- Що може привести до усадки вовняний речі
- різні способи
- Що робити з шапкою, якщо після прання вона не налазить на голову
- Як розтягнути вовняні речі маленького розміру (рукавиці, шкарпетки, следки)
Улюблений шерстяний светр після прання став на розмір менше? Таке буває, якщо неправильно прати таку делікатну тканину, як шерсть. Чи можна розтягнути вовняну річ, повернувши їй колишній розмір, як це правильно робиться в домашніх умовах і превентивні заходи проти усадки.
Що може привести до усадки вовняний речі
Шерсть - матеріал делікатний, що вимагає особливих запобіжних заходів при пранні і сушінні. До значної усадки наводять такі неприпустимі маневри:
- прання при температурі вище 30 градусів
- використання лужних порошків
- прати у пральній машині звичайним режимом + віджим
- прискорена сушка за допомогою будь-яких нагрівальних приладів
Деякі речі взагалі неможливо реанімувати після того, як вони сіли, тому до проблеми в деяких випадках доведеться поставитися філософськи: значить, ця річ "віджила своє" у вашому гардеробі. Але спробувати розтягнути вовняну річ, якщо вона сіла несильно, обов'язково потрібно, адже у вас може і вийти! Тоді і улюблену одежину врятуєте, і гроші заощадите, і надалі навчитеся прати за правилами.
різні способи
Як розтягнути сіла вовняну річ, якщо це кофта, светр або щось подібне? Найпростіший спосіб - замочити дрібничку в прохолодній воді з кондиціонером для волосся . Залиште її "приймати ванну" протягом півгодини, після чого злегка відіжміть і розправте на розстеленому рушник. У міру того, як виріб буде сохнути, бажано поміняти рушник на сухе. Взагалі, слід бути готовим до того, що вовняна річ може сохнути дуже довго, до двох днів. Це пов'язано з тим, що шерсть надзвичайно гігроскопічна і повільно віддає вологу. Ось чому слід частіше міняти рушники під кофтою - щоб не було затхлого запаху. Ще порада: перевертайте виріб з одного боку на іншу, щоб воно проветривалось.
Якщо цей спосіб не допоміг, спробуйте відпарювання через марлю. Суть полягає в тому, щоб гладити сіла річ через вологу тканину і одночасно розтягувати її руками. Добре, якщо у вас знайдеться "співучасник" в цій справі: один гладить, інший обома руками натягує тканину. Цей метод дуже ефективний, якщо застосовувати його в чотири руки, обов'язково скористайтеся ним.
Як розтягнути сіла вовняну річ, якщо це штани, спідниця або кардиган (щось подовжене). Відомо, що вироби з вовни не сушать на мотузці, щоб вони не витягнулися, а для того, щоб розтягнути річ в довжину, саме це ми і зробимо. Але для початку потрібно замочити "постраждалу" в холодній воді з додаванням перекису водню, столова ложка на п'ять літрів води. Так ми зробимо волокна більш "поступливими". В приготованому розчині одяг повинен полежати пару годин, після чого її можна діставати і, злегка віджавши, вішати на мотузку. Природно, вішати потрібно так, щоб виріб "відвисає" по довжині: штани за ремінь, а кардиган за плечі. Використовуйте багато прищіпок. Поки зверху підсихає, вода буде стікати донизу, і під її вагою виріб саме розтягнеться. Буде капати вода, тому підставте таз. Коли все висохне, ви побачите, що річ придбала первозданну довжину.
Що робити з шапкою, якщо після прання вона не налазить на голову
З шапкою все просто. Замочіть її в прохолодній воді з бальзамом для волосся, відіжміть, загорнувши в рушник, і одягніть на трилітрову банку. Нехай сохне. До речі, всі головні убори (шапки, кепки, панамки і берети) рекомендується сушити подібним чином, так вони зберігають свою форму найкращим чином.
Як розтягнути вовняні речі маленького розміру (рукавиці, шкарпетки, следки)
Як ви вже, напевно, здогадалися, спочатку потрібно замочити сіли речі. Що у вас є під рукою? Підійде бальзам для волосся, кондиціонер-ополіскувач для білизни, столова ложка перекису водню або таку ж кількість нашатирного спирту на п'ять літрів води. Нехай речі полежать у воді близько години, після чого відіжміть їх без викручування і ... одягайте! І шкарпетки, і рукавиці слід носити (будинки!) До повного висихання. Спосіб кілька неприємний, зате надійний.
Щоб не доводилося розтягувати речі, дали усадку, завжди уважно читайте ярлички на одязі, перш ніж відправити її в прання. Періть шерсть в холодній воді зі спеціальним засобом, бажано руками, не крутите, вичавлюючи, і сушіть на рушник. Такі прості правила допоможуть надовго зберегти привабливий вигляд вовняних речей. Затишку вам і тепла!
Що у вас є під рукою?