Приймаючи рішення встановити пластикові вікна в квартиру, переважна більшість споживачів приймаються вибирати профіль, не замислюючись про те, що близько 80% площі віконної системи складає склопакет. Багато хто взагалі впевнені, що поняття «вікно», «віконний профіль», «склопакет» - слова синоніми. Насправді, це зовсім різні речі. Тому буде не зайвим розібратися в тому, що таке склопакет, якими вони бувають і як не помилитися у виборі.
Склопакети являють собою об'ємну конструкцію, що складається з з'єднаних між собою по контуру 2-3 листів скла. З'єднання виконується за допомогою алюмінієвої дистанційної рамки (спейсера), внутрішнього і зовнішнього герметика. Дистанційна рамка заповнюється осушувачем - спеціальною речовиною, яка має властивість вбирати вологу з повітря. За рахунок осушувача повітря зневоднюється, тим самим усувається можливість випадання між стеклами конденсату.
Конструкція, в якій використовується два скла і одна дистанційна рамка між ними, утворює одну герметичну повітряну камеру. Такий пакет називається однокамерним. При використанні трьох стекол з двома рамками між ними утворюється дві ізольовані камери, тому маємо справу з двокамерним склопакетом. Найпростіше зрозуміти різницю, якщо розглянути фото двокамерного склопакета в перерізі.
Компанія «Віконний континент» пропонує своїм клієнтам ПВХ вікна Rehau. В даний профіль можуть бути встановлені як однокамерні, так і двокамерні пакети. У той же час, якщо ви хочете, щоб вікна не тільки зберігали тепло, але і надійно захищали від шуму, рекомендується зупинити свій вибір на останніх.
Властивості і характеристики двокамерних склопакетів
склопакети розрізняються по ширині. Цей показник в обов'язковому порядку повинен відповідати профілю ПВХ, в який він встановлюється. Для вікон Rehau товщина двокамерного склопакета може перебувати в межах 32-52 мм. Як показує практика, для російського клімату цілком достатньо товщини 32 мм.
Ширина пакета залежить від кількості і товщини стекол і відстані між ними. У загальному вигляді формула визначення ширини виглядає так →
А + В + А + В + А
де А - товщина скла, В - відстань між стеклами (ширина дистанційної рамки). Товщина скла може коливатися в межах від 4 до 6 мм, так само як і відстань між стеклами може становити від 6 до 16 мм. Чим більше відстань між стеклами, тим вище технічні характеристики пакета.
Теплоізоляційні показники однокамерних склопакетів, в яких використовуються енергоефективні скла, можуть досягати рівня показників двокамерних конструкцій. Що стосується захисту від шуму, то жоден однокамерний блок не зрівняється з багатокамерним. Однокамерні склопакети знижують рівень шуму на 20-25 децибел, двокамерні - на 30 децибел. Щоб досягти максимальної шумоізоляції (до 40 децибел), рекомендують використовувати несиметричні двокамерні склопакети, коли в межах однієї конструкції встановлюється різна ширина дистанційних рамок і стекол. Приклад симетричних пакетів: 4-10-4-10-4, 6-8-4-8-6, несиметричних: 4-10-4-8-6, 6-6-4-12-5). Вартість несиметричних блоків вище, зате в приміщення практично не проникає шум з вулиці.
Двокамерний склопакет важче звичайного. Ця якість може виявитися вирішальним при склінні будинків з великими віконними прорізами. Велика вага створює додаткове навантаження на несучі елементи і фурнітуру, в результаті чого вони можуть вийти з ладу раніше часу.
Ціна питання
Вартість двокамерного склопакета вище звичайного. Приймаючи рішення, якої конструкції віддати перевагу, потрібно чітко розуміти, чого ви очікуєте від нових вікон. Якщо вікна квартири виходять в тихий дворик або ж ви хочете замовити скління балкона , Де теплопровідність і захист від шуму не грають визначальної ролі, досить встановити однокамерное вікно. У разі, коли вікна виходять на галасливий проспект, різниця в ціні буде виправдана, оскільки захист від шуму є головною перевагою двокамерних пакетів.
Перш ніж купити нові вікна, використовуйте розміщений на сайті калькулятор пластикових вікон онлайн . З його допомогою можна розрахувати вартість різних варіантів з тим, щоб вибрати оптимальний.