- Вік - 1-3 роки: більше фантазії!
- Вік - 4-6 років: як розважити дитя довгим зимовим вечором
- Вік - 7-9 років: вже не карапуз, але ще не підліток
- Вік - 10-14 років: чим старше, тим складніше
У що пограти з дітьми різного віку будинку в холоду і негоду?
В наш час, коли інтернет поступово витісняє реальне життя з її радощами, дуже важливо проводити більше часу зі своїми дітьми. Тільки живе спілкування робить відносини міцніше і стає тією ниточкою, яка так потрібна батькам і підростаючим дітям для довіри один до одного.
Правда, багато сучасних мам і самі не знають - чим захопити своїх малюків і школярів вдома.
Роздумуєте, чим зайняти чадо? Ми вам підкажемо!
Зміст статті:
- Вік - 1-3 роки
- Вік - 4-6 років
- Вік - 7-9 років
- Вік - 10-14 років
Вік - 1-3 роки: більше фантазії!
- Пазли. Якщо малюк ще зовсім маленький, то пазли можуть складатися з 2-3 деталей. Починайте з малого. Вибирайте яскраві малюнки, які привернуть дитини.
- Малюємо з мамою і татом! Хто сказав, що малювати треба акуратно? Малювати потрібно від душі! Використовуйте акварель, пальчикові фарби, гуаш, борошно, пісок та ін. Дитина забруднився? Нічого страшного - зате скільки емоцій! Розстеліть на підлозі великі листи ватману, і творите казку разом з малюком. А можна відвести під творчість цілу стіну, оклеив її дешевими білими шпалерами або закріпивши ті ж листа ватману. Ніяких кордонів для творчості! Малюємо пензликами і олівцями, долоньками і ватяними паличками, губкою для посуду, гумовими штампами та ін.
- Пошук скарбу. Беремо 3-4 пластикових банки, наповнюємо їх крупами (можна найдешевшими, щоб не шкода було розсипати) і ховаємо на дні кожної невелику іграшку. І весело, і корисно (розвиток дрібної моторики).
- Робимо намисто! Знову ж, розвиваємо дрібну моторику і творче начало. Шукаємо в засіках великі намистини (можна зробити їх разом з чадом з тіста або пластики), колечка-макарони, маленькі бублики і все, що можна нанизати на мотузочку. Робимо намисто в подарунок мамі, бабусі, сестрі і всім сусідам. Звичайно, тільки під наглядом, щоб дитина випадково не проковтнула один з елементів майбутнього шедевра.
- Біг з яйцем. Безпосередньо яйця можна не брати (інакше біг вийде досить дорогим), замінюємо їх кульками з пінг-понгу або легким м'ячиком. Укладаємо кульку на чайну ложку і даємо завдання - добігти до тата на кухні, утримавши кульку на ложці.
- Ловимо рибку! Ще одне веселе вправу для розвитку дрібної моторики. В пластикове відерце набираємо воду і кидаємо туди дрібні предмети (гудзики, кульки та ін.). Завдання карапуза - виловити предмети ложкою (набирайте води стільки, щоб малюкові не довелося пірнати в відро цілком - по висоті 2/3 ложки).
- Кіт у мішку. Складаємо в тканий мішок 10-15 різних предметів. Завдання для карапуза: засунути руку в мішок, взяти 1 предмет, вгадати, що це. Можна скласти в мішок предмети, які, наприклад, все починаються на букву «Л» або «Р». Це допоможе у вивченні алфавіту або в вимові певних звуків.
- Не дамо рибку прірву від зневоднення! На дно миски кладемо іграшкову рибку. В іншу миску наливаємо воду. Завдання: за допомогою губки «перетягати» воду з повною миски в порожню, щоб рибка знову змогла плавати.
Розвиваючі іграшки для дітей від 2 до 5 років - вибираємо і граємо!
Вік - 4-6 років: як розважити дитя довгим зимовим вечором
- Пікнік в вітальні. А хто сказав, що пікніки бувають тільки на природі? Можна і вдома відпочити з неменшим задоволенням! Замість травички - килим, який можна застелити покривалом, частування та напої готуйте разом, більше подушок великих і маленьких, і дивимося цікавий мультфільм. Або граємо в ігри всією сім'єю. Можна навіть вимкнути світло, запалити ліхтарики і послухати, як тато грає на гітарі - пікнік повинен бути повноцінним.
- Робимо фортеця. Хто з нас в дитинстві не створював посеред кімнати фортеця з подушок? Будь-яка дитина буде в захваті, якщо побудувати такий «замок» разом з підручних матеріалів - стільців, покривал, диванних подушок і ін. А в фортеці можна читати казки про лицарів або розповідати страшні-страшні історії під чашечку какао з крихітними зефіркамі.
- Кегельбан на дому. Розставляємо пластикові кеглі в лінію біля вікна (можна використовувати пластикові пляшки) і збиваємо їх (по черзі з мамою і татом) м'ячиком. Призи запаковуємо заздалегідь в мішечки і розвішуємо на мотузочці. Зав'язуємо переможцю очі і даємо в руки ножиці - він повинен обрізати мотузку зі своїм призом самостійно.
- Невідома тваринка - вернісаж! Кожному - по аркушу паперу і олівця. Завдання: начірікать на аркуші що завгодно з закритими очима. Далі з вийшов закарлюки потрібно намалювати казкового звіра і розфарбувати. Розфарбували? А тепер робимо дизайнерські рамочки для всіх невідомих звіряток і вішаємо на стіну.
- Найсмішніший колаж. Дістаємо з тумбочок старі журнали з газетами, папір, клей і ножиці. Завдання: створити найвеселіше колаж на папері. «Анонімне» добре побажання з вирізаних букв - обов'язкова умова.
- Готуємо святкову вечерю. Відсутність свята в цей день не має значення. Можна ж кожен день зробити святом? Меню нехай вигадує дитина. Усе блюда готувати виключно разом. Накривати на стіл, розкладати серветки і сервірувати в обраному стилі теж має ваше чадо.
- Найвища вежа. Практично в кожній сучасній родині є конструктори. І, напевно, є «Лего» з великих деталей. Саме час для змагання на найвищу вежу.
Вік - 7-9 років: вже не карапуз, але ще не підліток
- Настільні ігри. Навіть якщо ваше дитя не відтягнути від комп'ютера, можливість провести час з татом і мамою напевно допоможе вам змусити його вимкнути монітор. Вибирайте шашки і шахи, грайте в лото або нарди, в будь-які інші настільні ігри. Чи не відкидайте ідею з пазлами - навіть великі діти їх із задоволенням збирають, якщо мама з татом беруть участь в процесі. 10 кращих настільних ігор для всієї сім'ї
- Кругом вороги, але танки наші швидкі! Придумайте смугу перешкод, яка буде цікава дитині. Завдання: пробратися в лігво ворога, схопити «язика» (нехай це буде велика іграшка) і притягти його назад в окоп. По шляху проходження розвісьте «розтяжки» (натягнуті на різній висоті гумки або мотузочки, які не можна зачіпати); поставте одного з ворогів (іграшку на табуретку), якого потрібно буде збити з арбалета; розкладіть повітряні кульки, які можна лопати чим завгодно, крім рук, та ін. Чим більше перешкод і складних завдань - тим цікавіше. Переможець отримує «звання» і «звільнену» в кінотеатр з мамою і татом.
- Малюємо на каменях. Камінці, великі і маленькі, люблять зберігати всі діти і дорослі. Якщо і в вашому домі такі камінчики є, можна долучити чадо до малювання. Розфарбовувати камені, які припадають пилом без діла в банку або в шафі, можна відповідно до наступаючим святом або просто в міру фантазії. А з маленьких камінчиків виходять гарні панно для вітальні.
- Вчимо ПДР! За допомогою яскравого скотча відтворюємо на підлозі в кімнаті свій мікрорайон - з його дорогами, світлофорами, будинками, школами та ін. Після будівництва намагаємося доїхати з дому до школи на одній з машинок, згадуючи правила дорожнього руху (через гру вони запам'ятовуються найкраще!).
- Зимовий садок на вікні. Дітей в цьому віці хлібом не годуй - дай що-небудь посадити і в землі поколупатися. Дозвольте дитині влаштувати власний сад на підвіконні. Виділіть для нього ємності, купите землю і разом з чадом заздалегідь знайдіть насіння тих кольорів (або, може, овочів?), Які він хоче бачити в своїй кімнаті. Розкажіть дитині, як садити насіння, як поливати, як доглядати за рослиною - нехай це буде його особиста відповідальність.
- Показ мод. Розвага для дівчаток. Видайте дитині все, у що можна вбиратися. Не переживайте за свої наряди, лопати пельмені чадо в них не збирається. І не забудьте про антресолях і старих валізах - напевно там є що-небудь старомодне і веселе. Не завадять також прикраси, головні убори та аксесуари. Ваша дитина сьогодні - модельєр і модель одночасно. А тато і мама - захоплені глядачі і журналісти з фотокамерами. Софітів побільше!
Вік - 10-14 років: чим старше, тим складніше
- Вечір танців та фітнесу. Пап і синів відправляємо в магазин, щоб не заважали. А для мами з донькою - день запальних танців, спорту та караоке! Якщо тата з сином відправити трохи подалі (на риболовлю, наприклад), то можна продовжити і ввечері, влаштувавши теплий і затишний дівич-вечір перед телевізором з кулінарними радощами і задушевними розмовами.
- Проводимо досліди. А чому б і не похімічити трошки? Хімії кожен вік підвладний! Тим більше що існує маса цікавих книг, в яких є і покроково описано найцікавіші досліди для дітей та їх батьків. Навіть підлітку буде цікаво створити зоряне небо в банку, міні-вулкан або крихітну грубку.
- Знімаємо кліп. Ваша дитина дивовижно співає, і у нього до цих пір немає власного кліпу? Непорядок! Терміново виправляємо! Програм, в яких можна обробляти відеоролики, сьогодні досить. Причому, вони прості і зрозумілі навіть комп'ютерного «чайнику». Знімайте пісню на відео, накладайте звук, створюйте кліп. Природно, разом з дитиною!
- Японський вечерю. Оформляємо вітальню в японському стилі (ремонт робити не обов'язково, досить легкого декору) і робимо суші! Не вмієте? Саме час - навчитися. Почати можна з найпростіших суші. Начинка може бути будь-який за вашим бажанням - від оселедця і креветок до плавленого сирка з червоною рибою. Найнеобхідніше - пачка листів норі і спеціальний «килимок» для закочування ролів ( «макису»). Рис можна використовувати звичайний, круглий (досить небагато переварити його до стану клейкості). Неодмінно купите палички для суші! Так їх є набагато цікавіше, особливо якщо ви цього не вмієте.
- Вчимося заробляти гроші на кишенькові витрати самостійно! Якщо у вашого чада-підлітка немає проблем з російською мовою, і є бажання працювати, зареєструйте його на одній з бірж статей і навчіть ці статті писати. Якщо вже дитина так любить комп'ютер, то нехай вчиться працювати на ньому з користю для себе.
- Влаштуйте день Кіноманії. Наготовьте з дітьми смачних, улюблених страв і весь день дивіться улюблені фільми.
- Нове життя старих речей. Доньці нудно? Діставайте свій кошик з рукоділлям, відкривайте інтернет і шукайте найцікавіші ідеї щодо повернення до життя старого одягу. Робимо модні шорти з колись порваних джинсів , Оригінальну сорочку з нашивками з тієї, у якій протерлися рукава, потертості на класичних джинсах, помпони на шарфі і ін.
- Складаємо план обов'язкових справ на рік. Робити це разом з дитиною набагато веселіше, та й привід чудовий - хоч на пару годин відірвати чадо від ноутбука. Подаруйте дитині спеціальний щоденник (відірвіть від серця свій або купіть новий), і разом напишіть списки справ і бажань, які потрібно встигнути здійснити до кінця року. До здійснення приступайте негайно!
А у що ви граєте вдома з дітьми? Поділіться своїми батьківськими рецептами в коментарях нижче!
Опубліковано в рубриці: діти , Психологія ;
Роздумуєте, чим зайняти чадо?Хто сказав, що малювати треба акуратно?
Дитина забруднився?
А хто сказав, що пікніки бувають тільки на природі?
Хто з нас в дитинстві не створював посеред кімнати фортеця з подушок?
Розфарбували?
Можна ж кожен день зробити святом?
Або, може, овочів?
А чому б і не похімічити трошки?
Ваша дитина дивовижно співає, і у нього до цих пір немає власного кліпу?