Як правильно зберігати речі: топ-12 порад по зберіганню особистих речей

  1. 1. Купив нову річ? Викинь стару!
  2. 3. При покупці шафи, ви не купуєте порядок
  3. 5. Порядок починається з групування
  4. 6. Для кожної речі - своє місце
  5. 7. Ніякого фанатизму
  6. 9. Зберігайте майно там, де воно вам знадобиться
  7. 10. Ретельне планування в зберігання речей
  8. 11. Чуже думка
  9. 12. Здайте все не потрібне на зберігання

В інтернеті можна знайти безліч статей про те, як виконувати прибирання. Однак потрібно пам'ятати, що дотримуватися чистоти простіше там, де не смітять. Як правильно зберігати особисті речі, щоб забиратися якомога рідше? У даній статті ми розповімо про загальні принципи, які допоможуть розібратися в цьому питанні.

1. Купив нову річ? Викинь стару!

Якщо ви вирішили придбати щось новеньке для свого будинку, потрібно обов'язково знайти для неї відповідне місце. І не виключено, що доведеться позбутися від старої речі. Ви можете подумати, що викидати вам нічого, але насправді, у кожного є «своя» стара ваза, футболка, книга, поламаний стілець, трохи вигорілі штори. Все це предмети, з якими просто шкода розлучатися, але доведеться, якщо ви придбали щось нове.

Звичайно, це правило діє не у всіх 100% випадків. Якщо ви тільки в'їхали в нову квартиру, знайти що-небудь непотрібне буде складно. Але коли у вас вже повністю укомплектований житло і ви збираєтеся здійснити покупку, слід заздалегідь подумати про місце. Особливо це відноситься до таких предметів як взуття, гуртки і футболки. Якщо з'являється бажання, щоб оновити ці предмети, потрібно попередньо звільнити місце.

При цьому не варто доходити до фанатизму. Природно, не потрібно здавати ювелірні прикраси і предмети мистецтва в ломбард. Намагайтеся позбуватися від тих речей, якими ви не користуєтеся.

В інтернеті можна знайти безліч статей про те, як виконувати прибирання

2. Порядок важливий навіть в дрібницях

Організація порядку в домі починається з прибирання «по кутах». Наведіть порядок на горищі, в коморі або в гаражі. Потрібно ретельно переглянути вміст таких місць і викинути все зайве - так звільниться маса простору. Тим, хто живе в квартирі стоїть регулярно заглядати у всілякі скриньки, шафи і кути. І ви з подивом виявите, що там ви завжди знайдете речі для викиду.

При плануванні схеми зберігання речей, враховуйте наступні рівні зберігання:

  • речі для загального користування. Ці предмети специфічні, так як через місця їх зберігання постійно проходять всі члени сім'ї. Так, у разі якщо всі використовують один і той же шафа, то порядок в ньому буде обов'язково порушений. З цією метою система зберігання загальних речей повинна бути гранично простий;
  • особистий простір. Тут що не робити, все залишиться як і раніше, і кожен буде працювати так, як йому зручно;
  • незначні відділи. До них відносяться невеликі коробки, скриньки в столах або під раковиною. Їм теж слід приділити увагу, розклавши всі предмети по порядку.

3. При покупці шафи, ви не купуєте порядок

Бажаючи правильно організувати простір, важливо не потрапити в пастку, в яку часто трапляються люди, доглядаючи в магазинах нову систему зберігання. Навряд чи ви зможете придбати «чарівний» шафа з масою поличок, який сам по собі буде зберігати порядок.

Якщо ж ви купуєте тренажер, це не означає, що ви почнете дійсно тренуватися.

Різні системи зберігання - це оптимальний спосіб оптимізувати простір, однак, їх потрібно вибирати при врахуванні своїх звичок. При цьому пам'ятайте, що вони не зроблять за вас прибирання і не є гарантією порядку.

4. Оцифровка як спосіб очистити приміщення

Багато речей можна просто перемістити у віртуальний сховище. Звичайно, мова йде не про лижі або старому сервісі, але багато з того, що зберігатися в ваших коробках, можна оцифрувати. Якщо ви любите звук на вінілі або вам подобається, як пахнуть старі сторінки, то не варто позбавлятися від улюблених речей. Але, тим не менш, можна почати читати електронні книги і поміщати важливу інформацію в хмарні сховища.

Оцифровка вбереже від купи документів і фото, які зазвичай припадають пилом в альбомах. Тепер їх можна помістити в окрему папку в хмарі.

5. Порядок починається з групування

При виборі місця для зберігання, необхідно групувати і розміщувати речі разом за типом. Чим логічніше буде угруповання, тим легше буде підтримувати порядок і жити з цими речами.

Сортуйте всі предмети - подібне до подібного. Для тих речей, які не вдасться класифікувати, а таких обов'язково буде чимало, потрібно завести окрему коробку.

6. Для кожної речі - своє місце

Крім того, що потрібно враховувати частоту використання предмета і до якої класифікації він належить, слід також пам'ятати, що у нього можуть бути певні умови зберігання. Деякі речі не можна залишати в приміщеннях з високою вологістю, щось може вигоріти на сонці, а для певних предметів потрібне постійне вентилювання. Тому важливо підібрати упаковку, враховуючи всі вимоги до зберігання певних предметів.

7. Ніякого фанатизму

У спробах упорядкувати особисті речі, можна трохи перестаратися. Не варто упаковувати кожен болтик в окрему упаковку, особливо, якщо у вас в будинку зберігається всього з десяток болтів і п'ять цвяхів. Якщо занадто посилено займатися поділом категорій, то це лише призведе до того, що у вас буде йти маса часу на підтримання порядку і правильного зберігання. Сортування тарілок за кольорами - це вже не любов до чистоти і порядку, а скоріше симптом розлади.

8. Маркування - обов'язкова!

Якщо ви любите порядок і прагнете, щоб все майно перебувало в будинку в цілісності, і ви легко могли знайти потрібне, доведеться потрудитися. Іноді в пошуках пари рукавичок можна перерити масу ящиків, що зведе всі ваші минулі праці нанівець.

А ось якщо всі ваші шафки, полки і коробки матимуть відповідне маркування - пошук зазнає суттєвого спрощення. Підпишіть, де у вас що зберігатися і це дозволить не тільки підтримувати чистоту, а й завжди знати, де знайти потрібну річ. Особливо зручною маркування виявляється при пошуку сезонного одягу та речей тривалого зберігання.

9. Зберігайте майно там, де воно вам знадобиться

Ви можете подумати, що це очевидний рада, але тільки, проте, цього ніхто не дотримується. Шарфи найдоречніше розташувати поруч з виходом, щоб можна було легко надіти потрібний аксесуар. А ось спорядження для походів, яке використовувалося один раз і кілька років тому, варто заховати якнайдалі. Так вам легше буде складати всі предмети на свої місця.

Висновок з цього правила: протягом року речі повинні кочувати з кімнати в кімнату або з полиці на полицю, виходячи з сезону.

10. Ретельне планування в зберігання речей

Бажання зробити те, що накопичувалося роками за пару днів цілком виправдано. Однак що не старайся, так не вийде. Щоб правильно організувати простір буде потрібно набагато більше ніж два дні. Тут не варто поспішати, важливо все обдумати і переходити на нову систему зберігання поступово.

Іноді проблеми в практичності і ергономіки розташування речей в квартирі навіть не помітні відразу. Про це ми дізнаємося, тільки коли намагаємося знайти давно забутий предмет. Прийшовши з роботи, ви не стали вішати куртку на місце, так як це незручно, вчора ви дуже довго не могли знайти документи, так як вони потрапили в інший відділ столу, і ви все ще не можете знайти свої улюблені шкарпетки. Проблеми потрібно вирішувати по мірі їх надходження, тому ви сміливо можете скласти план перетворення навіть на рік вперед. Почніть втілювати його не поспішаючи і по черзі. Буде корисно періодично пройтися по квартирі і оглянути її, озброївшись ручкою та блокнотом. Зробіть собі умовний план кімнат і позначте місця, що піддаються найбільшому засміченню. З такими зонами і потрібно розібратися в першу чергу.

11. Чуже думка

Якщо останні п'ять років, встаючи вранці з ліжка, ви билися пальцем ноги об шафу, можливо, прийшов час щось змінити в обстановці? Спробуйте опитати всіх членів сім'ї, у них, швидше за все, є своя думка щодо того, що і де має розташовуватися в приміщеннях.

Крім того попросіть поради у друзів або знайомих, у яких завжди все ідеально чисто. Можливо, вони знають, якийсь секрет, який допоможе і вам.

12. Здайте все не потрібне на зберігання

Досить зберігати всі будинки. Щоб організувати простір правильно, пора навчитися позбуватися від старих, і мало використовуваних речей. Це зовсім не означає, що все потрібно викинути під чисту. Є й інша альтернатива.

Все ніяк не можете розлучитися з купою старого одягу? Не знаєте, куди приткнути старе спортивне обладнання? Сьогодні є відмінне рішення - здати все це на індивідуальне зберігання. Для киян відмінним рішенням стане професійний сервіс зберігання речей «Столична Комора» . Ми пропонуємо велику кількість індивідуальних боксів різних розмірів і прийнятні ціни на оренду, тому кожен зможе звільнити місце в своїй оселі і помістити все непотрібне на зберігання. При вартості боксу розміром 1 кв.м за все по 13 грн в день, ви спокійно досягнете чистоти і порядку.

1. Купив нову річ?
Як правильно зберігати особисті речі, щоб забиратися якомога рідше?
1. Купив нову річ?
Все ніяк не можете розлучитися з купою старого одягу?
Не знаєте, куди приткнути старе спортивне обладнання?