Радісне літо» в пейзаж включена людина - хлопчик, що купається в озері.

Фотогалерея: приклади дитячих робіт

"Осінній ліс"

Вихованці старшої групи створюють чудові осінні пейзажі. У цьому їм допомагають нетрадиційні техніки. Так, методом стусана напівсухий пензлем зображені листя на малюнку «Дерева в золоті». Образи дерев в осінньому вбранні створені за допомогою відбитка листям ( «Чарівниця осінь», колективна композиція «Золота осінь»). Оригінальна робота «Осінь в лісі», де способом кляксографія створені химерні образи дерев, сонця, трави і їжачків. Як завжди ефектні роботи в техніці монотипії ( «Дерева, відбиті у воді»). Жовті крони дерев і опале листя можна зобразити також поролоновою губкою ( «Осінній ліс»).

Акуратно виконана робота «Чарівні фарби осені», де ми можемо побачити і пташок, і найрізноманітніші види грибів, і навіть зайчика. Цікавим є композиція «Таємничий осінній ліс», який зображає природу на тлі нічного неба, посипаного зірками.

Фотогалерея: готові малюнки

"Зимовий краєвид"

Дошкільнята малюють чудові зимові картини природи. Завжди ефектні монохромні композиції, виконані білою гуашшю на темному тлі ( «А сніг іде ...», «Зима в лісі»).

Робота «Зимовий вечір», виконана в ніжних спокійних тонах, схожа на справжню казку: на силуетах дерев промальовані білі гілочки вигадливою форми, вечірнє небо іскриться зірочками. Прекрасні «Дерева в інеї» на тлі дуже красивого синьо-фіолетового неба.

Чарівні ялинки представлені в композиції «Великі і маленькі ялини» - всі вони пухнасті і акуратні. Детально промальовані дерева в роботі «Зимовий пейзаж».

Цікавий малюнок «Фарби зими», де переплітаються силуети дерев різного забарвлення. Горбиста місцевість зображена в композиції «Краса зимового лісу».

Фотогалерея: малюнки із зображенням зимового пейзажу

«Весняний пейзаж»

Ніжна і красива весна в дитячих роботах - це перш за все розпустилися квіти. На багатьох роботах зображені проліски ( «У весняному лісі», «Весняні первоцвіти», «Ознаки весни», Прикмети весни). На дитячих весняних пейзажах яскраво світить сонечко з довгими променями ( «Метелики літають над лугом, Весняні первоцвіти», «Весняний луг», «Прикмети весни», «Яблуневий сад навесні»).

Хлопці часто ізоражают відталі лісові струмочки і річки ( «Весна. Крига скресла», «Ознаки всени», «Прикмети весни»).

Чисто весняний образ - квітучий яблуневий сад, який представлений в роботах «Сади цвітуть», «Яблуневий сад навесні».

Фотогалерея: весна на малюнках дітей

"Морський пейзаж"

Дошкільнята люблять зображувати гарне і загадкове море. Часто хлопці зображують його неспокійним, з вируючими хвилями. Образ хвиль на синьому тлі води передається за допомогою фарби іншого кольору - білої, темно-синьою, зеленою. Дуже ефектно виглядає море на тлі заходу сонця ( «Морський пейзаж»). У композицію зазвичай включаються птиці, летять над водою ( «Море хвилюється», «Морський пейзаж»).

Фотогалерея: дитячі малюнки на морську тематику

"Гірський пейзаж"

Завжди барвистими виходять у дошкільнят гірські пейзажі. На величезних велетнів схожі гори, увінчані сніжною шапкою ( «Високі гори», «.Краще гір можуть бути тільки гори»). Чарівно поєднання в малюнку гірського і морського пейзажу ( «Гори, відображені в море»). Відзначимо надзвичайно красивий фон неба (градієнтні переходи колірних відтінків) і то, як цікаво чорні гори відбиваються в морській гладі.

Фотогалерея: малюнки дітей з горами

Відео: малювання осіннього пейзажу з використанням нетрадиційної техніки кляксографія

Відео: фантастичний краєвид - малювання на воді в техніці Ебру

Відео: цікавий спосіб малювання листя на деревах за допомогою набризку аквареллю

Відео: малюємо весняний пейзаж - майстер-клас

https://youtube.com/watch?v=WZw6UVuCD9w

Відео: літній пейзаж - монотипія

Відео: малювання ялин в зимовому лісі - майстер-клас

Відео: як намалювати морський пейзаж гуашшю (урок для дітей від 5 років)

Відео: як намалювати дощовий пейзаж

Відео: три способи малювання трави гуашшю

Краса природи безмежна, як безмежні складові її об'єкти. Через сприйняття цієї краси дитина пізнає навколишній світ. Кращий же спосіб в дошкільному віці висловити свої думки і почуття - зробити це за допомогою малюнка. У старшій групі хлопцям пропонується створення самих різних пейзажних композицій - передають різні види природного ландшафту, а також характерні ознаки кожної пори року. Основне ж завдання педагога під час таких занять - забезпечити емоційно-образне сприйняття дійсності, продумати цікаву мотивацію і познайомити дошкільнят з відповідними техніками зображення.

Com/watch?