Ловити щуку навесні на спінінг досить захоплююче заняття і, на думку багатьох рибалок, досить спортивно. Але вимагає багато фізичних зусиль, певних умінь і навичок, але в той же час змушує рибалки йти на експерименти, розвиватися в риболовецькому справі. Рибак змушений почати, як слід, вивчати поведінку щуки в весняний період, при будь-якій погоді, при різних умовах.
Місця стоянок хижачки і її характерні звички в різні пори року на перший погляд абсолютно відрізняються, але все ж є і загальна закономірність - там де «їжа», там і щука. У квітні найбільш вдалими для щучої риболовлі можуть виявитися невеликі озера з глибинами до 4 м. Зазвичай вода в таких озерах швидко прогрівається. І саме на подібних водоймах з другої половини квітня йде максимально результативна ловля щуки навесні на спінінг. Буває, що у озерця розміри з футбольне поле, але там сідають «крокодили» по 5-6 кг вагою.
Як правило, навесні першими починають брати найбільші особини, з зими вони дуже голодні й агресивні, і більш дрібним щукам поруч з ними бути небезпечно. «Мамки» запросто можуть з'їсти родичів дрібніші. Тому ранньовесняний спінінга сезон бажано відкривати на невеликих озерах, вода в яких швидше за всіх прогрівається. До того ж невеликі водойми більш доступні на відміну від великих і середніх весняних річок, які розливаються так, що з берегів, без човна, ловля щуки толком зовсім не виходить.
В середині весни, зазвичай до другої декади квітня, дуже ефективною ставати ловля зубастої хижачки на спінінг навесні на ріпери з невеликими джиг - головками і ловля на хиткі легкі блешні. Щучі хватки можуть відбуватися в будь-яку секунду при неспішної проводці, чергуються невеликими паузами, без всяких різких ривків. Щука по весні воліє силіконові приманки здебільшого світлих тонів: жовті, бежеві, білі, салатові.
Дуже ефективні блешні жовтого кольору. Різні моделі воблерів в весняний період показують себе гірше, ніж гума. До того ж регулярно відривати дорогі приманки рибалячи з залитого берега неприємно. З снастей навесні найбільш «боєздатним» для такої пори буде спінінг із середнім ладом і довжиною 2.4 - 2.7 м, який здатний оперативно гасити ривки сильної хижачки при силових виведенні з берега. Додасть снасті чутливості і надійності якісна плетінка 0.15 - 0.19 мм.
Зазвичай в останніх числах квітня - початку травня починається масовий нерест плотви. Ця риба заходить в невеликі мілководні притоки великих материнських річок, ширина яких нерідко становить усього 4-5 м. А слідом за «їжею» йде і щука. Особливо великих трофейних особин там може не бути, але ось виловити чимало зубастих «торпед» масою до 3 кг вельми реально. Масово брати щуки починають через 6-8 діб після початку активного нересту у плотви. Останні числа квітня - початок травня цей час рибалок за допомогою полегшених снастей. Від виведення щук масою в 1 2 кг на спінінг середнього ладу з тестом 5-12 г і плетений шнур 0.12 мм будь-який рибалка отримує масу позитивних вражень. Хороші результати видають силіконові приманки 2-3 -го номера на легких джиг - голівках до 5 м
До середини травня починає відходити від сну і щука на великих глибоководних озерах. Знайти її стоянки там справа нелегка, але зате клювати будуть екземпляри дуже важкі. Відповідно і снасть повинна бути серйозна. Найчастіше навесні при лові з берега потрібно більше силове виведення риби, тому що поруч можуть перебувати багато затоплених кущів, дерев і корче і ловля стає досить витратною. Рибалкам, хто тільки вирішив почати освоювати ловлю щуки на спінінг не рекомендував би цим займатися навесні на великих озерах або водосховищах, де нерідко клювання нестійкий. Та й до того ж на дні можна залишити багато дорогих приманок і тоді бажання займатися спінінга ловом може зникнути надовго.
Як показує багаторічний досвід рибалок, два-три перших весняних виїзду це часто звичайні розвідки. Тут головне зрозуміти, і визначиться, де в даний час відстоюється щука. Її місце розташування багато в чому залежить від рівня води і її температури. Інше завдання полягає в умінні правильно підібрати колір приманки, виходячи з прозорості води і її освітленості. Чорно-білий варіант є класичним, універсальним, він спрацьовує майже завжди. Але якщо ж вдасться підібрати оптимальний для конкретної весняної риболовлі колір приманки - зелений, білий, червоний, салатовий або жовтий, то число хваток щуки може значно зрости.
Буває, що весна видається запізнілою і холодної, то тоді щук до середини травня треба шукати на глибоких точках - ямах і приямках, озброївшись троллінговая воблерами здатними заглубляться на 8-12 м і мають надійну стабільну гру.
В регіонах, де немає весняної заборони на використання човни ловити можна за допомогою класичної весловому доріжки, яка дозволяє в короткий проміжок часу визначити чи є щука на ямі чи ні. Такий спосіб лову щук на спінінг навесні нескладний, але все ж вимагає фізичних енерговитрат, хоча для багатьох щукарей він по-своєму цікавий. Коли щука атакує приманку і несподівано сильно згинає вудилище в дугу, то рибалка отримує море ні з чим незрівнянного задоволення.
Якщо ж весна видалася теплою і дружною, то вже на початку травня можна спробувати виходити на пошук щуки на мілководних ділянках. Вельми перспективні точки знаходяться неподалік від очеретів і іншої рослинності. Кращі насадки в такий час це ріпери і твістери на джиг - голівках від 7 до 15 м Добре зарекомендували себе по весняній щуці на великих озерах і блешня - колебалки від 12 до 25 м Непоганий результат приносять і воблери із заглибленням до 2 м на широких мілинах.
Весняною порою краще за всіх працює жестковатая сходинка. І чим більшою розмаїтістю проводок володіє рибалка, тим більше у нього шансів знайти найбільш підходящу на сьогоднішній день. Принади бажано проводити в різних горизонтах, так як щука по весні може відстоюватися на різних рівнях в товщі води.